Keresés

Részletes keresés

tyuri Creative Commons License 2019.07.10 0 0 44580

Magyaròriàsnyùl eladò

20 322-9405

japipapi Creative Commons License 2019.07.10 0 0 44579

Azt hiszem a sikeres gyógyításodnál a diognasztinzálásodnál alapvetően hibás a felismerése! A myxomatosis és pasteurellosis hasonló tüneteket mutat, a végkifejlődés mégis merőben más. A myxo.... halálos, csak a megelőzés vakcina segít, míg a pasteur........ a beteg állatot antibiotikum megmentheti. A csalán is népi gyógyszer, s)olvasható a neten is) van némi antibakteriális hatása, a myxomatozis vírus kiröhögi az antibiotikumot. 

Minden nyulásznak célszerü lenne betéve ismernie a megelőzés és gyógyítás érdekében. 

Nekem is volt rengeteg gondom, akkor, amikor szomszédom hanyag nyulászként fertőzte a környéket, muszály volt nyulaim folyamatosan vakcinázni (nem olcsó buli). A törzs állományom 1 évig védve volt, a szaporulatot pedig szúrtam, nem is volt fertőzés vészesen. 

Elnézést, hogy kicsit korrigáltam, a csalán myxos nyulnak annyi, mint halottnak a csók. Nem szabad próbálkozni, mert csak növeli a fertőző gócot. Hideg vas nekik, belső szervei nélkül emberi fogyasztásra alkalmas. (akinek van hozzá gusztusa)

Most már évek óta csak szúnyogmentes időszakban szaporítok, november - április, közötti időszak a törzsállomány pihentetése, szaporulat nevelés és persze vágás, fagyasztótöltés.

Szép napot.

Előzmény: Peti58 (44578)
Peti58 Creative Commons License 2019.07.10 0 0 44578

Csalánt adtam nekik, zölden, és kigyógyultak a mixoból. A szomszédomnál is bevált. Gyógyulás után nem eszi meg, prüszköl tőle.

A patkány-invázió nálam akkor szűnt meg, amikor felnőttek a patkányozós nőstény cicáim. Azóta néha van 1-1, de nem kell mérgeznem, csapdáznom egyáltalán!

Előzmény: kivancsi253 (44576)
japipapi Creative Commons License 2019.06.30 0 0 44577

Szia!

Valószínű, a szúnyogok a felelősek. A mixozist hordozták, leggyakoribb betegség, halál ok. Ha nem oltattad, készülj fel, az egész âllományod temetheted. Ilyen állapotban már nincs semmiféle gyógyszeres segítség. Ez egy tüdőgyulladás féle. Ha nem undorodsz, nem eldobni minden viszont a zsikereket ne használd emberi fogyasztásra. Főzve az a kutya megteheti.

Nagyon sajnállak, de kicsi az esély, hogy kiheveri. 

.Nem szapad elhúzni a "hát ha meggyógyul", mert csak tovâbb terjeszti szúnyog közvetítésével a vírust a környék összes veszélyezteti!  

Patkány ellen csak sűrű rácsozatú, vagy kisszemű erős hálós ketrecben van esély megvédeni az almot.

Előzmény: kivancsi253 (44576)
kivancsi253 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 44576

Sziasztok. Idő hiányában nagyon rég nem jelentkeztem. Megtizedelt állománnyal és sok sebből vérezve folytatjuk a nyúltartást. Az lenne most a kérdésem, hogy mi lehet ez a seb Péntek bakom orrán és szemén? Egyik anyanyulamnál is kezdődik, szintén az orrán és a fülén. Először gombás kiütésnek gondoltam, ezért Canestennel próbáltam kezelni, de nem segített. Svéd fórumon láttam hasonló képeket, ott azt mondták kivakart szúnyogcsípés, hát nem tudom... mit gondoltok? Már több mint egy hete van neki, és egyre rosszabb. 

 

Közben látom, a patkány a téma. Nekünk is van (szomszédtól járnak át). Másik épületbe kellett költöztetni a nyulakat, mert elhordták a kicsiket, megették a gabonát. Csapdázás nem segít. Egy dolog vált be, ha az üres nyúlólban hagyok kint csalit, és este a megfelelő időpontban sikerül rájuk rontani a kutyával, akkor van esély, hogy fogunk egyet. De mivel nagyon sokan vannak, és nem nálunk fészkelnek, kicsi az esély, hogy sikerül kiirtani őket. :((

papuka Creative Commons License 2019.06.25 0 0 44575

Tolongás az etető körül :-)

Pannonfehér Creative Commons License 2019.06.23 0 0 44574

Sziasztok!

