Keresés

Részletes keresés

k.zozo. Creative Commons License 2004.12.23 0 0 1477
Akkor nem vagyok egyedül :(( Sony vaku lenne jó nekem is csak elég drága. Egyenlőre használom tovább a beépítettet, aztán majd meglátom. Minden esetre ha már Sony-hoz van a DG-340DZ működnie kéne vele. A soligor honlapján ezt írják róla:
• for Sony digital cameras with hot shoe (e.g. Sony DSC-F717)
Lehet hogy dobni kéne 1 mailt a soligor.com-ra, hogy mi lehet a gond csak én sajnos nem vagyok jó sem angolból se németből.
Előzmény: lumi (1473)
lumi Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1476
Alighasznalt 10D -t erdemes megvenni most, olcsok nagyon :)
lumi Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1475

Na egy ilyet megjatszani partyfotozas kozben lehet nem lenne nyero :)

Masra nem is kell, csak erre + Vorosszemeffektcsokkentesre

Meg majd makrohoz, nagyon popec kozgyurut esztergaltak nekem, tiszta kenyelem a hasznalata, plug and play :)

peterssen Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1474

Mondom hogy kifelejtettem valamit:

 

... és az EOS300D árában...

 

 

:-))

 

Soligor:

 

Kár érte. Én szvsz nem vagyok oda a TTL vakuzásért, de időnként jó lenne... Soligor eddig sem lopta be magát a szívembe. Most méginkább. Valószínűleg a 828-ra optimalizálták. Annak viszont már sokérintkezős vakupapucsa van. :-((

 

Kárpótlásul elmesélek egy trükköt, biztosan mindenki ismeri: Nagyon szép szórt fényt tudtunk csinálni 1 db 500Ft-os ezüst (fehéret sehol sem kaptam)  színű esernyő, meg egy full manuál (éppen soligor) vaku segítségével. Kellett hozzá még egy állvány (nekünk épp egy gémes mikrofonállvány volt, a mikrofon kengyelbe pont beleszorult a vaku talpa). Az állványra szig. szalaggal rá a nyitott esernyő. A vaku beleirányozva kb 60cm-ről az esernyő közepébe. Az esernyő meg ráirányítva a fotóalanyra. Persze szinkronzsinór a 717 meg a vaku közé. Sokkal jobb mint a pofánvakuzás...

 

Előzmény: DIE_ROBOTER (1472)
lumi Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1473

Most jovok a fotoplus bemutatoterembol.

Nem villantja el a 717-est.

Tobb vakuval probaltam szinten, aztan csalodottan eljottem.

A vaku sajat tesztje ellovi, de a geppel meg se mukkan, emlitette a csaj, hogy ma voltal te is es ugyanezek voltak a tapasztalatok.

Megrendelem kulfoldrol a sony rendszervakut, kb fele aron behozzak ujonnan, de 40-ert max.

 

lumi

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1472
Belépőszint? :D :D :D Ez már inkább kilépőszint, efelett már a 3D képalkotás van. :D De az álomgépedet én is elfogadnám. Amúgy állítólag a Sony és Panasonic is ki fog jönni egy DSLR vagy EVF+cserélhető objektíves géppel.
Előzmény: peterssen (1471)
peterssen Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1471

Úgy látom, téged is jól összezavart a sok infó. Nem érdemes tesztet olvasni ... :-)

 

Saját tapasztalat: gyakorlatilag bármelyik APS méretű dslr-el lehet összemérhető (=egyenrangú) képeket készíteni. Az igazi különbség az optikákban, meg a szolgáltatásokban lapul szvsz. Úgyhogy ehelyt felajánlom a Sony-nak, ha csinál egy belépőszintű dslrt a köv. paraméterekkel, márkahű maradok :-)

 

E1 mechanikai kivitele+D70 szolgáltatásai+Canon CMOS érzékelője (lehetőleg persze a 20D)+*istD keresője+Minolta képstabilizátora+manuális objektívekkel fénymérés meg fókuszkijelzés.

 

Azt hiszem nem hagytam ki semmit :-))

 

Soligor:

 

Azt mondták a boltban, hogy kompatibilis a 717-el? Meg hogy másoknak működik?

