Keresés

Részletes keresés

karchász Creative Commons License 2017.05.01 0 0 26033

Szia András, küldtem egy mailt, de elég régi címed van meg nekem, ha esetleg már nem él jelezd már itt nekem. Köszi

Előzmény: Maglor (22009)
Ballai Joszef Creative Commons License 2017.05.01 0 0 26032

Szívesen 

Előzmény: karchász (26031)
karchász Creative Commons License 2017.04.30 0 0 26031

de azért köszi

 

Előzmény: karchász (26030)
karchász Creative Commons License 2017.04.30 0 0 26030

Joska, én már kuvaszokat keresek....

Előzmény: Ballai Joszef (26029)
Ballai Joszef Creative Commons License 2017.04.30 0 0 26029

Lali 5 szuka van fedezettbe egyik alom meg is van és mind kan! Ha van türelmés hogy kiválasszam a legjobbat akkor neked ajándékozóm! Bundi kölykök ezek!

Előzmény: karchász (26028)
karchász Creative Commons License 2017.04.30 0 0 26028

Jóska időm az van, nekem való kutya az nemigen... Vagy most van, vagy felétek van, vagy azért kell szurkolnom, hogy kan is szülessen... Azt hittem sokkal egyszerűbb lesz

 

Előzmény: Ballai Joszef (26017)
porondmester Creative Commons License 2017.04.28 0 0 26027

Az bizony meglehet, mert én sem tegnap voltam náluk! :-)

Előzmény: Balázs 79 (26026)
Balázs 79 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 26026

Amikor utoljára voltam náluk úgy kb. 4 éve, akkor már Tárnokon voltak, de az sincs messze Érdtől.

Előzmény: porondmester (26025)
porondmester Creative Commons License 2017.04.28 0 0 26025

Szia!

 

Tündiéket próbáld meg Érden!

 

http://pengyomhegyi.blog.hu/2011/02/13/komondor_szerelem_kozmetikusnal_i

 

Többször jártam náluk a blökivel, vagy 6 komondora van otthon, mert tenyésztették is!

Frászt altatnak!

Előzmény: Nimrod32 (26018)
Harapós Szeles Creative Commons License 2017.04.28 0 0 26024

Sedalint használhatsz nyugodtan

Előzmény: Nimrod32 (26023)
Nimrod32 Creative Commons License 2017.04.27 0 1 26023

A legfontosabb hogy köszönöm a segítséget!

Nimrod32 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 26022

Én fogom csinálni,jobban lesz az úgy.Azt hittem ez a zselé valami jobb anyag.Altatni nem akarom mert tudom mivel jár.Nekem az sem smakkol hogy nem lehetek ott a műveletnél.Meg azt sem akarom hogy erőszakkal nyírják meg ha nem bírnak vele nélkülem,nehogy kezelhetetlenné váljon.Most pont annyira kemény amennyire kell.Már állatorvost is állított vigyázba de családdal szemben nagyon pacsizkodós meg játékos.Így tökéletes.

Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.25 0 0 26021

Mindenképpen csináld meg magad! Amúgy is jobb ha apránként is - sőt úgy a legjobb - hozzászoktatod a procedúrához. Tudom, hogy macerás én is csináltam! Azonban semmiképp nem hagynám hogy elaltassák - a zselé finoman szólva is lóf...t nem ér!! Tehát már most nem stimmel a sztori. Ha ott hagyod akkor akármi történhet vele! Ráadásul a bódításra tényleg nem reagálnak egyformán. Az enyém pl olyan izomvédekezést produkált, hogy 20 percet feküdt megfeszített izmokkal mint egy betontömb! Ha nem állatorvos csinálta volna, akkor igen aggódtam volna, így csak ő aggódott, de a végén árulta csak el....

Hagyd a könnyebb utat, csináld magad!

Előzmény: Nimrod32 (26018)
anita.n Creative Commons License 2017.04.24 0 0 26020

Ahhoz, hogy a kozmetikus mindent, amit a zárójelbe tettél, el tudja végezni a felnőtt, kozmetikához nem szokott komidon, ahhoz nem a paszta kellene, hanem altatnia kellene szerintem.

