Keresés

Részletes keresés

Solt Creative Commons License 2003.05.07 0 0 48
Előzmény: andras100 (47)
andras100 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 47
Üdv. Néktek !

Szerintetek fellelhető a hálózaton a szóban forgó 6/2003 ( III. 31. ) IHM rendelet, vagy csak az áprilisban megjelent Complex lemezen lehet keresni ?

Megköszönném, ha segítenétek.

jX Creative Commons License 2003.05.07 0 0 46
máshol már megemlítettem, de úgy tudom, pár közmű cég(pl. vízmű) is saját mikrohullámú rendszerrel kommunikál a hülye-távoli helyen lévő berendezéseivel. velük most mi lesz? tuti hogy a limit felett sugároznak...
Ent Creative Commons License 2003.05.07 0 0 45
Amíg a nyereséges céget közpénzből támogatják miért is ne?
Előzmény: kábelbúvár (44)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 44
A MATÁV nyeresége közügy lenne?!
Előzmény: Tub (43)
Tub Creative Commons License 2003.05.07 0 0 43
A kormány úgy ránktemeti a digitális szakadékot.

Szép.

MaDFoX Creative Commons License 2003.05.07 0 0 42
Sumo: Marhasag, 15-30-as pingem van (volt?)... >)
icost Creative Commons License 2003.05.07 0 0 41
Ez az egész olyan, mintha a kábeles telefon miatt anno lenyomták volna a mobilcégeket.

Azt hiszem, egyetértek Veled.

Előzmény: Izzó Króm (36)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 40
1ébként hol van most Rogán Antal?
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 39
És Németország EGÉSZ területén?!
Előzmény: Girland (34)
Sumo Creative Commons License 2003.05.07 0 0 38
hat tavaly majus-juniusban keresgeltem kvazi-szelessavot a modemes helyett [a tudott okokbol], es beszeltem az egyik radios ceggel is, aholis az egyik technikus mondta ezt.
Előzmény: KrinyO (37)
KrinyO Creative Commons License 2003.05.07 0 0 37
Ezzel a minimalis 200-as pinggel most ujat mondtal, mert en ugy tudtam 20-30-as ping is elérheto.

Krinyo

Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 36
Hát, ezért az ügyért kart-karba öltve menetelnék veled. Az ország alapvető érdeke ez a kérdés.
Előzmény: liberálmensevik (33)
bagoly1 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 35
Kiépült Szabolcs legelmaradottab részén egy 20 falut átfogó rádiós+2irányú műholdas rendszer, most lehet menni lebontani, de azt szeretném ha Kovács Kálmán személyesem menne fel minden községháza tetejére leverni az antennát, és ott azt kiabálná az összegyült falusiaknak, hogy ló.... a seggetekbe, minek nektek ide Internet parasztok! Aztán szépen lejönne és megvárná a véleményeket....
Girland Creative Commons License 2003.05.07 0 0 34
Egy nemet PC magazinban lattam egy hirdetest ,ami arrol szolt, hogy 39 Euro-ert bevezetik a 4000 Kbit/sec ADSL-t ,amiert havi fix 40 Eurot kell utana fizetni!-)) Na mar most jelenleg a legolcsobb ADSL talan arban tart itt,de sebessegben???!! Ez mar most 5x-os lemearadas sebessegben, ugy mint a berekben is!-))
liberálmensevik Creative Commons License 2003.05.07 0 0 33
Nem csak az ADSL-nek, hanem a 40-60 kHUF/hó telefonszámlának is versenytársa az RLAN,

HWSW Vezeték nélküli internet: vége a dalnak? c. cikk hozzászólásai

Rendelet lehetetleníti el a rádiós internetezést

AZ Enternet már le is vette az RDSL szolgáltatást a honlapról, újat nem kötnek, amíg ki nem derül.

Én k. 4 éve várok ADSL-re (5 éve zaklatom az EPT-t) (XVII. ker Matáv-EPT), 2,5 éve a kábelTV-s netre a kábelTV-n (MatávKábel)
Tavaly nyártól 40-60 kHUF volt a telefonszámlám, most március 22-től van Enternet RDSL-em.

Az Enternetnél ezután új ügyfél híján majd elmaradnak az RDSL fejlesztések, karbantartások, pár hónap, hét múlva a takarítónéni veszi majd fel a support telefont.

