Keresés

Részletes keresés

Plomba_Pál Creative Commons License 2005.08.16 0 0 313

Sziasztok!

CZ75 TS-hez keresek gyorstokot, valamint fegyverövet és tártartót.
Ha tudtok ajánlani boltot bárhol az országban vagy website-ot, azt megköszönöm, de akár használtan is érdekel.
Infó jöhet akár mailban is.
DVC
P.P.

belic Creative Commons License 2005.08.13 0 0 312
Hello!

Kiskunhalason ill. környékén hol lehet szituációs lövészetet müvelni?

A tagklubok: http://w3.netelek.hu/fotitkar/klubbok.htm.

Elkepzelheto, hogy nem tagklubban is legyen szituacios loveszet, pl. a postaverseny is ilyenre lett tervezve.

Bel
Előzmény: drfalk (311)
drfalk Creative Commons License 2005.08.13 0 0 311

Hello!

 

Kiskunhalason ill. környékén hol lehet szituációs lövészetet müvelni?

belic Creative Commons License 2005.08.03 0 0 310
Sziasztok!

Budapesti versenyek iden:

datum; helyszin;verseny fajta; rendezo klub; web

08.13;Vagohid u; IDPA pisztoly; PSSH; http://idpa.belse.hu/050813.html

09.02;Nagytetenyi ut; IDPA pisztoly; Alberfalva loveszek; http://idpa.belse.hu/050902.html

09.10;Teteny; IDPA pisztoly; MNLSZ; http://idpa.belse.hu/050909.html

10.07;Nagytetenyi ut;IDPA pisztoly; BEL SE;http://www.belse.hu/verseny05.html

10.14;Nagytetenyi ut;IDPA soretes; BEL SE;http://idpa.belse.hu/051014.html

11.04;Nagytetenyi ut;IPSC soretes level I; BEL SE;http://www.belse.hu/verseny05.html

11.19;Nagytetenyi ut;IPSC puska level I; BEL SE;http://www.belse.hu/verseny05.html

12.16;Nagytetenyi ut;IDPA soretes;BEL SE;http://www.belse.hu/verseny05.html

Bel
nemtokregelni Creative Commons License 2005.08.02 0 0 309

 

Ha a tiszthelyettesekre gondolsz, akkor kicsit sok a 150, legfeljebb bruttóban :-)

Előzmény: polman (308)
polman Creative Commons License 2005.08.02 0 0 308
Alapvetően nem keresnek rosszul. Pótlékokkal meg mindennel együtt eléri a 150 et.
És igenis dolgoznak azok. Ugyanis már régóta végeznek mélységi ellenőrzéseket. 2008-ra öszevonják őket a rendőrséggel ha mindenigaz.
Előzmény: gencsydani (307)
gencsydani Creative Commons License 2005.08.02 0 0 307

Ezt nem akartam publicba beírni, de ha már így rákérdeztél...:)

 

1. Alapvetően nem csak annyit csinálnak, legutoljára pl. még a csomagtartónkba is benéztek.

2. Nem keresnek sokkal többet, mint a munkanélküli segély...

Előzmény: gvass1 (306)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 306

"Pedig sztem jobban tennéd, ha nem reménykednél ebben, márcsak azért is, mert a munkanélküli járadékot a Te adódból (is) fogják folyósítani a számukra..."

 

Csak nem hataror vagy?:-)))

 

Na, minek fizetnek munkanelkuli segelynel sokkal dragabban sok-sok embert, akik alapbol anynit csinalnak, hogy unottan legyintenek a kis kuckojukbol az autosnak???

 

 

Előzmény: gencsydani (305)
gencsydani Creative Commons License 2005.08.01 0 0 305

OFF

 

"Remelem schengen-csatlakozas utan a zoldruhasok is elmennek munkanelkulibe izibe."

 

Pedig sztem jobban tennéd, ha nem reménykednél ebben, márcsak azért is, mert a munkanélküli járadékot a Te adódból (is) fogják folyósítani a számukra...

 

ON

 

Egyébként egy jó ideje már nem is zöld, hanem kék ruhában járnak.

Előzmény: gvass1 (303)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.08.01 0 0 304

Igen, de az nyilván szúrópróbaszerű ellenőrzés volt, a határon áthaladáshoz nem kell semmi, semennyi lőszerrel.

