"Kapufa után csak védekezniük kellett volna...."

Védekezni kellett volna, egy jóval erősebb összeállítású Vác ellen. Ez nem olyan könnyű. (Lásd előző hsz.)

Előzmény: Bódog65 (23519)
RnD Creative Commons License 2024.01.20 -1 3 23520

A TO szerintem is hiba volt, de ennél sokkal fontosabb h Kuczora és Marincsák újra pályára került a TO után. Ez döntötte el a meccset.

Bódog65 Creative Commons License 2024.01.19 0 1 23519

Az időkérés után miért kellett eldobniuk 10 másodpercen belül a labdát?
Kapufa után csak védekezniük kellett volna, és ki is lett volna javítva az a kapufa!
Továbbra is azt érzem, hogy 26-28-nál nem kellett volna időt kérnie Vágó Attilának, ezzel a Vácnak is adtak egy lehetőséget egy kis beszélgetésre, és a váci beszélgetés hasznosabb volt, mint az MTK beszélgetése!

Előzmény: RnD (23518)
RnD Creative Commons License 2024.01.19 -3 4 23518

OK, de azok a kapufák könnyebben helyrehozható hibák voltak, viszont ez az MTK-kapufa - kevesebb mint hét perccel a mérkőzés vége előtt - már kevésbé.......

Előzmény: Bódog65 (23517)
Bódog65 Creative Commons License 2024.01.19 0 1 23517

Az első félidőben, amikor vezettünk 6-tal is, mi is dobtunk jó néhány kapufát, így lett mondjuk +8 helyett csak +4 a félidő!

Előzmény: RnD (23516)
RnD Creative Commons License 2024.01.19 -3 6 23516

Ki tudja mi történt volna ha az MTK utolsó időkérését követően Poczetnyik Luca nem a kapufát találja el hanem gólt lő..... Utána meg gyakorlatilag kapus nélkül megfordította elöl a meccset a Vác, 30-29 volt már az eredmény, ehhez négy gól kellett és csak egy védés a kapuban. Utána meg az ellenfél teljesen elveszítette a fejét és elsiette a támadás befejezéseket.

Persze nem könnyű győzni úgy h egy csapatnak nincs beálló játéka (mert Weisheitel nem ér semmit) és csak egy felnőtt kapusa van, Győri Barbi.... az MTK másik két kapusa junior korú. Mindig mondom MTK ismerőseimnek h egy felnőtt kapus komoly hendikep az NBI-ben.

Előzmény: Bódog65 (23515)
Bódog65 Creative Commons License 2024.01.19 0 2 23515

Én nem emlnék ki senkit, de most kénytelen vagyok egy nevet leírni, akinek sokat köszönhetett a Vác!

Csizmadia Fannit elfelejtetted megdicsérni!
26-28 után volt négy védése, amivel végül megnyertük a meccset!

Előzmény: RnD (23514)
RnD Creative Commons License 2024.01.19 -1 4 23514

Csíkos Luca viszont dicséretet érdemel. Klassz gólokat lőtt, az első negyvenöt percben

6/8 lövőstattal ami igazán kiváló.

És most Ballai Bori is lelkesen játszott, négy gólt lőtt (4/5), adott két szuper asszisztot szélre Kírának, és az első félidőben volt két olyan gólja amikor az akciót végre rá játszottak ki, jobb2 betörésből. OK, nem volt valami nagyon előkészített akció, de azért végre valami ebbe az irányba, több mint a semmi.... Bori meg ügyes, megoldja így 'fél-előkészítés' után is.

Ballai Bori assziszt j1 Bánfai Kírának

Ballai Bori j2 befutásból gól

RnD Creative Commons License 2024.01.19 -1 4 23513

Ezt a világvége hangulatot nem értem.....

Egyrészt eleve tartalékosan állt ki a Vác erre a bajnokira: nem volt sem Helembai, sem Ferenczy Fruzsi. Aztán a második félidő közepén volt amikor Kuczora és Marincsák Niki sem voltak pályán, és amikor Kuczora visszaállt nem sokkal később kiállították (51. perc). Bejött helyette Marincsák de őt is szinte rögtön leküldték mert 'hosszan lépett' a jobbszélső Papp Dorka elé (52. perc). Ez volt az az időszak amikor az MTK fordítani tudott (24-23>26-28 46-53. perc).

Az MTK időt kért, utána visszajött Kuczora és kicsit később Marincsák is, és ők ketten aztán megfordították a meccset (26-28>32-29) Az MTK védekezése, ami idáig nagyon jól működött, itt a végjátékban teljesen összeomlott.

