Keresés

Részletes keresés

judelaw Creative Commons License 2012.01.20 0 0 3245

Én a 2001 és 11 közt, csak promo CD-n kiadott radio edit-eket szeretném begyűjteni végre! Utálom, hogy a 2001-2011-re is csak az album/single verziókat sikerült összeszedniük a Degeneration kivételével...

trikó Creative Commons License 2012.01.19 0 0 3244

Igazából - bár tudom, hogy nem ez a legszebb megoldás - vadul gyűjtögetem mindenhonnan az akármilyen minőségű anyagokat is, hogy eldöntsem, mit szerezzek be dobozban, és milyen formában. Kíváncsi leszek, mikor jönnek rá a kiadók (helyett maguk az előadók), hogy a kiadó dolga legyen a marketing X összegért, aztán a cucc legyen hivatalos letöltőn tisztességes minőségben pézé. Bizony ez azzal járna, hogy az elhíresült zenészeknek kisebb szükségük lenne a kiadói cégérre, netán a saját lapjukon ott lehetne minden X EUR per letöltésért.

 

A szívem szakad meg, ha arra gondolok, mennyi brutáljó stúdióanyag és koncertfelvétel heverhet dobozban bármelyik kedvencemnél (És jogutódainál persze.... Szegény Oscar Perterson vagy Ben Webster pl. már nemigen töltögetne felfele személyesen, de biztos lenne aki bevállalná a bevételt ... )

 

Na ha ez meg lenne oldva akkor lehetne kérem nekimenni a kalózkodásnak bátran.

 

Az már csak személyes nyűgöm, hogy a karaoke mintájára milyen királyságos lenne sávhiányos verzókat kiadni (Dob nélkül, billentyű, vagy basszus nélkül ...stb. Netán eleve sávonkénti formátumokat feltenni a letöltőkre...) Ha nem kéne annyi a kéz a billentyűzéshez, mondanám, hogy a fél karomat odaadnám néhány ilyen kiadásért :)))) 

Előzmény: Giorgio Volli (3242)
trikó Creative Commons License 2012.01.19 0 0 3243

Wahh.... Tanksőn! Izé ..... Merci...

Előzmény: Giorgio Volli (3242)
Giorgio Volli Creative Commons License 2012.01.18 0 0 3242

Addig is - ha érdekel, és nincs még meg -, szívesen begrabbelem és átküldöm neked az En Concert dupla-CD anyagát.

 

 

Előzmény: trikó (3240)
trikó Creative Commons License 2012.01.18 0 0 3241

éjszakét töltöttem - ez valami freudi elszólás lesz alighanem :)

Előzmény: trikó (3240)
trikó Creative Commons License 2012.01.18 0 0 3240

Hát igen.... Én is most fedeztem fel magamnak a régi A Quoi Je Sers - t, bár a SDF bónuszanyagban lévő is nagyon kellemes, de hát ugye más. És bár a szöveg örökérvényű a "kor szelleme" nem úgy szól belőle. :) És a zenészek itt "élőbbek" valahogy.

 

Most egy fél éjszakét töltöttem azzal, hogy az alanti videó hangját kiegyengessem, amennyire lehet, legalább félig eltakarjam a kompival a torzítások helyét:))) De hát ez csak arra jó, hogy viselhetőbb. Ráadásul a koncertanyag jó visszhangos, úgyhogy bármilyen szűrés mindjárt bedönti a teret. (....ból várat ugye:))  A szoftver sem ilyen "lemezhibák" orvoslására van kitalálva, de most ezt hallgatom :).

 

Szóval az a bármilyen felvétel érdekel. (Hát hogyispersze:))) Ha dobsz egy méltet az aviation(a)vicomplex.hu alá, megtisztelsz a kapcsolatfelvétellel.

 

La veuve noire:

 

Az első néhány staccato-s ütem úgy 0:20 ig valamibe be lett lopva, meg nem mondom mibe. De hát a mai világban ez ugye ....

