Keresés

Részletes keresés

LyPapa Creative Commons License 2004.09.10 0 0 43

Majdnem igaz a mindent :)) Létezik egy társulat, aki ecsetet árusít, és a sűrített levegős palackkal kell fújni pár másodpercig az ecsetre ( sztatikusan feltölteni), majd a tüköraknát, azután egy másikkal pedig az AA filtert tisztítani. Állítólag jól működik. Írtam nekik, de a válaszadás nem működik :))

 

Előzmény: vtdriver (33)
LyPapa Creative Commons License 2004.09.10 0 0 42

Kedveskéim,

 

Mi a csodának akarjátok szétcseszni a rendszereteket ? Ma egy fültisztító körtével finoman belefújtam a tüköraknába, mert a fénymérés gagyi lett (túlexpós), a fókuszálásról nem is beszélve. Úgy látszik, a zárredőny lamellái ijedősek, mert nagyon ugrabugráltak ... Szóval, most ki merem jelenteni, hogy aki sűrített levegős vagy akár CO-s, vagy mittudoménmicsoda palackot használ, árva fogalma sincs, mekkora zűrt okozhat.  Szerencsétlen esetben besodorhatja a szemét egy részét a zárlamellák közé. A többivel utána majd a szervíz foglalkozik :))  Emiatt kérdéses az AA filter tisztítása is levegő befújással, én biztos, hogy nedves tisztítást fogok végezni, ha szükséges lesz.

 

Üdv:

LyPapa

 

PS: A fénymérés és a fókuszálás rendbejött.

vtdriver Creative Commons License 2004.09.10 0 0 41

Persze, "uveg" akart lenni, azert tettem be azt a linket mert abban aztan szepen ki van vesezve hogy mit hogyan... :-)

 

Hat a szervizektol - foleg a magyaroktol - "ments meg uram"... bar szerencsere eddig csak olvastam a tapasztalatokat...  (A 10D-men meg szerncsere nem tapasztaltam felre fokuszalast.. :-) 

 

Előzmény: cassiusonly (35)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.10 0 0 40
Láttam egy amerikai honlapon olyan, direkt CCD-tisztításra szolgáló készletet, amelyben állítólag nagy tisztaságú CO2 van, mindenféle kisérő lötyi nélkül. A térfogat- és hőmérsékletváltozás miatti párakicsapódás viszont ebben az esetben is felléphet.
Előzmény: Baxter (39)
Baxter Creative Commons License 2004.09.10 0 0 39
a "sűrített levegős" palackhoz egy gondolat: valóban képes folyadékcseppeket porlasztani a felületre, ami ott szépen meg is tapad, és foltot hagyhat. ennek az az oka, hogy a palackban tényleg folyadék van - azonban ez nem levegő, hanem egy speciális szénhidrogén! ez szépen rá is van írva a dobozra, meg az is, hogy ez bizony gyúlékony (a levegő talán nem lenne az :) olyasmi ez, mint az öngyújtóban meg a gázpalackban a folyékony állapotú propán-bután gázkeverék.

ez a magyarázat arra, miért is lötyög valami a dobozban. ha belegondoltok, a levegő cseppfolyós állapotban tartásához irgalmatlan nagy nyomás, és alacsony hőmérséklet szükséges, ezt egy ilyen bádogdobozban képtelenség lenne megvalósítani. ha valaki látott már ilyesmit, az emlékezhet arra, hogy termosz-szerű edényben tartják, hogy minél jobban elszigeteljék a környezet hőmérsékletétől, minél kevésbé párologjon.

a másik probléma, hogy a kiporlasztott folyadékcseppek és a kifújt gáz nagyon alacsony hőmérsékletűek, mivel a hirtelen térfogatnövekedés hatására drasztikusan csökken a hőmérsékletük (ha valaki emlékszik erre: pV=nRt). nem tudom, mennyire használ egy ilyen érzékeny szenzornak, ha a másodperc tört része alatt mondjuk 30-40 fokot esik a hőmérséklete (dilatáció, mikro-repedések keletkezése).

fentiek fényében ezt a fajta tisztítást én biztosan nem használnám kényesebb dolgokhoz...
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.10 0 0 38
Amióta hat hét várakozás után elhoztam a szervízből (akkor nyögték ki, hogy nem is tudják, mikor kapnak filcet), azóta ijedségében gyakorlatilag nem szöszöl. A celluxcsík kicsit meredeknek hangzik. Most úgy vagyok, hogy akkora gondot nem okoz, ha megint elkezd szöszölni, majd akkor elgondolkozom.
Előzmény: cassiusonly (37)
cassiusonly Creative Commons License 2004.09.10 0 0 37

Celuxcsík?

 

Nekem is szöszösödött a filc, fogtam egy celuxcsíkot és rányomtam. Volt szösz-nincs szösz.

0 forint javítás. Ezért nem kellene filcet cserélni.

