Keresés

Részletes keresés

pisstike Creative Commons License 2017.02.15 0 0 7700

baby planet webáruház volt a megmentő, volt cabriofix-be való betét 6000ft-ért.

Előzmény: pisstike (7699)
pisstike Creative Commons License 2017.02.14 0 0 7699

Sziasztok!
S.O.S segítségre van szükségünk!
A feleségem a hétvégére van kiirva a 2. gyerköccel, és ugye szükség lenne egy hordozóra.
De a 3 éves gyerköcünk a meglévő maxicosi cabriofix isofix hordozóját széttörte.
Azaz a belsejében lévő összes hungarocelt kitörte.
Hogyan, és honnan lehetne pótolni egy komplet hungarocel belsőt?
Vagy van valakinek isofix talpba illeszkedő cabriofix hordozója itt Budapesten.
Mivel sürgös, így a válaszokat kérném szépen, hogy a pisstike(kukac)gmail(pont)com cimre küldje el.
Segítséget köszönöm szépen.



indifferens Creative Commons License 2017.02.04 0 0 7698

Sziasztok!

 

Segítsetek kérlek.9 hónapos a csemete, 9 kilóval és 77 centivel. Egy 2006-os Suzuki a család guruló tagja. 40e keret van , lehet új, használt , külföldi. Előre is köszönöm

szraplaw Creative Commons License 2017.02.03 0 0 7697

köszönöm!

Előzmény: merQree (7695)
merQree Creative Commons License 2017.02.03 0 0 7696

Néztük mi is az általad írt Cybex ülést, de az övekben jobban hiszek, mint a pajzsban.

Előzmény: szraplaw (7693)
merQree Creative Commons License 2017.02.03 0 0 7695

Szia,

 

Szintén most már 6 hónapos a lányunk, még nincs 9 kg, de ilyet vettünk.

Nekünk megfelel, a csajszinknak is.

Előzmény: szraplaw (7693)
kridli Creative Commons License 2017.02.03 0 0 7694

Picit olvass vissza, nem olyan rég az X4-ről leírta valaki a részletes tapasztalatait.

Előzmény: szraplaw (7693)
szraplaw Creative Commons License 2017.02.03 0 0 7693

Sziasztok,

 

 

Tanácsot szeretnék kérni a lányunk 6hónapos 72cm 9kg magabiztosan nem tud még ülni ezért

olyan gyerekülést szeretnénk amiben háttal is tud utazni - ISOFIXes autónk van.

Amire gondoltunk az a CYBEX Sirona plus vagy a Besafe izi combi isofix 4!

Van esetleg tapasztalat?

Mind kettőről jókat írnak, de mind a kettőnek van hátránya véleményem szerint

-Cybex  Sirona kisebb  lábtár hátrafele  és a pajzsos rendszer, ami csak később derül ki h megszokja e vagy sem

-Besafe Izi   menetiránnyal megegyezően csak övvel rögzíthető

 

 

Véleményetek szerint melyik lehet a jobb választás?

 

köszönöm

 

Kinga

kridli Creative Commons License 2017.01.28 0 0 7692

Nem tudom mennyire fiatal autót akartok venni, de azt vedd figyelembe, hogy ehhez az üléshez top tether is kell, ami nem minden isofixes autóban van. Ha néhány éveset vesztek akkor szinte biztos hogy van benne, de ha annyira nem fiatalt, akkor annak utána kellene nézni, mert ha nincs benne, akkor az újban is csak övvel tudod bekötni.

De egyébként szerintem magatokat szivatjátok, ha olyan ülést akartok venni ami övvel és isofix-szel is berakható, mert kevés olyan van. Vagy vegyél arra a pár hónapra valami használt öveset olcsón, vagy vegyetek simán öveset, és használjátok azt az isofix-es autóban is. Sokkal nagyobb lenne úgy a választási lehetőség.

Annyira meg szerintem ne tervezz előre, hogy kb 7 évesen lesz 18 kg. Honnan tudod előre? Amúgy a következő kategória 15 kilótól indul, úgyhogy már 15 kilósan is rakhatod nagyobb ülésbe.

