Keresés

Részletes keresés

scsabi Creative Commons License 2004.04.29 0 0 787
Én is a páciense voltam, de nem kaptam kérdőívet. Lehet, hogy csak egy rövidebb időszakot vizsgál a rendőrség. Pedig kaphattam volna, mert nálunk sem volt éppen problémamentes a dolog.
cs-né
Előzmény: Wic (781)
öregSam Creative Commons License 2004.04.29 0 0 786
Erről az otthonról ugyan nem hallottam de az időskori ellátásról az alábbi infókat szereztem:
- az a vállalkozás, "szeretet szolgálat" amely ilyen tevékenységet kíván folytatni állambácsitól, a mi adónkból fejenként 700 valahányezer Ft/fő normatívát kap;
- ehhez járul a gondozott személy egy összegű hozzájárulása, helytől függően 2 milla-csillagos ég; (minden lakó újra megváltja)
- ugyancsak illik befizetni a gondozott személy nyugdíjának x százalékát, vagy az összegszerűen meghatározott havidíjat;
Azt csak halkan teszem hozzá, hogy kb. két hónappal ezelőtt volt egy kevés nyilvánosságot kapott botrány, ahol az idősotthonban lakók a napi ötszöri étkezés mellett szinte éheztek, mert a híg, diétásnak nevezett leveskék mellett két étkezés gyümölcs volt. Fő az egészség. A baj csak annyi, hogy a 90%-ban fogatlan emberkék betonkeménységű almát kaptak. Ez a többször használatos alma receptje.
Előzmény: AliceCsodaországban (783)
Nannics Creative Commons License 2004.04.29 0 0 785
pont en is az Oltalom Alapitvanyt akartam irni, amihez meg egy suli is tartozik, es a hallgatok is szoktak akciozni - ingyen.
+ meg a krisnasok szoktak ingyen tevekenykedni (kajaosztas).

Nagy altalanossagban szerintem sem a nagy felekezetek hiresek az ingyenes, karitativ tevekenysegukrol, sajnos.

Előzmény: AliceCsodaországban (783)
petike23 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 784
Ugyanerről a szeretetházról volt az ismerősnél is szó, a néni nem tudta kifizetni a "beugró"-t, ezért ajánlották neki, hogy irassa át a lakását.

krisztusi emberszeretet.. :)))

Üdv: Petike23

Előzmény: AliceCsodaországban (783)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.29 0 0 783
Na ezt ismerem, mert itt lakom a közelben!
Még arra is emlékszem, mikor épült! Kis lakosztályok vannak benne erkéllyel, fürdőszobával, ha jól tudom közös étterem és betegszoba stb. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy mikor épült, úgy lehetett bekerülni, hogy egy lakosztályért fizetni kellett 400 ezer forintot (ez akkor megfelelt egy átlag kisebb lakásnak, ÉS NEM VOLT ÖRÖKÖLHETŐ), azaz minden új lakó ujra befizette. Gondolom az összeg azóta jócskán emelkedett, mert viszonylag régi az épület, tán a 80-as években épült?

Ezen felül persze van még (legalábbis volt még) a gondozási díj, ami a nyugdíjnak x százaléka.

Ezt az ért én nem karitásznak, hanem üzleti vállalkozásnak nézem, még akkor is, ha esetleg nem hoz túl nagy hasznot. De egy szavam sincsen ellene, jók hogy vannak ezek az otthonok, ha valaki úgy dönt, hogy öreg napjait így akarja eltölteni, ám tegye.

Ingyen gyógyító orvost én még csak az Oltalom (metodista) alapitványnál láttam, amit Iván Gábor lelkész neve fémjelez, ő valóban ingyen látja el a legmocskosabb feladatokat is.

Előzmény: Wic (782)
Wic Creative Commons License 2004.04.29 0 0 782
>> Csak úgy szemérmesen: mennyi az az annyi..?

XXIII. János Szeretetotthon

Budapest
XI. ker. Dayka Gábor utca 102-104.
1111

Telefon: 1/319-3102
Telefax: 1/248-0232

itt érdeklődj. vagy a jogszabályokban.

