Keresés

Részletes keresés

Lora1213 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 275

A herpesz tényleg ciki, mert a műszerekkel hozzád majd másokhoz érve átvihetik a vírust.

A vérnyomásra a háziorvostól kell gyógyszert kérni.  Ha annyi izgalom amit egy orvosi vizsgálat okoz felviszi a vérnyomásod, azt jelenti máskor is, kicsi izgalomtól is felmegy.  Az emelkedett vérnyomás automatikusan emeli a szemnyomást is, és a doki nem tudja megállapítani mennyi lenne a szemnyomásod átlagos helyzetben. 

Az új betegeket mindketten megszokták vizsgálni.

Előzmény: genise (274)
genise Creative Commons License 2014.04.05 0 0 274

Sajnos már másodszor halasztják el a kivizsgálásomat a Mária utcában. dr Korty megint hazaküldött, mert volt egy kis herpesz a szám szélén, meg magas volt a vérnyomásom. Sosem magas, csak a dokinál izgulok, s felmegy. Nem tudom így mi lesz. Az sztk-ban méretem hetente a szemnyomást, normális.

De érzem a látásomon, hogy nem oké. Szerintem a látóterem rendben lehet, mert ha fixálok középen egy pontra, letakarva egyik szemem, minden irányban érzékelem a mozgásokat.

dr.Hollóhoz hogy lehet bekerülni? Gondolom a vizsgálatok után lehetne csak megpróbálni, nem? Egyszerűen csak megkeresem?

 

Lora1213 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 273

Ha tudsz legyél ott korán. Vigyél kaját magaddal mert a délelőttöt valószínűleg ott kell töltened. Ne ijedj meg ha lézerkezelést ajánlanak, nem fáj, utána hazatudsz menni. Gondolom kifogják tágítani a pupilládat, akkor aznap nemtanácsos autót vezetni. 

Jó ha van nálad napszemüveg, akkor nem káprázik a szemed hazafelé. Nyugi.

(Holló professzornak csak a modora rossz, a tudása hatalmas.)

Előzmény: genise (272)
genise Creative Commons License 2014.03.25 0 0 272

Köszönöm Lora, hogy megvigasztaltál. Érezni a soraidból, hogy te már átestél a pánikfázison, amibe én most benne vagyok. Érettebben kezeled. Én most még két kisgyerekkel, egyedüli keresőként el sem tudnám képzelni, mi lenne, ha bevonnák a jogsimat, mert rossz a látóterem, vagy netán nem tudnék dolgozni.

Jövő héten kezdődnek a vizsgálatok a Mária utcai szemklinikán. Van valami praktikus tanácsod?

Előzmény: Lora1213 (271)
Lora1213 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 271

Előbb észreveszed hogy a korod miatt romlik a szemed.  A kezed egyre rövidebb lesz, szemüveg kell. A látótér csökkenését 50% alatt szinte észre sem venni. 45 éves voltam amikor szemtrombózis miatt majdnem megvakultam.  Akkor arra gondoltam hogy sokan fiatalon elvesztik a látásukat, mégis teljes életet élnek. Nincs ok a kétségbeesésre. Ha betartod a doktor utasításait még nagyon sokáig jó lesz a látásod. 

 

Előzmény: genise (270)
genise Creative Commons License 2014.03.22 0 0 270

Köszönöm. Így fogok tenni. Hogy ha ilyen lassan romlik a szem, akkor gondolom én is szép lassan a romlással együtt változom, s beérem majd a kevesebbel is.

Te mit gondolsz? Hosszú évek alatt fel lehet készülni a vakságra? Mondjuk úgy, hogy az ember kicsinyenként csökkenti azon tevékenységeit, amihez látni kell, s növeli azokat, amikhez nem.

Például egyre kevesebbet nézni tv-t, számítógépet. Többet hallgatni rádiót, hangoskönyveket...stb.

Te gondolkodtál már ezen?