Nálunk 2 alkalommal volt bódítás kominál. Egyszer egy sérülés miatt adott neki szurit a doki, hogy egyáltalán meg tudja vizsgálni ( szájában is kellett turkálnia, fájdalmai voltak a kutyának, a másik komit sem engedte magához ) és a vizsgálat után, amíg még szendergett, szépen a párommal feltéptük  bundáját, meg itt-ott megnyírkáltuk. De állatorvos bódította el. Ott voltunk vele, amíg aludt és ott voltunk, amikor szép lassan magához tért. A mi dokink nagyon ügyel arra, hogy mindig a lehető legkisebb mennyiséget használja, és mindig mindent elmagyaráz, hogy mit kell csinálni a kutyával az elkövetkezendő 24 órában. 

Idén ugyanezt a kutyát ketten ollóval fél óra alatt lefazoníroztuk. Nem tudta, mi történik vele, de élvezte, hogy ketten is vele molyolunk. Amikor kész lett, megrázta magát és rájött, hogy bizony nagyon jót tettünk vele.

A másik komit kozmetikus nyírta le idehaza géppel, sajnos muszáj volt. Őt pasztával szedáltuk le, mert sebek is voltak a bőrén, és nem akartuk, hogy a gép zaja miatt megijedjen és akár harapjon. DE előtte mindent átbeszéltem az állatorvossal, hogy mikor, hogyan és mennyit kapjon a kutya, és meg volt beszélve, ha bármi gond van hívhatom és jön is ha kell. 

Bármikor kellett kutyát pasztával szedálni, mindig állatorvossal beszéltük át. 

Tudod, ha a kutyakozmetikust hallgatod, akkor nem nagy cucc a szedálás, de ha az állatorvost, akkor azért kicsit keményebb dió.

És nagyon nem egyformán reagálnak a kutyák ezekre a szerekre. Azért nem egy féreghajtóról van szó. 

Meg aztán tök cuki-mukik idehaza a kutyáim, de ha simán otthagyhatnám őket egy kutyakozmetikusra úgy, hogy nem járok oda rendszeresen, akkor felmerül a kérdés, hogy megvédene-e egyáltalán, ha olyan helyzetbe kerülnék.  

 

Előzmény: Nimrod32 (26018)
kov-i Creative Commons License 2017.04.24 0 0 26019

Hello. Én magam részéről azt tanácsolnám Neked, hogy jobban jársz, ha szépen Te megcsinálod otthon, mégha több napig tart akkor is. Én most nyirtam meg, fürdetni nem szoktuk, - 3 napig tartott, de rendben van. Na ezt azért irom, mert mi is "kezdőként" elvittük egy kozmetikushoz, aki totál rendbe rakta, de úgy hogy fél évig dokihoz jártunk egy brutál fertőzéssel, ami orvosi szakszóval "korházi baktérium" volt a neve. Ezt ott a kozmetikában kapta el, valamilyen módon. Azt hittük , a komondorunk nem ussza meg élve. De hála a kutya dokinknak, szépen kikezelte. Na azóta egyszer voltunk még egy másik helyen, ott csak nyirták, fürdetni nem engedtük,- és akkor ahogy láttam a müveletet, elhatároztam, hogy ezt én is megtudom csinálni. Na azóta minden évben ez van, de nem fényezem magam, - jobban megcsináltam , mint az egykori kozmetikus. :( Már eleve az olyan koztemikus, aki szedálni akarja, nagy ivben kerülendő. De ezt csak én tanácsolom, a többi a Te döntésed.

Előzmény: Nimrod32 (26018)
Nimrod32 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 26018

Üdv!A Komondor kanom bundáját akarom rendberakni.Gondoltam rá hogy megnyírom,meg rendbeteszem de rákérdeztem egy kutyakozmetikában és mondták hogy ott ők teljeskörűen megcsinálják.(bundanyírás,mosás,fültakarítás,körömvágás,bűzmirigyet is rendbeteszik,stb.)Precízen meglesz minden.A gond csak az hogy eléggé zord idegenekkel a kutyaúr.Mondta a kozmetikus hogy kissé elbódítják az ilyen kutyákat.Mondta hogy valami nyugtató vagy milyen zselével kenik be.Kérdeztem hogy ott lehetek-e a műveletnél de mondta hogy nem célszerű mert a kutya akkor nem vele foglalkozik mert elkolbászol a gazdára a figyelme.Ez a bódítás ez nem káros?Az ilyen mokányabb kutyát tudják ezek a kutyakozmetikusok kezelni?Vagy jobban járok ha megcsinálom,nehogy gond legyen belőle?Finoman szólva nem egy szocializált kutyáról beszélünk.Én jobban örülnék ha ott lehetnék a kutyával.