Fajtatiszta Pannon fehér bakot vennék Komárom-Esztergom megyében, Fejér megyében

japipapi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 44573

Igen, ha nem isznak amikor és annyi vizet, amennyit kívánnak. Én az esőben is szoktam sarlózni, kaszálni és rögtön kapják. Soha semmi bajuk sincs. Egy pár nyulam, vagy 15-20 db, szabadon vannak a kacsák között, ott a sok víz, gabona, mindenféle zöldféle, nagyon jól érzik magukat. Azt hiszem, szoktatás kérdése az egész. Régen úgy gondolták, hogy a nyúlnak nem kell víz. Hát, tévedtek. 😁 

Előzmény: sbalzsá (44572)
sbalzsá Creative Commons License 2019.05.27 0 0 44572

Én úgy szoktam hogy miután leszedem a zöldet lerakom egy időre hogy ne legyen teljesen friss. Ellenkező esetben hasmenés puffadás

Előzmény: japipapi (44571)
japipapi Creative Commons License 2019.05.22 0 0 44571

Ha, van folyamatosan ivóvize, nyugodtan hagyhatod legelni, akár esőben is. Azért puffad fel a friss zöldtől, mert szomjas, igyekszik pótolni vízhiányát,  bezabál, következmény a puffadás. Én esőben  is kicsit kaszálok, azonnal megkapják, semmi puffadás nincs. Víz  nélkül nincs élet.

Előzmény: tizsi_85 (44570)
tizsi_85 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 44570

Köszönöm a tanácsot! Kiegészítem a betonos részt:
valahol olvastam, hogy a mozgás segíti a belek mozgását és a gázok így könnyebben eltávoznak. És azért nem a fűre engedtem őket, mert nem szerettem volna ha harapnak a friss zöldből, mert ugye attól is puffadhat. Negyed órát voltak kint, nem egész nap.
Most hogy így visszagondolok... Nemrég vennem kellett lucernabálát, mert még nem tudtam a sajátomat kaszálni és az a bála nagyon össze volt préselve, a mai napig van még belőle...
Hál' Istennek eredmény van, mert több alom is gond nélkül felnőtt, de ez a puffadás most nem hiányzott.

Előzmény: japipapi (44568)
japipapi Creative Commons License 2019.05.22 0 0 44569

javítás: "Nálam a "száraz lucerna" széna és a száraz réti fű is száraz." helyesen, Nálam a "száraz lucerna" széna és a száraz réti fű is széna.

Előzmény: japipapi (44568)
japipapi Creative Commons License 2019.05.22 0 0 44568

Búzát ne etesd őket, nem igazán jó nyulaknak. Ha, gabonát is akarsz adni, inkább árpát, zabot adj keverve táphoz. Nálam a "száraz lucerna" széna és a száraz réti fű is száraz. Ezeket adhatod adagolás nélkül, hisz ez a fő eredeti tápláléka! Természetesen víz legyen  előttük! 

Úgy érzem, túl ragozod az állattartást! 

Tisztán kell tartani az ólat, dohos, penészes szénát került, az mindenképpen lehet felfújódás eredménye! 

Én nem adok nyulaimnak tápod, inkább magam keverem a takarmányt. A táp nem rossz, de aránytalanul drága. 

 

Gyanítom, valamit nagyon rosszul csinálsz, ha két év óta nincs siker élményed. 

Betonon "legeltedet", "futtatod"  a nyulakat? Hát ott valóban sem sok emészthető kaját tudnak felvenni!  

Próbáld meg, a következő módszert: 

- állandóan tiszta ól

- tiszta állandóan ivóvíz

- tiszta állandóan széna

Az egészséges nyúltartáshoz ennyi kell. 

Előzmény: tizsi_85 (44567)
tizsi_85 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 44567

Kedves fórumozók!
Segítségért fordulok hozzátok. Nagy gondossággal nevelgetem az almokat, odafigyelek a táplálékokra. Ennek ellenére a hat kisnyusziból három fel van fújódva. Tavaly is ez volt, akkor nyolcból három fújódott fel, kettőt nem sikerült megmenteni. Kb ugyanolyan korukban jelentkezett a betegség a tavalyiaknál is és a mostaniaknál is, 7-8. hetes korukban.
Életül elejétől száraz lucernát, némi szénát, nyúltápot és búzát esznek. A tavalyi esetből tanulva se kukoricát se száraz kenyeret nem adtam nekik.
Hogy előzhetném ezt meg? Illetve tudok-e még valamit csinálni a mostaniakkal? Masszírozni szoktam a hasukat, tegnap kiengedtem őket a betonra és meg is kergettem őket, hogy mozogjanak, de az egyik már alig akart szaladni. :(

Vannak három hetes kisnyuszik is, már előre félek...