Lora1213 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 269

Nem tudom hogy mitől van.  Többféle fajtája van, gondolom mind mástól alakul ki.Nálunk sincs a családban.  Én cukorbeteg vagyok, de annak hatása másképp jelentkezik.  Nagyon sok éve kezelnek, 3 havonta mindig menni kell kontrollra. Szemnyomást mérnek, bár nekem sosem volt magas a szemnyomásom, elvégeztek egy lézeres műtétet, hogy ne is legyen. A látótér folyamatosan romlik, de nagyon sok év mire zavaró lesz.  Az a fontos hogy mindig menj el a kontrollvizsgálatra, és rendszeresen használd a szemcseppeket.

Előzmény: genise (268)
genise Creative Commons License 2014.03.21 0 0 268

Köszi. Gondolom te már tapasztalt vagy ezen a téren. Azon is gondolkodtam, vajon mitől lehet nekem ez?

Sem a családban nincs, sem cukros, sem magas vérnyomásos nem vagyok.

Két dolog van viszont, amiben jelentősen eltérek egy átlagembertől: 1. Nagyon sokat voltam mindíg napon, mert imádom a napsütést, meleget, vizet. Sosem viseltem napszemüveget. De a neten nem találtam arra infót, hogy a naptól kialakulhat ez.

2. 30 éve krónikus arcüreggyulladásom van. De kérdeztem a szemészt is, a gégészt is, azt mondták, nincs köze hozzá.

Ti mit gondoltok? Nektek hogy kezdődőtt? Idővel akkor is súlyosbodik, ha maximálisan kezelik?

Lora1213 Creative Commons License 2014.03.20 0 0 267

Kóthy dr-nál a legjobb helyen leszel ! Kérj időpontot, mert elég sokat kell várni.

Első nekifutásban szemcseppeket fogsz kapni, a többi majd elválik.

Előzmény: genise (266)
genise Creative Commons License 2014.03.20 0 0 266

Nekem a múlt héten diagnosztizáltak glaukómát . 53 éves férfi vagyok. Azt írták, hogy a szemfenék éles határú, temporálisan kiszélesedett, kimélyült. Alul majdnem szélig érő excavált papillák. Alul nem vehető ki a neuroret. perem terület egyebütt elkeskenyedett. Szemnyomás 21 és 23

Még nem tudtak teljesen kivizsgálni, mert meg voltam fázva. Kicsit fájdogál a szemem.

A Mária utcai szemklinikára kerülte. dr Kóthyhoz. Egyenlőre ennyi.

Tudtok adni valami aktuális tanácsot? Köszönettel vennék minden hozzászólást.

 

putzmaker Creative Commons License 2014.02.13 0 0 265

Igen persze, tudom, bár nem vagyok valami jó mesélésben. Szeretem a könyveket, szeretném, ha ő is szeretné. De még ha csak ez lenne a legnagyobb bajom; most már mindkét látóterem oda. Kár hogy nincs harmadik szemünk. Habár azt mondják, ez nálam fejlődési rendellenesség, szóval mindegyikkel így járnék, akárhány is lenne.

Előzmény: Lora1213 (264)
Lora1213 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 264

Örülök hogy túl vagy rajta.  Reméljük most már nem lesz semmi baj, és a látásod javulni fog.

Az nem baj ha nem tudsz olvasni Neki, kitalált, fejből mondott meséknek is nagyon tudnak örülni.

Előzmény: putzmaker (263)
putzmaker Creative Commons License 2014.02.11 0 0 263

No túl vagyok rajta, a nyomás mostanra emelkedett vissza, mert a műtét után meg sokáig nagyon alacsony volt. Remélem most legalább egy időre így is marad. Elméletileg a műtét sikeres volt, mély-sclerectomiát végeztek, egy kis szelepet kaptam a szemembe. Viszont sajnos alig látok. Remélem legalább annyira visszajavul, mint a műtét előtt volt, mert most még közlekedni se tudok egyedül.