Ballai Joszef Creative Commons License 2017.04.21 0 0 26017

Kis türelem!

Előzmény: karchász (26016)
karchász Creative Commons License 2017.04.20 0 0 26016

próbálkozom

Előzmény: Szabórétikomondor1 (26015)
Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 26015

Láttam keresgélsz:))

Előzmény: karchász (26014)
karchász Creative Commons License 2017.04.19 0 0 26014

Tegnapig komondoros voltam...

Real Komondor Creative Commons License 2017.04.17 0 0 26013

Kedves „Parasztgazda”!

 

Én mélyen tisztelem a parasztgazdákat, de félő, hogy Ön nem ebbe, az általam nagyra becsült csoportba tartozik, hiszen azok az emberek egyenesek.

Amennyiben Ön is az lenne, úgy vállalná saját magát.

Én Dr. Hegedüs Orsolya vagyok, az „MKE vezír felesége”, (ahogy Ön fogalmazott) a Komondor Fajtamentés vezetője és Gubancos Magyar Komondor Kennel tulajdonosa. Minden címemre, elért eredményemre és titulusomra büszke vagyok.

Szeretném meghívni Önt, hogy lehetőséget adjak egy személyes ismerkedésre és adok mérőszalagot is, hogy amennyiben ennyire foglalkoztatja mekkora területen tenyésztjük a diszplázia mentes és kiváló wesen-ű kutyáinkat, egyértelmű és hiteles információkat kapjon. Utána pedig elkalauzolom néhány tenyésztőtársunkhoz ( amennyiben Ön is az), hogy ott is elvégezze ezt az igen fontos mérést és levonja a következtetéseket.

Ahogy a hozzászólásában olvastam szeretne bejelentést tenni a Komondor Fajtamentésnél, erre vonatkozólag szeretném felhívni a figyelmét, hogy a bejelentéseket a komondormentes@gmail.com-ra várjuk a bejelentő nevével, elérhetőségével, kérem a bejelentésben adja meg a pontos helyet, írja le részletesen a bejelenteni kívánt esetet és természetesen néhány fényképre is szükségünk van. Minden bejelentés esetében ezek a szükséges információk. Amennyiben ezek megvannak, úgy természetesen ki fogjuk vizsgálni a bejelentését.

A továbbiakban pedig szeretném megkérni, hogy ( miután nekem sem időm, sem pedig energiám nincsen, hogy ezt az igen magas színvonalú ( minden bizonnyal pszichológusok álmát jelentő ) fórumot figyeljem nap mint nap, véleményét, kérdéseit kérem vagy telefonon ( 30-746-8753) vagy pedig személyesen tegye fel!

Kívánok Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

Előzmény: Parasztgazda (26004)
Balázs 79 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 26012

Köszi!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Előzmény: pásztorkomondoros (26011)
pásztorkomondoros Creative Commons License 2017.04.15 0 0 26011

Szia!

Most a németországi Groosmehringben vagyunk, Húsvét után tudok neked válaszolni

Előzmény: Balázs 79 (26010)
Balázs 79 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 26010

Ezeket a komondor mérési eredményeidet megosztanád velem? Ha nem akarod itt, jöhet emailben is (retsemsel@freemail.hu), kíváncsi vagyok, mert ugye nekem megvan a felnőtt komondorom hónapról-hónapra mért mérete és most mérem az új kiskutyát is, akit ráadásul teljesen más módszerrel etetek, mint anno az előzőt.

Én most 2/3 rizs, 1/3 nyers vagy alig főzött hús + valamennyi főtt répával etetek. Az is érdekelne, hogy te mivel eteted/etetted a mért komondorokat.

 

Köszi!

Előzmény: pásztorkomondoros (26009)
pásztorkomondoros Creative Commons License 2017.04.14 0 2 26009

Szia Csaba!

 

Nem gondoltam volna, hogy személyeskedésbe mész át, ha már így van,nem bánom.

 

Kulcsi Komisz Forint kölykének, a Király Puszta Gallának a HKK elnök asszonyának a kennelében éppen a napokban pusztult el egy teljes alom. Nálad is nemrégiben 10-ből 4 kölyök maradt meg.......

