Keresés

Részletes keresés

F.Szilvia Creative Commons License 2011.05.15 0 0 4509

Rajta van az esemény a hivatalos honlapon! :) Itt találjátok:

 

http://a-ha.com/fan-area/fan-corner/

 

 

F.Szilvia Creative Commons License 2011.05.13 0 0 4508
Youwine Creative Commons License 2011.05.11 0 0 4507

1/2 off

 

Az Eurovíziós Dalfesztiválon a finnek dalának hangulata és előadásmódja is "a-hás". Szerintem.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZfImhTF74ZI

 

off off

 

Giorgio Volli Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4506

Igen.

Előzmény: Chou7 (4499)
F.Szilvia Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4505

A fan partira lehet jelentkezni! A facebook-on már többet is láthattok a partiról, de ha kérdés lenne az alábbi e-mail címekre írhattok! Fel kell jelentkezni a vendéglistára, mert a belépőket csak akkor tudjuk kiadni, ha a zártkörű parti listáján szerepeltek. Figyelem! A partira feljelentkezők száma korlátozott, időrendi sorrendben tudjuk a bejelentkezéseket fogadni!  

 

Várunk mindenkit!  

 

Kapcsolatok: fazszilvia@gmail.com

                     kildybonyhad@freemail.hu

                     bodorkoso@freemail.hu 

 

F.Szilvia Creative Commons License 2011.05.09 0 0 4504

Legközelebb fórumtalálkozó várhatóan csak szeptemberben lesz tekintettel arra, hogy júliusban a bulin a többiekkel (remélem) találkozunk! :( és :)

Előzmény: Szigi101 (4503)
Szigi101 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 4503

Gratula a szervezéshez! :-)
Sajnos július 14.-én tuti nem fogok ráérni.

Remélem a legközelebbi fórumtalálkozóra már el tudok menni! :-)

F.Szilvia Creative Commons License 2011.05.06 0 0 4502

Sziasztok!

 

Örömmel jelentem, hogy FAN PARTI-t tartunk az a-ha tiszteletére! :) Erről a fórum értesül először - általam.

 

Részleteket csak a későbbiekben, néhány napon belül fogtok tudni, ugyanis el kell készíteni még a repianyagot, a plakátokat, szóróanyagot, valamint a fórumokra a tájékoztatókat (magyar és angol nyelven). Minden fórumon rajta lesz, ahol az a-ha játszik főszerepet, természetesen az a-ha.comra is felkerül. Magyarországon először lesz hivatalos a-ha fan parti! (nem kis büszkeségünkre)   

 

A partiról:

 

2011. július 14-én (csütörtökön) este 19 órától tartjuk az Oldrams Music Pubban (az első és utolsó magyarországi koncert 1. évfordulóján) kb. éjfélig. A belépő ára kb. 1500.-Ft lesz.  Minden belépőhöz 1 db tombola jár majd. 

 

A parti helyszínéül szolgáló Oldrams Pub pontos címéről, elérhetőségről a helyszín honlapjáról informálódhattok, illetve a helyszínről készült képek itt megtekinthetőek.  http://www.oldrams.hu/

(a helyszín honlapjára is fel fog kerülni a partival kapcsolatos információ, de ennek legyártása szintén folyamatban van)  

 

Tájékoztatlak benneteket, hogy a helyszín adottságaihoz mérten maximálisan 120 vendéget tudunk fogadni.

A hirdetés megjelenését követően azonnal lehet majd jelentkezni a megadott kapcsolatok e-mail címén. A jelentkezéseket időrendi sorrendben fogjuk nyilvántartani. Ha betelik a létszám, több vendéget nem tudunk fogadni. Csak vendéglistán való bejutás lehetséges.

 

Egy kis ízelítő a programból:

Karaoke, dj, dvd vetítés, tombola.

 

A részletekről a későbbiekben tájékozódhattok. Ide is mindent fel fogok tenni időben!   

 

Mindenkinek szép napot kívánok! :)

 

 

Szigi101 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 4501

Hello!
Sajnálom, hogy tegnap nem tudtam ott lenni.

Meséljetek! :-)

F.Szilvia Creative Commons License 2011.05.04 0 0 4500

Látom megint behalt a fórum!

 

Aki jönne a találkozóra és még nem jelzett vissza az még megteheti! :)

 

Ha valakinek van laptopja hozzon!

 

 

Chou7 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 4499

Giorgio, ugye Téged találtalak meg mailben?

Előzmény: Giorgio Volli (4495)
Youwine Creative Commons License 2011.04.27 0 0 4498

Köszönöm a kedves invitálást, ezt a mostanit kihagyom.

Remélem, egy későbbire lesz alkalmam elmenni.