Előzmény: petike23 (779)
Wic Creative Commons License 2004.04.29 0 0 781
>> A nyomozók amiatt, hogy a szülész-nőgyógyász kirívóan sok szülést vezetett le, kérdőívet állítottak össze és megkeresték minden páciensét. Az ügyben így összesen 454 anyától kért a rendőrség írásban adatokat,

hmmm.. akkor mégse volt annyi páciense??? hisz évente többszáz (valami 400 körüli számra emléxem) szülést vezetett le állítólag... és mi 6 éve szültünk nála.

Maszatos ez az ügy, akárki meglássa....

Előzmény: Maminti (780)
Maminti Creative Commons License 2004.04.29 0 0 780
Emlékeztek még a Mávos dokira?
Idess!!
petike23 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 779
" A szolgáltatásért a jogszabályokban előírt térítési díjat kell fizetni. "

Csak úgy szemérmesen: mennyi az az annyi..?

Előzmény: Wic (778)
Wic Creative Commons License 2004.04.29 0 0 778
>> Az egyik, házunkban lakó öreglány be akart menni egy ilyen katólikus otthonba, nem kellett volna semmit fizetnie.
Csak a lakását kellett volna átíratni az Anyaszentegyházra.. ki van ez találva.

nono.

http://www.caritas.hu/szeretet.php

"Bekerülési feltételek:

Jelentkezési lapot kell kitölteni, amely hamarosan innen is letölthető lesz. A jelentkezőket nyilvántartásba vesszük és ezután rendszeres kapcsolatokat tartunk az érdeklődőkkel. Beköltözésre akkor nyílik lehetőség, ha valamilyen oknál fogva férőhely szabadul fel valamelyik épületben. A szolgáltatásért a jogszabályokban előírt térítési díjat kell fizetni. "

Előzmény: petike23 (777)
petike23 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 777
Havi 80e Ft.

Mit gondolsz, miért van az utcákon annyi hajéktalan ?
Ha ingyenes lenne, mind odamenne..

Az egyik, házunkban lakó öreglány be akart menni egy ilyen katólikus otthonba, nem kellett volna semmit fizetnie.
Csak a lakását kellett volna átíratni az Anyaszentegyházra.. ki van ez találva.

Üdv: Petike23

Előzmény: Törölt nick (775)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.29 0 0 776
Így igaz, csakhogy tudod mennyibe kerülnek????
Előzmény: Törölt nick (775)
Wic Creative Commons License 2004.04.29 0 0 774
szerintem ennek nézz utána kicsit. szvsz hiányosak az ismereteid ebben a témában
Előzmény: öregSam (773)
öregSam Creative Commons License 2004.04.29 0 0 773
A magyarországi egyházak jelentős összegeket kapnak mindenféle karitativ tevékenységük támogatására. A Babtistákon kívül akik általában ott vannak (jelenleg Koreában, előtte a Törökországi földrengésnél) a kórházakban és ált. az egészségügyi szolgáltatások terén házi betegápolás, stb nem nagyon látom nyomulni őket.
Most demagógozhatsz, de egy beteg sz@rtól felcsípett altája, valószinűleg jobban fáj mint a lelke.
Üdvözlettel én, mint hithű ateista.
Előzmény: Wic (768)
petike23 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 772
Egyetértek.

Sajnos a pénztelenség a legtöbb baj forrása: ahogy Moldova írta: "sz*rból nem lehet várat építeni.."

Üdv: Petike23

Előzmény: Wic (771)
Wic Creative Commons License 2004.04.29 0 0 771
jut eszembe. pl. az egyházi karitatív tevékenység része pl. az idős, beteg emberek otthoni ápolása, ebédkihordás, esetleg pelenkázás, beszélgetés, stb. Abban igazad van, hogy ezt lehet, hogy nem a kórházban végzik.
Ezt a beteg ember otthonában végzik. És ez sokakat kimondottan megnyugtat.

De asszem, erősen kezdünk OFFtopicok lenni.

Előzmény: petike23 (763)
petike23 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 770
Jó, én csak szóltam, hogy ha valaki az Emberiséget akarja szolgálni, krisztusi szeretet, meg hasonlók, az jöhet, várjuk ! :)

(beszéni könnyebb róla :)

Üdv: Petike23

Előzmény: Törölt nick (769)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.29 0 0 769
hagyd, nem fog a materialista agyába férni...
és úgyis van egy már előre legyártott válasz erre is.