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.09 0 0 36
A tisztítás elvileg nem egy nagy varázslás, de azért vigyázni kell vele. Én vagyok az élő példa. A kb. kéthetes D70-esem szenzorát tisztítottam, amivel nem is lett volna baj. Csak nem figyeltem és kifelé egy kicsit nekidörzsöltem a tükörakna oldalának a fültisztító pálcikát. A rátekert vattából jónéhány szál feltapadt a filcborításra. A többit kitalálhatjátok... A Nikon szervízbe állítólag azóta sem jött meg az új filc, a munkaköltségről pedig ne beszéljünk, mert a filccseréhez szét kell szedni a gépet.
Amúgy a sűrített levegős palackból néha tényleg jön valami lötyi, ami "szép" foltokat tud hagyni az üvegen.
cassiusonly Creative Commons License 2004.09.09 0 0 35

10D tapasztalat :

 

Arra azért ügyelni kell, hogy az az üveg nem csak üveg. Bevonattal is rendelkezik!

Az üveget nem lehet karcolni, de az IR blokkoló tükörfelületet igen.

 

Szerencsére "cserélhető" (szervízben persze), közel sem olcsón, de nem CMOS áron.

Legutóbbi kérdésre Camera elárulta, kb. 40.000 HUF.

Azért kérdeztem, mert nekem anno sikerült egy objektív törlőkendővel megkarcolni.

Nem cseréltettem ki, mert a legtöbb esetben nem zavar, de talán egy osztrák szervízút során bedobom.

Egyébként is szeretném összehangoltatni majdan az objektívjeimet és a gépet a néha nem tökéletes fókuszálás miatt.

Előzmény: vtdriver (33)
cassiusonly Creative Commons License 2004.09.09 0 0 34

Én most vattával tisztítottam, jobb lett, de szöszös. Kell vennem egy pumpát.

 

Ugyanezt az elvet fogom legközelebb én is kipróbálni, a 3 réteg jó ötlet.

Egyébként a lényeg tényleg az, hogy egyenletes felülettel kell végighúzni, így nem marad csík és folt.

Előzmény: ictboy300d (30)
vtdriver Creative Commons License 2004.09.09 0 0 33

Hali,

a CMOS elotti uveget lehet csak tisztitani - szerencsere :-)

 

Itt mindent megtalalsz amit tudni kell a dologrol:

 

http://www.pbase.com/copperhill/ccd_cleaning

 

 

Előzmény: se-p900 (32)
se-p900 Creative Commons License 2004.09.09 0 0 32

>Megtortent eletem masodik CMOS tisztitasa hazilag.

>Az eredmeny eleg jo lett. Kb.45-50 porszem volt a CMOS-on, tisztitas utan 7 maradt.

>A tisztitast egy domino feltoltokartyabol kivagott 14mm szeles 'sensor swab'-bal csinaltam, melyre objektiv tisztito papirtorlot tettem kb.

>3 reteg vastagon, majd finoman isopropilt (hama objektivtisztito folyadek) tettem a vegere.

>Ezt egyszer vegighuztam a CMOS feluleten. >Gyakorlatilag a megmaradt porszemek a CMOS szelein vannak.

 

CMOS-t tisztítottad meg, vagy az előtte levő szűrőt?

Előzmény: ictboy300d (30)
handras Creative Commons License 2004.08.11 0 0 31
Miért? Nem 14mm széles a cmos? :DDDD
Előzmény: ictboy300d (30)
ictboy300d Creative Commons License 2004.08.11 0 0 30

Megtortent eletem masodik CMOS tisztitasa hazilag. Az eredmeny eleg jo lett. Kb.45-50 porszem volt a CMOS-on, tisztitas utan 7 maradt. A tisztitast egy domino feltoltokartyabol kivagott 14mm szeles 'sensor swab'-bal csinaltam, melyre objektiv tisztito papirtorlot tettem kb. 3 reteg vastagon, majd finoman isopropilt (hama objektivtisztito folyadek) tettem a vegere. Ezt egyszer vegighuztam a CMOS feluleten. Gyakorlatilag a megmaradt porszemek a CMOS szelein vannak.

 

pitman Creative Commons License 2004.08.11 0 0 29
Esetleg olyan levegővel lehet megpróbálni, amit a modellezők használnak a festék fújásához. Az biztosan nem köpköd, mert akkor festeni sem lehetne vele. (Az viszont nem garantált, hogy nem tartalamz egyéb segédanyagokat, ezért csak óvatosan. Én egy ilyen művelet előtt az adott levegőt biztosan kipróbálnám mondjuk egy előtte tisztára súrolt tükör felületén, ott biztosan látszana, ha köpköd.)
handras Creative Commons License 2004.08.11 0 0 28
Én egyszer jártam úgy, hogy sikerült löttyöset fújnom egy műanyag felületre, és azt jól megmarta, aZóta én szkeptikus vagyok az ilyen spray-kel szemben.
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.10 0 0 27
Esetleg a környező levegő páratartalma...
Előzmény: handras (25)
Riff-Raff Creative Commons License 2004.08.10 0 0 26
Ja, erre nem is gondoltam! :)
Előzmény: handras (25)
handras Creative Commons License 2004.08.10 0 0 25
Vagy a hajtógáz. :-)
Előzmény: Riff-Raff (24)
Riff-Raff Creative Commons License 2004.08.09 0 0 24

Az öngyújtóban folyékony, mert abban bután van, az pontosan nem tudom, de valószínűleg kb. 3 bar nyomáson cseppfolyósodik szobahőmérsékleten. A levegő viszont szobahőmérsékleten nem cseppfolyósítható semekkora nyomáson se, csak valahol -100 fok alatt.