Előzmény: Judit2017 (7690)
spydermanus Creative Commons License 2017.01.28 0 0 7691

Sziasztok!

 

Készülünk használtan vásárolni egy Maxi Cosi Tobi gyerekülést.

Van esetleg valami extra dolog, amit mindenképp érdemes alaposan ellenőriznünk rajta? (olvastam valamiféle csat-hibáról)

(A másik versenyző a Römer King Plus volt, de a Tobi szimpatikusabbnak tűnik a magasabb üléspozíció miatt).

 

Ha van véleményetek/tanácsotok, szívesen fogadom!

Judit2017 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 7690
Judit2017 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 7689

Sziasztok!

 

9-18 kg közti gyerekülést keresek.

Visszaolvastam a hszeket, de csak nagy babáknak kerestetek kényelmes ülést. Nálunk az a helyzet, hogy lassan 9 kg a kisfiunk, de már 16 hós, koraszülött. Mindent csinál, amit egy átlag 1-1,5 éves. Jön megy, régóta és stabilan ül. Hordozóban ül még az autóban, de feszeng már benne, fel akar ülni. Érdeklődik, könyvezne. Alig vártuk, hogy 9 kg legyen és betehessük autósülésbe, most viszont nehéz választani.

 

 

Nem isofixes az autónk, de várhatóan 3-4 hón belül lecseréljük fiatalabbra, amiben lesz.

Fontos, hogy ne legyen túl nagy az ülés, ne vesszen el benne a gyerek. A hevederest nem viselné el.

Fontos a biztonság, és hogy ne legyen mérgezőagyag benne. 

 

Néztem a cam viaggiosicario ülést. Valakinek van tapasztalata ezzel? 

 

A kor mennyire számít? 7 évesen még ültethetem a 4 évesig szánt ülésben? Kb 7 évesen lesz 18 kg... 😂

 

Első körben 50 e ft körül szántunk rá, most 80-nál tartunk. 

 

Köszönöm a tippeket!

 

 

caputo1988 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 7688

Köszi a választ.

Előzmény: sengar (7687)
sengar Creative Commons License 2017.01.21 0 0 7687

Olcsó, háttal beköthető, 0-18 kg-os ülés nincs. Az általad belinkelt ülések menetirány szerintiek, közülük is a Maxi Cosi Priori javasolt, de abból is az XP típus, 50.000 Ft körül már találni (pl. Elafániban).

Előzmény: caputo1988 (7686)
caputo1988 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 7686

Köszi a választ.

De egyébként mi a baj az olcsóbb háttal beköthetősekkel. Mivel tud többet egy sima előre felé bekötős?

Mert ahogy nézem van a 0-18 kg-os és a 9-18 kg-os ülések közt egy árbeli ugrás.

 

Csak kiváncsiság képpen 3 fajta ülést linkelek. Tudnátok segíteni hogy van e valamelyikkel probléma vagy mire figyeljek vásárláskor.

 

http://babaszafari.hu/Lorelli-Cosmo-isofixes-autos-gyerekules-9-18-kg---

 

http://www.brendon.hu/Products/Details/64304

 

http://www.neobaby.hu/aruk/maxi-cosi-priori-sps--biztonsagi-gyerekules-col---enzo-995

 

Előzmény: kridli (7685)
kridli Creative Commons License 2017.01.20 0 0 7685

A 0-18-as kategória a háttal beköthető, abból nincs normális ilyen áron, így marad a 9-18, azok között nézegess.

Előzmény: caputo1988 (7684)
caputo1988 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 7684

Szevasztok.

1-2 hónapon belül kisfiam kinövi a hordozóját ezért gyerekülést kell vennem.De mivel első gyerek teljesen tanácstalan vagyok hogy milyen kritériumokat kell figyelembe venne gyereküléssel kapcsolatban.

Annyit tudok hogy a keretösszeg amit rá tudok szánni az max 40 e ft az ülésre.És hogy nem isofix-eset szeretnék mivel a mi kocsinkban nincs.