T-omti Creative Commons License 2019.05.15 0 0 44566

Szia

 

Egy régebbi hozzászólásom ez volt:

Mixovac (20adag) 4195ft (Kb:220ft/adag)

 

Pestorin mormix (20adag) 5925ft, első évben 3 kell, az Kb.900ft, utána évente 2 ,az 600ft

                          (1adag)  1125Ft

Nobivac (1adagos) csak 1x, de 2670ft (kis kedvenceknek ezt adják)

 

 

Az ivomec (ivomectin), az gondolom injekciós, de annak az árát nem tudom.

 

Én Mixovac-al oltok, ez olcsóbb, de nem véd RHD-ellen.

 

A Nobivac myxo-rhd (Kb:2670ft/adag)

Évente csak 1x kell beadni bőr alá, és mindkettőre 1 évig véd.

 

A Pestorin mormyx-et 4 hétre ismételni kell, és fél évente megint, így az első évben 3X, utána évente 2x kell (tenyészállomány).

 

Üdv

Előzmény: Ildi0000 (44564)
japipapi Creative Commons License 2019.05.15 0 0 44565

Megy a tülekedés a finom falatokért. Nyulaim imádják a fenyőt, tobozt.

Ildi0000 Creative Commons License 2019.05.13 0 0 44564

Sziasztok! Kezdő nyúltenyésztő vagyok. Tudnátok nekem segíteni, hogy honnan tudnék pestorin mormix vagy nobivac oltóanyagot szerezni? Pesten nem adnak ki a patikákba csak receptre. Köszönöm

nfecza Creative Commons License 2019.05.01 -1 0 44563

Húzzál már trollkodni máshová !

Előzmény: Törölt nick (44558)
zoli1437 Creative Commons License 2019.04.22 0 0 44562

Hasonló szer kaszálóra sodródott nagyüzemtől. Papíron nincs korlátozás. Képviselet szerint hónapokig ne kerüljön állatok elé.

Előzmény: D.Fero (44554)
Ladybee Creative Commons License 2019.04.20 0 0 44561
Öreg Halász-) Creative Commons License 2019.04.20 -1 3 44560

Eltévedtél,itt senki nem kíváncsi a kötekedésre,otthon játszd az agyad !  

Előzmény: Törölt nick (44558)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.20 -3 0 44559

Üdv: Aki nyulat tart, miért is kell vegyszert, mérget , gyom irtó szert használni?

Előzmény: D.Fero (44551)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.20 -3 0 44558

Üdv: a telefonon van ékezetes betű?

        Ha van akkor írj ékezetes betűt!

        A kosz , és a kösz egészen mást jelentenek.

Előzmény: Csubicsekker (44557)
Csubicsekker Creative Commons License 2019.04.18 0 0 44557

Sziasztok, van itt, aki maga oltja a nyulait Nobivac Myxo-RHD vakcinaval ? Hol szerzitek be az oltoanyagot ? Koszi

kerivili Creative Commons License 2019.04.17 0 0 44556

2 és fél hónapos süldő 4 nyulam annyit iszik, hogy ilyet sok-sok év alatt nem tapasztaltam. Alig esznek csak isznak. Egyébként semmi bajuk. Ötlet?

Ladybee Creative Commons License 2019.04.17 0 0 44555

A hatóanyaga 2,4 D + Dicamba. Ne add a nyúlnak ! https://kockazatos.hu/anyag/24-d

Előzmény: D.Fero (44554)
D.Fero Creative Commons License 2019.04.17 0 0 44554

Szia!

 

Köszi, https://www.kertigepbolt.hu/mutragya/diszpark,_everris_scotts_diszpark/scotts_gyomirtos_mutragya_9kg.html ezt szórtam ki, elvileg ugyanaz a szer, nekem nem egyértelmű mert azt írja nem mérgező, de konkrétan azt nem írja hogy ehető e. Mert ha kiengedem a nyulat az tuti fog belőle enni.

Előzmény: japipapi (44552)
japipapi Creative Commons License 2019.04.17 0 0 44553

Javítás!

be=ne

Előzmény: japipapi (44552)
japipapi Creative Commons License 2019.04.17 0 0 44552

Szia!

Szerintem nem mérgező, de olvasd el a használati utasítást, biztosan le van írva a várakozási idő. Ha, ne Te vetted, vagy aki  permetezett, köteles tájékoztatni! Minden esetre frissen be etesd! Nem tudom mi a szer, én erre https://www.agrocentrum.hu/index.php/novenyvedo-szerek/gyomirtok/gyom-stop-plusz-0-1lit-ketsziku-gyomirto-iii-detail alapítottam, nem sokat kellett keresni, Te is keresheted a google-ban, rengeteg találatot ad! 

 

 

Előzmény: D.Fero (44551)
D.Fero Creative Commons License 2019.04.17 0 0 44551

Sziasztok!

 

Kétszikű gyomirtóval lett kezelve a füvünk, vajon mennyi idő múlva lehet ráengedni a nyuszit? Keresgéltem a neten de nem találtam semmit erről.

 

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!