Keresés

Részletes keresés

150-es vonal Creative Commons License 2018.03.21 0 1 9057

Uraim!

Elárulná valaki, hogy miért törölték a hszm-et?

Semmi kirívó és semmi negatív véleményt nem tartalmazott!

segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.03.21 0 0 9056

Vagy ebből már futja egy anyagoló Herkulesre:-)

 

Pazarlááás!

Kapsz érte 3-4 kocúrt, vagy olyasmit, aztán azokkal nem csak egy helyen lehet egyszerre anyagolni. :)

Előzmény: C50 (9055)
C50 Creative Commons License 2018.03.21 -1 2 9055

Ennyi pénzből inkább az itt OFF Aa 1078, Cakmü 4056, 21-26 544, WR 223 kocsikat kéne felújítani meg ha még futja a 424,262-est.

Vagy ebből már futja egy anyagoló Herkulesre:-)

Előzmény: fantal (9053)
59th_Roy Creative Commons License 2018.03.20 0 4 9054

Ahogy látom a vita azon zajlik, hogy miért nem kaphatnak képet a kívülállók a mozdony felújításának menetéről.

Nos mi is egy mozdony felújításán dolgozunk, (nem írom le a típust mert itt off) és szívesen látnánk az említett vasútbarátokat, nem csak fotózásra hanem saját kezükkel is tehetnének valamit..  De nem jönnek.. facebookon osszák az észt, hogy mit és hogyan kellene, de csak nagyon kis százalékuk hajlandó szombat reggel 7-kor felkelni, beülni a kocsiba kijönni hozzánk és a "kiváló ötleteit" megvalósítani.Vagy csupán kicsit összekoszolni a kezeiket.. Szerencsére van ellenpélda is , én csak az ő véleményükre adok. 

fantal Creative Commons License 2018.03.20 -1 5 9053

Ha valaki letesz 200 millió forintot meg egy új 18 hengeres Pielstick motort... Ezt nem gúnyolódásként írom, mielőtt félreértené valaki. Ja és előtte nem ártana egy vasúti járműjavító üzemben gyakorlatilag újragyártani a gépet, mert a vázszerkezet jelen állapotábanm arra jó, hogy egy szobormozdonyként ellegyen, de egy 140-ről 0-ra fékezésnél félő, hogy a mozdonyszekrény és a főkeret útjai elválnának egymástól...

Előzmény: vasútfanatikus (9052)
fantal Creative Commons License 2018.03.20 -5 3 9051

A Park zárva van. Ahol a javítás zajlott, az lezárt terület nyitvatartási időben is, ÜZEMI TERÜLET.

Az üzemi területre a kivitelkezőkön kívül vezetői rendelet értelmében más nem mehetett be.

Ezt atiltást láthatóan nemtartották be páran...

Nem, nem tartozik a nyilvánosságra, hogy milyen munkafolyamatok zajlanak. A Nemzeti Múzeum restaurátorműhelyébe sem lehet bemenni illetéktelennek.

 

Érdekes, az M43-1001 és a Cmn 787 és az M40-209 esetében senki nem követelte a kulisszafotókat! Ki érti ezt!

 

Vasútbarátok és a felújítás öröme? Hm, olvasgasd itt a 9008 és 9009. hozzászólásokat: "Na olyan sz@r lett?"

Az ilyenek miatt gondoltuk, hogy várunk a kész végeredmény bemutatásával.

 

A többit Rollande Lasndstrasse leírta.

 

Előzmény: vasútfanatikus (9047)
vasútfanatikus Creative Commons License 2018.03.20 -2 5 9050

Epés megjegyzést nem láttam. Szerintem semmi bántó nincs abban ha láthatjuk végre a mozdonyt frissen fényezve. Ez így a jó.

Előzmény: Rollende Landstrasse (9048)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2018.03.20 0 3 9049

még dolgozni kell a gépen.

 

Bizony!

Előzmény: fantal (9043)
Rollende Landstrasse Creative Commons License 2018.03.20 -6 4 9048

Leírtad a megoldást. KulisszaTITOK. A felújító, restauráló csapat szeretne tökéletes látvánnyal előállni a megfelelő pillanatban. Nem kíváncsiak (talán rosszul is esik  nekik) a "vasútbarátok" epés megjegyzéseire.