Ahogy olvastam az utolsó pár hozzászólást ahogy látom háttal beköthető gyerekülés ebben az árkategóriában nincs így nem érdemes keresnem. 0-18 kg és 9-18 kg-os ülések közt nézelődök első körben.

Ezek közül melyik az ajánlottabb kategória?

Ami még fontos számomra a dönthetőség és a méret ugyanis a fiam eléggé gyorsan nő így olyan ülés kell ami valóban nagy és kényelmes.

Remélem tanácsokkal tudtok segíteni köszönöm előre is.

 

sengar Creative Commons License 2017.01.18 0 0 7683

Sziasztok,

sokat olvasgatom a fórumot, és most, hogy nálam is felmerült egy probléma, gondoltam megkérdezem a véleményeteket.

A lányom 3 év 3 hónapos, Besafe Izi Combi X4-ben ül, viszont elérte a 18 kg-ot. A kisfiam 14 hónapos és még hordozóban utazik,de 11 kg fölött van már.

Elvileg a következő lépés az lenne, hogy a lányomat átültetem egy 15-36 kg-os ülésbe (pl. Römer Kidfix XP Stict, MC Rodifix), és a fiam átül a Besafe-be. Azonban nagyon nem szeretném még 15-36-os ülésbe tenni, még szellemileg kicsinek érzem hozzá, plusz 4 éves koráig menetiránynak háttal szerettem volna utaztatni. Másik lehetőség még, hogy Besafe Izi Plus-ba ültetem,amiért meg megint ki kellene adni egy kisebb vagyont.:( És hogy még fokozzam a helyzetet, tovább gondoltam a dolgot, és eszembe jutott, hogy mivel a fiam is nagy termetű, valószínű, ő még korábban (talán már 3 éves kora előtt) el fogja érni a 18 kg-ot, azaz hamarabb kinövi az örökölt Besafe Izi Combi X4-et, tehát akkor neki is gondoskodnom kell a 15-36-os kategória előtt egy másik variációról... De ha most a Besafe Izi Plus mellett döntök, akkor a kisfiam később abba is átülhet.

Ne haragudjatok, kicsit hosszú lett, de remélem, érthető.

A kérdésem most az lenne, van-e valakinek egyéb ötlete, vagy tényleg csak ezek a lehetőségeim vannak? És ha csak e kettő közül választhatok, melyik a jobb döntés?

Előre is köszi, ha válaszoltok.

SzaSza0909 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 7681

Advansafix I nekem is ilyen. Nem kell koppig húzni, az megoldja nagyjából, legalább nem vág úgy bele az üléskárpitba (nekem egy hivatalos Römer-importőr azt mondta, hogy a zöld jelző elég, ha kicsit látszik - bár tény, hogy ő azt is mondta, hogy elég, ha csak övvel kötöm be, az ISOFIX csak extra, a top tether meg csak nagyobb gyerekhez kell - ez azért elég durva szerintem....).

Sajnos a dönthetősége sokkal nehézkesebb és kisebb mértékű egy Maxi Cosi Tobi-hoz képest (ami szerintem amúgy is a gyerekülés-ergonómia egyik etalonja)

kridli Creative Commons License 2017.01.07 0 0 7679

Én azt nem értem hogy miért kell egyáltalán az isofix, ha van már egy isofixes cibex ülésetek?

Vagy második(isofix-es) autótokban lenne, és abból kerülne időnként az anyóséba övvel?

Egyébként az opciók közé azt is vedd fel, hogy lehet-e esetleg isofixet szeteltetni a fusion-be.

Előzmény: pedroh (7678)
pedroh Creative Commons License 2017.01.07 0 0 7678

huhh, hát nagyon köszönöm a részletes beszámolót! felér egy hivatalos termékleírással :)

 

Ráadásul kb egy hónap múlva érkezik meg az új A6 Avant.

 

Baromira ellenkezik az elveimmel, hogy menetiránynak megfelelően üljön a gyerek az autóban, de kell egy ülés, amit anyósék autójába (sima kis Ford Fusion) is át tudunk rakni, mikor ott hagyjuk. és nekik nincs isofixük.

