Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.19 0 0 2441

Nem akarok kutyát mérgezni, ez csak egy hirtelen gondolat volt végsQ kétségbeesésemben. (tegnap majdnem újból nekemjött 3.szorra uaz a kutya, persze a gazdáik elQtt, akiknek hiába szól az ember, hogy vadított németjuhászt nem kéne mondjuk...) Feljelentést akarok tenni, csak nem bízom a sikerében, ha errQl tudtok vlmit, mik a lehetQségeim... Ha készítek egy fotót a szabálytalán sétáltatásról, azzal gondolom nem sokra megyek. Jó, hogy állatot nem lehet kínozni, de ha az ilyen gazdák ellen nem lehet semmit se tenni, mérgezni se legvégsQ esetben, akkor nem kéne egy szigorúbb ebrendelet?

Ja és mióta futok, 3 év, ami nem sok, vagy 10kutyával volt afférom, az egyik nekem is esett, szerencsére nem volt olyan erQs, és nagy, mint amennyire vad,( pedig megálltam.. Q vicsorgott, azt hittem nem lesz semmi, aztán mégis- kiszámíthatóság ugyebár:) ) el tudtam hárítani a harapását. Persze a gazda, aki oda se figyelt fel volt háborodva, hogy miért rúgtam egyet a kutyájába- 50 méterrQl nem is hittem, hogy több leesik neki.   ElQre is köszi a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (2426)
Indián Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2440
Ne tessen bosszantani... Az mindegy, hogy 10 másodperccel elébb írják alá, de előbb köll tulajdont szerezni, oszt' utána lehet módosítani...
Előzmény: Törölt nick (2438)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2439
"az ügyvéd eleget tett-e személyazonosítási kötelezettségének, és ezt hogyan dokumentálta" Legalisan semmit se dokumental6ott, mert aki helyett alairtak, nem volt jelen....
Előzmény: Törölt nick (2438)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2438

Dehogynem. A gyakorlatban általában eccerre írják alá a módosítás összes iratát.  (de pl. ha az aláíró is módosul, akkor közjegyző is bejátszik)

 

Erről az esetről nem lehet véleményt mondani, mert pl. hiányzik az az alapvető info, hogy az ügyvéd eleget tett-e személyazonosítási kötelezettségének, és ezt hogyan dokumentálta.

 

Az üzletrész adásvételit egyébként nem kell beadni módosításkor.

Előzmény: Indián (2436)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2437
Gondolom, datalas kerdese az egesz, de nem vagyok jogeesz...:) Valamit azert igy is +er...?...legalabb a kamaranak...
Előzmény: Indián (2436)
Indián Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2436
Kedves, elvileg sem készülhetet egyidejűleg, mert először az üzletrész adás-vételnek köllött megtörténnie, ami nem szükségképp közokiratba foglalandó...
Előzmény: Törölt nick (2435)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2435
1xre keszult az osszes sajtpapir, es minden ezzel kapcsolatos alairas...
Előzmény: Indián (2434)
Indián Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2434

Tudom ajánlani Sir Galahad szolgáltatásait. :-)

 

Mikor hamisíttya alá? Az üzletrész adásvételekor, vagy pedig a társasági szerződés módosításakor?

Előzmény: Törölt nick (2433)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2433
Lancelothoz pedig hiaba fordulnek...:) Nagyjabol ennyi: X, Y es Z altal birtokolt cegbol Z kiszall ugy, hogy a reszet eladja Y-nak, aki a cegiratokban torteno valtozas hitelesitesenel X nevet alahamisitja....s mindezt az "ugyved" nyanya orra elott, aki mindent hitelesit (szarazbelyegzo,stb), majd bekuld a cegbirosaghoz...
Előzmény: Indián (2432)
Indián Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2432

Amit eddig leírtál - tényszerű esetismertetésnek kevés, anélkül meg azt is mondhattya bármékünk, hogy: Ni!

 

Ennek ellenére tudok olyan konkrét esetről, hogy az írásszakértői szakvélemény alapján bizonyított vótt a közokirathamisítás, oszt szart rá a T. Bíróság - a Zichy Galériát felszámolták ebből az alkalomból.