Azaz amint a Vác két legtapasztaltabb játékosa - belső poszton - újra pályára került, rögtön hozták is a meccset. Tanulság ebből annyi h a Vác nem bírja ki ha négy legjobb embere belső poszton huzamosabb ideig nincs pályán, ez már középcsapatok ellen is kockázatot jelent. De ez nem meglepetés szerintem...

AlterEgon77 Creative Commons License 2024.01.19 -1 2 23512

A csapat honlapján fenn van a videó a nyilatkozatról. HG szavaiból, hanghordozásából és metakommunikációjából sokminden kiolvasható - irónia az pont nincs benne... Inkább dühösnek és frusztráltnak tűnik.

Előzmény: ZLajos (23511)
ZLajos Creative Commons License 2024.01.19 -3 1 23511

Én inkább iróniát olvasok ki ebből a nyilatkozatából, melyet olyankor alkalmaznak, mikor sikerrel végződik a mérkőzés. Ugyanakkor lehet benne önkritika is, kellő alappal. A védekezésünk a meccsek nagy részében rémesen gyenge, folytatva a régi jó váci hagyományokat. Viszont valljuk be, ismerve játékosmúltját, éppen őtőle vártunk ezen a téren egy pozitív áttörést. Ez ideig nem jött be. A meccs közbeni hullámzás velejárója a kézilabdának mindaddig, míg egyszerre két, ellenérdekű csapat van a játéktéren. Az viszont elgondolkodtató, hogy nálunk többségében a 2. fi. első 20 perce negatív irányban nagyon kilóg. A pozitívum viszont, hogy utána következik a mérk. utolsó 8-10 perce, ami kiegyenesít minden addigi görbeséget. Máig fülemben cseng Vova egyik időkérése egy jun. világversenyen, valahogy így hangzott: a mérkőzés hullámzik, hol az ellenfél vezet, hol mi, lényeg, a végén mi vezessünk! Nem rossz stratégia, ha H.G.-nál is ez működik, részemről feltétlen megerősítést érdemel tisztségében! :)

Előzmény: AlterEgon77 (23509)
ZLajos Creative Commons License 2024.01.19 -3 3 23510

"Ugyanakkor a honlapján az én ízlésemhez képest túlteng az aktuálpolitika, amire nem nagyon vagyok kíváncsi és a lehetőségekhez kéepst igyekszem magamtól távol tartani, főleg a jelenlegi, egyáltalán nem túl vidám poltikai helyzetben."

Ne felejtsd, hogy KaGye honlapján, a főoldalon deklaráltan is öt témakör szerepel, abból az egyik a sport, míg az NSO kizárólagos profilja a sport, annak ellenére nincs olyan cikk, mely alatt 8-10 hatalompárti kötődésű írás, videó ne jelenne meg. A cikkeihez már jóideje nem szólok hozzá, de időnként beleolvasok, ahol a Te neveddel is találkozom... Vagy pl a szintén sport profilú M4 sportcsatorna, ahol a meccsek szünetében rendszerességgel jön a Hírek egy percben című kifejezetten a hatalom szája íze szerint szerkesztett hírcsokor... Azért ugye mindketten nézzük ezen a sportcsatornán a különböző sportműsorokat?

Félreértés ne essék: eszem ágában sincs agitálni az ellen, vagy amellett, hogy mit nézzél/olvassál, vagy mit ne!

A slusszpoén (amiben viszont neked lett  teljes mértékben igazad), nevezett úr cuminak szánta mindössze a felkonferált ígéretét, sem mint a jövő évi keret ismertetését. Meg kell hagyni, humorérzéke az van.

Előzmény: AlterEgon77 (23506)
AlterEgon77 Creative Commons License 2024.01.19 -1 3 23509

MESTERMÉRLEG
Herbert Gábor– Két dolog van, amihez nem értek: a nőkhöz, illetve a kézilabdához.

Erre mit lehet reagálni? Elég lemondó jellegű, lehet hogy sokat sejtető volt ez a nyilatkozat?

Bódog65 Creative Commons License 2024.01.18 -1 0 23508

Azokat én is próbálom nem elolvasni!
Tudósítást a kézilabda meccskről sajnos csak ott lehet elolvasni, mivel a nemzetinek nevezett sportnapilap szinte csak focival foglakozik.

AlterEgon77 Creative Commons License 2024.01.18 -1 1 23507

Idegesítő bénázásokkal tarkított meccset sikerült nagynehezen behúzni. Jellemző, hogy alig több mint 6 perccel a vége előtt még 2 góllal égtünk, annak ellenére, hogy az ellenfélnél szinte nem is volt kapusteljesítmény, és négyszer annyi kiállításuk volt, mint nálunk.

Jó lenne már szignifikánsan javuló játékról beszámolni...