Az, hogy utána meglátnak egy rakás lőszert nálad, az már nem különbözik attól, mint ha magyarhonban tennék ugyanezt pl egy közúti ellenőrzés során. (Mondjuk a magyar rendőr nem biztos, hogy felismeri, hogy lőszer, az átlag nem nagyon látott még élőben...)

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

Előzmény: hunserv (302)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 303

" HATARVAMHIVATAL az, ami nincs, VAM attol meg van. Es engem sem a hataron stoppoltak le, hanem Frankfurt kornyeken."

 

Igaz, igy korrekt!

 

Az nincs mar, hogy hataron zold meg szurke egyenruhahahahaban is allnak semmitevok, akik kozul az egyik kinyittassa a csomagtartot es baromsagokat kerdez "van-e elvamolnivaloja?".

 

Remelem schengen-csatlakozas utan a zoldruhasok is elmennek munkanelkulibe izibe.

Előzmény: hunserv (302)
hunserv Creative Commons License 2005.08.01 0 0 302
A HATARVAMHIVATAL az, ami nincs, VAM attol meg van. Es engem sem a hataron stoppoltak le, hanem Frankfurt kornyeken.
Előzmény: gvass1 (301)
gvass1 Creative Commons License 2005.08.01 0 0 301

"magyar vámos megtalálja"

 

Miylen magyar vamos???

 

Nincsen olyan az EU belos hatarain!!!

 

bammeg, 1 eve nem jart senki kulfoldon Europaban???

Előzmény: Hk USP Standard (299)
hunserv Creative Commons License 2005.08.01 0 0 300
Lasd fegyvertartas Vagy Felelem topik... Igaz, engem a nemet vamosok ellenoriztek, nalam speciel ugy 3000 db 9x19 es volt+ egyebek. De mivel EU magyarhon is, es volt EWP-be irva olyan kaliberu fegyver igy nem kerhettek szallitasi engedelyt. Annyit viszel ilyen esetben, amennyi jolesik, csak vigyazz, hogy a gepjarmuved megpakolt ossztomege (utasokkal egyutt) ne haladja meg a forgalmi engedelyben feltuntetett maximumot :)
Előzmény: lela (296)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.07.31 0 0 299

Mivel nincs az EU országok között vám, ezért a kereskedelmi mennyiség fogalma is a múlté... Ha a magyar vámos megtalálja, meg fog ijedni, legyen kéznél a fegyvertartási, az sem baj, ha előre mondod, de bajod nem lehet belőle.

 

Minden jót

 

Gönczi Gergely

Előzmény: Player11 (297)
Player11 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 298

 

 vagy ez már csak a régi rendszer csökevénye, hogy így gondolom?

Okosok??

Player11 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 297

 

 Szvsz az ún.  "kereskedelmi mennyiség" itt is jáccik, tehát ez a 2000 qrva -sok!

Előzmény: lela (296)
lela Creative Commons License 2005.07.30 0 0 296

Elvileg?

 

ez most mit jelent? Valamivel konkrétabb választ nem tudtok?

Mit tesz a magyar vámos ha a csomagtartómban talál 2000 db 9mm-es lőszert?

 

 

Előzmény: STEVE.5 (295)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.28 0 0 295
...elvileg:-)
Előzmény: Hk USP Standard (294)
Hk USP Standard Creative Commons License 2005.07.27 0 0 294
Elvileg ez az eu egyik lényege...
Előzmény: lela (293)
lela Creative Commons License 2005.07.27 0 0 293
Akkor bármennyi!?! lőszert hozhatok ausztriából kis hazánkba, persze a saját sportfegyveremnek megfelelőt és nem kell külön behozatali engedély ill. más papir ehhez. Símán átengednek? A sógorok szintén?
Előzmény: gvass1 (292)
gvass1 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 292

"Igazábol én  a magyar vámosokra, vámtörvényekre lennék kíváncsi."

 

Hmm, es lattal te olyanokat az EU-hatarokon tavaly majus 1. utan???

 

EU-n belul NINCS VAM!

Előzmény: lela (291)
lela Creative Commons License 2005.07.26 0 0 291

Kösz a gyors választ.

 

Igazábol én  a magyar vámosokra, vámtörvényekre lennék kíváncsi.

 

Üdv

László

 

Előzmény: gvass1 (290)
gvass1 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 290

"Környező országokból vagy USA-ból  hozhatok-e be magyarországra lőszert?"

 

 

USA-bal gyakorlatilag sehogyanse.

