Keresés

Részletes keresés

Krizsanyik Creative Commons License 2021.07.15 0 0 1835

Nálam is elég szépen mutatkozik, de várjuk ki a végét.

Előzmény: nyuggerfarhat88 (1834)
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 1834

Megnéztem amit feltettél.

Nálunk a dió belseje nem mállik szét.

Csak a külső zöld burok lesz félig-meddig fekete.

Szerintem az alma moly nem tud belülre kerülni.

Ma így nézett ki.

Azt tanácsolták júliusban hetente kell neki mospilán.

Most így megy/lesz.

Nálunk olyan gazda bolt van ahol mindenre tudnak tanácsot adni.

Tavaly tűrhető volt a termés lehet idén még jobb lesz.

Üdv.

Előzmény: Krizsanyik (1833)
Krizsanyik Creative Commons License 2021.07.13 0 0 1833
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 1832

Rengeteg diót levert a szél de úgy néz ki még maradt a fán.

A gazda boltban azt mondták hetente kell most mospilánnal permetezni.

Alant mai kép.

A fa kb. 45 év körüli és úgy 12m magasra saccolom.

nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.07.07 0 0 1831

Mi azért így is megvagyunk.

Szokott lenni annyi dió hogy a környezetünknek elég.

Mi sok diót fogyasztunk. Mindig van az asztalon kis tálkában eszegetni/szemelni.

 

Munkás dolog. Amikor lehullik mindjárt lehántjuk róla a feketés burkot és papír dobozokban szárítjuk napon.

Utána necc zsákban lóg a pincében. Tavaly december közepén az összeset megpucoltuk.

Alant dobozokban és pucolva.

Ha legalább július végén a szél miatt leesne a fűre abból dió befőttet lehetne készíteni.

Idén 2 x lement a bordói lé és 1x mospilán amit még 2x csinálunk.

Tavaly csak 11 kg lett. 2019-ben 21 kg.

 

Előzmény: Krizsanyik (1826)
halaloszto Creative Commons License 2021.07.06 0 1 1830

Az a combiprotect nem egy komplett szer, hanem csak egy adalék, amit valamilyen más rovarölőhöz kell adni.

Előzmény: Krizsanyik (1829)
Krizsanyik Creative Commons License 2021.07.06 0 0 1829

Mit keversz mihez? Amikor  a komplett szert nem kapod meg. 

Előzmény: Nobody1 (1822)
Krizsanyik Creative Commons License 2021.07.06 0 0 1828

Olvasom írásaid, nem leszek tőle lelkesebb. Igazad van," ahol falu van ott van temető is" Felénkénk ez a 

mondás járja. Valójában fogd fel végre, ez a károsítás nem egyén függő. Szerintem kevés az a hely 

ahol nincs diófa. Ez a sz@r helyzet ez mindenkit érint. A diófáról a következő sorok jutnak eszembe:

Fiatal koromba zenéltem és a diófa szerelmese voltam és a mai napig vagyok. Ezt a dalt írtam, rég

akkor és sokan örömmel hallgatták. Ez volt a szövege:  OTT MESSZE TÚL A DUNA MENTÉN

                                                                                 KIS KUNYHÓ ÁLL NEM PALOTA

                                                                                  HIÁBA VÁR A RÓZSÁS KERTJE

                                                                                  HA NEM JUTHATOK EL ODA

                                                                                  A HÁZ ELŐTTI VÉN DIÓ FA

                                                                                  Ó HÁNYSZOR MEGEMLEGETETT

                                                                                  CSAK JÁROM EZT A SZÉP ORSZÁGOT

                                                                                   DE BOLDOGSÁGOM NEM LELEM

Ez a megállapítás, ma is nagyon érvényes!

Előzmény: CBNora (1827)
CBNora Creative Commons License 2021.07.06 0 0 1827

Mi hagyjuk a fát, szép, illatos, jó árnyéka van. Átvariáltam a karácsonyi menüt, tavaly nem diós volt a sütemény és kész. Jó volt az is.

Persze ha dióból akarnék megélni, az már más lenne. De itthon marad beetee lemosós módszere vagy levakarom a rárohadt burkot, ha egyébként van termés. Tavaly nem volt, idén se nagyon lesz, de ennek nem a fúrólégy az oka, nem is volt mit megfúrni.

Előzmény: Krizsanyik (1826)
Krizsanyik Creative Commons License 2021.07.06 0 0 1826

Teljesen igazad van! Amiről szó van, az méreg, nem adnak belőle,csak nagy termelő juthat hozzá.