Előzmény: F.Szilvia (4497)
F.Szilvia Creative Commons License 2011.04.26 0 0 4497

Hű, de régen jártam a fórumon... úgy látom, hogy más se nagyon látogatja... látom, azért született néhány hozzászólás főként Depeche ügyben. Fura, hogy az a-ha fórumon, de mindegy. Légyszi jelezzetek vissza, hogy május 5-én ki tud jönni a találkozóra, merthogy a fan partival kapcsolatos teendőket jó lenne megbeszélni...

 

 

Chou7 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 4496

The chance to win tickets to the UK fan party and DVD screening of 'Ending on a High Note'

 

http://www.umusicemails.com/771/5906_169357.html

 

 

Giorgio Volli Creative Commons License 2011.04.20 0 0 4495

OFF:

 

értél = éltél

 

Nem is beszélve a koncert-élményekről...

 

A mai napig bánom, hogy anno nem mertem otthon szóba hozni, hogy kimehetnék-e Münchenbe a "World Violation"-koncertre.

 

A '93-as budapesti koncertet pedig féltve őrzöm legbelül.

 

És tavaly - kissé megkésve, de - megölelgethettem Alan Wilder-t, aki ráadásul a nevemen szólított. Na, ez még egy igazán nagy élmény volt!

 

ON

Előzmény: Giorgio Volli (4493)
Giorgio Volli Creative Commons License 2011.04.20 0 0 4494

OFF:

 

Nekem is ott van a polcomon. A "Light" és a "Ghost" visznek mindent, az alap-lemezről pedig az "In Chains" és a "Wrong", de a többi számnál nem érzek kényszert, hogy újra és újra meghallgassam...

 

ON

Előzmény: Youwine (4492)
Giorgio Volli Creative Commons License 2011.04.20 0 0 4493

OFF:

 

De te - gondolom - nem huszonakárhányéve vagy rajongójuk, és nem értél át olyan katartikus megjelenéseket, mint a "Violator" vagy a "Songs Of Faith And Devotion" - és még az "Ultra"-t is ide sorolnám.

 

ON

Előzmény: Mikey-Soft (4491)
Youwine Creative Commons License 2011.04.20 0 0 4492

Off

 

Semmi bajom vele, 19 ezerért ott áll a polcomon a deluxe.

Egyszer hallgattam meg és semmi ingerem nincs egy újabb próbálkozásra.

 

Off off

Előzmény: Mikey-Soft (4491)
Mikey-Soft Creative Commons License 2011.04.20 0 0 4491

OFF: Nem tudom, mi bajotok van a legutóbbi DM-lemezzel, nekem nagyon bejött, és azóta is rendszeresen hallgatom. Na, az egyel korábbi, a Playing The Angel, az tényleg katasztrófa (szerintem).

 

ON

Előzmény: Giorgio Volli (4490)
Giorgio Volli Creative Commons License 2011.04.20 0 0 4490

Igen, valóban lehet hiányolni a "Lifelines"-t, de nekem az "I Call Your Name" vagy az "Early Morning" is hiányzott, de említhettem volna a "The Sun Never Shone That Day"-t is, vagy a "Did Anyone Approach You"-t. A "Train Of Thought", valamint a "Celice" is belefért volna a búcsúba, igaz ezeket anno megkaptam Bécsben, és Londonban.

 

A Depeche Mode-tól még nagyon várok egy "igazi" lemezt, sajnos a legutóbbi nem sűrűn forgott a CD-lejátszóban, pedig nekem ők az abszolút, az über alles!

 

Talán az idénre beígért Erasure sem okoz majd túl nagy csalódást...

 

 

Előzmény: Youwine (4489)
Youwine Creative Commons License 2011.04.20 0 0 4489

Most volt időm, no nem végig, csak belenézni. Felemás érzéseim vannak.

 

Nekem nagyon hiányzik a szimfónikus nyitány és az ahhoz tartozó "időgépes" háttérvetítés. Hiányolom néhány kedvencem dalomat, pl. a Lifelines-t.

 

Én úgy tudtam, 50 perces a doku, a 15 perc csak egy kis olyan ... nemtudommi. Olyan kis izé. OK, a csajok jól járnak, mert láthatják Mags-ot ing nélkül ... :-)

 

Bár imádom a szintiket - nem meglepő, lévén hazai a Kraftwerk közösség oszlopos tagja - de több esetben hiányoltam a basszusgitárt.

 

És hát baromira bosszant, hogy abbahagyták. Minden ilyen búcsú jelzi, hogy az idő felettem is eljár és egy újabb kapaszkodó veszik el abból a megmaradt kevésből, ami még összeköt egykorvolt ifjúságommal.

 

A zenitjén jócskán túllévő Depeche Mode pl. 4 évente kiad egy lemezt (ne firtassuk, milyen minőségben) és egy kicsit körbekoncertezi a világot. A rajongóik így időről időre kapnak egy kis új "löketet".

