Keresés

Részletes keresés

(P)istju Creative Commons License 2020.06.19 -1 0 22086

Tisztelt Mono SE!

Igen...igazad van.

"Új" lemezeim vannak... a szolnoki antikváriumos (jó csóka, jó minőségű zenei LP-kínálattal, de gondolkodom, hogy verseket, prózai lemezeket is szerzek be Tőle)  amikor meglátta a 4 kötet szakmai könyvemet, megörült nekik. Ott helyben elvitte egy másik vevő. Annak meg én örültem meg, hogy adott érte két dupla(jazzrock)albumot,  egy albumot(progresszív rock), egy komolyzenei, lentebb említett LP-t. Mindegyik hangzásával elégedett vagyok. Nem szól rosszul annak ellenére, hogy "Jól van, jó úton haladsz, mert ebből a büdös életben nem lesz jó lemezjátszó"Ugyanakkor nem hagy nyugodni a (fentiekből következően semmiképpen sem kék) vérem.

És ha már az egész kiegyensúlyozottan, durva hibák nélkül muzsikál, tedd át egy másik asztalra, állványra, polcra, és rájössz, hogy az (is) szól ;))A magas hangok hiányát ellensúlyozandó kísérletezek polccal, állvánnyal, asztallal...a barkácsolt lemezjátszó felső burkolatának eltávolítással...van amikor hiába, ritkábban nemhiába.

Maradok Tisztelettel!

 

Mono SE Creative Commons License 2020.06.19 -2 0 22085

a lemez a lényeg, nem a jáccó! ;)

Előzmény: (P)istju (22084)
(P)istju Creative Commons License 2020.06.19 -1 0 22084

Tisztelt MONO SE!

Igen, bebuktam a jelszavam...új lemezjátszóm meg nincs.

Maradok Tisztelettel!

Előzmény: Mono SE (22082)
btamas70 Creative Commons License 2020.06.19 -1 0 22083

Brummot (búgást) hallasz a problémás csatornából, amikor éppen nem szól? Ha igen, átmenetileg szakadásos kontakthiba lesz, ilyenkor célszerű első körben a hangszedő csatlakozósaruit megtisztítani, ha viszont teljes a csend, akkor nagy valószínűséggel rövidzár lép fel, és sajnos jó eséllyel a karban futó kábel csapágykörnyéki részén. (A problémás vezetékszakasz utólagos elszigetelését gyakorlott emberre bízd, semmiképpen se olyanra, aki életében először szed szét hangkart...)

 

Szerintem ha nem kívánsz kábellel "varázsolni", egyszerűbb venni valami (nem túl gagyi) összekötőkábelt, egyik oldalán a dugókat levágni, a belső 2x2 vezetéket pedig a karból alul kijövő vezetékekkel polaritáshelyesen összeforrasztani. Ezt a részt gondosan szigetelni és rögzíteni kell, az összekötőkábel kivezető helyénél pedig bebiztosítani, hogy a vékony karvezetékek akkor se sérülhessenek, ha erőből huzigálják. Snassz megoldás, de egy felesleges aljzat/dugó párossal kevesebb.

 

A tűt érdemes mikroszkóppal megvizsgálni, de minimum megtisztítani.

Előzmény: Guszty4 (22080)
Mono SE Creative Commons License 2020.06.19 -2 0 22082

Téged meg mi lelt, Pistju, elveszett a jelszavad, vagy új lemezjátszód van? ;)))

Előzmény: (P)istju (22077)
(P)istju Creative Commons License 2020.06.19 -1 0 22081

Tisztelt Guszty4!

 

http://www.ujpalotai-tvszerviz.hu/kapcsolat/

 

Nekem még távgyógyításban is segítettek. Megbízható, rendes emberek.

Ha lepattannál róluk...

 

https://forum.hifipiac.hu/d-i-y-avagy-csinald-magad/lemezjatszo-javitas/

 

Keresd privátban PH felhasználó név alatt író fórumtagot. Csak jót tudok Róla mondani, olyan, olyan türelmes...hogy még én sem tudom kiakasztani.