Előzmény: vasútfanatikus (9045)
vasútfanatikus Creative Commons License 2018.03.20 -3 5 9047

1. Pl egy Mercedes gyár esetében még érteném hogy ez probléma de egy vasútmúzeum esetében nem a kamerás mobilok világában amikor mindenki mindent fotóz.

2. Na és? Ha már elkészítette lássa ország-világ.

3. Minden a nyilvánosságra tartozik ami egy muzeális járművel történik.

4. Nem hangulatkeltés hanem a felújítás megtörténtének öröme.

 

Szagú legfeljebb a lábam. Inkább olvasgatni szoktam de az irigységed kivágta a biztosítékot, ezért írtam ennyit.

Előzmény: fantal (9046)
fantal Creative Commons License 2018.03.20 -5 2 9046

Mond, te ennyire nehézfejű vagy?

 

1. telephelyi fotó

2. olyan helyen készült ahova a fotós nem mehetett volna be, mert meg volt tiltva

3. olyan állapotot rögzít, ami kivitelezői hiba és gyorsan el lett távolítva és nem tartozik a nyilvánosságra

4. így viszont csak hangulatkeltésre alkalmas

 

Örülnék ha a valódi nickneveden írnál, mert ez az 5 hozzászólásos nicked erősen kamuszagú...

Előzmény: vasútfanatikus (9045)
vasútfanatikus Creative Commons License 2018.03.20 -2 3 9045

Rögzítik a felújítás menetének kulisszatitkait. Nem tudom mit irigyeltél rajtuk.

Előzmény: fantal (9044)
fantal Creative Commons License 2018.03.20 -4 2 9044

Mond mi "értékes" van azon, hogy a pályaszám hibásan lett felmatricázva? Már rég le lett szedve, most zajlik a javítás (más egyéb munkákkal együtt). Miért kell terjeszteni olyan képeket amik már hónapok óta nem fedik a valóságot és csak lincshangulatkeltésre alkalmasak és egy zárt Facebook csoportból származnak (tehát ott se a nagyközönségnek szánrták??))

Előzmény: vasútfanatikus (9042)
fantal Creative Commons License 2018.03.20 -3 2 9043

Kedves joefather.

 

Akkor szögezzük le az alábbiakat:

 

A gép nem vasútbarátok adományaiból újult meg, mert azok az összes javítási költség elenyésző töredékét jelentették volna.

A kivitelezés összes költségét 100%-ban a Vasúttörténeti Park állta, állja. Tehát hiába tolt bele valaki x forintot, azt nem használta fel az MVP.

A misi967-nek írt válaszomban leírtak szerint a 32-es állás, - és körülötte a 29-34.járműállások üzemi területnek számítanak, amik nem látogathatók. A 32-esen folyó erősen szennyező munkák miatt oda kifejezeten tilos volt bemenni. Akik oda ennek ellenére bementek, megsértették a parkvezetői utasítást.

 

A mozdonyról a kivitelezési munkák hivatalos lezásrása után, és az átvételt követően lesznek "official" fotók. Addig is bírjátok ki, mert még dolgozni kell a gépen.-

Előzmény: vasútfanatikus (9040)
vasútfanatikus Creative Commons License 2018.03.20 -2 3 9042

Ez akkor is irigység, rosszindulat, gonoszság.

Igazad van, egy vasúttörténeti park miért is tiltott telephely? Nem a vasútbarátoknak épült?

Mindenesetre hogy az értékes képek el ne vesszenek, feltettem az indafotóra így bárki megnézheti vagy letöltheti:

http://indafoto.hu/vasutfanatikus

Előzmény: joefather (9041)
joefather Creative Commons License 2018.03.20 -1 0 9041

OFF

A fórumtárs sajnos több okból is jogosan törölteti a képeket tartalmazó linket, én direkt úgy tettem fel ha valamibe ütközik, nyugodtan töröljék.  A célom csak annyi lett volna hogy akinek nincs facebookja is megkapja/lássa őket. Eddig ugyanis nem láttam hogy telephelyi fotókat ide nem lehet linkelni. (bár az annyiból kérdéseket vet fel bennem hogy az emlékpark területe miért telephely, vagy fordítva, de annyit nem számít). 

