Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2004.05.18 0 0 244
hany szomszed jott at? :)

amugy gratula!

Előzmény: Biovadász (243)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.18 0 0 243
Örömmel jelentem, hogy röpke 3 óra alatt sikerült levágni a régi csavarokat, falat fúrni, új mosdót felrakni, csapot bekötni és meglepődni, hogy sehol sem csöpög első összerakás után. :)

Köszönöm az ötleteket és a jótanácsokat!

Biovadász Creative Commons License 2004.05.17 0 0 242
Az a hajléktalan tábor lassan már egy kis falu. Tavasz kezdetén sétáltam arra, amikor még nem takartak nagyon a levelek, egész sok "kunyhót" építettek egy helyre fábol-nylonból. Középen vidáman lobogott a tűz, a törzs tagjai meg éppen sütögettek valamit. Igazi ősközösség. Persze vannak elszórva magányosan álló kunyhók is.
Előzmény: zapolya (241)
zapolya Creative Commons License 2004.05.17 0 0 241
Soroljam? ;o)

Rosszemberektől. Legutóbbi erdőben futásomkor szembejött velem egy ijesztő kinézetű ember, nézett nagyon, azért örültem, hogy nem messze tőlem biciklizett egy barátom.

Belebotlottam már harcikutyás találkozóba is az erdőben bóklászva, azok sem túl bizalomgerjesztőek számomra.

Aztán ott vannak a hajléktalanok, akik tábort építettek maguknak az erdőben, de gondolom, hogy ők úgy vannak vele, hogy ők nem bántanak senkit, csak őket hagyják élni... :o((

A fák, füvek, madarak, sétálgató családok, szerelmespárok, ilyesmik nem zavarnak. :o))

Előzmény: asciimo (238)
asciimo Creative Commons License 2004.05.17 0 0 240
Ez jol hangzik, olyan mint egy tipli, csak rezbol. A fene igazodik ki ezeken a szakkifejezeseken.
Előzmény: Biovadász (239)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.17 0 0 239
Akkor nem az, csak rosszul emléxem. (én a profi) :)
Egy réz izé, aminek fúrok egy lyukat, beleteszem, valami vékonnyal belecsűrök párat a kozepébe amitől hátil bennt a falban kinyílik és megszorul, a külső vége meg menetes.
(profin megfogalmaztam, mi?) :)
Előzmény: asciimo (234)
asciimo Creative Commons License 2004.05.17 0 0 238
hat ha te extralassu vagy, depis meg extragyors gyaloglo, akkor pont jo a tempotok egymasnak :)

Mitol felsz az erdoben? Kutyaktol?

Előzmény: zapolya (235)
M. Valter Creative Commons License 2004.05.17 0 0 237
Nem a 14-es lyuk kifúrása a borzalmas, hanem az ütvefúróval lyukatfúrni a betonba.
Előzmény: Biovadász (233)
luciluca Creative Commons License 2004.05.17 0 0 236
Holnap fúrok... Az jó, nem leszek itthon. :DDD

Sok sikert!

üdv luciluca (a panelproli)

Előzmény: Biovadász (233)
zapolya Creative Commons License 2004.05.17 0 0 235
Szia Énisdepisvagyok! Rég jártam errefelé, ezért csak most tudok válaszolni. Maradnék a futásnál, azt is inkább egyedül, mert ugye mindenkinek megvan a saját tempója (extralassú). Hol szoktál gyalogolni, a házak körül?

Asszem összeszedem minden bátorságom, és az erdőben nyomulok majd.

Előzmény: énisdepisvagyok (217)
asciimo Creative Commons License 2004.05.17 0 0 234
:)

Sok sikert hozza.

a Dübel meg nemet szo, es tiplit jelent magyarul. Mar amennyire a tipli magyar szo. :)

Előzmény: Biovadász (233)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.17 0 0 233
Köszi.