Kulcsi Komisz Opálnak 31 kölykéből 4 maradt életben az is abban a 10 éves kutyaólban. A nappalinkban szinte steril körülmények között több, mint 20 kölyök ment el néhány naposan. Opált elvitted,  hátha nálad majd gond nélkül megfial és felneveli a teljes almot, de addig  el sem jutott, mert a falkaösztönével is adódtak gondok, de ezt meséld el Te részletesebben.

 

Soroljak olyan tenyésztőket, akiknél két évig nem maradt életben komondor kölyök, vagy éppen kuvasz?

Soroljak olyan tenyésztőket, akik Tónit hívogatták, mi lehet a kölyökhalálozás oka? Te is közéjük tartozol. Magad is oltottad Herpesz ellen az anyákat, miért oltottad, ha nálad sohasem volt probléma? 

Mi lehet annak az oka, hogy ugyanabban a tenyészetben, ahol sorra pusztultak a kölyök komondorok, ott a pulik gond nélkül nevelték a kölykeiket, még az alájuk csempészett komondort is?

 

Már elfelejtetted azt a korszakot, amikor az állatorvosok csak találgatták a kölyökpusztulások elleni terápiát? Oltottak Herpes, Mycoplasma ellen oltottak? Az okot egyértelműen mindegyikük tudta, az ok pedig a súlyos beltenyésztettség és evvel Te is tisztában vagy, legalább is személyes beszélgetésink  sokszor erről szóltak és Te sem láttad ezt másként.

Azóta megoldódott, hogyan kell életben tartani a kölyköket, Te is tudod a módszert, a SZIE és az ÁOTE genetikus állattenyésztői is. Adrijana Polgár édesapja, leonbergi tenyésztő is.

 Annyiban különböznek Tőled ezek a szakemberek, hogy ők azt állítják :

"NEM A KÖLYKÖK MEGMENTÉSE A MEGOLDÁS, HANEM A FAJTA BELTENYÉSZTETTSÉGÉNEK MEGSZÜNTETÉSE!"

Engedd meg nekem, hogy én inkább ezeknek a szakembereknek higgyek....

 

Vékony bör:

Fordulj dr Fekete Ádámhoz, ő műtött az elmúlt években a legtöbb komondort, leginkább ivartalanításokat, köldök sérv műtéteket végzett, van összehasonlítási alapja. Szerinte a csivavának is vastagabb a bőre.

 

Táplálék hasznosítás:

Együtt nevelek Gyimesből hozott kalibakutyát és ugyanannyi idős komondort. Kölyök koruktól ugyanazon az eleségen tartom őket és hetente mérem a táplálék arányos súlygyarapodásukat. Állításomat mérési eredményeimre alapozom, ami nem tér el a komondor és sárhegyin végzett kutatásaim eredményétől. 5 hónapos korukig ugyanakkora súlygyarapodás esetén a komondor kölyköknek 110% -kal több eleségre volt szükségük. Ennek egyébként a neten is irodalma van,ami ráadásul az én méréseim megegyező eredményt mutat. Ezt már többször elmondtam neked, látszólag (?)megértetted, aminek utána nem is értem, hogy jön ide a savó meg a korpa meg egyéb zagyvaság ?    

  

Fogak, tépőfogak méretei:

Kizárólagosan a mérési módszereink miatt látjuk másképpen ezt a problémát. Amíg Te kultúrtenyésztett kajok és kauk fogaihoz hasonlítod a komondor fogazatát, mi macedón, székelyföldi, valamint román nagyragadozók ellen sikeresen falkában dolgozó pásztorkutyákéhoz.Sajnos nem tartottál velünk, így ilyen tapasztalataid láthatóan nincsenek.

 

Ami pedig a tanácsaidat illeti, azokat tartsd meg magadnak! Lett volna módod személyesen is megosztani velem, de nem tetted.

Tisztában vagyok azzal , hogy a mundér becsületét próbálod védeni ( az immár védhetetlent), de szerintem hasznosabb lett volna tapasztalataidat megosztani Icával, hogy ne pusztuljanak el nála Galla kölykei. Kérdezd meg tőle , hány éves a kutyaól, amiben Galla megfialt.......meg ilyesmiket......fog tetszeni neki...... 

Előzmény: kulcsi komisz (26008)
kulcsi komisz Creative Commons License 2017.04.14 -4 0 26008

Szia Karcsi!