Picurkám szerencsére jól van, egész jól viselte a hiányomat. Egy hónapja nem olvastam neki mesét. Meg persze egy csomó minden mást se tudok csinálni, de inkább bele se gondolok.

Előzmény: Lora1213 (262)
Lora1213 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 262

Reméljük nem lesz semmi baj !

Hogy van a fiad ? 

Előzmény: putzmaker (261)
putzmaker Creative Commons License 2014.01.19 0 0 261

Na nálam újra beütött a legrosszabb. Nyomás az egekben, nem viszi le semmi, jövő héten műtét.

Lora1213 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 260

A glaukóma miatt nem kell szemüveg. Ha szemüveget írnak fel neked, akkor az egyébként is kéne. A glaukóma miatt naponta csepegtetni kell, ( nem tanácsos kihagyni )  és rendszeresen kontrollra kell járni ahol szemnyomást mérnek, és ellenőrzik a szemfeneket. Van akinél elvégeznek egy kis lézeres műtétet, amivel megelőzik a glaukómás rohamot.

 Nem fáj, nem kell tőle félni.  A szemedre neked kell vigyázni, más nem tud.  Fiatal vagy még, korán jött, de meglátod jól karbantartható a dolog, nem lesz baj.  Én 19 éve vagyok beteg, és (kopkopkop) jól látok.

A diófalevélről még nem hallottam, mindenképp beszéld meg az orvosoddal. 

Előzmény: marimaree (259)
marimaree Creative Commons License 2014.01.14 0 0 259

En még nem tudom hogy kellesz-e .. Meg var ram az a kivizsgálás...

A családban nektek mindenki segitokesz ?

Nekem idosebb testvéreim vannak... És azt hiszik, hogy csak szinlelem a fejfájást, és hogy tulzásba estem a betegséggel kapcsolatban, mivel nem szeretnék emelgetni pl butort, vagy mas erosebb fizikai munkat vegezni, es tobb oldalnak is utánanéztem hogy mit szabad mit nem... (Totalisan nem erzik at a helyzetem.. Vagy lehet tenlkeg tulparazom a dolgot ?! )

A csepegtetes mellet ki szeretném próbálni a diófalevél tea borogatast amit minimum 1evig kell alkalmazni... Ha valakinek lenne ilyen teren tapasztalat jo lenne ha leirna.. :-). Fiatal vagyok 25 eves.. Nem hiszek a hokusz pokuszba , de mar ha sokmindenkinek bevalt akkor hatha nekem is bevalik.. Kiszeretnek probalni mindent.

Lora1213 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 258

Szia !   Én csak olvasáshoz.

Előzmény: marimaree (257)
marimaree Creative Commons License 2014.01.14 0 0 257

Sziasztok... Uj vagyok meg itt es a betegségben is... Ti hordtok szemuveget ?

erzsi55 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 256

 Kedves putzmaker !

 

Gratulálok a kisbabához!  akkor nagyon nagy boldogság van nálatok!

remélem minden rendbe lesz veled. 

 

További szép nyarat mindenkinek!

Előzmény: putzmaker (255)
putzmaker Creative Commons License 2013.08.06 0 0 255

Kedves Erzsi és kedves fórumozók!

 

Örömmel értesítelek titeket, hogy július 17-én megszületett kisfiam! Csodaszép gyerek, jól eszik, jól alszik! Remélem, a látását nem tőlem örökölte.

Újra használom a Lumigan cseppet is, és úgy vettem észre, hogy a mosómacis barna folt a szemem körül közben szinte eltűnt, dehát gondolom most majd megint visszajön. Szerencsére a terhesség alatt nem volt nagy gond a szememmel, kicsit megemelkedett a nyomás, 20 körül volt végig, talán mire megint megyek ellenőrzésre, addigra visszaáll a régi értékre.

 

További szép nyarat mindenkinek!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.23 0 0 254

Sziasztok! 