Előzmény: DIE_ROBOTER (1469)
k.zozo. Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1470
Üdv!
Én most vittem vissza az üzletbe egy Soligor DG-340DZ vakut. A 717-em el sem tudta villantani. Próbáltam ACC kábellel, anélkül, de mintha rajta sem lett volna a vaku a gépen. Az üzletben végigpróbáltunk még 3 ugyanilyen típusú vakut de egyikkel sem tudott semmit kezdeni a gépem. Gondoltam rossz a középérintkezőm de aztán rátettünk egy másik fajta Soligort ami nem rendszervaku,
azt meg szépen elvillantotta. Az eladók mondták, hogy amiket eddig eladtak azokkal nem volt gond. Végül visszakaptam a pénzem, pedig már beleéltem magam, hogy az ünnepek alatt már külső vakuval fotózom a családot. Van valakinek hasonló tapasztalata, vagy valami ötlete hogy mi lehet a baj?
Előzmény: RCH (1468)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1469
OFF:_______________ Még nem tudom, minnél többet olvasok a dSLR-ekről, minnél több képet megnézek, minnél több készüléket kipróbálok, annál jobban összezavarodok. Legutóbb a Minolta 7D volt a kezemben, de nem tudtam az Anti-Shake-et kipróbálni. Pedig nagyon kíváncsi vagyok rá. Sok kérdés felmerült bennem: a Nikon D100-nak lesz-e utódja 2005-ben? A Sigma SD10-nek lesz-e utódja 2005-ben? (És ezek hogyan sikerülnek?) Szóval 2005 közepéig mindenképpen szeretnék váltani, de a 717 már csak érzelmi okok miatt is marad. Az Olympus E-1 (amit most akciósan adnak diákigazolvánnyal, de sokáig 400e-500e-volt) a zaj kivételével nem éri el a 717 képminőségét. Ha lenne 2-4 millióm gépre, akkor biztosan Contax-ot vennék, mert ahhoz Zeiss objektíveket lehet csatolni, és 36x24mm-es a szenzora, tehát teljes méretű (COV=1). De a realitások talaján maradva, rengeteg teszképet megnézve a nagyobb szenzorra fogok törekedni._______ ui: a *ist DS nekem nem tetszik a tesztképek alapján, viszont a nagytestvére a *ist D meggyőzőbb. Az Oly e-300 ISO100 felett kaki, ennek ellenére mivel jó áron van(lesz), nem felétlenül rossz választás. Ha döntés előtt állsz, dumálhatunk, mert nekem jól jön minden információ. _________________________ON
Előzmény: peterssen (1467)
RCH Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1468
Soligor vaku tapasztalatokat szivesen olvasnek. Remelem lesz aki megosztja velunk! ;-)
peterssen Creative Commons License 2004.12.18 0 0 1467
Mgen, ezek szerint más is hasonló cipőben lakik... :-) Otthon mi is megbeszéltük, marad a 717 családi kölcsönadós kompakt kamerának. Te merre mozdulsz? Én N. D70, P. *istDS környékén nézelődöm, de még nem dőlt el. Meg még szponzorok is kellenek :-)
Előzmény: DIE_ROBOTER (1466)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2004.12.14 0 0 1466
Barátságos ár. Mivel 1 kompakt gépre mindig szükség van, tehát eszem ágában sincs eladni, ki fogom próbálni ezt a vakut. Köszi az infót!
Előzmény: lumi (1465)
lumi Creative Commons License 2004.12.14 0 0 1465

E-mail valtas a Fotoplussal:

Soligor 58287 számú DG-340-DZ Sony rendszervaku:

 

Az Ön által keresett termék kapható.

Cikkszáma: 58287

Bruttó fogyasztói ára: 24200 Ft.

Budapesten a XIV. kerületben, a Róna zóutca 1-3 szám alatt található a bemutatótermünk, ahol van lehetőség vásárlásra is.

BALUkapitány Creative Commons License 2004.12.10 0 0 1464

Hello!

 

Sajnos eladó a gépem:(

 

2003 augusztusi vétel, hibátlan, 2db 128-as és 1 32-es kárttyával, összes gyári tartozék, Sony 1,7 konverter, Sony 0,7 nagylátó.

Csak egyben, 260 000 HUF.

