Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2004.11.02 0 0 886
Ez a magyarázkodósdi nem csak nála van, szerintem nagyjából minden olyan könyvnél, amelyik "sorozat", mert újabb és újabb olvasókat feltételez, akik nem olvasták az előzőket és/vagy szenilitást a hűségesekről :).
Előzmény: the soft cushions (884)
nemisbéka Creative Commons License 2004.11.02 0 0 885
Naon cuki vagy, Mandró :), őszintén szólva valószínűleg tudnék, de nem akarok :).
Előzmény: cyd (883)
the soft cushions Creative Commons License 2004.11.02 0 0 884
jaja, hamiltonnal az a legnagyobb problema, h bar eleg jol mixeli a horror es krimi elemeket az erotikus lanyregenyekkel, de minden egyes konyveben muszaj elsutnie ugyanazokat a poenokat, es ujra elmagyaraznia mindent. (pl: a nyomozo sose koszon el, a legutobbi konyvben ez mar ketszer is elojott, pedig meg csak az elejen tartok) nehez eldonteni, h ez azert van-e, mert igy konnyebb megerteni a sztorit a korabbi regenyek ismerete nelkul is, v azert, mert ennyire tetszenek neki ezek a poenok. hajlok az utobbi ertelmezes fele.
Előzmény: cyd (883)
cyd Creative Commons License 2004.11.02 0 0 883

Elolvastam a 2. Hamiltont is. Tényleg jobb volt, mint az első. Annak valami fertelemesen össze lett csapva vége. OK megszoktam az ezüstöt. :) Már csak két dolog zavar. A következő kötetetkben is azzal fogja szemléltetni a vámpírok emberfeletti erejét, hogy egy kocsival is tudnának fekve nyomni, illetve osztogatja a piros pontokat is?

Elolvastam még az agave-s Hamilton fórumot, hát elég beteg. :)

 

nemisbéka!

 

Te még szándékosan sem tudtál olyan helytelenül írni mint Ők zsigerből. :)

nemisbéka Creative Commons License 2004.11.02 0 0 882

Nem vitatkoztunk velük egy fél percet se :). Csak elkezdtünk az ő stílusukban beszélgetni :). Mer az olyan naon naon cuki. :) Osztán utána valami marha nagy érzékenykedés jött, pont azoktól, akik amúgy nem ilyen naon naon cuki stílusban írnak, ezt speciel nem értem, miért :).

 

De milyen vicces: azóta a janclodos népség még nem írt be... :)

Előzmény: -boneheaD- (881)
-boneheaD- Creative Commons License 2004.11.02 0 0 881

Értem én, hogyne, magam is elég cinikusnak születtem és imádok kritizálni másokat (plusz magamat is), a zindekszen eltöltött (igen hosszú) idő alatt sokszor volt már részem hasonlóban (=széllel szembe pisilés), de aztán egy idő után rájöttem, h bizonyos emberkékkel teljesen felesleges vitatkozni, hagyni kell az egészet a f... enébe. Eleve rengeteg hülye ember van, s ezek jelentős százaléka a neten gyűlik össze, so, sztem a "mutassuk meg az igaz utat" (=hogy viselkedjünk kulturáltan egy AnitaBlék fórumon) hadjáratnak sok haszna nincs, győz a túlerő, de lelked/lelketek rajta.

Sok sikert hozzá. :)

 

 

Előzmény: nemisbéka (878)
-boneheaD- Creative Commons License 2004.11.02 0 0 880
Akkor most én is hadd pedagóguskodjak egy kicsit: próbáld meg ne elcseszni az időd, hanem hasznosan tölteni. :) Nekem se mindig sikerül, de igyekszem...
Előzmény: Dohi (877)
nemisbéka Creative Commons License 2004.11.02 0 0 879
Vesznek, ne félj, mit szólna a műkörmösük, ha nem lenne meg nekik az utolsó? :)
Előzmény: the soft cushions (876)
nemisbéka Creative Commons License 2004.11.02 0 0 878

Hát drága Csontika, az a helyzet, hogy a zsebembe beépített bugylibicskával születtem, amely az ostobaságra kinyílik, majd belopja magát a kommunikációs készségeimbe :). Ez néha nem szerencsés, igyekszem magam visszafogni, az ember is eztet szokta javasolni, meg hogy ne gonoszkodjak, de időnként kitör belőlem a nem is olyan mélyen rejtőző látens pedagógus :). Sorry. Dohi meg jó partner ebbe, nemhiába, ő már elvileg szakmányban tanulja :))).