Előre elnézést szeretnék kérni, azért a kisregényért amit most  írni fogok. De már régóta olvasgatom ezt a fórumot és azt hiszem most jött el az az idő, hogy írjak. 
Július 31.-re van időpontom a Mária utcai Szemklinikára, eléggé komlikált esett vagyok, legalábbis eddig mindig ezt vágták a fejemhez.  Na, szóval a bal szememen egy kezdődö zöldhályog keletkezett azt mondta az orvos, hogy még nem vészes, és lehet rajta segíteni valamennyire. (amúgy épphogy látok ezzel a szemmel, azért sem tűnt fel magamtól,hogy valami nem okés.) Ráadás hogy én eredetileg azért, mentem, hogy megbeszéljem vele, hogy hol érdemes kancsalság műtétett végesztetni (ami szintén a bal szememen van) ekkor ajánlotta magabiztosan a Mária utcát. Bennem felmerült, hogy emiatt a kezdetleges zöldhályog miatt nem-e dobhatom az egész műtétett,18 éves vagyok és vajuk be azért elég soktéren zavaró és taszító tud lenni.  Persze doktornő mondta, hogy a műtéttel kapcsolatban semmire sem esküszik, de ezen a klinikán igazán felkészültek, és készségesen megfognak hallgatni, mindent elmagyaráznak. 
Végén azzal búcsúzott, hogy ha nem is tudnak segíteni a bal szememen, a jobbon mindeképpen tudnak, mert azon nincsen semmi hályog, csak annyi a bajom, hogy 6-os,rövidlátó vagyok. 
És most, hogy olvasom itt a kommenteket, nem tudom, magabiztosan induljak-e vagy ne. Félek is meg nem is. 
Lesz ami lesz. Szóval csak kíváncsi vagyok kinek milyen tapasztalati vannak a Mária utcai szemklinikáról? Tényleg megéri elmenni? 
Majd megírom, hogy jártam ha valakit érdekel! Szép napot! 

ghepard Creative Commons License 2013.06.20 0 0 253

Szerintem annak már sok jele volt, de az orvosok nem látták. Azok mindig csak valami fizikailag tapasztalható, mérhető, kimutatható anyagi elváltozásokat keresnek. De ezek majd mindig már csak akkor jelentkeznek, mikor hosszabb rövidebb ideig valami hat. És aztán azt a megtalált hibát kezdik orvosolni és nem azt a valamit, ami továbbra is hatni fog, de aztán majd máshol fog kiütni..........

Előzmény: szabogezabela (251)
ghepard Creative Commons License 2013.06.20 0 0 252

Nagyszerű. Hiába mondja az orvos, hogy nem - én inkább a fizikának hiszek, a természet erőinek - a gravitáció, elektromágneses, nyomás, hőmérséklet, világos, sötét stb stb...

 

Mint esetedből is látszik, bizonyos mozdulatokkal tartásokkal stb lehet szabályozni a szemnyomást is. Ha kikisérletezzük magunknak, hogy mitől, mikor, miért lesz kisebb vagy nagyobb, akkor talán tudni fogjuk kordában tartani a dolgokat. Én sok mindent megteszek, hogy még mindig javuljon a látásom, pedig 61 éves fejjel az orvosok szerint ez már nem lehetséges.  A szemcsit 2009 elején tettem le (előtte 9 évig hordtam teljesen feleslegesen, semmit se javult tőle a látásom). A lassan már 5 év alatt rengeteg dolgot megtapasztaltam, próbálgattam, kikisérleteztem. Több dolog homlokegyenest ütközik az orvosi ajánlásokkal, sőt még a szemtrénerek ajánlásaival is, de fizikailag megalapozottnak látszott, hogy próbálkozzak velük. Ha nem vágtam volna bele, nem tudnám annyira szabályozni a látásomat, mint most tudom.......