OFF

Előzmény: vasútfanatikus (9040)
vasútfanatikus Creative Commons License 2018.03.20 -1 2 9040

Micsoda gonosz irigy vagy!

Sajnálod a vasútbarátoktól hogy lássák a mozdonyt?

Főleg azok után- mint lejjebb olvasható- pénzt is toltak a felújításba. És te ezek után irigyled tőlük a képet? 

Rosszindulatú irigy ember vagy.

Miután előző hozzászólásomat megírtam, vettem észre hogy a 3. képen már a teljesen megfelelő pályaszám van rajta.

Légy szíves ne töröltesd, ha megteszed az nagyon gonosz tett lenne.

fantal Creative Commons License 2018.03.20 -5 0 9036

Aha, akkor ezennel kiderült, kik jártak be szamizdat képeket készíteni :) Nagyon okos vagy hogy név szerint kiírod őket :)))))

Előzmény: joefather (9035)
misi967 Creative Commons License 2018.03.18 0 4 9034

Nincs face profilom,oda legkevésbé rohantam volna ha egyáltalán lett volna mivel fotóznom :)

Egyébként teljes mértékben igazad van,bocs.Sajnos ott akkor nem volt mind1 amit mondtak indokként,túl hülyének néztek úgy éreztük.

 

 

Előzmény: fantal (9030)
M63FUN Creative Commons License 2018.03.18 0 7 9033

jááááájjjjj, hát én csak bátorkodtam könyörögni 1 vagy 2 fényképért, hogy hogy áll a masina. semmi egyéb szándékom nem volt. aki a facebookot a mai módján meg fejlődésnek látja, az használja nyugodtan, de a telóm memőriájába (96gb) több telefonszám fér el, mint amit valaha az életemben felhívtam, úgyhogy majd eldöntöm, hogy szükségem van-e ilyen típusú fejlődésre, illetve tényleg akarom-e tudni, kinek van hasmenése, vagy ki reggelizett ma rántottát, mert ez kb 95%-a  facebooknak. egyébként meg tényleg nem értem, küldtem 40 vagy 50 ropit a mozdonyra, és egy képet nem lehet róla látni, ezen azért el lehetne gondolkodni................

418 149 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 9032

Én nem tudom hogy hogy van ez de kicsit olyan érzésem van mintha pár ember kisajátította volna magának ezt a mozdonyt és senki sem láthatja nem értem hogy ide miért nem lehetne feltenni néha párképet.

V63-021+328.054 Creative Commons License 2018.03.18 -1 5 9031

Megigertem magamnak, hogy nem allok bele a szajkarateba de egyszeruen nem birom ki, komolyan mondom elore elnezest kerek! Nyilvan sajat naivitasom es retard mivoltom tehet errol, de muszaj megkerdeznem: nem mindegy, hogy milyen lett a szine vagy esetlegesen a lakatolas minosege? Muszaj allandoan szegecseket szamolnunk? Muszaj allandoan a gondokat, a problemakat kiemelni? 

Nem tudom ki mennyire emlekszik ra, de a gep laza bo 15 evet allt az eg alatt es tobb tenyer meretu anyaghianyossagok voltak a kasznin illetve mostanra bevett szokas lett hatra vinni a regi jarmuveket mondvan, hogy nincs penz felujitani es amikor mar teljesen megadtak magukat akkor erre hivatkozva szetvagnak mindent. Ilyen aprosagok tudataban veletlenul se oruljunk annak, hogy POZITIV iranyba fordult a gep sorsa, nem szabad (!), tilos... menjunk oda a gephez ral szinskalakkal es nezegessuk, hogy milyen szar munkat vegeztek a felujitasnal.

 

Igazad van. Ettol jobban alszunk majd! :-)

Előzmény: braun (9009)
fantal Creative Commons License 2018.03.18 0 0 9030

Kedves misi967!

 

A 32-es állás le volt zárva, mert munkaterület volt. A mozdonyszekrényből kivágott rozsdás lemezdarabok, és főleg: a brutális mennyiségű, levegőben szálló, egészségre káros, csiszolatpor miatt.

