Keresés

Részletes keresés

kokky Creative Commons License 2004.04.28 0 0 54
Én is most vettem egy X-Micro class 2-es bluetooth USB adaptert. Őszintén, elő se vettem a manualt, bedugtam a gépbe, felismerte, telepítette a CD-ről a drivert és készen állt. (XP alatt) Aztán aktiváltam a Motorola V600-asom bluetooth kapcsolatát, és fel is ismerték egymást. Hurá!

A Motorolához letöltöttem egy Phone Editort, feltelepítettem, és kértem, hogy bluetoothon keresztül kommunikáljon. Aztán elkezdte keresni, a telót, meg keresni, meg keresni... Semmi. :-((

Mit csináltam rosszul, hogy nem hajlandó a teló és a szoftvere összedolgozni? A szoftver biztos, hogy kompatibilis a telóval, mert konfiguráláskor ki kellett választani, hogy melyik telcsivel akarom használni, és ott volt a V600.

Ha van valakinek öttlete, megköszönném!

Üdv:

Kökky

Előzmény: Magnat (53)
Magnat Creative Commons License 2004.04.28 0 0 53
Off

Csak az a kérdés, 1ilyen stabil Me-re hány instabil jut ... na mind1, szvsz W2k helyett Me-t ajánlani kb olyan, mint ME helyett Dos-t ... 1szerűen nem ugyanaz a fajsúly.

On

1ébként haverom gépén ua. a W2K van, mint nálam, és neki csont nélkül megy az említett X-Micro bluetooth Dongle. Szal én azt gyanítom, nem azzal lesz a baj.

Előzmény: scratch (52)
scratch Creative Commons License 2004.04.28 0 0 52
Jutka26hu,

itt jön az a rész, hogy rossz szoftver nincs, csak rossz felhasználó...
Nekem van olyan gépem, amin több mint 2 éve WinME fut gond nélkül...
Tudni kell rendesen feltelepíteni, és használni. Aki meg nem tudja, percek alatt dönthet össze bármilyen rendszert, legyen az ME vagy XP vagy 2k...

Előzmény: Jutka26hu (51)
Jutka26hu Creative Commons License 2004.04.27 0 0 51
Nem kötözködni akarok, de én egyedül WinME-nél láttam olyat, hogy fogta magát és újraindította magát a Windows. A W2K nagyon stabil, ugyanez a helyzet az XP-vel, mivel mindkettő NT-s alapokon van. Az ME nem, az a 95 és a 98 utódja, ezt a "szálat" abba is hagyta a MS. Az ME-nél rosszabb OS-t még nem láttam, pedig DOS-szal kezdtem pályafutásom.
Előzmény: scratch (50)
scratch Creative Commons License 2004.04.27 0 0 50
Magnat,

már OFF de hagy menjen... :)
Win2k se fagy kevesebbet mint a többi, nekem nagyon nem jó tapasztalaim vannak vele. Nem csak hardver támogatási gondjai vannak, de nagyon könnyű kikasztani is. WinME vagy WinXP mellet vagyok, felhasználástól függően.

Előzmény: Magnat (49)
Magnat Creative Commons License 2004.04.27 0 0 49
Szia,

"az új driver -nek van inf -je?"- van, de azt sem akarja felismerni. Ugyanaz a helyzet vele, mint a régivel.
"Lehet már kicsit a win -ed kezd meghalni, és azért nem települ normálisan." - kb 3 hete telepítettem újra vinyócsere miatt. Emiatt nem is sok minden van még fent, de azok mind normálisan települtek.

"Miért 2k -t használsz? Mihez kell az? Miért nem XP? Vagy ha ott is driver problémáid vannak a régebbi eszközeiddel, akkor meg winMe -t ajánlanék. A 2k elég problémás, nem stabil, én nem szeretem hasznlni."
A w2k a problémás? Haha, nézz utána, Xp-re hány alkalmazáshoz (főleg játékok) kell mindenféle javító, h 1általán hajlandó legyen futni. Nem mintha a játékok futtatása lenne a fő szempont, de azért ez mindenképpen mutat valamit. Arról nem is beszélve, hogy nemrégiben láttam egy gépen Xp alatt 3DMarkkal 3-400 közötti értéket, ami w2k-ra cserélve felugrott 1100-ra. Szóval ha valami problémás, az inkább az Xp. Az igaz, h több támogatás meg feature van benne, de ezzel vége is. Ráadásul van néhány kikapcsolhatatlan bosszantó hülyesége.
"Vagy ha ott is driver problémáid vannak a régebbi eszközeiddel, akkor meg winMe -t ajánlanék." - csak a Bluetooth eszközzel van gondom, de azt nem nevezném réginek. 1ébként halkan jegyzem meg, h a Win95/98/Me vonal játékon kívül szvsz semmire sem jó. Érdemben dolgozni csak NT alapokon lehet. (tiszteségges alkalmazás máson el sem indul)

Igazság szerint nem emléxem pontosan, mikor kezdtem w2k-t használni, de annak sem tudom az idejét, h mikor volt utoljára bármi stabilitási problémám vele. Kék halált hírből sem ismerem, beragadt alkalmazást sem láttam évek óta.