Előzmény: -boneheaD- (875)
Dohi Creative Commons License 2004.11.02 0 0 877
mast se csinalok, mint az idomet cseszem el, egy kis 'oltas' boven belefer...
Előzmény: -boneheaD- (875)
the soft cushions Creative Commons License 2004.11.02 0 0 876
szerintem is tok edesek ezek a sulinetes janclod-rajongo kiscsajok, nebancsd oket, mert majd nem vesznek agave konyvet, aztan szopunk.
Előzmény: -boneheaD- (875)
-boneheaD- Creative Commons License 2004.11.01 0 0 875
Azért az eszem áll meg rajtatok... képesek vagytok ott vesződni a jónéppel a hárdkór AnitaBlék-topicban? Jó, értem én, h nevelő szándék, meg valamilyen szinten mókás oltani a fiatalabbakat (najó, nem célozgatok, mert talán olvassák ezt a fórumot is, és én is felkerülök a feketelistára, jaj), de azért az érdekes, h ezzel cseszitek el a saját időtöket. Persze ti tudjátok, tőlem aztán csinálhatjátok ezt 24/7... :)
nemisbéka Creative Commons License 2004.11.01 0 0 874
Meglepődtél, mi? :) Nemisbéka nem is lecsapós, ez csak úgy most véletlenül kijött... :) *ártatlan pillarebegtetés* :)
Előzmény: IraGaines (873)
IraGaines Creative Commons License 2004.11.01 0 0 873
Igen, hát, tudtam hogy ez igen félreérthető lesz, de hát kiváncsi voltam, ki fogja először lecsapni a labdát... és jéééé!!!:)))
Előzmény: nemisbéka (872)
nemisbéka Creative Commons License 2004.10.30 0 0 872
Csak pisilésnél vigyázz :).
Előzmény: IraGaines (871)
IraGaines Creative Commons License 2004.10.29 0 0 871

Jaj, mellément!

 

Bocs, Csonti!

 

Jaj, erre ez is mellémegy! Hát, a célzásommal gondok vannak... ez a munkámban azért eléggé végzetes lehet... megyek is a lőtérre gyakorolni...

Előzmény: nemisbéka (869)
-boneheaD- Creative Commons License 2004.10.28 0 0 870
Megértettem így is. :)
Előzmény: nemisbéka (869)
nemisbéka Creative Commons License 2004.10.28 0 0 869
Ne nekem, ember, Csontfejnek :).
Előzmény: IraGaines (865)
the soft cushions Creative Commons License 2004.10.28 0 0 868
na, akkor kifejtem: a franc se hasonlitgatta hamiltont stokerhez. illetve egyvalaki igen, es ez te voltal, meg ha csak ugy is, h hamilton mennyivel szarabb nala. ami persze nezopont kerdese. annak se volna sokkal tobb ertelme, ha vki amellett kardozna, h pl mozart jobb mint a metallica, mert ja, bizonyos szempontbol nyilvan, masreszt mozartra eleg nehez pogozni.

stokert csak mint vampirugyekben vitathatatlan vonatkoztatasi pontot emlitettem. a lenyeg, h a vampirmitologia nem vmi kobe vesett igazsag, amihez semmit nem lehet hozzatenni, sem elvenni belole. es ez nem attol fugg, h ki mekkora iro. vicces is lenne, ha elkezdenenk mericskelni, h oke, stoker meg valogathatott onkenyesen a kulonfele vonatkozo hiedelmek kozott, mert vegulis o hozta be a vampirokat az irodalomba, ezert neki azt is elnezzuk, h vlad tepest is belekeverte, meg esetleg egy-ket ironak joga van modositani rajta, mert ok is eleg nagyok hozza, de azert hamilton nehogymar, o csak egy kis picsa ponyvaregenyiro, szoval tartsa magat a kanonhoz. mikozben az a kanon egyaltalan nem letezik, v ha igen, akkor legalabb 50 kulonfele valtozatban.