 

lehet veszek egy egyszerűbb, háttal is beköthető ülést, hiszen ott vidéken nem tesznek meg nagy távolságokat. vagy kapnak egy új isofixes autót :)

 

mindenesetre köszi a választ!

üdv

péter

 

 

Előzmény: KriszApuka (7674)
Punto2000 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 7677

Sziasztok, 

 

kisfiam kinőtte a hordozót, a családi autóba kapott egy Milofixet, viszont kellene egy második ülés is, nem isofixes autóba. Az ADAC teszt alapján a Migo Saturn majdhogynem az egyetlen, ami a 9-18 kg, nem isofixes kategóriában plusszos értékelést kapott a biztonságra. Van esetleg ezzel az üléssel kapcsolatban tapasztalat, vélemény? Nem igazán találtam róla semmi infót.

 

Köszönöm szépen :)

merQree Creative Commons License 2017.01.05 0 0 7676

Abszolút osztom a véleményedet, hogy a batár, de biztonságos ülések, amik háttal is berakhatóak, csak egyterűekbe, vagy legalább 2700 mm-es tengelytávú kocsikba való.

Előzmény: KriszApuka (7674)
merQree Creative Commons License 2017.01.05 0 0 7675

Gyerek marad a bal hátsó ülésen, furcsa volt az új üléshelyzet, de megszoktam, és nem kényelmetlen.

Előzmény: merQree (7656)
KriszApuka Creative Commons License 2017.01.05 0 0 7674

Szia Pedroh,

 

van ilyen gyerekülés, én pont most vettem ilyet.

Pontosan ugyanazok a szempontok miatt kerestem ilyen ülést, mint amit Te is írtál.

- Két külön autóban használható, isofix és anélkül.

- 9-18 kg

- Ameddig lehet, ülhessen menetiránynak háttal a gyerkőc

- legyen jó teszt eredménye

- legyen nagy dönthetősége, hogy a baba alhasson is benne kényelmesen...

 

Egyetlen gyerekülést találtam ami mindennek megfelel: Be Safe izi comfort x4

 

Meg is vettük három hete, 149.000 Ft volt. (több helyen is megnéztük, szinte mindenhol ennyi)

 

Azóta szívunk vele. :)

 

Az eddigi tapasztalatunk az üléssel kapcsolatban:  (csak a miheztartás véget, egy Audi A6-os autónk van, nem kis méretű kocsi, de így is macerás az ülés használata)

 

1. bazi nagy az ülés kialakítása - hatalmas izofix-talpazata (magas, hosszú és széles) van és az ülés külmérete is jelentős.

 

Azt gondoltuk tök jó, hogy ilyen nagy, mert végre a baba is kilát az ablakon, kicsit kinyílik neki a világ, jobban élvezi az utazást, stb... hát nem!

 

Elég jelentős helyet foglal a hátsó üléssorban széltében, az ülés mellett 2 ember már nagyon szűkösen fér el. Ráadásul magas is az ülés, emiatt

így a gyerkőc beültetése is egy kis zsonglőrködéssel jár ha menetiránnyal háttal kötjük be az ülést: gyerek fektetve ajtón be, ülés fölé emelés majd ülő pozícióba fordítás. És bosszantó, hogy az anyósülést annyira előre kell húzni a gyerekülés miatt, hogy az már kényelmetlen. (mondom A6-osról beszélünk)

 

2. iszonyatosan nehéz és masszív az ülés és a rögzítés is férfias erőt kíván.

Azt gondoltuk, szuper, hisz akkor biztosan nagy biztonságban lesz a gyerkőc és ez a legfontosabb, de ennek köszönhetően a feleséged nem túl gyakran fogja áttenni az ülést a kocsijába, nincs az, "Drágám átteszem az ülést, kiugrom a babával a Sparba..." kétszer is átgondolod, hogy kiszedd-e a kocsiból a gyerekülést. Ez mindig apai feladat lesz...

 

3. A hatalmas ülésméret ellenére a gyerkőcnek nagyon szűkös az ülés. Még 10 kg-os a lányunk, és már most is nagyon vacakul érzi magát benne. Szűk - igaz tél van és vastag az öltözet, de akkor is... hogy ül ebben kényelmesen majd egy 18 kg-os gyerek?!

