Keresés

Részletes keresés

MALWIN Creative Commons License 2003.06.03 0 0 213
Szeva Léda
egyéb nyavalyáim miatt csak olvastam, de itt vagyok.Jól elhaladtatok, ami azt illeti, majd a cégben(ott gyorsabb )kimentem, és végigolvasom.
Előzmény: Léda2 (210)
rali Creative Commons License 2003.06.03 0 0 212
észen járjatok a "Meghalt a gyermekem" topicban.
Mike Creative Commons License 2003.06.03 0 0 211
gondoltam, hogy sok újat nem mondok, csak ezek jutottak hirtelen eszembe :))
Előzmény: Léda2 (209)
Léda2 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 210
Malwin vajh hová lett? Nekem hiányzik.
Léda2 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 209
Tudom! :-)))) És thx!
Bár talán nem úgy tűnik, de megfogadom ám a tanácsok egy részét, csak szelektálok.
Előzmény: Mike (208)
Mike Creative Commons License 2003.06.03 0 0 208
hát jó, tényleg csak a jószándék vezérelt
Előzmény: Léda2 (207)
Léda2 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 207
Röhelyes, de már kezdem látni, hogy "magad uram, ha szolgád nincs!"- komolyan mondom, ha túl leszek ezen, tanácsadás topicot nyitok.Nekem már újat nem mond senki, vagy ha igen, az festi magát :-)
Én beleolvastam...szegény. Ilyenkor szégyellem magam.Nekem él a gyerekem és egészséges...És itt nyavalygok!
Előzmény: Mike (206)
Mike Creative Commons License 2003.06.03 0 0 206
nem hiszem, hogy csak szórakozni
szerintem csak beszélgetni

a "meghalt a gyerekem"-be meg bele se mertem olvasni

szvsz akkor gyermekpszichológus
nem kell, hogy veled menjen
biztosan fogsz kapni segítséget (legalábbis azt hiszem)

vagy pl. írj egy emilt Vekerdynek a Nök Lapjába, talán válaszol (hacsak nem kap heti öt tonna levelet)

veszteni nem vesztesz vele semmit

Előzmény: Léda2 (205)
Léda2 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 205
Na, én már megint akkor szánalmaskodok itt, amikor a kutya se. Lehet, hogy ide szórakozni (is vagy főleg) jönnek emberek, de érdemes belenézni a "meghalt a gyermekem" topicba...Azt hiszem, én most egy időre befogom a számat...
Léda2 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 204
Gep01, bocs, nem akartam cinikus lenni. Valahol furcsállom is, meg nem is. Az én sarjam is olyan, hogy meglepően kreatív és vannak témák, amikben simán lefőz. De mondjuk itt nem a klasszikusokat értettem. Fene tudja, ha én összebútorozok egy palival, nekem az kell, hogy velem egy dimenzióban éljen. Ne azt hallgassam, mi volt az isiben, hanem, hogy mekkora barom a főnöke, és hogy lakásra gyűjt, meg nyaralni megy.
Előzmény: Törölt nick (198)
Léda2 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 203
elvárásaidnak kell lennie.

..... Kellene, hogy legyen. Tudom én azt! Az összes elvárásom kimerült a következőkben:
1. Tanulj
2. Vidd ki a szemetet
3. Mosogass el magad után
4. Adj a házidögöknek enni néha

Konyec filma. Ennek se tett eleget. Bezzeg pacákov vigyorogva meséli, mily rendszerető és szorgos. Heh. Érdekes. Nekem max akkor sikerülne, ha egy szatyornyi New Yorker cuccot himbálnék az orra előtt, mint a hammelni patkányfogó a fuvoláját, hátha arra ráharap.