 

Maradok Tisztelettel!

Guszty4 Creative Commons License 2020.06.19 -1 0 22080

sziasztok! Valaki tudna segíteni vagy tudna alakit, aki egy DUAL 701-es lemezjátszót megcsinálna nekem jóra? A kondit cseréltem már benne, szóval elindul és forog. A cartridge szerintem kontaktos lehet, nem mindig szól az egyik oldal. Ezen kívül szeretném a kimeneteket fix RCA-ra alakítani és a ház hátuljába rögzíteni. Jó lenne ha a benne levő tűt beállítaná. 

 

Az automata működést ha vissza tudná állítani az meg maga lenne az öröm számomra, de nem elsődleges bár úgy lenne teljes a kép. 

 

köszi és üdv,

 

Guszty

(P)istju Creative Commons License 2020.06.17 0 0 22079

Tisztelt tibitiborkaba_new!

Semmire sem vagyok kíváncsi a sok digit izével...vannak emberek, akik elhisznek sok mindent. Meg le is írják. Hinni nem hiszek ezekben a dolgokban, hallani nem szeretem, kerülöm a digit izéket. Ezt a posztot egy közösségi oldalon láttam...

 

A kérdezett lemezt már megvettem, a hozzászólás óta meg is hallgattam. Egyszer. Az én láncomon első hallgatásra a magyar változatú, Rolla János, valamint a Liszt Ferenc Kamarazenekar által előadott SLPD 12841 jelű LP-nél SOKKAL másképpen szól...népzenei LP-m (Benone Sinolescu) már 30 éve van egy az Electrorecord-tól. Ez is nagyon tetszik "hangzásképileg", igen szép mélytartománya és sztereója van. Ezért aztán keresni fogom az említett gyártó által kiadott  lemezeket. Nem csak azért, mert nagyon olcsók, hanem mert valamit nagyon jól csináltak(szerintem) a romániai hangmérnökök ezekben az év(tized)ekben.

Köszönöm a véleményed!

 

Maradok Tisztelettel! (P)Istju

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.06.17 -1 0 22078

És akkor most pontosan mire is vagy kiváncsi ezzel a sok digit izével?

 

Nekem csak népzene és jazz van Electrecord, azok jóféle zenék.

Előzmény: (P)istju (22077)
(P)istju Creative Commons License 2020.06.17 0 0 22077

Tisztelt Uraim!

A következőkben a nyugalom megzavarására alkalmas mondatok következnek...nem én írtam  és nem is "Helyettem írták!"

 

"... ha a fejük tetejére állnak, a vinyl lemez és LP játszó kombinációjánál nincs jobb! Aztán csak úgy próbából, hogy legyen mit leszólni vesz egy (Vagy pár darab.) Blu-Ray Surround Music Disc-et. Rengeteg flehós felirat, mint: Blu-ray Disc, dts-HD Master Audio, 7.1 DTS-HD MA, meg Acoustic Reality Experience. No és a lényeg, Rachmaninov Piano Concertos Nos. 2&3. Na, nézzük hogyan gyalázták meg ezeket a remekműveket! Lemez be a Blu-ray hergelőbe; TV ki, mert a HDMI aktiválja a TV-t. DTS ki, mert hallgassuk meg, hogy mindenféle digitális furmány nélkül hogyan szól az a 7.1! Előre elképzelem, hogy rosszul . . . És megszólal valami. Először még csak pislogni sem tudok, mert olyan új! Úgy érzem, hogy ott ülök a zongora előtt és onnan hallgatom a zenét! Valami hihetetlenül új és a fene egye meg, de azt kell mondanom, hogy jó! Na, majdnem olyan jó, mint az LP . . . Á, egy túrót, sokkal jobb!!! De ezt nem vallom be senkinek! Mert a vinylnél nincs jobb!"

 

Az alkotó elérhetősége a szerkesztőségben...