 

4. Ezt a hibát nem annyira lehet a gyerekülés számlájára írni, de jó ha tudsz róla:

Az autónk hátsó ülése a háttámla felé erősen lejt, kagylós kialakítású, hogy egy felnőtt személy kényelmesen, jó tartással tudjon ülni benne. Szerintem a legtöbb autóban ilyen egyébként az ülés.

Ám ennek a lejtésnek köszönhetően a gyerekülés olyan szinten dől az autó háta felé, (menetiránynak háttal bekötött isofix módban) hogy a gyerekülés legnagyobb mértékben megdöntött pozíciójában is szinte csak függőleges az ülés háttámlája, így a kislányomnak alvás közben előreesik a feje...

 

4+1. És a ráadás: a lányom, - aki egyébként imádja az autózást, mindig nyugodt volt a babahordozóban. Aludt, vagy nézelődött utazás közben, evett, ivott, a hordozóban, soha nem volt gond vele az úton. Most gyűlöli ha betesszük az ülésbe. Nem tudjuk pontosan miért nem szereti, de a következők merültek fel:

- sötét az ülés kárpit, szűk az ülés az oldaltartások miatt, nem az eddig megszokott, talán fél tőle.

- nem szereti az új üléspozíciót

- túl magas az ülés, és az ablakon kilátva fél a sebességtől... ezek persze csak találgatások.

 

Dühös vagyok? Nem. De csak azért nem , mert a bababolt, ahol vettük volt olyan jófej, hogy azt mondta, így 3 hetes használat után is visszaveszik, max csinálnak belőle demoülést. Mi pedig levásárolhatjuk egy megfelelő ülésre.

 

Rossz az ülés? Nem lehet azt mondani, hogy rossz. De hogy biztos, hogy nem a mi autónkba való. Én pont emiatt több autóba is bepróbáltam, hogy lássam, azokkal mi a helyzet, de mindegyikben szinte ugyanezek a problémák jöttek elő.

 

Kinek ajánlható? Egyterű autókba ideális lehet mert lapos a hátsó ülés ülőlapja, nem fog dőlni az ülés. Elég nagy az első és a hátsó üléssor közötti távolság, így az ülés is szépen befér. És a legfontosabb, hogy magas az autó beltere, és az ajtónyílása emiatt az gyerekek ülésbehelyezése könnyű lehet.

Ám ha nem ilyen kocsiba veszed - komoly szívások lehetnek.

 

Most gondolkozom rajta, hogy milyenre cseréljük...

 

 

 

Előzmény: pedroh (7672)
kridli Creative Commons License 2016.12.26 0 0 7673

Szerintem nincs ilyen ülés.

Előzmény: pedroh (7672)
pedroh Creative Commons License 2016.12.26 0 0 7672

Sziasztok!

 

kislányom 9 kilós, jelenleg egy Cybex Sirona-ban ül, de kellene egy második ülés, viszont olyan, amely nem csak isofix-szel használható. tehát a paraméterek:

 

9-18 v 9-30 kg-ig

menetiránynak háttal (is) használható

mindkét irányban használható isofix-szel és anélkül (azaz övvel) is.

 

ez utóbbira azért van szükség, mert a családban van isofix nélküli autó, én viszont ragaszkodom a menetiránynak háttal való utaztatáshoz.

 

köszi a tippeket - és kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

 

Üdv

p

 

shopping basket Creative Commons License 2016.12.18 0 0 7671
shopping basket Creative Commons License 2016.12.18 0 0 7670

Sajnos nincs isofixük.

Az isofix nélküli változat vajon még "elmegy" kategória?

 

Előzmény: kridli (7669)
kridli Creative Commons License 2016.12.18 0 0 7669

Ha van isofix az autóban amiben használva lenne, akkor újból én ezt javaslom:

http://elefani.eu/Nania_Cosmo_SP_autosules_018_kg_ShadowAtmo

Erről legalább van teszt ahol megfelelőt kapott, a ilyen árkategóriájú ülésekről általában nincs teszt egyáltalán.

Előzmény: shopping basket (7668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!