Nekünk "kicsiknek" nem adnak. A nagy termelő is, csak annyit kap, ami az ültetvényére elég. Ezt a 

témát körbejártam-eredménytelenül. Lehet itt variálgatni a dolgon, ez egy zsákutca.Mire rendeződik a

dolog, addigra kialakul egy másik betegség, és kezdődik minden elölről. Hol vannak a diós szakemberek,miért nem nyilvánulnak meg ebben a témában, vagy az agrárium képviselőit sem érdekli a dolog. Kár össze- vissza keverni a dolgokat, amig nincs végső megoldás. Szerintem már

sokan-de sokan elkeseredettségükbe, kivágták fájukat!!!

 

Előzmény: nyuggerfarhat88 (1821)
CBNora Creative Commons License 2021.07.06 0 0 1825

Mindig lesznek olyan fák, amit nem fúj le senki, légy akkor is lesz, ha könnyen hozzá lehet jutni a szerhez.

Mi sem fújjuk le semmivel a hatalmas diófánkat (és vele együtt a fél kertet + a szomszéd veteményesének egy részét), és a fa kivágását/csonkolását sem tervezzük. 

Előzmény: halaloszto (1824)
halaloszto Creative Commons License 2021.07.06 0 0 1824

Ha tényleg legyes, akkor a környéket is el fogja látni léggyel jövőre. Ezért baromság, hogy az egy-két fával rendelkezők nem férnek hozzá a védekezési eszközökhöz.

Előzmény: Veszpremi (1823)
Veszpremi Creative Commons License 2021.07.06 0 0 1823

Nálam őszre nem fog maradni dió a fánt, több hete egyenletesen hullik éjjel-nappalszéltől függetlenül, szedni alig győzzük, már akkora mennyiség, hogy szárítanom kell a napon, mert a kuka füle leszakadna tőle. Ami hullik, mind rendelkezik barnasággal. Sajnos afelé megy ez, hogy ősszel campobasso lesz a fa, pedig nem akarnám. Egy óráis fáról beszélünk, két ember sem biztos, hogy át tudja fogni a törzsét, nem próbáltuk még.

Nobody1 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 1822

Én is pont ezt magyaráztam, de lehülyéztek érte mert javasolni mertem, hogy esetleg érdemes lehet próbálkozni a buroklégy számára vonzó szagúnak gondolt, háznál előforduló, olcsó anyagot keverni a permetszerhez. Legalábbis addig míg nem lehet itthon kapni Combiprotect-et...

 

Előzmény: Molier3 (1819)
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.07.05 0 0 1821

Bocs, de én nem erre gondoltam. 

Arra hogy ilyen permetezőszert csak papírra adják mert ez méreg. Agráregyetem és növényvédelmi papír hozzá aki elvégzi pluszban.

Akinek nagy diósa van annak vannak erre embereik.

Viszont talán meglehetne őket kérni hogy kimenjenek akár 1-2 fához is.

Amúgy azért valahogy megvoltunk eddig is a 2 diófával.

Ellátjuk magunkat/rokonokat és ha valamit kapunk a szomszédtól viszonozzuk valamivel.

Tavaly tűrhető lett a termés, de sok macera van vele.

Szerintem jobb mint amit a piacon árulnak ami világos színű, de a törésnél sárgás ami azt jelenti avas.

Előzmény: Krizsanyik (1813)
halaloszto Creative Commons License 2021.07.05 0 0 1820

Köszi!

 

Azt nem tudod, hol tudnék venni 2 decit az egyetlen fámhoz?

Előzmény: Molier3 (1819)
Molier3 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 1819

Tiszteletem!

 

A Combiprotect csak egy csali anyag, amit kedvel a buroklégy. Sajnos sok hasznos más rovar is.

Ehhez kell a rovarölőt hozzákeverni, és kiszórni a fára.

Önmagában semmi értelme kiszórni, mert csak a legyeket etetnénk vele, ott helyben a diófán.

 

Előzmény: Nobody1 (1814)
Krizsanyik Creative Commons License 2021.07.02 0 0 1818

Jó lenne,ha nem csak külföldről lehetne megrendelni ezt a szert, hanem kapható lenne Magyarországon is. 

Krizsanyik Creative Commons License 2021.07.01 0 0 1817

Örülök, hogy Neked sikerült!

Előzmény: Nobody1 (1816)
Nobody1 Creative Commons License 2021.07.01 0 0 1816

Próbáld meg értelmezni is amit a cikkben olvasol...

Előzmény: Krizsanyik (1815)
Krizsanyik Creative Commons License 2021.07.01 0 0 1815

Ugye nem gondolod komolyan, amit írtál, ha igen, akkor Benned egy feltaláló veszett el.

Előzmény: Nobody1 (1814)
Nobody1 Creative Commons License 2021.07.01 0 0 1814

Urak!