Előzmény: Mike (201)
Léda2 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 202
Kedves Nagyérdemű! Tisztázzunk pár dolgot (de előtte köszi mindenkinek, érzem az együttérzést):
tehát- ahoj Poplacsek és a Plakátfiú nagy igazságai következnek: (szonzoredbáj a Nagy Popopotámusz és Barátom, Bonca)
- a szeretetemet nem próbálom cuccokkal pótolni. A haját szoktam simogatni, amikor alszik, mert akkor hagyja. Mert szeretem.De tüskés, és csak ilyenkor hagyja. Valóban agyon dolgoztam magam (a párom is) építgettük a szaros karrierünket, és bár bejött, most mégis fenomenálisan fosul érzem magam! De. Más szülők még többet gályáznak. És azoknak még pénzük sincs erre-arra. Azoknak miért nem lesz vadóc a kölke?! Családterápián családok vesznek részt.És ő nem hajlandó eljönni. Ketten semmire sem megyünk, a házasságunkkal semmi gáz! Még...
Pszichomókushoz is csak azért mentem el, mert képtelen voltam az idegtől aludni, meg ÉLNI, és kaptam kis turbópasztillákat (már nem szedem, mert nem akarok rászokni), hogy embernek érezzem magam. Nos?
Előzmény: Mike (200)
Mike Creative Commons License 2003.06.03 0 0 201
a pszichológusnak igaza van, nem lehetsz a barátnője. az anyja vagy. elvárásaidnak kell lennie.
Előzmény: Léda2 (189)
Mike Creative Commons License 2003.06.03 0 0 200
ne vegyél neki annyi cuccot
nincs egy kicsit elkényeztetve
az érzelmi hiányt nem próbáltátok különböző ajándékokkal, ruhával, játékkal pótolni

meg ne sértődj, csak találgatok

Előzmény: Léda2 (102)
Mike Creative Commons License 2003.06.03 0 0 199
Léda2

menj el (előszőr egyedül) családterapeutához. minél előbb.
mondonám hogy érzelmileg elhanyagoltátok a gyereket (sok munka), de egyrészt nem vagyok gyakorló pszichológus, másrészt nem ismerem a pontos körülményeket

egy gyermekpszichológusnak már biztos akadt dolga ilyen problémával, szóval fog tudni segíteni, de ha nem is, akkor is megér 1 próbát
(az nem pszichológus, aki azt mondja neked kell feldolgoznod, hogy lecsúszik a gyereked)

első körben semmi esetre se vidd magaddal, ne tílsd el a pasitól, és pontosan azt csináld amit mondtál, biztosíts neki biztos érzelmi hátteret, hogy bármi történjék is, bármi a világon, rád mindig számíthat, hozzád mindig visszamehet

Előzmény: Léda2 (32)
hellokocsivigyáztam Creative Commons License 2003.06.03 0 0 197
a 80-as években volt egy magyar újhullámos zenekar mely ezt a témát az alábbiak szerint énekelte (a zenekar nevére nem emlékszem):

erzsike

nagyon szeretem az erzsikét
nem is adnám oda semmiért
mindent megtennék a két szép szeméért
de hát a családjában is meg kellett
a dolgokat beszélni
az erzsi azt mondta nincs mitől félni
így hát kiöltözve szépen
nagy bátran elmentem
de minden másképp lett
mint ahogy képzeltem

jó napot kivánok az erzsit keresem
milyen ügyben keresi az erzsit
hát a járás, a tanács
nem mondta az erzsi hogy jövök
de mondott vaamit hogy jön valaki
engedje meg hogy egy kis édességel kedveskedjek
erzsi mondta hogy szereti
jaj nem kellett volna mert cukros vagyok
na csukja be az ajtót mert fütünk
hát idefigyeljen fiatalember
az erzsi 17 maga meg 27
úgy hogyhát sok az a 10 év viszontlátásra
de a járás és a tanács
sok a tíz év, ne akarja hogy olyat tegyek
amit magam is megbánok
akkor viszlát, kezit csókolom

igyhát tiltják tőlem és én ígycsak
nagyon ritkán látom
akkor viszont az enyém lesz
már nem is bánom
...
refr.:a kedvéért még tán el is válnék