Úgyhogy amit köpköd, az nem folyékony levegő, sokkal inkább valószínű, hogy víz, mert a szimpla sűrített levegő lehet vizes. Szintetikus levegővel nem kellene köpködnie.

Előzmény: se-p900 (23)
se-p900 Creative Commons License 2004.08.07 0 0 23

 

>A levegő???

>Milyen sűrített levegővel találkoztál eddig? Mert a kis flakonokban legfeljebb 15-20 >bar a nyomás, de a levegő a gázpalackokban se folyékony, amiket 150-170 barra >szoktak felpumpálni.

 

Az öngyújtótöltő palackból indultam ki. Vagy magában az öngyújtóban is folyékony a gáz.

 

Levegővel lehet, hogy más a helyzet? Ha megrázod a palackot, lötyög benne valami? Na az a folyadék.

Lufit hiába rázod. Ott gázhalmazállapotú a levegő.

 

Egyébként próbáld ki, hogy teleköpködi a CCD előtti szűrődet, ha levegót fújatsz rá tartályból.

 

Előzmény: Riff-Raff (20)
EOS-Bandi Creative Commons License 2004.07.28 0 0 22

1. Camera Kft, kollegak elmennek a fenebe... meghogy kiszereleses tisztitas.... blah blah blah.

2. Az eclipse cool, de overseas nem szallitjak ugyhogy vagy europaban kellene valahol megvenni, vagy valakivel behozatni... Nem megy valaki mostanaban usa-ba ?

3. Sensor-swab is jo, de nagyon draga, inkabb a meretre vagott muanyag kesre tekert pec-pad a nyero.

 

Előzmény: cosmicX (7)
pixeldesign Creative Commons License 2004.07.28 0 0 21
Túl vagyok én is a tisztításon, nálam végül a isopropyl alkohol, és a fültisztító volt a nyerő megoldás. Nem lett 100% tiszta, de a szennyeződések nagyrészét legalább sikerült eltűntetnem.
Riff-Raff Creative Commons License 2004.07.26 0 0 20

...folyékony a nagy nyomás miatt...

 

A levegő???

Milyen sűrített levegővel találkoztál eddig? Mert a kis flakonokban legfeljebb 15-20 bar a nyomás, de a levegő a gázpalackokban se folyékony, amiket 150-170 barra szoktak felpumpálni.

 

Előzmény: se-p900 (16)
Ahmet Creative Commons License 2004.07.25 0 0 19
2Bálint Creative Commons License 2004.07.25 0 0 18

Üdv!

 

Akármilyen hihetetlennel tűnik, de a Canon hivatalos szervizében (Camera Kft) is sűrített levegővel tisztítanak.

És nem közvetlenül a cmos-t, vagy a ccd-t, hanem előtte van egy védő lapocska, egy szűrő.

 

De én pucoltattam a Studio Line-ban is, Csurgó Lacinál is, nyomott rá valami löttyöt is, és hibátlan, tökéletes munkát végzett.

kb 3 perc az egész

 

Bálint

Előzmény: se-p900 (16)
LyPapa Creative Commons License 2004.07.25 0 0 17

Kedveskéim,

 

'Véletlenek' egybeesése kapcsán korábban vettem egy Slik mini állványkát. A középső rúdja végén van egy gumi tapadókorong, amivel le lehet az asztalra cuppantani, és a 3 lábacska végén levő toldattal stabilizálni. Én tisztításkor ezt az állványkát használom - sajna csak két kezem van, és ez néha kevés ... Azt hiszem ezzel a problémával küzdünk egy páran, emiatt gondoltam, megosztom veletek ezt a tapasztalatot.

 

Üdv:

LyPapa

 

Előzmény: ictboy300d (14)
se-p900 Creative Commons License 2004.07.24 0 0 16

Tükörreflexest, főleg digitális fényképezőgépet szerintem is tilos sűrített levegővel fujogatni.

 

Mert, sok csepp (hisz folyékony a nagy nyomás miatt) kerül a CCD, CMOS lapkára, ami ott a kosszal keveredve valami trutyis nyomot hagy.

Előzmény: harm2 (10)
handras Creative Commons License 2004.07.23 0 0 15
Szárazon? Bátor vagy.
Előzmény: ictboy300d (14)
ictboy300d Creative Commons License 2004.07.22 0 0 14

Atestem eletem elso CMOS tisztitasan. Fotopapirbol vagtam egy 1cm szeles csikot, melynek vegete 5 reteg vastagon objektiv torlo papirt tettem. Ugyeltem, hogy ne fogjam meg kezzel a tisztitolapka azon reszet, mely a CMOS-hoz fog erni. Utana finoman, szinte nyomas nelkul vegighuztam a CMOS feluleten.

 

Szerintem sikerult...

 

 

Tisztitas elott

 

 

Tisztitas utan

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!