Ti itt mindannyian úgy tekintetek erre, mint a "megváltó csodaszerre", pedig ez csak egy hatásjavító adalék. (Szinte mint a tapadásfokozó szer a gombaölőknél.)

Ha az újságírói túlzásokból kihámozzátok a lényeget, akkor ez csupán a permetszerhez hozzáadott szaganyag, ami bomló fehérjére emlékeztető szagával odacsalogatja a legyeket a permetszer-cseppekhez, hogy biztosabban, hatékonyabban felszívják.

Nem lennék meglepve, ha mondjuk savanyú tejsavó vagy akár csak ecetes-cukros víz hozzákeveréssel ugyanilyen hatás elérhető lenne, ráadásul töredék áron...

Krizsanyik Creative Commons License 2021.07.01 0 0 1813

Írod, hogy megtudják fizetni a nagyok, a kicsik, mint  én is, azért kiszorítanám, hogy tudjam a káromat mérsékelni. Olyan szert kell a piacra dobni, ami mindenki számára elérhető legyen.

Szerintem, majd a "nagyok " eldöntik mikor nyissák meg a csapot és mikor zárják el.

Így vagyunk az életünk során mindennel!

Előzmény: nyuggerfarhat88 (1811)
Gyula65 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 1812

Nos!

Az engedélyezési okirat dátuma 2021 06.09. 

1.4. Engedélyokirat tulajdonosa: Dedetec
                                                Richard-Kuenzerstrasse 3,
                                                79102 Freiburg,
                                                Németország
1.5. Engedélyokirat tulajdonos hazai képviselője
                                                Agro-Consulting Trade Kft.
                                                Szent István u. 249
                                                Nyírtelek, H-4461

A szer III. besorolású

 

Ebből következik: Megrendelheted külföldről, mert engedélyezett szer. (belinkeltem hol lehet megvásárolni!)

                           A hazai képviselőtől érdeklődhetsz a magyarországi forgalomba hozatal, mikéntjéről!

 

Pár hozzászólással lejjebb minden információt elolvashatsz!

 

Nem pr cikk, hanem hírcikk!

Üdv!

Előzmény: halaloszto (1810)
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 1811

Nálunk inkább a szél szokta leverni.

Elég jól van a fán. Még július végén szokott nagy szél lenni.

Amit lever abból lehet zöld dió befőttet készíteni.

Hullani a levél szokott, amire azt mondták bordói lét adjunk. 2x ment rá és elmúlt.

Felraktuk a sárga lapokat és lement az első mospilán is.

Általában azért van diónk ha nem is olyan szép.

A nagy ültetvények kapnak olyan permetezőszert amivel felléphetnek a szúrólégy ellen.

Ilyen csak az kaphat akinek erre engedélye van. Gondolom meg is tudják fizetni.

 

Előzmény: Veszpremi (1802)
halaloszto Creative Commons License 2021.06.30 0 0 1810

Engem felháborít, hogy egy cég ilyen pr cikkeket irat, és egy szakportál ilyet le is hoz, miközben praktikusan semmi nincs. Elolvassa a gyanútlan laikus, és belinkeli egy szaktopikba, hogy itt a megmentő, minden meg van oldva, valójában meg baromira nem történt semmi, csak pár irodakukac az asztalnál betűket tett egymás mellé.

Előzmény: Gyula65 (1808)
Krizsanyik Creative Commons License 2021.06.30 0 0 1809

Neked is igazad van abban, hogy ki vagyunk szolgáltatva. Lassan kullogunk a történések után.

Az illetékesek magasról tesznek a dolgokra. Sz@r az egész úgy ahogy van. A nagy termelők, simán

megtudják oldani, a  kártevők gyérítését, a kicsik meg dögöljenek meg, magamat is beleértve.

Előzmény: Gyula65 (1808)
Gyula65 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 1808

Igazad van!

De, ne rajtam kérd számon az illetékesek lassú munkáját!

Mióta tudunk a fertőzésről?

 

Üdv!

Előzmény: halaloszto (1807)
halaloszto Creative Commons License 2021.06.29 0 0 1807

milyen hamarosan? aki idén még nem permetezett a légy ellen, az már cseszheti. nálam már június elején itt voltak, a héten toltam másodszor a mospilan-k1 kombót.

Előzmény: Gyula65 (1806)
Gyula65 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 1806

Egyelőre csak megszerezte az engedélyt, forgalmazásról nincs hír!

 

De nemzetközi (EU) kereskedelmi forgalomban beszerezhető 0,2; 1; és 5 literes kiszerelésben + szállítási költség.

Reménykedjünk, hogy rövidesen ráharapnak a hazai forgalmazók! (busás haszon reményében!)

 

Üdv!

Előzmény: Krizsanyik (1804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!