 

Kornyezo orszagokbol, ha van adott kaliberre ervenyes tartasi enegdelyed (de lehet, hogy EWP is kell), de mas kerdes, hogy egyaltalan kiszolgalnak-e helyi enegdely hianyaban.

 

Pl. puskaloszert Ausztriaban szabadon vehetsz, azzal nem lehet gond, de mondjuk 7,65 mm Browningot nem.

Előzmény: lela (289)
lela Creative Commons License 2005.07.26 0 0 289

Hello!

 

Ismét lőszer kérdésem lenne.

Környező országokból vagy USA-ból  hozhatok-e be magyarországra lőszert?

Mekkora tételben?

 

Kösz

László

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.22 0 0 288

Hi!

 

Vasárnap lövészet Tótkomlóson! Csatlakozz! 2500 HUF az éves tagdíj, ebben benne van a lőtérhasználat meg a lőszer is, meg évente egyszer egy egyesületi vacsora. Merre leledzel? Ja, a társaság jó! Ott van pisztoly-, puska-, légfegyveres lőtér, és még mozgó célokra is lődözhetsz. :))

 

Csongrád megyében van Szegeden, azt nem ismerem, meg van Hmvhelyen is, ott van fedett légfegyveres lőtér (havi 500 HUF, ebben benne van az elhasznált lövedék) meg egy éles lőtér (havi 1500 HUF+lőszer).

 

ha kérdésed van: indexforum kukac tvn pont hu

 

prosp

Előzmény: blaseus (287)
blaseus Creative Commons License 2005.07.22 0 0 287
Hello Mindenki!

Kérnék egy kis segítséget: szeretnék vmilyen formában eljárni lőni - legálisan :) - kispuskával lőttem már, de igazából a maróklőfegyverek, pisztolyok érdekelnének (2 favorit: sig sauer p226 és a hk usp 9mm), akár rendszeres klub szinten is. Békés és Csongrád megyében vannak e klubok? Ha igen akkor hol? Milyen típusú versenyek léteznek?

Köszi!
hunserv Creative Commons License 2005.07.15 0 0 286

Koszi! :) Hat igen, azzal tisztaban vagyok, hogy ha a CZ meg az Expert beszelni tudnanak, biztos panaszkodnanak, hogy eddig szinte csak pontlovo versenyeken pukkantak nehanyat osszvissz, aztan kesz is... Node nem lesz ez igy orokre. Mar talaltam par IPSC klubot (20 km-es korzetben van 4 is) loterekkel, mindennel, tagsagi 40 Euro per ev azaz 10k HUF, korlatlan loterhasznalat included :) Meg felhalmozok egy kis loszert, aztan lassacskan csak-csak belefogok.

 

Keddtol amugy otthon leszek, jarsz a jovo het kornyeketol Szfvar fele? ha nem, akkor lehet (ha az idozites engedi) kinezek arra az esemenyre amit emlitettel (sajna nem tudom Ukrajnaba mikor kell mennem), es akkor tobb kuloval mehetsz haza, mint amennyivel kimentel a versenyre :)

Előzmény: Player11 (285)
Player11 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 285

 

 Hát persze működhet! Néhány év versenyzői gyakorlat után a jó teljesítmény és a nyelvtudás  segítségével nemzetközi versenyeken kialakított személyes jó sporttársi kapcsolatok esetleg hozzásegíthetnek ahhoz a lehetőséghez, hogy egy verseny után több lőszer legyen nálad mint amennyit kivittél mert azt azért senki sem számolja meg. Pusztán türelem kérdése.... Mi az a néhány év....és pár tízezer lőszer amit ehhez el kell durrogtatni? :)))))

Egyszóval: Felejtsd el!!

Előzmény: lela (282)
Player11 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 284

 

 Nézd meg jobban Bel meghatározását! Nem az Openbe vagy száműzve hanem "csak" a standardba. Az pedig nem is annyira ciki! Sokan lőnek ott sima CZ75-el   pld  Bel is. Ezzel ugyan nem leszel dobogós, de azért jót tudsz játszani. Szerintem próbáldd ki! Ha ebbe belekóstolsz akkor jössz rá igazán , h eddig a fegyvered tartása eddig nem volt más mint puszta birtoklás néhány próbalövéssel. 

IPSC a király!!

 Na persze az Experttel többre viheted!!

Ja , és lesz egy kisebb verseny 08 06-án Derecskén is!! Én megyek!!

 

DVC  !!

Előzmény: Player11 (283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!