Egyszer kinyitották az ajtót szellőzni, és elkezdtek berohangálni az emberek, futkostak ott össze-vissza a bokáig érő narancs porban az éles vasdarabok között. Komolyan nem értem mi ezen olyan érdekes, hogy kilakatolnak egy járművet, hogy juszt is bemennek oda fotózni, ahová nem lehet.

1986-2000 között fel lett újítva cca. 120 jármű és egy-két ember fotózta ezeket, most meg mindenki rohan posztolni a Facebook-ra, mintha az élete múlna rajta.

Hogy az ott dolgozó munkás(ok) mit mondtak nektek, az egy másik kérdés.

 

Előzmény: misi967 (9025)
smnks Creative Commons License 2018.03.18 0 1 9027

OFF: Lehet úgy is, mint a népmesében, azaz igen is, meg nem is!

Nekem is csak kamuregem van. Látni, de nem látszani! (;-P)

Persze az ilyesmit néhányan szentségtörésnek tartják, de szerintem meg bekaphatják!

Előzmény: M63FUN (9022)
k.novotny Creative Commons License 2018.03.18 -1 0 9026

http://hvg.hu/tudomany/20180317_cambridge_analytica_adatgyujtes_facebook

 

És akkor még ne beszéljünk arról, hogy az e-mail cimedre jönnek a különböző spam levelek, meg egyéb reklám dolgok, habár sosem voltál kapcsolatban velük, az pedig azt jelenti, hogy úgy a levelezési cimeid, meg az abban rejlő információid, már nagyon rég a más tulajdonában vannak.

 

Ez elmondható a telefonod esetében is, mert már nem muszáj bekapcsolva lennie annak, de mégis tudnak minden mozgásodról az illetékes elvtársak, ha be kerülsz a látószögeikbe.

 

 

Előzmény: Ep128 (9024)
misi967 Creative Commons License 2018.03.18 -2 1 9025

...ezt fejlődésnek nevezni több mint butaság.Tudod sokunk még mindig a személyes kapcsolatokat,barátságokat helyezi előtérben és ebben hisz,nem zárom ki a netet max kiegészít 1-2 dolgot de nem a személyes kapcsolataimat.

Sok face király még nőhöz csak neten keresztül szólt,ha meg véletlenül házasodik 2hónap múlva elválik...

Bocs az OFF-ért..

Ha már M63.

Az ősszel volt egy családi nap a parkban és érdeklődtem a masina iránt. Már nem tudom pontosan azt hiszem 3 vagy 4 állás le volt zárva de oda semmi képp nem engedtek be. Lettünk egy páran az M63 hallatára aztán de nem mehettünk be,kisérővel sem... ha az lett volna az indok hogy balesetvédelem,üzemterület vagy hasonlók akkor nem csodálkozok de azzal indokolták hogy megharagszanak ha megmutatják a masinát,főleg ha fényképezik...no tőlem onnantól nyugodtan töltögethetik a fényképeket a facéra....

Előzmény: Ep128 (9024)
Ep128 Creative Commons License 2018.03.18 0 3 9024

Ez olyasmi, mint amikor anno, a 70' -es években sokan "juszt sem vettek" quartz órát, mert fúj, az nem óra, aztán a 90' -es évek elején csomóan "juszt sem vettek" mobiltelefont, mert fúj, az bunkofon, mostanság meg néhányan ugyanígy vannak a Facebook -al, hogy "juszt sem, mert az fúj"...

Ellen lehet állni a fejlődésnek, de sok értelme nincs... :-)

Előzmény: M63FUN (9022)
usgyiremot Creative Commons License 2018.03.16 0 0 9023

Hasonlóan gondoltam én is, a gond az, hogy az itteni, engem érdeklő fórumok gyakorlatilag kihaltak...

Előzmény: M63FUN (9022)
M63FUN Creative Commons License 2018.03.16 0 0 9022

köszönöm, de ezért eszembe sem jut facebook reget csinálni............

Előzmény: usgyiremot (9021)
usgyiremot Creative Commons License 2018.03.16 0 0 9021

Facebook-on van egy, a sorozattal foglalkozó zárt csoport. Jelentkezz tagnak, ott találsz fényképet is. Szépen le van festve, remélhetőleg előbb-utóbb további részegységek is felélesztésre kerülnek.

Előzmény: M63FUN (9020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!