 

Balu

peterssen Creative Commons License 2004.12.01 0 0 1463
Obi felrakás: nem muszáj ilyen drasztikus megoldást használni mint én. :-) elméletileg lehet kapni (csináltatni biztosan) átalakítót. A fényterelő ügyben sem kell rosszra gondolni. Miután a szistipisti féle cucc az első harmatos hajnalon elázott (az ugye pauszból van) kerestem papírüzletben műanyag borítót (gumis irattartó) nagyjából olyan mint a pausz, csak vastagabb, erősebb meg persze vízálló. (300Ft) ollóval kivágtam, tűzőgéppel össze, és már kész is van. Az alakján lehetne tökéletesíteni, de működik. Nálam is minden a konyhaasztal szélén készült :-)
Előzmény: lumi (1462)
lumi Creative Commons License 2004.11.30 0 0 1462
Koszonom a kepet, igy mar jobban eltudom kepzelni, holnap elmegyek a soos fotohoz es megnezzuk tudnak-e segiteni. Bar egyelore meg nemtudom hogy rakom ra az obit igy otthon, meg fenyterelot mibol csinalok ra, de majd imadkozom az mindig segit :)
peterssen Creative Commons License 2004.11.30 0 0 1461

Szia,

 

Itt van lefényképelve: http://www.freeweb.hu/petrosilov/images/2004-05-31-011.jpg

 

Én a legbrutálisabb megoldást választottam: Heliost szétszedtem, az orrából annyit leesztergáltam, hogy egy 58-as szűrő menettel kifelé (üveg nélkül persze) rácsússzon. Ráragasztottam műgyantával. Ezek után felcsavarom a 717 szűrőmenetére. Az M42-es végére meg ráhúzom a fényterelőt.

 

Üdv:

Előzmény: lumi (1460)
lumi Creative Commons License 2004.11.30 0 0 1460

Tudsz mutatni kepet az egyszerusitett verziodbol? Hogy az hogyan nez ki, meg ugye az mar 717 kompatibilis, meg magaban hogyan nezz ki ha rajtavan a helios is. A helios 58/2 nem csavarozhato fel siman az elejere? Lehet kapni ilyen atalakito tubust, olyasmire gondoltal? Par szaz forint extremeben

Előzmény: peterssen (1459)
peterssen Creative Commons License 2004.11.30 0 0 1459

Szia, mail ment ezügyben.

 

Ami kimaradt: Close-up vs fordított obi

 

1.) minőség: Egyértelműen jobb a fordított obi. DE kis nagyítást nem tudsz vele csinálni (50mm-es obi 20 dioptriás előtétnek felel meg.) célszerű beszerezni egy 2-3 dioptriás close-up lencsét a "nagyobb" apróságokhoz.

 

2.) ár: Itt is jobb a fordított. 3-8 eFtért sokféle (használt) beszerezhető. (kábé ennyi lesz a 3 dioptrás lencse is) 

 

3.) felszerelés: a close-up ot felcsavarod a szűrőmenetre.  A fordított alapobival bonyolultabb. Ide szerkeszteni kell valami eszközt ami a 717 58-as szűrőmenetét illeszti az obi szűrőmenetéhez.

 

4.) Világításról mindenképp gondoskodni kell, mert a mélységélesség tartománya nagyon pici, és szűk rekeszt kell használni. (pl szistipisti vaku fényterelője, www.freeweb.hu/szistipisti én ennek egyszerűsített változatát használom)

 

Röviden ennyi...

Előzmény: lumi (1458)
lumi Creative Commons License 2004.11.29 0 0 1458

Engem is erositsetek ezzel a makrouggyel pls.

717 +macro: Mondjak a Helios 58/2 objectivet, de hol vegyek ilyet? Raadasul mennyiert? :) A Close up lencsek mennyire szarok? Teljesitmenykulonbsegek mekkorak? Valami szaki szakitson ram 2 percet ha tud.

Elore is koszi ujra .)

mihali Creative Commons License 2004.11.29 0 0 1457

sziasztok!

koszi elmer22 hogy megerositettel az x`drive vasarlasban, de a piacon ujonan csak min 20GB-osat lattam. szerintem ennyi kell is, mert ezt a szerkenytyut masra is lehet hasznalni.

egyebkent milyen markaju x`drive-ot tudnatok ajanlani. en a vosonic-ot talaltam legolcsobban a neten. nem latom ertelmet dragabbat venni, csak azert mert lcd kijelzoje van meg vissza lehet nezni a kepeket rajta. egyebkent is eleg rovid idejig birjak egy feltoltessel (1,5-2 ora).

Előzmény: elmer22 (1456)
elmer22 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 1456
Szevasztok!

 

Ritkán járok erre (most már jól vagyok), s visszaolvastam pároldalt. Elmondanám a felvetődött kérdésekre a tapasztalatomat (nem vitaalap, csak személyes tapasztalat!).