 

Maradok Tisztelettel!

 

UI: Electrorecord (román )nyomású, Kolozsvári Filharmonikusok által előadott, 197x kiadású LP-vel van valakinek tapasztalata? Köszönöm erre a kérdésre (is) a válaszaitokat!

 

 

 

Mr Mustard Creative Commons License 2020.05.08 0 0 22076

Köszönöm a javaslataitokat! Felvettem Szekeres Istvánnal a kapcsolatot, már körvonalazódik is a megoldás.

AudiJo Creative Commons License 2020.05.08 0 0 22075

Az említett vinil.hu honlapon érdeklődhetsz, hogy van-e ezzel kompatibilis cseretűje?

Rockzenére én maradnék az AT-nél, ha ez eddig bejött!

AJ

Előzmény: Mr Mustard (22070)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2020.05.07 -2 1 22074

A gyártók általában 1000 órát adnak meg a gyémánttű élettartamának, de ez azért nincs kőbe vésve. Függ a tűprofiltól, illetve az alkalmazott tűnyomóerőtől. A kúpos, nagyobb tűerőt igénylő hangszedők inkább kevesebb, a modern tűprofil, 1 gramm körül azért tovább bírhatja. Azért bírhatja, mert a másik lényeges szempont a lemez tisztasága. A poros, bolhapiacos lemezek, évtizedek porával a barázdában drasztikusan le tudják rövidíteni a tű élettartamát, míg a mosott, tiszta lemezek esetében akár az 1000 óra duplája is elérhető.

 

Amennyiben cserélni akarsz, és AT-t szeretnél, keresd Szekeres Istvánt, lehet tőle kérni hangszedőket tesztre, és kis engedményre is rá lehet beszélni: https://vinil.hu/

Előzmény: Mr Mustard (22070)
22lr Creative Commons License 2020.05.07 0 1 22073

Első körben azért nézd meg egy nagyítóval, nem szedett-é össze a tű némi piszkot, vagy egyszerűen csak tisztítsd meg a tűt, nagy valószínűséggel meg fog oldódni a probléma.

Előzmény: Mr Mustard (22070)
Mono SE Creative Commons License 2020.05.07 -2 1 22072

Szeretném a nálam tapasztaltabb, hozzáértőbb tagok véleményét kérni.

 

xnc olvtárs régi audiofil motoros, tízezres bakelit-gyűjteménye és hozzá kiváló lemezjátszója is van, nála hozzáértőbb tagot itt égen-földön nem találsz, hallgass rá nyugodtan, mindenkinek segít, mint a jó kisdobos

Előzmény: Mr Mustard (22070)
XNC Creative Commons License 2020.05.07 -3 0 22071

A gyémánt tű 1000 üzemórát bír, az elmondásod alapján ez már durván meg is van!

Előzmény: Mr Mustard (22070)
Mr Mustard Creative Commons License 2020.05.07 0 0 22070

Szeretném a nálam tapasztaltabb, hozzáértőbb tagok véleményét kérni.
A lemezjátszómban jelenleg AT 120eb hangszedő van. Szűk három éve használom. Átlagosan napi 1-2 órát hallgatok vele lemezeket. Elképzelhető, hogy ennyi idő alatt teljesen elhasználódjon? A héten kezdtem észrevenni, hogy rohamosan leromlott a hangzásminőség. Torz lett az egész hangkép, különösen az ének és a magasabb sziszegős hangok. És természetesen mindezek egyre erősebben jelentkeznek a belső barázdák felé haladva. Szóval, lehet, hogy ennyi volt? Azért nincs ebben nagyon tapasztalatom, mert az eddigi hangszedőimmel (nagyon alap Ortofonok) nem jutottam el idáig mert mindig hamarabb, kis minőségi ugrásokat végrehajtva cseréltem le őket.
Mivel ezt a típust már nem lehet kapni (mert amúgy szerethető hangja volt), esetleg javasolnátok ebben a 40-70 ezer Ft közötti árfekvésben jó hangszedőket alapvetően rockzene hallgatásához?

btamas70 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 22069

Két emailt küldtem, a reggeli szerintem felejtős, a délutánit viszont a helyedben nem hagynám ki... persze mindenekelőtt rá kell kérdezni az eladónál a lényeges dolgokra.