és igen, lenne olyan apácarend, ami pl a betegek ápolásával foglalkozik, csak őket is megtizedelte az a bizonyos néhány év. és ne várjuk már el, hogy 80-90 éves apácák végezzék el petike13 munkáját.

Előzmény: Wic (768)
Wic Creative Commons License 2004.04.29 0 0 768
kackac. nagyon sok pap jár kórházakba. pl. gyóntatni. tudod, nekik alapvetően a lélek ápolása a dolguk.
Előzmény: petike23 (760)
petike23 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 767
Én seholsem látom őket :), úgyhogy ha valaki lát ilyet, szóljon neki, hogy itt aztán eleget tehet a krisztusi emberbaráti szeretetnek.. jöhetnek papok is. ;-))

Üdv: petike23

Előzmény: Yv (766)
Yv Creative Commons License 2004.04.28 0 0 766
Nem tudom, hogy vannak-e még, de gondolom igen.:)
Előzmény: petike23 (765)
petike23 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 765
Régen mint ha lett volna egy apácarend, amelynek a tagjai betegápolással foglalkoztak.. van még ilyen ?
Előzmény: Yv (764)
Yv Creative Commons License 2004.04.28 0 0 764
és a lélek ápolása?

Tudod nagyon sok dolog van, ami nélkül meg lehet élni. Pl. mondjuk az internet is ilyen. Sokkal hasznosabb lenne, ha most mindenki felállna a számítógépek mellől és mennénk ápolni a betegeket.

Előzmény: petike23 (763)
petike23 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 763
Prédikáció és parókia nélkül jól meg lehet élni, sokkal hasznosabb lenne, ha a betegeket ápolnák..
Előzmény: Törölt nick (761)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.28 0 0 762
Nem ROLAD beszeltem, sem a pap baratodrol, sem a tobbiekrol, akik jot tesznek es segitenek. De most oszinten, nem tenned ugyanezt az egyhaz nelkul is? Te nem azert teszel jot, mert ok azt kerik, hanem mert TE igy erzed helyesnek. Ennek az egyhaz maximum keretet ad, megszervezi. Az viszont teny, hogy a vilag leggazdagabb bankja a IOR. Tulajdonosa a Vatikan. Nekem semmi szuksegem nem volt az egyhazra, hogy majdnem egy evig neveloszuloje legyek egy otthon nem gondozott gyereknek. Nem fizetett erte senki, illetve kesobb valami jelkepeset igen, mert megtudta a gyamhivatal es legalizaltak a helyzetet, biztositas stb. Bar a kapott osszeg sokszorosat koltottem pl ruhara, jatekra, iskolaszerre, mert otthon azt nem kapott. Es meg csak vallasos sem vagyok.
Előzmény: Wic (759)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.28 0 0 761
és addig majd te prédikálsz, gyóntatsz, intézed a parókia ügyeit, oktatsz, stb? nevetséges (és baromi demagóg)...
minden cipész maradjon csak a saját kaptafájánál.
Előzmény: petike23 (760)
petike23 Creative Commons License 2004.04.28 0 0 760
Eljöhetne pár pap ide a MÁV kórházba lemosni a betegeket, ágytálat vinni, stb.. De hát a "krisztusi szolgálat" eme formája nem olyan kényelmes, mint a prédikáció..

Petike23

Előzmény: Wic (759)
Wic Creative Commons License 2004.04.27 0 0 759
>> Te meg elhiszed, hogy az egyhazaknak mint intezmenynek fontos az emberiseg mint fogalom? Fontos mint penzforras, hiszen ebbol elnek. Aztan kesz

hát, ebben tévedsz. igen, fontosak. ezt, mint aktív római katolikus mondom. van egy gyerekkori barátom, aki pap lett. van nálunk aktív közösségi élet. van segítségnyújtás a rászorulóknak. soha, egy fillért nem kért tőlem az egyház, nem hajtott a pénzemre sem. amit adtunk, adunk, azt önként adjuk.

Biztos csak én élek ilyen helyen. ez van. én akkor is ilyen helyen élek.

Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.27 0 0 758
Azt hiszem, pezsgot bontok :)
Előzmény: AliceCsodaországban (757)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.27 0 0 757
Na ebben maximálisan egyetértünk.:-)
Előzmény: Törölt nick (756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!