btw, nem hamilton az elso, aki ezt az ezust dolgot szobahozza (lasd: http://www.phillyburbs.com/vamp/defenses.shtml), ugyhogy igazabol meg annyit se erdemes porogni a teman, amennyit eddig tettem.

mindamellett megjegyeznem, h a "nehogymar x-et y-nal egy lapon emlitsuk" duma meglehetos sznob faszsag, mar ha jol ertelmezem a motivacioidat ezugyben, mert egyebkent ezt a mondast amugy se nagyon ertem. a magam reszerol fenntartom a jogot, h barmit barmivel egy lapon, sot, akar egy mondatban emlitsek. megsotebb: ha lehetseges, torekszem ra, h lehetoleg egy szoban emlitodjenek. hu, ezt ki is probalom, takard el a szemed: hamiltonstroker. strokerhamiltom. hamstrokiltoner.

na. megy ez.
Előzmény: gr657 (867)
gr657 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 867
gondoltam, nem kotok bele minden zarojeles felmondatodba. a fovonalnak Stoker es Hamilton parhuzamba allitasa tunt, Mikszath emlitese sokkal inkabb latszott pusztan olvasottsagod fitogtatasanak.
egyebkent meg ugy tunik, te nem erted: nem egy kategoria, tehat nem is lehet/erdemes hasonlitgatni oket. ennyi.
Előzmény: the soft cushions (864)
-boneheaD- Creative Commons License 2004.10.28 0 0 866

Jó, ez a te véleményed, az meg az enyém. Én is olvastam a Betörő a szekrénybent, de engem nem talált meg annyira, mint az első kötet. Ez van, nem vagyunk egyformák.

Előzmény: the soft cushions (863)
IraGaines Creative Commons License 2004.10.28 0 0 865

Ejha!

 

Gratulálok!!:))

 

Rájöhettem volna hamarabb is, bár azért megfordult a fejemben, hogy mi van ha... végülis nem sok Block-szakértővel van dolgunk:)))

Előzmény: nemisbéka (858)
the soft cushions Creative Commons License 2004.10.28 0 0 864
valoszinuleg nagyon nem ertetted, mirol beszelek, ha azon akadsz fenn, h ki milyen fajsulyu iro. erdekes, mikszath pl fel sem tunt...
Előzmény: gr657 (860)
the soft cushions Creative Commons License 2004.10.28 0 0 863
a "betoro a szekrenyben" (megjelent vmikor regen az albatrosz konyvek sorozatban) fenyevekkel jobb. ezen sokszor elmosolyodtam. azon fetrengtem.
Előzmény: -boneheaD- (857)
the soft cushions Creative Commons License 2004.10.28 0 0 862
es ez hogy jon ide?
Előzmény: Dohi (856)
-boneheaD- Creative Commons License 2004.10.27 0 0 861
Köszi mindkettőtöknek! :)
Előzmény: Raoul Duke (859)
gr657 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 860
pontosan. :)
Előzmény: Dohi (856)
Raoul Duke Creative Commons License 2004.10.27 0 0 859
Nekem is volt egy olyan tippem tegnap hajnal 1kor. :) Jó egyébként az is meg ez is. Gratula!
nemisbéka Creative Commons License 2004.10.27 0 0 858
Ó, hát akkor Te vagy a könyv hátuljában is, nekem csak most esett le :). Gratula!
Előzmény: -boneheaD- (857)
-boneheaD- Creative Commons License 2004.10.27 0 0 857
Írtam ide pár sort az első Bernie-könyvről. Amúgy nekem az eddig olvasottak közül ez tetszik Blocktól a legjobban, szinte fej-fej mellett van a Bérgyilkossal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!