Előzmény: Törölt nick (2431)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2431
1 1xru irasszakertoi velemeny eleg a bizonyitashoz, de akar a hamisito is tanuskodni fog... Ha az orra elott irnak ala mas helyett, gondolom eleg szandekos...1ebkent huje kerdes, hogy szandekos volt e a reszerol... Nem kertem, hogy minositsd a jelzoimet.Nem altalanositottam, aki ugyvedkent ilyet tesz, tobbet is erdemel...semmit se tudsz az ugyrol, ha pedig a kerdesre nincs mit mondanod, lecci hagyagolj...
Előzmény: Kovács Béla Sándor (2428)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2430

Akkor tévedtem. Bocsánat.

 

Előzmény: Indián (2429)
Indián Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2429
De.
Előzmény: Kovács Béla Sándor (2428)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2428

Közokirathamisítást gondatlanul nem lehet elkövetni. Rá tudják bizonyítani, hogy szándékos volt?

 

OFF

A "nyanya", "pofájára" stb. kitételételeket talán mellőzhetnéd...

ON

Előzmény: Törölt nick (2427)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2427
Csokolom! Van ez az ugy a "+tevedt" ugyved nyanyaval, aki olyan szerzodest hitelesitett, amelyet hamisan irtak ala (mast is csinalt,de arrol kesobb...)...Raadasul beadta a cegbirosagnak, igy tudtommal innentol kozokirat... Mit kap a pofajara a birosagtol, ill a kamaratol...? (az ugy mar a rendorsegen, ill a kamaranal...)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2425

Egy kutya megmérgezése milyen következményeket vonhat maga után, ill. mi a jellemzQ(természetesen a jogi oldalára vagyok kíváncsi)? ElQre is köszönöm

 

Igneous Creative Commons License 2004.09.18 0 0 2424
Fény derült a nagy titokra, hogy hova kavarta el a posta az erkölcsimet. Egész egyszerűen visszaküldte a feladónak "cím elégtelen" jelzéssel... :-((( Igazából nem nagyon tudom felfogni, hogy mit kell még tennem a postás kedvéért azon kívül, hogy a címzésen feltüntetett lakáshoz tartozó postaládára kiírom a nevemet...

Vicces volt tegnap, mikor bementem az elkészült (és természetesen újra kifizetett) példányért, kezembe nyomták az elsőt is. Tehát most van egy felesleges, még kb. 2 hónapig tudok vmit kezdeni vele...
netron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 2423

Köszi, továbbítani fogom. Nem tudom, kielígítõ lesz-e a válasz, ki fog derülni.

A te szoftvereddel van baj vagy a fórumokéval?

Előzmény: pernahajder (2422)
pernahajder Creative Commons License 2004.09.17 0 0 2422

Na jó, nem próbálkozom tovább.

 

Úgylátszik ez a szoft utálja a jogszabályokat .

 

Utoljára:

 

(3) A miniszterelnököt a köztársasági elnök javaslatára az Országgyűlés tagjai többségének szavazatával választja. A miniszterelnök megválasztásáról, továbbá a Kormány programjának elfogadásáról az Országgyűlés egyszerre határoz.

 

Ezen belül szokásjogi elem, hogy a köztársasági elnök - javaslatának megtétele előtt - konzultál a parlamentben mandátumot szerzett pártok vezetőovel és olyan személyt jelöl, aki mögött parlamenti többség áll.

 

Előzmény: pernahajder (2421)
pernahajder Creative Commons License 2004.09.17 0 0 2421

Hát ez nem igaz!!!!!

Na mégegyszer:

 

Alkotmány 33. §

  </P>

Előzmény: pernahajder (2420)
pernahajder Creative Commons License 2004.09.17 0 0 2420

Már megint lemaradt a vége (a francba ezzel az új szofttal):

 

Alkotmány 33. §

  </P>

 

 

Előzmény: pernahajder (2419)
pernahajder Creative Commons License 2004.09.17 0 0 2419

Beírtam oda egy választ, de eltünt.

Nem a miniszterelnök jogállásáról, hanem megválasztásának jogi feltételeiről kérdezett.

 

Tájékoztasd róla:

 

Alkotmány 33. §

Előzmény: netron (2418)
netron Creative Commons License 2004.09.17 0 0 2418

Jogászifjak és gyakorlottak!

Tudna valaki gabriellenek segíteni a www.intakt.hu oldalon a miniszterelnök jogállásával kapcsolatos kérdésére?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.09.16 0 0 2417

"Hogy leszek így postamogul?"

