Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2005.03.20 0 0 105
A (36)-ban egyébként olvashatod véleményemet a minőség-illesztésről.
papugaja Creative Commons License 2005.03.20 0 0 104
A szűrők közötti különbségek lehetnek:

- az üveg minősége (tisztasága, színe, keménysége, megmunkálása (plánparalell csiszolás), mennyisége (átmérő és réteg));
- szűrőréteg(ek) (ninősége, anyaga (pl színezett üveg, vagy szűrőfólia réteg, felgőzölt réteg), száma);
- bevonatok (tükröződéscsökkentés, karcellenálló-, kosztaszító bevonatok), ragasztóanyagok minősége, száma;
- egyéb kidolgozás (keret anyaga, megmunkálása, az üvegrétegek közti rés szigetelése, a gyártó, forgalmazó marketingese házának, nyaralójának, autójának, hajójának, csajának száma és minősége);
- a bolygók konstellációja a termékfejlesztés, gyártás, piacradobás idején.
Előzmény: attila7575 (103)
attila7575 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 103
Én is éppen ezen gondolkozok: mit tud a Hoya polárszűrő 20 ezer forintért, amit az 5 ezer forintos Hama nem tud? Mert biztos van benne valami, de a Hoya-ból az objektívemre (67mm-es szűrőmenet) a legolcsóbb 20 ezer, és innen megy felfelé, esetleg valami coating, és 30 ezer. Az objektívjeimből kettőn van Hoya UV szűrő, egyiken Hama, egy másikon Soligor (nagyon tré?), a többin semmilyen... Mindenesetre az AF-S 18-70 IF ED nikkort nem mertem uv szűrő nélkül utcára vinni :)
al01 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 102

En 1500-ert vettem uv szurot (hama) a mediamarkt-ban. Amire nekem kell, tokeletesen jo lesz. A 2005-os magyar rally es rally cross szezonon akarok tobbszor is kepeket kesziteni illetve mas versenyeken, es inkabb az "eldobhato" szurot verje telibe egy kis porfelho, mint a lencset... Persze a gepre is vigyazni kell, de igy jobb erzes lesz fotozni. Polar szurot, szinten Hama-t vettem 5800Ft-ert ugyanott, egy 80e Ft-os gephez nem veszek 24e forintos szurot, ez gondolom ertheto...

 

al

Előzmény: kevs77 (97)
fannta Creative Commons License 2004.12.16 0 0 101

Szervusztok ,

 

UV illetve IR szurot keresek , 10cm*10cm es lenne jo , de az sem baj ha nagyobb 8-)

Ami az UV reszet illeti , ~400nm-ig 99%+ szures tokeletes lenne , illetve 700nm felett is minel tobbet szurjon ki .

Termeszetesen az is megfelel , ha tudtok olyan helyet ahol femgozolnek uveget UV illetve IR visszavero reteggel , termeszetesen a lathato fenynek minel nagyobb hanyadat viszont at kellene ereszteni 8-)

Lattam a Schott-nal van ilyesmi , de ilyen "mennyisegnel" azt tanacsoltak , hogy probalkozzam inkabb mashol 8-))

 

gytam Creative Commons License 2004.11.22 0 0 100

Valakinek van-e tapasztalata a Soligor DHG jelű szűrőkről. UV, és Polár esetleg ND érdekelne. Digit gépre kellene. Főleg az érdekelne, hogy Raynoxhoz képest milyen?

 

Üdv.

gytam

CSzabi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 99

Sziasztok!

 

Durva lesz a kérdés!

Fuji Finepix 2800 Zoom (digit) gépre akarok felrakni elsősorban polár szűrőt, később talán nagylátószögő vagy telefotó előtétlencsét. Ez sajnos barkácsolás lesz, ugyanis a gépen nincs menet ill. rögzítési lehetőség. :-)

Tegyük fel, hogy egy esztergályos megcsinálja a közdarabot, ami gyakorlatilag egy cső. Az egyik végét rögzítem a gép fix, kör alakú, visszahúzott optikát védő részéhez. 

- másik végére milyen menetet érdemes vágatni? 58, 52, 48,5, 41, 37 vagy egyáltalán mit?

- milyen távol érdemes helyezni az optikától a menetet? Van ennek valami szerepe? (a vignettálást tudom)

 

Az ötlet szerintem működik, mert ennek a gépnek az utódjára már van mindenféle cucc, na persze meg menet is.

 

A hozzászólásokat előre is köszönöm.

CSzabi

rengat Creative Commons License 2004.10.19 0 0 98
Sziasztok,

A kövektzőket olvasstam egy anyagban (lehet nem teljesen pontos az idezet):

"... feketefehér fotózásnál az UV szűrőt, míg színes fényképezésnél a skylight szűrőt használja..."

Mivel nem vagyok teljesen otthon a témában - hű de duszkréten fogalmaztam -, ezért a kövekző a kérdésem:

Egy digitalis fényképező géphez most ez alapján melyiket is kell venni? UV-t vagy Skyligth-ot? Vagy az anyag amiben olvastam "sántít egy kicsit".... ?