 

Nagyon bízom benne, hogy valami különleges alkalomkor még zenél majd együtt az A-ha, 5-10 év múlva. A sok műanyag vacak mellett, ami dől ránk a médiából, mostantól még kevesebb lesz a valódi, nagybetűs Zene.

 

 

F.Szilvia Creative Commons License 2011.04.18 0 0 4488

Tényleg jó a kritika. Nem ismerem a kritikust, de szerintem jót csak az írhat aki ismeri az a-ha munkásságát valamint szereti is a zenéjét. :)

Köszi Miki, hogy megosztottad!  

Előzmény: Mikey-Soft (4487)
Mikey-Soft Creative Commons License 2011.04.18 0 0 4487

Íme, egy mai keltezésű, igencsak pozitív kritika a DVD-kiadványról:

 

http://www.music.hu/news.php?cikk=9833

 

Időközben elgondolkodtam az eddig kiadott koncert-kiadványaikon, és meg kell mondjam, a most megjelent lemez az eddigi összeset veri, mind előadásmódban, mind a dalok kiválasztásában, mind pedig kép és hangminőségre.

 

A Vallhall DVD ennyi idő után már nem hozza azt a varázst, mint amikor először volt szerencsém hozzá, a jelenlegi képmegjelenítőkön meglehetősen gyengén muzsikál, a hangja elég jó, de bizony szólhatna dögösebben is. A How Can I Sleep... katasztrófa a köbön. Több koncert anyagából válogatták össze, a keverése meg csapnivaló. Szigi fogalmazta meg korábban nagyon találóan, mintha Szokol rádiót hallgatna az ember. Nem szól tisztán a felvétel, alig van térhangzása, a dinamika is eléggé gyengélkedik.

 

Ezzel szemben az olsói búcsúbuli audiovizuális varázslat, abszolút etalon a koncert-kiadványok között...

 

Kíváncsian várom, a topik gazdája hogyan vélekedik. :D

Mikey-Soft Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4486

Megvolt a két CD is, szintén kiváló minősítést kapott (előadás és hangminőség tekintetében), de 2 nóta sajnos szerkesztett változatban került fel. A Hunting High & Low végéről hiányzik a közönség-énekeltetés, a The Living Daylights végén meg le lett ugyanez rövidítve. Az összes szöveg ki lett szedve, csak a zene van, a la natúr. Egyik nóta véget ér, rögtön jön a következő. Viszont a két lemez közti váltást nagyon jól megoldották az elhalkuló bálnahangokkal...

F.Szilvia Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4485

A-ha! Jól emlékszel! :) Fruzsi a fan partin volt ott!

 

Előzmény: Mikey-Soft (4482)
F.Szilvia Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4484

Marhajó nektek, hogy ilyenekre emlékeztek! :)

Nekem jó maximálisan a jelen is, örülök, ha a tegnapi dolgok nem mennek ki a fejemből. Igen, a kor... :)

 

Giorgio! Kérek egy telefonszámot, mert beszélnünk kéne a fejlemények miatt, ugyanis egy nem semmi fejleményről kaptam ma e-mailt!  

Előzmény: Giorgio Volli (4483)
Giorgio Volli Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4483

Én nem tudnék ilyen "vájt-szemmel" nézni egy koncertfelvételt, de persze embere válogatja... Amin viszont jót nevettem - már bocs! - ez a "4 éves korom óta rajongok a zenéjükért" megjegyzés volt. :-) Én is régóta hallgatok popzenét, de kb. 12-14 éves koromtól számítom a "hozzáértő" korszakomat. Óvodás koromból maximum arra emlékszem, hogy sokat ment a "Money, Money, Money" az ABBÁ-tól a rádióban, meg, hogy vagy Boney M-es, vagy ABBÁ-s reklámszatyorral "illett" mutatkozni az oviban. :-))

Előzmény: Mikey-Soft (4472)
Mikey-Soft Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4482

Kata = Chou7, ugye? Pedig Fruzsit tippeltem volna a másik jelenlévőnek. :D

 

Ismersz, ami a szívemen, az a számon...

Előzmény: F.Szilvia (4481)
F.Szilvia Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4481

Jóóól tévedsz Mikikém! És mielőtt még gondolkodóba esel a másik meg Kata. :)

 

Megértem, hogy nem dőlsz a kardodba. Azt hiszem lassan én is kezdek túllépni a történteken...

 

Megírom az Universalt magánba!  

 

Előzmény: Mikey-Soft (4480)
Mikey-Soft Creative Commons License 2011.04.15 0 0 4480

Szerintem soha nem is voltam abban a kiskosárban, úgyhogy nem dőlök a kardomba. :D

 

Mit lépett a Universal, megírod?

 

Az egyik magyar, aki kint volt az utolsó bulin gondolom az Ildikó. Jól tévedek? :)))

Előzmény: F.Szilvia (4477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!