Ma reggel megkérdeztem kezelőorvosomat, gyógyszerészemet és a helyi szerelvényboltost, aki végül egy 3 cm hosszú 10 mm vastag dubelt (így kell írni?) nyomott a kezembe. A szomszédok megmenekültek a 14-es lyuk kifúrásának borzalmaitól. :)

Holnap fúrok, ha másnap nem írok, akkor a haverom a fejemre ejtette a mosdót. :)

Előzmény: M. Valter (232)
M. Valter Creative Commons License 2004.05.17 0 0 232
Látatlanba nem tudok tanácsot adni. Ha elakadsz, dobj egy mailt, és átsétálok hozzád.
Előzmény: Biovadász (231)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.16 0 0 231
A terv ez volt, de változott a program, mert időközben kiderült, hogy a célpont fal csak 4.5 cm vastag. A régi csavarok meg csak úgy vannak a betonban, nibtha bele lennének öntve. Az egyik vidáman körbeforog, de kijönni eszében sincs, a másik meg se moccan. De ez a legkevesebb gond, levágom őket. Hányas csavarral próbálkozzam ilyen vékony válaszfalba, amiből kettő elbír egy mosdót?
Előzmény: M. Valter (230)
M. Valter Creative Commons License 2004.05.16 0 0 230
Ugye nem azt akarod mondani, hogy ütvefúróval akarsz 14-es lyukat fúrni? Szegény szomszédaid meg jobban járnak, ha egész nap nem mennek haza. Vasárnap én is dolgozom, de hétfőn egész nap ráérek. Ha kell egy kis segítség, átmegyek szívesen, ez külön pénzedbe nem kerül, csak szólj, ha úgy érzed.
Előzmény: Biovadász (229)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 229
Nem tudom, hogy szükséges-e, most fogom először átkapcsolni ütvefúrásra a szerkezetet, tapasztalatom egyenlőre nulla. Vettem mosdót és adtak hozzá csavarokat (direkt lakótelepi szerelvényboltban, reménykedve hogy ott tudják a legjobban, hogy az 50 méterre lévő lakásomba milyen kell). A vágó-fúró-csiszoló boltban felmutattam a kapott csavarokat tiplistül és azt mondta az ürge hogy ehhez 14-es fúró kell.
Előzmény: M. Valter (228)
M. Valter Creative Commons License 2004.05.15 0 0 228
Én már fúrtam olyan helyen anyámnál, és a fal vastagsága 3cm-nél nem volt több. A baj az volt, hogy át nem akartam fúrni a falat (pneumatikus fúrókalapáccsal), de ennek ellenére a konyha felőli oldalon kb 10cm átmérőjű faldarab szakadt ki. Úgyhogy mégiscsak átmenő furat lett az eredménye, amit a konyha felől betapasztottam rigipszel. Tényleg szükséges neked a 14-es lyuk? Dübelt akarsz beletenni? Mert az biztos hosszabb, mint a fal vastagsága.
Előzmény: Biovadász (227)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 227
Bár otthon lennék, de ma 9-ig melózom, holnap dettó. :)

Apropó, a páskomliget utcai másfél szobás lakásokban milyen vastag a fürdőszoba és a konyha közti válaszfal? (sötétkonyhás tipus) Nem lenne jó hátbatolni a konyhaszekrényt. :)

Előzmény: M. Valter (226)
M. Valter Creative Commons License 2004.05.15 0 0 226
Két furat az kétszer fél perc. Különben is mikor fúrjon az ember, ha nem akkor, mikor otthon van? Az mégsem olyan ideális, hogy hétköznap meló után hazamegy a lakó este és nekilát fúrni.
Előzmény: Biovadász (225)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 225
Ha hétvégén fúrnék, meg is lincselnének a szomszédok. :)
Hétfőn vagy kedden lesz a napja, most sajna amúgy is dolgozom a hétvégén.

A tűzhely megvan, nagyon szép. :)
Beszéltem előtte a szervízzel, be lehet kötni 1-2-3 fázisba is, csak természetesen bekötéstől függően leszabályozza magát, nem is hagyja magát túlpörgetni. Még nincs bekötve, mert sajna a megvételétől mostanáig még csak szabad hétvégém sem volt annyi a meló, de ha minden jól megy akkor nemsokára 1 hét szabi, akkor majd mesélek, hogy pontosan mennyire szabályoz le.