Miközben Európában az otthoni internetet meglódította az RLAN -WiFi technológia,
www.80211-planet.com
http://www.wcai.com/wcae/other_news2003.htm

Az Európai Bizottság is ajánlja :
March 27 , 2003
European Commission Advances Wi-Fi Use

" The European Commission approved a recommendation that member countries should assist the growth of Wi-Fi technology for public access, subject merely to general regulatory approvals. As an additional part of the recommendation, the European Commission plans to focus on harmonizing available spectrum for such uses following the conclusion of the World Radio Conference 2003 this July in Geneva, Switzerland. "

Szerintem a 'public access' nem házon belüli adatátvitelt jelent.

Tök jó dolog, hogy a 7% -> 40% különbség tovább fog növekedni az EU-s országoka javára, s ha 'ügyesek' vagyunk, akkor nem csak a kicsivel mögöttünk levő Románia, de Albánia is netes paradicsom lesz hozzánk képest. (Szlovénia, Szlovákia, Csehország már elhúzott mellőlünk)

Nehéz szavakat találni erre a rövidlátó, buta, haladásellenes rendeletre.

KK Monnyonle!!
lm

Előzmény: KrinyO (30)
Sumo Creative Commons License 2003.05.07 0 0 32
namost azert ez nem ilyen egyszeru. a mikronak, jellegebol adodoan van egy minimalis ping erteke, ami ala nem tud menni, emellett/emiatt minimalisan lagzik.
ebbol a szempontbol pedig az ADSL sem erintett. azaz akinek ez fontos, tovabbra is az ADSL-t fogja valasztani.

[csak egy pelda: multiplayer. aki hostol, az a legtobb jatekban nem lehet radios. a minimalis ping ugyanis 200, a legtobb jatekban ez valahol a jatszhatosag felso hatarahoz kozelit.]

Előzmény: KrinyO (30)
Solt Creative Commons License 2003.05.07 0 0 31
Gondolom, az ilyen engedélyek igénylésekor a cégről jó sok adatot meg kell adni, többek között mindenféle kontakt-infókat.
Na most, ha én Kovács Kálmám lennék (grrr...), és jó szándékkal szabályozni szeretnék, akkor úgy kezdeném, hogy bekéretném a frekvenciára engedéllyel rendelkező cégek adatait, és egy kapcsolatfelvétel után tájékoztatnám őket a szándékokról. Miután úton-útfélen azt hangoztattam, hgy mennyire versenypárti miniszter vagyok, és hogy milyen fontos a valódi piaci viszonyok kialakítása, ezért meghallgatnám az alternatív szolgáltatókat, és törekednék valami olyan megoldásra, ami számukra is elfogadható.
Ehhez képest Kovács Kálmán még egy utólagos tájékoztatást sem tartott fontosnak!
Mi a tanulság:
1. Én nem vagyok Kovács Kálmán (huhhh.)
2. Kovács Kálmán nem egy jószándékú versenypárti miniszter, hanem egy alattomos szarházi.

Egyúttal szeretnék gratulálni az SZDSZ-nek ahhoz, hogy a 4 cikluson keresztül, egészen 2006-ig parlamenti párt tudtak maradni. Ezzel az értékes 4. helyet szerezték meg.

KrinyO Creative Commons License 2003.05.07 0 0 30
IMHO ez a problema.

"a legolcsóbb kapcsolatok ára gyakran alacsonyabb, mint a hasonló sebességű ADSL-csomagoké."

Itt van a kutya elasva. Senkinek sem kell majd az ADSL havi 10-13-ert amikor 8-ert megkapja ugyanazt mikroban.

Krinyo

KrinyO Creative Commons License 2003.05.07 0 0 29
Ha valamiert, hat ezert mar en is az utcara mennek. Kovacs Kalmant el kell tavolitani valahogyan. Ez egy dilettans f*szk*l*p.
Meg az is, aki ezt a rendeletet hozta. Ahelyett hogy betartatnak a jelenlegi szabalyozast.

Krinyo

Nagydög Creative Commons License 2003.05.07 0 0 28
Itt nem az internet a lenyeg. A rendelet a radios halozati technikat(csak a 2,4 GHz-est) magat lehetetlenitette el, attol fuggetlenul, hogy mire hasznaljak.

Nagydög

Előzmény: Wic (26)
dekóder Creative Commons License 2003.05.07 0 0 27
Igaz. Sorry.
Előzmény: kábelbúvár (25)
Wic Creative Commons License 2003.05.07 0 0 26
ebben a M0biltelefonos internet nincs benne, ugye? mert az is vezetéknélküli, rádiófrekvenciás?

Wic

Előzmény: dekóder (24)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 25
Van már efféle topic!