Előzmény: szabogezabela (250)
szabogezabela Creative Commons License 2013.06.19 0 0 251

Aha, ez így van, de csak elvileg. 15 éven át küszködtem a glaukómával, mire rájöttek, hogy ez nem migrén, hanem glaukóma. Két éve, mikor a szemészeten megtükrözték a szemfenekemet, nem mondták, hogy bármi jel is utalna glaukómára, pedig akkor már napi szinten voltak rohamaim. Aztán most hírtelen elő jött a "teljesen excaválódott papilla". Nem tudom elhinni, hogy több, mint egy évtizedes kínlódás után ennek két éve még nem volt jele. Sajnálatos tapasztalat: a legtöbb orvos akkor veszi észre az elváltozást, ha tudja, hogy azt kell keresnie.

Előzmény: Lora1213 (243)
szabogezabela Creative Commons License 2013.06.19 0 0 250

Ami az alvást illeti, nagyon is befolyásolja a szemnyomást. Alvás közben a pupilla természetes módon összeszűkül, és csökken a szemben a nyomás. De ehhez el kell érni az alvás egy megfelelően mély szintjét. Nekem a glaukómás rohamaimat nem csillapította más, csak ha "kialudtam" azokat.

 

Más. Én szintén tapasztaltam, hogy fekve nagyobb, illetőleg pillanatok alatt emelkedik a szemnyomásom. Ha az iridotómia előtt véletlenül volt olyan nap, amikor nem volt már legkésőbb délután rohamom, akkor lefekvéskor 3 percen belül egészen biztosan "megérkezett". Legföljebb nem foglalkoztam vele, mondván úgyis mindjárt elalszom.

ghepard Creative Commons License 2013.06.17 0 0 249

Általánosságban mondjuk nem nagyon. De mint olvassuk, itt a topikban van egy példa, amikor a helyzet igencsak befolyásolja. S úgy általában a szem (és a test) állapota a nap folyamán változó, sok minden hat rá. Az egészségesen működő testnél nem nagyon szembetűnő, mikor az ember oldalra vagy előrehajol. De vannak jó páran, akik mondjuk csak előrehajlanak és már gond felegyenesedni - mert annyira megszédülnek.........

Előzmény: putzmaker (248)
putzmaker Creative Commons License 2013.06.14 0 0 248

Talán, de én ezzel nem értek egyet, ezért írtam azt, amit.

Konkrétan a legutóbbi (esti) orvoslátogatásomkor rákérdeztem a dokinál, hogy az alvás befolyásolhatja-e számottevően a nyomást, mivel előtte épp aludtam pár órát. A válasz az volt, hogy nem.

Előzmény: ghepard (247)
ghepard Creative Commons License 2013.06.13 0 0 247

Vagy csináld úgy, hogy vizsgálat előtt kevés idő teljen el a felkelésedtől, a nyomás nem tud pillanatok alatt helyreállni.


Hát mondjuk pillanat alatt nem, de 1mp alatt már lehet igen. Ha az ember kézre áll, rögtön érezni, hogy nő a nyomás - amint feláll rögtön enyhül. Ezért például egy nagyon magas vérnyomású ember, ha kézre állna, lehet az volna az utolsó cselekedete...... Bizonyos mozdulatokkal, légzéssel stb talán lehet egy kicsit szabályozni a szemnyomást is......

Előzmény: putzmaker (245)
putzmaker Creative Commons License 2013.06.12 0 0 246

Nem biztos, hogy egy éve is emelkedett volt a nyomásod, ráadásul azon belül is mérhették olyan napszakban, amikor éppen alacsonyabb volt - bár azt nem írtad, hogy mérték-e. A tüneteidhez nem tudok hozzászólni, az akár a vérnyomásod miatt is lehetett. Én 40 feletti nyomással is simán sétálgattam hónapokig, lehet, hogy egy évig is, csak a fejem fájt és persze szép lassan romlott a látásom.

Most gondolom kivizsgálnak, ez a nyomás még jól kezelhető, igyekezz ne csak magadba beszélni mindenféle tünetet. Szürkületben mindenki rosszabbul lát, estére elfárad a szem, és te amúgy is szemüveges vagy már. Ez a nyomás még nem okozhat olyan fokú látótérromlást, hogy észrevedd.

Előzmény: arpi021 (238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!