THX
kevs77 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 97

sziasztok

pálvölgyiben láttam b+w 58-as menetű uv szűrőt, brutto 8.900Ft-ért.

nem tudtok valahol olcsóbban ugyanilyet? (csak új érdekel)

 

köszönöm

Badmotorfinger Creative Commons License 2004.10.18 0 0 96
Az ég beégése ellen átmenetes szürke szűrőt szoktak használni (gradient ND), a színkontraszt növelésére a polár jó pl.
Előzmény: oceanearth (91)
optikus Creative Commons License 2004.10.17 0 0 95

Nekem egy 62mm-es Raynox DCR-FE180PRO halszem van. Idehaza az Optiformban* vetelezheto, de eleg huzos, 130e brutto (az arban van egy 52-es es egy 58-as adaptergyuru es egy szuttyo).

 

*Persze en nem ott es ennyiert vettem;)))

 

Előzmény: Törölt nick (94)
optikus Creative Commons License 2004.10.17 0 0 93

Az uveg kb. 1..4%-ot ver vissza oldalankent. Nem az ateresztes veszteseg a lenyeg (gondold el egy objektivben hany lencsefelulet van es mindegyiknel elvesztesz 2%-ot raadasul mindig a maradekbol, es megsem zavar). Ilyenforman a 99% egy hulyeseg (vagy inkabb marketing vagy legalabbis nem igy kell ertelmezni). A fontos kerdes az hogy ezzel a 1..4% oldalankenti fennyel mi lesz. Mert ha ebbol szellemkep es derites az nagyon gaz. Ezert a reteg ezt interferenciaval kioltja (felhullamok kioltasa), de ez sajan csak egy hullamhosszra igaz, ezert egymas folott sok (van ahol 12) reteg is van igy mindegyik egy-egy hullamhossz kioltasaert felel.

 

Egyebkent van meg egy Szuro topik is (persze hogy ketto is legyen) ott is sok az info:

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=0&user_id=360750&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9040130

 

Ha mejulni akarsz a temaban (nemetul):

http://www.schneiderkreuznach.de/pdf/filter/s4.pdf

 

Előzmény: rengat (90)
oceanearth Creative Commons License 2004.10.17 0 0 91

Sziasztok!

 

Olvastam a szűrőkről és azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy milyen fajtát vegyek ha az ég beégését szeretném elkerülni és jobban kihozni a szineket?

előre is köszönöm

rengat Creative Commons License 2004.10.17 0 0 90
Ertem, +fogadom... :) Egyebkent nekem a Hoya szimpatikus lenne, bar a masikrol meg nem talaltam infot. Tudsz valahol megbizhato Hoya beszerzesi forrast Bp kornyeken?

Most 58 mm-es szuroket tervezek venni, mert a kesobbre tervezett objektivek is vagy 58mm-ek, vagy 52, es ahhoz lattam van 52->58 atalakito.

( mar csak egy apro kerdes ha a SuperHMC ~99,7%-ot enged at, a HMC ~97%-ot, akkor mennyit nyel el a sima? Brrr.... )
Előzmény: optikus (89)
optikus Creative Commons License 2004.10.17 0 0 89

Hat en Hamat nem vennek. Nekem van uv-bol Hama es Hoya, es van kulonbseg. Inkabb dragabban de Hoyat vagy B+W-t vegyel. A retegezes viszont fontos, persze nem kell a legdragabb hiper-szuper de minimum valami hmc,mc kell. Inkabb azt gondold meg pontosan milyen es mekkora szurok kellenek, mert 2-3 darab ara mar vetekszik az obival, raadasul nem art ha a kesobbi obikra is fel lehet tenni.

Persze lehetne nagyobb atmerot venni amit a kisebb obikra ra tudsz rakni olcso step-down gyurukkel, de ennek vannak hatranyai: dragabb, nem megy ra a gyari kupak es napellenzo, elonye viszont ha veszel valami telet vagy nagylatot akkor nem kell ujabb szuroket venni (persze ehhez mar most elore ki kell gondolni hogy milyenek lesznek mert meretet ugy kell valasztani). Sajna az ocso mindig macera...

Előzmény: rengat (87)
rengat Creative Commons License 2004.10.17 0 0 88
(teljes paletta alatt ertsd 58 mm-es objektivra UV, Polar, Szurke, szinhomerseklet, infra, stb...)
Előzmény: rengat (87)
rengat Creative Commons License 2004.10.17 0 0 87
Koszi, remelem nem zavar ha tovabb kerdezek...

Itt tajekozodasaim kozepette olyan fogalmakba botlom, mint HMC Super HMC, Coating, stb. Na ezek fzikiai mibenletuket sikerult kihamozni nagynehezen, de azt, hogy ezek mennyire lenyeges tulajdonsagok egy amator fotzasnal, vagy mennyire a profikat celozzak meg vele, sajnos azt nem sikerult kideritenem.