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9094061

Előzmény: dekóder (24)
dekóder Creative Commons License 2003.05.07 0 0 24
"Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium olyan rendeletet hozott, amely igencsak megnehezíti a vezetéknélküli internetszolgáltatók munkáját. Az április elsejétől érvényben lévő szabályozás leginkább azokat az elmaradott térségeket - tanyákat, falvakat - érinti hátrányosan, ahol a vezetékes infrastruktúra kialakítása igen drága lenne. (...)
A rádiós internetszolgáltatókat nemcsak a rendelet előkészítésénél nem keresték meg, de annak megjelenéséről sem kaptak semmiféle értesítést. Mocsai Norbert, a CovySoft Networks operatív igazgatója például egy barátjától értesült az új rendeletről, aki az interneten olvasott róla. Véleménye szerint a rendeletnek "árban és minőségben is kedvezőtlen következményei lehetnek" a többezer drótnélküli internetfelhasználóra. (...) A Hírközlési Felügyelet munkatársa az Informatikai és Hírközlési Minisztériumhoz irányított, mivel ők kompetensek az új rendelet értelmezésében. A minisztérium illetékesét azonban sem tegnap, sem ma sem sikerült elérnünk. (...)

A Vezeték Nélküli Internetszolgáltatók Magyarországi Egyesületének becslése szerint jelenleg mintegy hatvan cég szolgáltat itthon drótnélküli internetet, az előfizetők száma pedig elérheti a tízezret is. A szolgáltatási forma azokon a területeken, (falvakban, kisvárosokban és a települések központtól messze lévő, ritkán lakott részein) terjedt el leginkább, ahol a nagy távközlési szolgáltatók az anyagi megtérülés hiányában nem építettek ki komoly, a szélessávú internetezést lehetővé tevő hálózatokat."

Bővebben itt...

netizen Creative Commons License 2003.05.06 0 0 23
A magyar kábeles szolgáltatók szinvonala, finoman fogalmazva, nevetséges. Az aranyárban adott előfizetési díjért az európában standardnak számító sávszéleség töredékét nyujtják. Infrastruktúrájuk beteges, ezért vezetgetnek be UL/DL ratiokat. Másfelől a wifis rendszer már ma eljuthat oda, ahova emberi számítás szerint legkorábban 10 év mulva jutnának el a hagyományos rencerek.

Ha a debilszolgáltatók nagyrészét nézed, a GPRS áraik nevettségesek. A voda nyújt elfogadható árú szolgáltatást. Mindezek mellet egy komoly ISP szolgáltatáshoz a megfeleő hálozatos hátterük nincs meg, ezért adja a pannon és a westel a GPRSt aranyárban, míg az elérhető áru voda sávszélességben alulmúlja GPRS-es rencerén azt, amit a GSM GPRS nélkül is garantál bárkinek (9k6bps).

Snúrluze nincs, mert infrastruktúra sincs meg consumer sincs. Mint mondtam az a bajuk a wifivel imho, hogy a késöbbikeben nem lesz a majoroknek hova növekedni, ill. lesz, de kénytelenek lesznek helytállni egy kőkemény piaci versenyben. No ez az, amit nem akarnak, úgyláccik. Ha megnézed Pesten az van, hogy ahol van UPC ott mondvacsinált okoból nem vehecc ADSL-t és fordítva: ahol ADSL van ott valamiért az UPC nem árul semmit. kartellrencer van már most, miközben a penetráció nincs 10% se.

A tartalomszolgáltatók halála a jelenlegi állapot mellesleg.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (22)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.05.06 0 0 22
ez nem csak keleten lesz probléma... a nagy telkó társaságoknak az a jó, ha a kuncsaft cask modemmel telefonon tudna netezni kemény percdíjakért...

kábelezni nem rentábilis egy kis faluban, a snúrlóze meg nem tesz jót a modemes extraprofitnak

netizen Creative Commons License 2003.05.06 0 0 21
Kovács kálmán mind az SZDSZ programja mind pedig a közös kormányprogram szánékával ellenkező módon cselekedett. Ha erre lehetősége volt, nem hiszem, hogy a döntésnek bárminemű következménye lesz, leszámítva esetlegesen egy-két Netért-es tüntetést. Amennyiben bárki hajlandó ez ügyben lándzsát törni, ezért azügyért még énis hajlandó vagyok kimenni az utcára!
Előzmény: kábelbúvár (20)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.06 0 0 20
Azé Kovács Kálmánnak lesz még ebből némi gongya!
Előzmény: netizen (19)
netizen Creative Commons License 2003.05.06 0 0 19
A majorok azert intettek be, mert evidens, hogz 2-3 even belul valamelyik wifis ceg kezeben fog osszegyulni a rentabilitashoz szukseges 50000-es elofizetoi tabor. Ecceruen elebe mentek a versenynek, allami tamogatassal.
Előzmény: netizen (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!