Előzmény: Bandhi (22065)
Mono SE Creative Commons License 2020.02.26 -1 0 22068

"zeneiségét kizárólag High Enddel lehet felülmúlni."

 

naugye ;) 

A konkrét típusszámokat nem ismerem, Bandhi zsebében meg nem akarok turkálni

Előzmény: btamas70 (22067)
btamas70 Creative Commons License 2020.02.26 0 1 22067

Nagyjából egyetértek, bár néhány dolog kissé beárnyalja a képet:

 

 az ismeretlenség homályából majdhogynem a középkategória legendájává lépett elő, ami durván látszik az árakon

 sima IIX nem ajánlott, IIX900 igen, méginkább az IIX900e vagy a 2X2

 nem kevés a széthajtott, cserélendő Premotec motor  újonnan 20-25eFt:(

 MC-hez akril tányér dukál

 meghálálja az elektronikus motortápot és a speciálasztalt

–  a függesztett váz ellenére kifejezetten kényes az elhelyezésre (stelázsi, szekrény...)

–  hogy a hangkarra mennyire, azt itt szerintem Krizsi óta mindenki tudja

 

Ha viszont minden együtt van, a Systemdek zeneiségét kizárólag High Enddel lehet felülmúlni.

Előzmény: Mono SE (22066)
Mono SE Creative Commons License 2020.02.25 -1 2 22066

Csak azért jár a pofám, mert Dual 505 pörgettyűm nekem is volt - igaz, volt mellette másik lemezjátszóm is -, tehát átérzem a problémád. Az 505-ben a felfüggesztett sasszi volt az, ami tulajdonképpen jótékony fátylat borított az amúgy nem túl igényes soundra, ettől lett sokáig "hallgatható" a zenéje.

 

A felfüggesztett futóművek valamivel érzéketlenebbek, megbocsátóbbak arra nézvést is, hogy milyen állvány, stelázsi vagy polc van alattuk. A Rega féle fix sasszikra tett lemezekről némiképp konkrétabban, pontosabban szól a zene, mint a Dualról, de a hangban benne van minden más is, amit a lemezjátszó alatt lévő tárgyak belepofáznak. A Regákat ezért sokkal gondosabban kell installálni, mint a Dualt, ahhoz, hogy a kvalitásaik kijöjjenek.

 

Ilyen szempontból nagyobb előrelépés kevesebb gonddal pl. a szintén függesztett sasszis Systemdek, ezekből is az újabb, módosított példányok, a IIX vagy a 2x2 jelű. Ha a Dualt elpasszolnád, és hozzáteszed azt a 100-150-et, talán be is takar egy ilyen lemezjátszót a zsé. Ráadásul ilyen itthon is előfordul hirdetésekben.

Előzmény: Bandhi (22065)
Bandhi Creative Commons License 2020.02.25 0 0 22065

A Dualban nem is tervezem váltani MC-re, ezért kérdeztem a lemezjátszót, mit érdemes. Igazából, úgyis cserélek - talán az erősítő kivételével (Musical Fidelity) - előbb-utóbb mindent.

Előzmény: Mono SE (22064)
Mono SE Creative Commons License 2020.02.24 -1 1 22064

Sajnos rossz irányban ülsz a lovon, de ebben az ársávban amúgy is nehéz lenne megsarkantyúzni a gebét;)

 

Nem érdemes csak úgy találomra csereberélni egy lánc komponenseit. Például egy gyengébb futóműbe tök felesleges drága MC pukit tenni, de még az se mindegy, mi van a folytatásban, milyen készülékek, hangfalak vannak a forrás után.