AlterEgon77 Creative Commons License 2024.01.18 -1 4 23506

Mivel ugyanannak a csapatnak drukkolunk, óhatatlanul egyezik a véleményünk időnként, ebben számomra nincs semmi meglepő.

Előzmény: Bódog65 (23505)
Bódog65 Creative Commons License 2024.01.18 -3 1 23505

Pedig nézhetnél oda néha napján!
Kb. egy hete, éppen az egyik hozzászólásodat dicsérte meg, amit a Női kézilabda társalgó topikban írtál!
A honlapjának a főoldalára írta ki azt!

Előzmény: AlterEgon77 (23504)
AlterEgon77 Creative Commons License 2024.01.18 -2 4 23504

Nem szoktam látogatni azt a honlapot, és őszintén szólva meglepődnék, ha pont onnan derülne ki bármi is, főleg első kézből.

Előzmény: ZLajos (23502)
RnD Creative Commons License 2024.01.18 -2 4 23503

.....ez volt a reklám helye! ez volt a reklám helye!....:)))

ZLajos Creative Commons License 2024.01.18 -4 0 23502

Akit pedig túlontúl izgatják az átigazolási hírek, javaslom sűrűn látogassa KaGye honlapját (kagye.gportal.hu), merthogy:

Persze, hogy ezerrel megy a találgatás, hogy milyen játékoskerete lesz a Praktiker-Vác NB I-es felnőtt együttesének a következő bajnokságban. Nos, nagy elhatározásra jutottam, és hamarosan nyilvánosságra hozom az összetételt.

Előzmény: ZLajos (23501)
ZLajos Creative Commons License 2024.01.17 -2 1 23501

Ne csináljuk a feszkót és főleg ne nevezd csacskaságnak az általam beírtakat.

Megindokoltam, hogy a bejelentés késésének többek között mi lehet az oka. "DIEGO22" pedig megjegyezte, hogy az általa sejtett távozók miatt nem fog bánkódni. Erre én példaképpen felsoroltam 5 nevet, akik távozását bánnám, függetlenül attól, hogy lejáró a szerződése, vagy nem. Ha szűkebb a névsor, akár ki lehet találni, kiről is van szó, ezt akartam elkerülni. Egyébiránt pl Vámos esete is bizonyítja, mennyit jelent manapság egy élő szerződés. Továbbá: Helembai nőgyógyásza vagy, vagy a pletykahordozók valamelyike, hogy ténynek veszed a babázás valószínűségét? És ebbe se láss bele többet, mint az álhírek cáfolatát!

A leglényegesebb: súlyos inkorrektség lenne forrásadómmal szemben, ha kikotyognék olyan neveket, melyek még nem publikusak, de még azok számát sem árulnám el, fentebb említett fórumtársunk tőlem némileg előttem jár.

Tehát nyugalom, csigavér! Holnap pedig HAJRÁ VÁC!

Előzmény: AlterEgon77 (23500)
AlterEgon77 Creative Commons License 2024.01.17 -3 1 23500

Nem értem, miért lógatod a mézesmadzagot: ha nem akarod elárulni a tuttti infóidat, akkor inkább célszerű lenne csendben maradni, illetve nem írni csacskaságokat.

A felsoroltak közül kettőnek élő szerződése van, aligha fognak távozni. Helembai a pletykák szerint szülni megy, így tulajdonképpen akár maradónak is felfoghatjuk, illetve ha így lesz, akkor gondolom jó eséllyel itt marad Bordás a következő szezonra is. Marincsák távozása valóban fájna, Such-ért azonban egy darab könnyet se hullajtanék: nem sokat tett hozzá a csapat játékához, fásult, kiégett játékos benyomását kelti.

Előzmény: ZLajos (23494)
AlterEgon77 Creative Commons License 2024.01.17 -1 0 23499

Már 2022. december 14-én be lett jelentve, hogy szerződést hosszabbítanak pár lejáró szerződésű játékossal:

Ergo részletekben lett bejelentve, nem megyszerre.

Előzmény: DIEGO22 (23492)
Bódog65 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 23498

Most ezt nem értem!
Ennek az öt játékosunknak van még szerződés a következő szezonra is!

Bódog65 Creative Commons License 2024.01.17 0 1 23496

Én úgy tudom, hogy Bukovszky Annának és Csíkos Lucának van még szerződése a következő szezonra is!

DIEGO22 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 23495

Remélem, hogy a felsorolt 5 játékos közül 4 mindenképpen marad!

ZLajos Creative Commons License 2024.01.17 -1 0 23494

... én pl egyaránt bánkódnék, ha Helembai, Marincsák, Bukovszky, Csíkos, Such közül bárki is távozna.

Előzmény: ZLajos (23493)