Előzmény: M. Valter (224)
M. Valter Creative Commons License 2004.05.15 0 0 224
Sikerült befúrni?
Mi lett a kerámialapos project vége?
Előzmény: Biovadász (222)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 223
storno, közben rájöttem, hogy hülye vagyok, mert 14-es fúró van szűkített szárral.
Előzmény: Biovadász (222)
Biovadász Creative Commons License 2004.05.15 0 0 222
Haj, de imádom most hirtelen a régi paneleket...

Eljött az ideje a csap cseréjének, meg is vettem.
Hála istennek, a mai csapoknak a felfogatása a mosdóra már nem olyan mint régen, a kiüthető lyuk a régieken sokkal kisebb, szóval venni kellett egy új mosdót is. Boldogan kiütöm, a csap belemegy mint az álom, megerősítem, leszedem a régit és nagy reményekkel telve indulok feltenni.

Újabb mosolylehervadás, ugyanis a régi mosdónál a lyuk a rögzítőcsavarokhoz nagyon nem ott van, mint az új mosdókon. Körbenéztem újra, amiket láttam mostani mosdókat mind ugyanott van, szóva a hiba nem az eladóban volt.

Szóval eljött a falfúrás ideje, csak sajnos ehhez 14-es lyukakat kéne fúrni, az én szerkentyűm meg csak 12-ig tud.

Kérdésem az lenne, hogy ismertek-e valamilyen emberkét, aki befúrna nekem a betonba két ekkora lyukat és még csak nem is kér érte pofátlanul sokat?

Valahol a Páskomliget u. környékén.

asciimo Creative Commons License 2004.05.11 0 0 221
kereszteljuk at a topikot? Lehetne mondjuk az uj neve:

"Tuzoltok bevetesben Ujpalotan"

;)

Előzmény: Kataca (220)
Kataca Creative Commons License 2004.05.11 0 0 220
asszem ezt a szirenazast hallottam, sohajtas, mar megint tuz van vhol a kornyeken ...
Előzmény: Ben Nyhyl (218)
Ben Nyhyl Creative Commons License 2004.05.11 0 0 219
Régen azt hallottam, hogy a legfelso emeletét egy festomuvész vette meg, aki mutermet csinált ott. Nem tudjátok, hogy igaz ez, vagy csak urban legend?

http://www.viztorony.hu/h/budapest/46.html

98 lakás, ebből 2 darab, egyenként két szintes műteremlakás. Zsaluzott betonból állnak a falai. Épültekor Budapest legmagasabb lakóháza, illetve harmadik legmagasabb épülete.
Minden lakószoba (nappali) déli fekvésű, világos. A nagy lakások hálószobái keleti, nyugati fekvésűek, a két űterem északi (állandó fényviszonyok).

(kiemelés tőlem)

Zoli
U.P. since 1973

Előzmény: ifjú partizán (188)
Ben Nyhyl Creative Commons License 2004.05.11 0 0 218
http://www.ujpalotainfo.hu/hir.html

Lakástűz a toronyházban
Április 21-én a kora esti órákban nagy erőkkel érkeztek a tűzoltók a Nyírpalota 71-be. A toronyház negyedik emeleti lakásában keletkezett tüzet negyed óra alatt sikerült eloltani. A tűz okáról, illetve személyi sérülésről még nincs információnk.

Zoli
U.P. since 1973

énisdepisvagyok Creative Commons License 2004.04.25 0 0 217
szia zápolya,
nem akarsz inkább fittness célból gyalogolni?
én ugyanis ahhoz keresek partnereket, mert a futáshoz rozogák a térdeim. heti 3-4 alkalmommal 30-40 percet szoktam menni nádastópark, és környéke, jómagam nőnemű vagyok még nem nagymama, de már majdnem.

Előzmény: zapolya (199)
Klevi75 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 216
Anyum annyit látott, hogy a 4. emeleten az erkélyről nyitották ki daruról az ajtót, ahonnan ömlött ki a füst. Többet nem tudok.
Előzmény: flashman (214)
flashman Creative Commons License 2004.04.21 0 0 215
LOL: :D
Előzmény: asciimo (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!