 

Mert ha elég jó felbontású a lánc, akkor előbb érvényesül a lemezjátszó futómű minősége, mint a pickupé. Az első láncszem - minden híreszteléssel ellentétben nem a pickup, hanem a mindenféle mechanikai rezonanciával megáldott/megátkozott futómű. A lemezjátszó futómű karaktere fogja meghatározni az egész lánc zeneiségét, és nem a pickup.

 

Ezért sokkal jobb befektetés hosszútávon egy minőségibb futómű + állvány, mint bármilyen csili-vili pickup. Magyarán: Értékesebb és zeneibb hangot fogsz kapni egy drágább és jobb minőségű futómű + közepes, akár MM hangszedővel is, mint fordítva: gyatra futómű+kar párosba csavarozott kurvadrága MC puki kombinációval. Nem nyitok vitát, mert aki nem így hallja, annak ráadásul még a lánca is pocsék a hangfalával együtt ;Đ

Előzmény: Bandhi (22062)
btamas70 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 22063

Ez a NAD majdnem olyan jó, mint a legolcsóbb Rega, amely viszont nem kicsit marad el az egykori Planar 2-estől.

 

MC-hez (a magaskimenetű Denonhoz is) mindenekelőtt jobb futómű kellene... a jó hír, hogy nem akármit találtam neked a nemzetközi használtpiacon. Konkrétum csakis emailben, mert ha ide belinkelném, lényegesen romlana a licit-esélyed.

Előzmény: Bandhi (22062)
Bandhi Creative Commons License 2020.02.24 0 0 22062

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. A Dualban még az eredeti Ortofon PU van, amivel szállították. Pont egy használt Rega-ban gondolkodtam. A NAD-ra rákukkantottam, szimpatikus első látásra és még talán az ára is rendben van. Igazából később, ha lesz pénzem, MC-re váltanék, azt meg a Dualban nem lehet. A Nad alkalmas rá? Köszi!

btamas70 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 22061

Sajnos eltaláltad a legszerencsétlebb ársávot:( Ennyiért már nem árulnak igazi középkategóriát, kisebb előrelépéshez pedig pénzszórás... főleg, ha azt is nézzük, miket szerezhet meg 200-250e között, aki elég kitartóan keres.

Előzmény: Bandhi (22056)
quad Creative Commons License 2020.02.24 0 0 22060

Milyen hangszedőt használsz most? Azzal meg vagy elégedve, vagy új hangszedőt is szeretnél?

Ha igen, nem lenne egyszerűbb egy komolyabb hangszedőt venni egyelőre?

 

Előzmény: Bandhi (22056)
22lr Creative Commons License 2020.02.24 0 0 22059

A NAD C556 újan még épp belefér a keretedbe, az erősen Rega alapokra épül. Talán a Pro-Ject- ek között érdemes még körülnézni.

 

Nekem vagy 20 éve Rega Planar 2-em van, a még üvegtányér szériából, egy NAD 5120-at váltott, Denon DL110 pu.-al. Na, ahhoz képest elég nagy előrelépés volt.

Most egy Ortofon Vivo Blue van benne és egész jól elvagyok, és elleszek vele a következő néhány tucat évben. 

Előzmény: Bandhi (22056)
Mono SE Creative Commons License 2020.02.24 -1 1 22058

Most ha cinikus lennék - de nem vagyok az ;) - akkor azt mondanám, hogy ennyi pénzért vegyél egy használt Dual 505-öst. Ha reálisabban nézzük, akkor vehetsz esetleg egy használt Rega 2-t, ami az árakat nézve némi előrelépés, ha szerencséd van, még egy jobb puki is lenne benne. Viszont én magamnak nem vennék semmilyen regát semennyiért. Szóval nem kis problém ennyi pénzért számottevően jobbat találni, esetleg csak hasonló kvalitásút lehet, de MÁST...

Előzmény: Bandhi (22056)
22lr Creative Commons License 2020.02.24 0 0 22057

Újban gondolkodsz, vagy használtban?

 

Előzmény: Bandhi (22056)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!