Előzmény: scratch (48)
scratch Creative Commons License 2004.04.26 0 0 48
Magnat,

az új driver -nek van inf -je?
Lehet már kicsit a win -ed kezd meghalni, és azért nem települ normálisan.
De hagy kérdezzek már meg valamit. Miért 2k -t használsz? Mihez kell az? Miért nem XP? Vagy ha ott is driver problémáid vannak a régebbi eszközeiddel, akkor meg winMe -t ajánlanék. A 2k elég problémás, nem stabil, én nem szeretem hasznlni.

Előzmény: Magnat (47)
Magnat Creative Commons License 2004.04.25 0 0 47
Ja, letöltötem hozzá újabb drivert is, eredmény ua. Havrom gépén szintén jól műxik, amin ua. az Win2k van, mint az enyémen. Szóval nem értem...
Előzmény: scratch (45)
Magnat Creative Commons License 2004.04.25 0 0 46
Szia,

a cd-n nincs inf, a könyvtárban, amit létrehozott, több is van, de ennek ellenére azt mondja, h ott nincs info a hardverről. Már ment egy mail a gyártónak, de csak a szokásos tippjei voltak: utolsó update-ok fent vannak-e, próbáljam bedugva is telepíteni, stb. Próbáltam egy másik gépben, ami majdnem ua. mint az enyém, csak kevesebb ram (512) meg gyengébb videokártya, ott megy csont nélkül, viszont azon Xp van. De én meg Xp-t nem akarok.

Előzmény: scratch (45)
scratch Creative Commons License 2004.04.24 0 0 45
Magnat,

pedig lennie kéne a CD -n egy inf -nek, ami a telepítési információkat tárolja. Estleg net -en keress hozzá driver -t.

Előzmény: Magnat (43)
Magnat Creative Commons License 2004.04.23 0 0 44
Ja, Win2k.
Előzmény: Magnat (43)
Magnat Creative Commons License 2004.04.23 0 0 43
Sziasztok, vettem egy X-Micro Bluetooth usb adaptert. A manual világosan leírja, h telepítéskor NE dugjam be az egységet a gépbe, mert az nem jó. Erre a telepítés közben megkér, h dugjam be, és nyomjak OK-t a folytatáshoz, vagy Cancelt a folytatáshoz az egység nélkül. Mindkét lehetőséget kipróbáltam, de hiába: ha bedugom, feljön az új hardware varázsló és kéri, h telepítsem hozzá a drivert. Persze sem a cd-n, sem a telepített könyvtárban nem talál hozzá .inf file-t. Ha bármit el akarok indít6ani a telepített progik közül, akkor azt mondja, h device not found, ami érthető is, mivel nem ismeri fel az eszközt. (1ébként az egység folymatosan villog)

Esetleg vmi 5let?

VéPeti Creative Commons License 2004.04.15 0 0 42
bndrs,

Látom, kezded sejteni, hogy a nokia csak telefonálásra való...:)
Adatkommunikáció és egyéb nyalánkságok...., minimum a sonyeri.
vp.

Előzmény: bndrs (40)
scratch Creative Commons License 2004.04.10 0 0 41
bndrs,

ha már így rákérdeztél, és az utóbbit ajánlanám! :) Ezt:

"Vagy lehet, hogy hanyagolnom kéne a finneket és venni valami "rendes" telefont?"

Előzmény: bndrs (40)
bndrs Creative Commons License 2004.04.09 0 0 40
Nokia 6310

Sziasztok!
Vettem a fenti telefonhoz egy Hassnet USB-s fogat, amit remekül össze is tudtam szinkronizáni. A gond csak az, hogy a Nokia PC Suite ami meg az Outlook-kal való szinkronizációt csinálná, nem látja a telcsit, hiába van rácsatlakoztatva. A fog saját szoftvere meg a nokiát nem szereti. (Unokatesóm sony-ericcsonjával megy mint a parancsolat) Van valakinek tapasztalata vagy ötlete? (A farkasalmát és a pipamocskot már próbáltam, de nem segített.)
Elöre is köszi.
bndrs
Vagy lehet, hogy hanyagolnom kéne a finneket és venni valami "rendes" telefont?

mozo01 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 39
Jajj már! Ott volt a :) a mondat végén! :)
Előzmény: Moszy (38)
Moszy Creative Commons License 2004.04.05 0 0 38
Még ,hogy jó gyártó-e a Plantronics?
Többek közt a gyári Nokiákat is ő gyártja....
Tényleg nagyon remek az MX3000
T. zászlós Creative Commons License 2004.03.09 0 0 37
Szevasztok,

Én is vettem egyet:

http://www.bluetake.com/Products/BT400GII.htm

Eddig tökéletesen működik.