" szaporodási problémák, kölyök halálozás, tejmérgezés, idegrendszer megromlása, táplálék hasznosítási problémák, apróbb fogazat, vékony bőr, betegségek és korai elhalálozások. ( SZIE VMI) . 40-50 tenyésztő panaszait összegezve a felsorolt problémák többségével már találkoztak. "

 

Érdekes dolog, de nem küzdünk ilyen jellegű problémákkal! ;) Évek óta 7 kiskutya körül van az átlag alomszámunk. Kanjaink fedeznek, szukáink nevelnek. Idegrendszer kiváló, magas használati értékű kutyáink vannak és a kölykeikre sincs panasz. Azt hiszem, a pásztorkutyás találkozók eredményei ezt bizonyítják. Vannak németjuhász mixeink ők fele tömegűek a komondoroknak és pont annyit esznek. Tehát a táplálék hasznosítással sincs bajunk. Nem akarom savón és korpán tartani őket, de Apostagon savón, moslékon, darán élnek a komondorjaink és gyönyörűek. Vékony bőr?? Ezt hogyan mérted? Kicsi fogazat? Múltkor néztem egy Kau fogait és egy KÁJ-ét nekik sem volt nagyobb. Farkasnál nyilván kisebb, de nem ez a bajunk! Hogy miért szaporodnak a kutyáink és miért nem magas a kölyök elhalálozás? Azért, mert nem a 30 éves elletőólba elletünk! Van annyi eszünk, hogy elégetjük az elletőkeretet és újat csinálunk minden alomnál és fertőtlenítünk. Miért? Azért mert nem tudok és nem is akarok nekik szalma bálákat biztosítani ami alá beáshatnak. Nem engedem meg, hogy odúkat ássanak. Ha lenne a tenyésztőknek annyi eszük, hogyha gond van akkor kérdezzenek, tanuljanak és ne legyenek lusták a szükséges előkészületekre, nem lenne ennyi probléma. Te is jobban járnál, ha elégetnéd az 1000 éves óladat és nem elletnéd bele a 20. kutyát is. Vagy vidd el a szukát egy lovardába bérelj neki egy szalma bálát és hagyd működni! Csodát fogsz tapasztalni, életbe marad az alom 70 %-a! Ha mindent megteszel, de így is gondok vannak, akkor lehet az adott egyeddel van a gond azt ne vidd tovább, ne fialtassál vele. Ugye a tenyésztő szelekció (!), nem tenyésztünk beteg és szaporodás képtelen kutyával. Ez még nem a fajtát minősíti, hanem az adott egyedet! És persze a lökött tenyésztőt aki mégis erőlteti az ilyen kutyát. 

 

 

Harapós Szeles Creative Commons License 2017.04.13 0 0 26007

Jó estét kívánok!

pásztorkomondoros Creative Commons License 2017.04.13 0 2 26006

Jó napot kívánok!

 

Úgy gondolom a fajtát érintő alapvető ismeretek hiányában nehéz lesz beszélgetnünk itt a fórumon .Néhány dolgot tisztázzunk, aminek utána szívesen olvasnám építő megjegyzéseit.

1) Beszűkült-e az állomány miből lehet erre következtetni?

  - A tenyésztési adatokból. Napjainkban 60 körüli szuka adja a tk-s állomány éves szaporulatát, ami a kihalási szint körüli. Biztonságos akkor lenne az állomány, ha évente legalább 500 szuka produkálna szaporulatot. A számok tükrében az is jól látszik, hogy ezen a tk nélküli állomány bevonása sem segítene (információ:Szent István Egyetem)

  - Beszűkültnek nevezhető az az állomány, amelyben a következő gondok jelentkeznek: szaporodási problémák, kölyök halálozás, tejmérgezés, idegrendszer megromlása, táplálék hasznosítási problémák, apróbb fogazat, vékony bőr, betegségek és korai elhalálozások. ( SZIE VMI) . 40-50 tenyésztő panaszait összegezve a felsorolt problémák többségével már találkoztak.

 

2) Amit a kiállítási és nem kiállítási komondorokról ír, az számomra nem értelmezhető. Bárki viheti kiállításra kutyáját. Az is beletartozik az állományba, amelyiket hordanak kiállításra, meg az is, amit nem. Amíg zárt marad a tk, felesleges a nem tk-s állományt emlegetni.

 

3) "Okosan kivitték komondorokat az ős magyar címszó alatt Erdélybe"    ?????