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.03 0 0 196
"Tiltott gyümölcs, édes méz, ha zöld is..." - LGT
Előzmény: Léda2 (146)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.03 0 0 195
Hát ez az! Nem a feneküket kell nyalni ;)
(Természetesen a talpukra gondoltam...:))
Előzmény: Léda2 (174)
Penya Creative Commons License 2003.06.03 0 0 194
Vegigolvastam a topicot.
Most sajnos nincs sok idom hozzaszolni, de ez egy igen fontos tema! Csak sok csaladba rahagyjak, nem csinalnak belole ugyet. Egyik ismreosom lanya igy tette tonkre magat. Neki engedtek hogy a fickoval legyen, de a ficko fel ev utan megunta es ejtette. Pedig elotte nagy volt a szerelem, magam is lattam. A lany meg azota is teljesen szet van esve, pedig ennek mar majd fel eve. (a lany 14 volt a ficko 21). De szerintem nem csak a kor szamit. Es majdnem hogy midnen eset egyedi, nem lehet errol atlalanossagba beszelni.
(Megjegyzem, en nem a szulok koze tartozok, jomagam 19 eves vagyok, de mar eleget lattam az eletbol, es ha lehet azt mondani a gondolkodasom meroben elter egy "atlag" 19 eves sracetol.)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 193
Megvárhattál volna azzal a sörrel...
Előzmény: Léda2 (191)
rali Creative Commons License 2003.06.02 0 0 192
Hogy átírták ezt a mesét...
Léda2 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 191
Nos, úgy látom magamra maradtam újfent, úgyhogy megnézem közelebbről a hűtő női-sör részlegét (gösser ice). Jó éjt mindenkinek...
Előzmény: Léda2 (190)
Léda2 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 190
A topicindító megmondta: megvárja, míg 16 lesz. Na ezzel sem értek teljesen egyet, bár a kitartását baromira becsülöm. Ok:
- két évig mit fog csinálni ifjúi gerjedelmével? Cölibátust fogad? Vagy addig himihumi másfelé?
- És ha két év múlva a lányzó a képébe röhög, hogy tedd a pocra a cölibátusodat haverem, mert tegnap olyat subidominóztam a Bélával, mint állat? Megutálja a nőket egy életre-jogosan-asszem.
- Tegyük fel, megvárja, éljenhurrá. Össze is jön. Feltételezzük, hogy az a lány be fogja érni ezzel a palival évekig? nem hajtja majd a kíváncsiság? (mellesleg van ilyen is, MÉG látom, hogy működik!)
Előzmény: Vincenzo1524 (186)
Léda2 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 189
Hali! A pszichológus pont azt magyarázza, hogy nem lehetek a barátnője, ez hülyeség. Most akkor? ....Mert én eddig azt hittem, az vagyok. Persze ez a szó legszorosabb értelmében nem is működhet soha. Én se mondanám el anyámnak, hogy a szomszéd Dezső így meg úgy. Fura lenne.
em-el Creative Commons License 2003.06.02 0 0 188
Nem is kell 100%-osan elhatárolódni tőle anyaként! Elvégre nem minden lány érett annyira még és nem mindenkinek egyforma a neveltetése!
Előzmény: Vincenzo1524 (187)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 187
Van ebben is igazság, de azért szerintem nem szabad még 14 évesen teljesen elhatárolódni tőle, mint anya, s átvenni a jótékony barátnő szerepkörét...
Előzmény: em-el (185)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 186
Okéokéoké, ne kanyarodjunk el a témától :) Bár mostmár kezdek kíváncsi lenni, a topikindító srác hol tart jelenleg.
Előzmény: Léda2 (184)
em-el Creative Commons License 2003.06.02 0 0 185
hogy egy kislánynál keres lelki vígaszt,
Számodra csak kislány! Elvégre tényleg a lányod és még szeretnéd kislánynak látni, de ő már nem érzi magát annak, mégha Te úgy is gondolod!
Emiatt is nem tekint teljesen partnerének mostmár, mert ismer téged, ismeri a gondolkodás-módodat és tudja, hogy milyen reakciókat válthat ki benned az, ha előáll bármilyen fajta partnerkapcsolattal. "Sajnos", el kell fogadnod azt a tényt, hogy a Te kislányod felnőtt már és számodra mostmár nemigazán az anyuci szerep vár, hanem inkább egyfajta barátnői státusz. Ha úgy próbálnál inkább hozzá közeledni, hidd el, jobban tudnál rá hatni apró terelgetésekkel!
Előzmény: Léda2 (179)
Léda2 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 184
De az egzisztencia sem csak úgy hullik az öledbe! megdolgoztál érte, így vagy úgy!
Előzmény: Vincenzo1524 (183)
Vincenzo1524 Creative Commons License 2003.06.02 0 0 183
Én szélrózsáztam egy ideig, most egy picit ráhangolódom a nyárra. Inkább annak örülök, hogy egzisztenciális tekintetben legalább iszonyú nagy szerencsém van. Valamit valamiért. De ez már offtopik :)
Előzmény: Léda2 (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!