Vaku: HVL F-1000 vakum van, nagyon elégedett vagyok vele. Nem kell semmit állítani, a gép mindent elintéz, és 10 méteres termet is bevilágít.

Még tavaly nyáron vettem egy X’-Drive-t, használtan. Igaz, „csak” 10 GB, de ez is sok. Emellett elég a 3 db. 128-as MS. Például tavaly két hetes körutazás, három gép a családban, mindent duplán lementve esténként, és még félig sem telt meg.

 

Mindkét szerkentyűt csak ajánlani tudom.

 

Peterssen: köszi az üdvözletet, elnézést a késői reagálásért. A 717-t, még csak gondolatban sem tervezem lecserélni, szerintem még nincs jobb a piacon (SLR-re meg nem vágyom!).

 

Üdv mindenkinek Elmer.  

lumi Creative Commons License 2004.11.26 0 0 1455

Azthiszem megvarom a Soligor vakut ami januarban jon, annyi idom meg van :)

Viszont vennek makrot: helios 58/2 t

tudtok boltot ahol ilyet arusitanak?

esetleg masfajta makrot ajanlotok?

koszi

Zzr Creative Commons License 2004.11.21 0 0 1454

Természetesen, ugyan nem mindenki szállít, de ezt korrektül leírják!

Kb. 15-20 euró a szállítási költség, plusz a pénz küldésnek is van valamennyi költsége 4-5 euró money orderrel átutalással pedig a bankodtól függ.

www.ebay.de oldalon a keresőbe beírod, hogy f32x és kidobja az aktuális tételeket.

Azért egy bécsi kiruccanás is 10-15e Ft, ami összemérhető a vaku árával, tekintva a vaku 50e-es (200 euro) árát, lassan megveheted itthon is, persze ha amúgy is mennél az más.

 

Előzmény: kristo (1453)
kristo Creative Commons License 2004.11.21 0 0 1453

És az Ebayről magyarországra is lehet rendelni?

Tudsz pontos linket adni hogy hol láttad az e-bay-en a vakut? Mert én marhára nem találom. Mi lenne a végösszeg ha onnan rendel az ember? Csak azért kérdezem mert ha sok a szállítási költség meg a bizonytalanság akkor tényleg egyszerűbb kiugrani bécsbe és ott megvenni a vakut. Olcsóbb mint itt jóval

 

Előzmény: Zzr (1452)
Zzr Creative Commons License 2004.11.21 0 0 1452

Olyan, hogy csoportos rendelés nincs, de egy ember nyugodtan rendelhet többet...

Üzlete nincs, pont ez az e-bay lényege, "elektronikus kereskedés"!

 

Persze van kockázata az internetes vásárlásnak, de ha az ember alaposan utánanéz az eladónak meg a körülményeknek gyakorlatilag semmi gond nem lehet, jópárszázan használják naponta, én is vettem már ezt-azt!

Előzmény: kristo (1451)
kristo Creative Commons License 2004.11.19 0 0 1451

Én benne vagyok!

 

Van ott egyáltalán olyan csoportos rendelés? Én osztrák oldalakon 200 euróért láttam legolcsóbban. Ennek az E-bay-nek rendes üzlete nincs?? Mert ha tényleg 150 euró körül mozog akkor azért már érdemes kimenni bécsbe.

 

Előzmény: Zzr (1450)
Zzr Creative Commons License 2004.11.19 0 0 1450

Üdv mindenkinek!

 

Az e-bay-en 140-150 euró az F32X nem kéne inkább olyat venni? Ha többet veszünk talán a szállítás is olcsóbb! Nem érdekel valakit esetleg?

peterssen Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1449

Szia,

 

azt hiszem félreértesz valamit: egy vakut nem kell átalakítani. Vegyél jót (ami biztosan működik a 717-en) és nem lesz vele több gondod. Minek vennél soligort 15pénzért, ha bizonytalan, inkább vegyél használtan 5 ezerért olyat, ami működik.

 

Üdv:

Előzmény: kristo (1448)
kristo Creative Commons License 2004.11.16 0 0 1448

hello Peterssen!

 

És egy esetleges átalakítás neked teher? Vagy ha olyan egyszerű hogy egy laikus is meg tudja csinálni, akkor nagy kérés lenne, hogy emilben egy részletes leírást adj? Vagy ha meg tudod csinálni akkor annak is a részleteit megbeszélhetnénk emilben

 

köszönöm

K.

 

Előzmény: peterssen (1447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!