  - Egyetlenegy komondort sem vittünk ki ősi magyar címszó alatt, ez ebben a formában nem igaz

  - A komondorból a zord körülmények és a könyörtelen szelekció hozta létre azt a szilaj pásztorkutyát, amit őseink ránk hagytak, szoktak erre még a díszkomondorosaink is hivatkozni. Mindenesetre annyi igaz a dologból, hogy a fajta kialakulásában a nagyragadozók jelenléte alapvető szelekciós nyomást  gyakorolt. Fontos tudni, hogy a komondor nem az elmúlt 100 év produktuma!!! Annak előtte a Magyar Királyság kutyája volt a Magyar Királyság területén. Partiumban, sőt Székelyföldön, meg Bukovinában, ahonnét mellesleg derék kunjaink érkeztek mindig is voltak komondor küllemű, de ami ennél sokkal fontosabb a "kutyák királyának" nevezett ősi tulajdonságokkal rendelkező komondorok.

 

4) Székelyföldön a pásztorok, vagy azok alkalmazottai egész napjukat töltik a nyájjal és kutyáikkal szabadon. Őket állatkínzással vádolni botorság és egyben valamiféle tudatlanságból származó aljasság. Mielőtt ezt különösebben mellre szívná, bizonyára tévesztésből azokra a komondor tartókra gondolt, akik teljes szőrben fél négyzetméteres kalitkában tartják komondoraikat naphosszat a kiállításokon. Nem csoda, hogy kapott is hőgutát már komondor emiatt, bár az is csak tudatlanság következménye volt.

- Sok helyütt valóban csonkolják a kutyák farkát, vagy éppen a fülét 3 napos koruk előtt, amikor még az nem számít állatkínzásnak. Viszont! A komondor is pásztorkutya és aki nem akar állatkínzás bűntettébe keveredni, annak gondoskodnia kell a fajta látásának, hallásának és irányhallásának biztosításáról. Magyarán a szőr ne akadályozza sem a látását sem a hallását, mert az bizony állatkínzás!!! Ön is jól tudja, hogy a pásztorkutya fülét feladata elvégzése céljából minimum 18 izom mozgatja. Remélem viszontválaszából kiderül, miként képes erre egy "káposztafejű", koponyához simuló komondor?

 

5) Ilyet ír:  "Vagy  arról nem mernek beszámolni, hogy hogyan csonkítottak meg a fiatal egyedet vagy idősebbet az éppen ott lógó bicskájával elintézte az az embernek nem mondható véglény, mert az nem kell ide"

 

-Ez az állítása egy szemenszedett hazugság! Kikérem minden magyar ember nevében! Ön elvetemült rágalmazó! Kérem, hogy konkrét névvel, címmel és időponttal ellátott esettel huzakodjon elő vádaskodásainak alátámasztására!

 

6) Talán a következő állításában meg rám céloz:

"vagy a másik vezír a rózsadombi családiház kertjéből"

 

  Bár a gumimedencét kihagyta a mocskolódásából, had válaszoljak erre is az itt olvasgatók kedvéért: Sohasem laktam a Rózsadombon, életem nagyobbik részét, több, mint 30 évet egy Pest megyei tanyán éltem le haszonállatok és komondorok között.Jelenlegi komondoraim különböző hazai és más helyeken több száz hektáros területeket őriznek falkában (in-situ) 

 

7) A fajta megmentéséről, populációjának biztonságos mértékének helyreállításához csökevényes elképzelés csonka Mo-ban gondolkodni.  

   

Előzmény: Parasztgazda (26004)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.04.12 0 2 26005

Jó napot kívánok!

 

Ha nem látja ami 30 éve folyik Magyarországon komondor tenyésztés címszó alatt, akkor erről nehéz lesz beszélgetni!

Továbbá azt sem érti, miért Erdély? Hát gondolom azért, mert ott vannak azok akik értenek hozzá, és ott tesztelhető a kutya valós körülmények között!

Elpusztultak? Ez kérem az evolúció! Majd lesz ami megmarad és akkor azt kell tovább vinni. Ez mindig is így ment!

A Bakonyba, Mátrába mit őrizne a komondor és mitől?

 

Nem nagyon látom értelmét a vitának, mert alapvetően nem érti sem a problémát, sem azt az erőfeszítést ami megpróbálná ezt orvosolni!