Egy amator kornyzetben - azert hangsulyozom, mert idonkent hajlamosak az emberek csak a "nev" kedveert es nem a funkcio kedveert a dragabbat megvenni -, van ertelme kozelkl 2*-es arat kiadni mondjuk egy SuperHMC, vagy HTMC "feature"-ert?

Tulajdonkeppen ahogy saccolom - bar mint mondtam, tapasztalatom nincs -, nekem a talán a Hama minosegei egyenlore megfelelnenek, de nem talalok olyan ceget /marmint a net-es adatbazisok alapjan/ ahol ezek bezserezhetoek lennenek, a majdnem teljes palettat talan csak Hoya-bol talaltam.

Van ezekrol a szurokrol tapasztalatotok?
Előzmény: optikus (86)
optikus Creative Commons License 2004.10.17 0 0 86

Ha ocsoert kell szuro akkor javaslom hogy menj ki holnap a borzere. Ott szoktak lenni mindenfele markas es noname szurok, egesz emberi aron. Persze nem art ha tudod hany mm-es az obid szuromenete.

Azert azt tudnod kell, hogy ezek a noname (fokent regebbi) szurok nem igazan csucs optikai minoseguek, sok olyan van amin reteg sincs, szoval tobb-kevesebb kepminoseg romlasra lehet szamitani (az egyebkent sem tul parades alapoptikan nem fog dobni:).

Előzmény: rengat (85)
rengat Creative Commons License 2004.10.16 0 0 85
Sziasztok,

Szűrőket szeretnék venni. Polar, UV, szurke, close-up stb. vegyesen, de nem szeretném "óarany" áron vásárolni. A minőség - a tudásom a hobbi fotos felett áll nem sokkal - EOS300D-hez kellene alapobjektivvel (18-55mm). Most kezdek komolyabb gepekkel ismerkedni igy semmi tapasztalatom minoseg es ar ugyben.

Tudnatok ajanlani 1-2 linket, esetleg uzletet budapest kornyeken?

THX
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.06 0 0 84
azt már kifaragtattam :-)
Előzmény: Gernyo (82)
Gernyo Creative Commons License 2004.10.06 0 0 83
+r
Előzmény: Gernyo (82)
Gernyo Creative Commons License 2004.10.06 0 0 82
Má faragnád a dop-in-nek mi?...:-))
Előzmény: Alpha Lyrae (81)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.06 0 0 81
nél ment. kérlek válaszolj.
üdv.
puffin
Előzmény: ceva_sony (78)
szg8 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 80

Sziasztok!

Én is polárszűrőt szeretnék venni, a márkáról is döntöttem már, a Soligort választottam, az ár/érték viszonylatban ezt tartottam a legjobbnak. Viszont most, ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, felvetődött bennem, hogy mi lenne, ha lineáris szűrőt vennék? D60 +  28-135 IS USM -re kellene egyébként. Valaki meg tudná-e mondani tapasztalatok alapján, hogy a fókuszálás működne-e lineárissal is?

Mert ha igen, akkor inkább lineárist vennék, mert állítólag sokkal olcsóbb...

szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 79
72 mm
Előzmény: ceva_sony (78)
ceva_sony Creative Commons License 2004.10.06 0 0 78

Milyen átmérőjűt keresel?

Nekem van egy 55mm-es cirk. polár. eladó. Hoya

 

Előzmény: szucsi222 (77)
szucsi222 Creative Commons License 2004.10.06 0 0 77
Digitális géppel szeretném használni, elsősorban a becsillanások eltüntetésére és esetleg az égbolt kontrasztosabbá tételére. A leírás, amit olvastam a lineár-ról, hogy nehézkes az AF, egy filmes topicban volt.
Előzmény: SchefferJ (74)
nrb Creative Commons License 2004.10.06 0 0 76
Esetleg http://www.ringfoto.hu/arlista/index.php?id=2016 ;))
Előzmény: _vadaszg_ (71)
nrb Creative Commons License 2004.10.06 0 0 75
Mediamarkt ... tele van UV és Polar szűrőkkel... :))
Előzmény: _vadaszg_ (71)
SchefferJ Creative Commons License 2004.10.06 0 0 74

Örök szabály, amit a piac is igazol: az olcsóbb általában rosszabb (nem színhű, több fényt nyel el, jobban csillog, stb.), a drágább általában jobb. Az általában szót kihangsúlyoznám, mert bár általában Hoya és BW szűrőket használok, igen jónak tartom pld. a Soligor CPL-t is.

 

A vékonyabb szűrő jobb mint a vastagabb, mert esetleg kettőt is rá lehet csavarni, ill. nem vinnyeltál a sarkokon.

 

Az utolsó kérdésed nem értem... azt kérdezed, hogy a lineár vagy a cirkulár a jobb? Milyen feladatra? Digitális vagy analóg gépre?

 

 

Előzmény: szucsi222 (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!