TZ

scratch Creative Commons License 2004.03.09 0 0 36
VéPeti,

Mennyi volt? És hol szerezted?
Egy képet muti már róla! :)

Előzmény: VéPeti (34)
mozo01 Creative Commons License 2004.03.09 0 0 35
Hüjje Index. Benyelte a hozzászólást.
Szal a Plantronics valami jó márka? RS-modult is gyárt? :)
A hbh még mindig kiröli, nekem nem merül hamar, viszont nincs is szófosásom :) Egy baja van csak, hogy a fül mögé beakadó kis miaz mindig leesik :(
VéPeti Creative Commons License 2004.03.08 0 0 34
Na gyerekek! Megvan az ultimate cucc!!! Plantronics M3000. Nem túl szép, viszont:
- múlt szerdán vettem (5 napja!) és eddig szumma 1 töltéssel megy( Mozo tudja mennyit pofázok...:))
- a kapcsolatot egyszer sem dobta el és bekapcsolás után nem kell imádkozni, vajon megleli-e a telót
- hangtárcsázás király!
- uccsó szám újrahívása 2 kattal, király!
- hivásfogadás esetén 10-ből 10x tudta aktiválni a teló, király!
- cserélhető benne az akkupakk, király!
- ...király!
- cserébe úgy néz ki, mint egy hüvelykúp..., király?
Hijába attól a cégtől kell vásárolni, aki csak headset gyártással foglalkozik, és mondjuk nincs reszelőzsírgyártó melléküzemága...
Előzmény: mozo01 (33)
mozo01 Creative Commons License 2004.03.04 0 0 33
Szió!
:) Az Esato-n megleltem közben a tutit, és persze ki is prószáltam:

on: megy a hangtárcsázás és egyéb szpesöl fícsörök
auto: ha hívnak x csörgés után átveszi a bt headset, híváskor a telcsi pedig megkérdezi, hogy a telón vagy bt-n keresztül akarsz telefonálni
off: nincs bt
A headset persze végig bekapcsolva kell hogy legyen :)
Remélem Véghp nem gombolja meg magát... :)

Előzmény: scratch (32)
scratch Creative Commons License 2004.03.04 0 0 32
mozo01,

nekem a T68i se csinálja automatikus módba, csak ha folyamatosan be kapcsolva tartom a BT. Illetve nekem automatikusan is működik, az első hívásig, de mikor befejeztem kikapcsolja a BT. De szerintem ez így normális, ha BT -t használasz, akkor kapcsold is be! :)

Előzmény: mozo01 (31)
mozo01 Creative Commons License 2004.03.04 0 0 31
Jónak tűnik a hbh, csak valamiért nem éleszti fel a telefont (r520m) ha az automatikus üzemben van. Ha a BT-t folyamatosan bekapcsolva tartom akkor meg zabálja az akksit. De beleszerettem :)
Előzmény: mozo01 (30)
mozo01 Creative Commons License 2004.03.03 0 0 30
VPeti!
Még nem adtad el!
Majd holnap!
Azaz holnapután a motorshown! :)
Előzmény: VéPeti (27)
T. zászlós Creative Commons License 2004.03.03 0 0 29
VéPeti: Magam is meg vagyok elégedve a Z600-al, végre egy telefon ami úgy jó ahogy van, semmi zavaró félretervezés nincs benne.

Most, hogy eladtad, mit tervezel venni?

TZ

Előzmény: VéPeti (27)
T. zászlós Creative Commons License 2004.03.03 0 0 28
Bocs, hogy eltüntem. Már megin' a munka...

Köszi a tanácsot, mindenképpen be fogok nézni ebbe a boltba és beszámolok a tapasztalatokról.

A bátyámnak van egy, ha talizom vele megnézem milyen gyártmány. Nincs vele nagyon megelégedve, ezért is szeretnék minél több fajtát kipróbálni vásárlás előtt.

Üdv:

TZ

VéPeti Creative Commons License 2004.03.03 0 0 27
Hát igen, ez a fejlődés útja. Gyártsunk modern, silány dolgokat, amik viszont picik és szépek, majd gyorsan dobjuk el... Mondanám, hogy cseréljük el, de mégsem ítéltem halálra, inkább ma eladtam, béke poraira... :)
Előzmény: scratch (26)
scratch Creative Commons License 2004.03.02 0 0 26
VéPeti,

érdekes, nekem a HBH-30 -al semmi ilyen gondom nincs. Kocsiba, ha szól a rádió közepes hagerőn, még úgy is működik nekem a hanghívás, igaz majdnem a számba lóg a mikrofonja. :) Az akkujába ennek meg én nagyon pozítivan csalodam, nagyon sokáig bírja! Viszont cserébe, olyan nehéz, hogy leszakad a fülem, ha rajtam van. :)
Szóval a HBH-30, nagyon jó minden szempontból, csak nagy, és nehéz. :( De mikor vettem, még csak ilyen volt.

Előzmény: VéPeti (24)
VéPeti Creative Commons License 2004.03.02 0 0 25
T.zászlós
Má megin én vagyok. Szóval beszéltem telefonon a Cellectel (Károly krt 10. Astoria) és azt mondták, hogy ott ki lehet próbálni a bt headseteket, szóval szerintem nézz be hozzájuk.
Előzmény: T. zászlós (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!