 

Nézze meg a komondorok tesztjét a youtube-on. Ideggyenge félős az állomány 90%. Gyakorlatilag a formát forszírozták évtizedek óta, a belbecs pedig elment szántani.....

Előzmény: Parasztgazda (26004)
Parasztgazda Creative Commons License 2017.04.12 0 0 26004

Jó napot kívánok !

 

Folyamatosan olvasom a forumos hozzászólásokat, mert nekem is van egy pár komondorom. Érdeklődéssel olvastam a különböző álláspontokat.

Jó pár kérdés felmerült bennem.

Beszükül az állomány? Lehet hogy az itt író emberek csak a kiállítási egyedekre van rálátásuk? Véleményem szerint nagyon sok komondor van még ezen pár példányon kívül Mo.-on. Úgy vettem ki a hozzászólásokból ez nagyon szúrja a szemüket. Miért fáj az vkinek is hogy ott vannak ezek a példányok a kiállításon? Attól még lehetnek jó komik, vagy nem? Attól mert ezek a példányok láthatóak nem csak ők vannak a világon! Van nagyon sok dolgozó kemény komi is, persze tk nélkül de tk-vel is. Jó lenne ha a tenyésztők nem törzskönyv nélkül adnák el a komikat ( tisztelet a kivételeknek) de ez most leszabályozásra kerül ha jól tudom. A törzskönyv megléte sokban befolyásolja a komondor állományt. Tudom nem a törzskönnyvel tenyésztenek hanem a komondorral.

De ha mindnek lenne most papírja nem szűk állományról beszélnének.

MKE csapat. Látom sok követője van bár kissé zavaró tételeket látok ebben a csapatban is.

Esztenás kihelyezés. Okosan kivitték komondorokat az ős magyar címszó alatt Erdélybe . Kérdem én az Alföld vagy Gerecse vagy Mátra vagy Zemplém vagy Jászság vagy Bakony és sorolhatnám még tovább az nem ősi ? ???? Oda miért nem helyeztek? Vagy mert már vannak netán? És kérdezem mi lett azokkal a  komondorokkal ? Mert olyan helyre kerültek ahol még csak nem is ismerték vagy ha igen csak kevésbé? Mert nem arra a vidékre valóak? Vagy  arról nem mernek beszámolni, hogy hogyan csonkítottak meg a fiatal egyedet vagy idősebbet az éppen ott lógó bicskájával elintézte az az embernek nem mondható véglény, mert az nem kell ide! Majd mehetett a falkába, ami egyet jelentet a halálával?  Hol itt a hozzáértés? Állatvédelem erről vajon tud e, hogy szándékosan okozták több komondor halálát?  SZÁNDÉKOSAN !!!! Ez nagyon mellbevágó számomra és sok kérdést vett fel! #Eszetnás kihelyezés#           #ÁLLATVÉDELEM #

Talán ezt nem kellett volna megtenni és nem olyan emberek sugallatára tenni ezt, akinek még komondora se volt.

Maglor , vagy sorházi lakás 50 nm kertjén tenyésztő MKE vezír, vagy a másik vezír a rózsadombi családiház kertjéből. Hát kérem innen szórják az igét. Igen van aki beveszi ezt, hiszen vallás szabadság van! 

És jön a fajtamentés Mke vezír felesége, ő vajon tudta e hogy azok a komik halálukkal fizetnek férje és társasága ostobasága miatt???

Igen itt biztos megérte...

HKK csapat . Hát nem kommentálták az eseményeket, amit megértek meg nem is. Kicsit fel kell rázni őket, hiszen ennek a csapatnak az érdeme, hogy a komondor nemzeti kincs-é lett nyilvánítva. Több infót kellene hallani a HKK-ról. Mintha elbújtak volna. Kevés a marketing, több megnyilvánulásra lenne szükségük. Fel kellene keresniük olyan komondortartókat, akik itthon élnek és dolgoznak a komondorral. Bár tudok egy két ilyen emberről.

A két csapatnak össze kellene dolgoznia és nem a másikat dobálni sárral. Ja és ne a paneles mondja már meg a tutit erről  is!!!

Mert akinek nem volt vagy nincs vagy nem lesz komondora ne adja a hülyeséget más szájába és ne rángassa már mint a bábut!

Na megyek dolgozom tovább a komondorjaimmal azt majd egy év múlva ismét elolvasom miket írtak itt az emberek !

Egy a biztos #KOMONDOR#

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!