 

Így:

 

Az engedély alapján nyújtható postai szolgáltatások személyi feltételei

 

3. § (1) Az engedélyt kérő szakmailag alkalmas, ha az engedélyt kérő szervezet vezetője, illetve az egyéni vállalkozó az irányító tevékenységét teljes munkaidőben végzi, ésa) felsőfokú postai vagy logisztikai szakirányú végzettséggel, vagyb) más felsőfokú végzettséggel és legalább 3 éves postai vagy logisztikai szakirányú gyakorlattal

rendelkezik:

(2) Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt szakirányú gyakorlat teljesítéséhez az ott meghatározott tevékenység teljes munkaidőben történő végzése szükséges.

(3) Az engedélyt kérő szakmailag nem alkalmas, ha az engedélyt kérő szervezet vezetője, illetve az egyéni vállalkozó az engedélyezési eljárás megindítását megelőző 3 éven belül legalább 1 évig olyan postai szolgáltatónál volt vezető, amelynek az engedélyét a hírközlési hatóság visszavonta és a helyzet kialakulásában a vezető, illetve az egyéni vállalkozó személyes felelősségét jogerős bírósági határozat megállapította.

(4) Az engedélyt kérő teljesítőképessége nem biztosított, haa) ellene csőd-, illetve felszámolási eljárás van folyamatban, vagy végelszámolás alatt áll;b) egy évnél régebben lejárt vám- vagy társadalombiztosítási járulék tartozása van, illetve a központi adóhatóság által nyilvántartott adófizetési kötelezettségének, továbbá elkülönített állami pénzalappal szemben fennálló fizetési kötelezettségének nem tett eleget, kivéve, ha a hitelező az adósság későbbi időpontban történő megfizetéséhez írásban hozzájárult;c) a gazdasági társaságokról szóló 1997. évi CXLIV. törvény 23. §-ában foglaltakon túlmenően, az engedélyt kérő szervezet vezető tisztségviselője, illetve szakmai tevékenységéért felelős vezető állású munkavállalója (a továbbiakban együtt: vezető), továbbá az egyéni vállalkozó, az engedélyezési eljárást megelőző 3 éven belül legalább 1 évig vezető volt olyan gazdálkodó szervezetnél, amelynek fizetésképtelenségét a bíróság jogerősen megállapította és felszámolását elrendelte.

(5) Az engedélyes szolgáltató postai tevékenységének szakmai irányításáért felelős vezető elhalálozása vagy cselekvőképességének elvesztése esetén, a hírközlési hatóság egyidejű értesítése mellett, a változástól számított további 3 hónapig működhet a tevékenység irányításáért felelős vezető vagy a szakmai tevékenységért felelős vezető állású munkavállaló nélkül. A hírközlési hatóság - az engedélyes szolgáltató kérelmére - ezt a határidőt további 2 hónappal meghosszabbíthatja. Az engedélyes szolgáltató a határidő lejártáig - a hírközlési hatóság külön előzetes felszólítása nélkül - köteles igazolni a szakmai alkalmassági követelmények teljesülését.

Előzmény: Tamás (2414)
Tamás Creative Commons License 2004.09.16 0 0 2416

Tök jó, itt ülök egy számológéppel meg egy rakás papírral (+ apeh.hu), és kezd összeállni a dolog a szabályokkal... A végén még érteni is fogok belőle valamit. :-)

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (2405)
pernahajder Creative Commons License 2004.09.16 0 0 2415

:-))))

 

Én meg Capitalyt, de az régen volt és ippeg nem is volt korszerű azidőtájt.

Előzmény: Törölt nick (2411)
Tamás Creative Commons License 2004.09.16 0 0 2414

Emlékeim szerint ott még max. lakásszövetkezett volt, meg OTP-takarékbetét, adó se nagyon. :-) Haladtál a korral... :-)))

 

Közben itt nyalogatom az apeh.hu-t, hát, nem egyszerű móka ez... én meg hülye vagyok a könyveléshez... :-/ Hogy leszek így postamogul? :-))))

Előzmény: Törölt nick (2411)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.16 0 0 2413
Ezeken kívül nemtok egyéb járulékokról, mert szakvizsgára csak ezeket kellett megtanulnom.
Előzmény: Tamás (2409)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.16 0 0 2412
Nem. (Tbj. 50. § (1) bek.)
Előzmény: kbs007 (2407)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.16 0 0 2411
Gyerekként sokat játszottam Gazdálkodj okosan!-t.:)
Előzmény: pernahajder (2406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!