És hát igen, kellemes darab valóban. :))

Előzmény: Giorgio Volli (3238)
Giorgio Volli Creative Commons License 2012.01.17 0 0 3239

Nekem van egy kalóz DVD-verzióm is az eredeti ("műsoros") VHS-em mellé, azon elméletileg a LD anyaga szerepel. Ha érdekel, megbeszélhetjük...

Előzmény: trikó (3237)
Giorgio Volli Creative Commons License 2012.01.17 0 0 3238

Az A Quoi Je Sers az egyik kedvenc dalom a M.F. diszkográfiából.

 

A B-oldala sem rossz, sőt, az egyik legjobb! Igazi dark-pop-gyöngyszem!

 

Előzmény: CAT IIIc (3235)
trikó Creative Commons License 2012.01.17 0 0 3237

Jaja... rájöttem én is időközben, csak a számomra elérhető VHS rip olyan gyalázatos, hogy nem is figyeltem, ki a gitárista, meg őszintén szólva fel sem tételeztem, hogy ilyet játszik a figura. Mint írtam, én igazából csak a Voyage-ból ismertem, hogy ki ő, meg olvastam, hogy dolgozott Mylene-nel, de ennyi... és hát valljuk be, az ennél a Voyage kicsit komolytalanabb műfaj, bár tőlük még bakelitem is akad valahol bulibajárós korszakomból :)) Komoly fegyvertény volt az átkosban itthon ilyet találni a lemezboltban:) B. Tóth nyomta le aztán az utolsó nagylemezüket, azóta számomra se kép se hang Slim Pezin ügyben :)

Előzmény: karikaska (3236)
karikaska Creative Commons License 2012.01.17 0 0 3236

Ezen a koncerten Slim Pezin nem csak a háttérben prüntyög:

 

CAT IIIc Creative Commons License 2012.01.16 0 0 3235

És tényleg. Itt is ottan van a háttérben. Viszont az én fülemnek sokkal összerakottabban ( ha külföldiül szebb: konzisztensebben:))) szól a A Quoi Je Sers... , mint a stúdiókeverésben.

 

Aranyos, hogy - bár ez a koncert szerintem vastag paraszthajszállal túl is van húzva a tessék velem meghalni irányba, egy pillanatra mégis kiesik Mylène a szerepből, mikor 04:19-nél felér a színpadra a kajlafülű plüssállatka. Ott van egy tizedmásodperc mosoly a szájszegletben :)))) Mindettől függetlenül az a búbánatos nézés a hatalmas bociszemekkel az kivédhetetlenül hatékony. Nem mellesleg gyönyörű....

 

Áhh.... elképesztő ez a nőszemély...

 

 

Előzmény: Giorgio Volli (3234)
Giorgio Volli Creative Commons License 2012.01.15 0 0 3234

Bion-bion. Az Ainsi soit je... és L'autre albumokon is közreműködött.

Előzmény: trikó (3233)
trikó Creative Commons License 2012.01.15 0 0 3233

Most nézem, hogy a gitáron meg alighanem a kissé tojásdad arcú, uborkaorrú Slim Pezin prüntyög a hajdani Voyage-ból (..... de öreg vagyok jajj....).

Dolgozott a bácsi Mylene-nel, azé' gyanús.

Előzmény: histván (3232)
histván Creative Commons License 2012.01.09 0 0 3232

Tetszett!

És Giorgio,organizáld a Bp.-i koncertet légyszi!

Előzmény: trikó (3231)
trikó Creative Commons License 2012.01.09 0 0 3231

Woww... Azok az édes 80-as évek :)))  Ez valahol beszerezhető rendes minőségben? (mármint a videnyó):

trikó Creative Commons License 2012.01.03 0 0 3230

Te Giorgio.... A te kezed tényleg messzire elér; Cassaron már-már lóg a gatya.... Esetleg egy MF koncertet is leorganizálhatnál ... hamár így benne vagy :)

Előzmény: Giorgio Volli (3130)
trikó Creative Commons License 2012.01.02 0 0 3229

Hmmm... hogy Anna hogy kerül a képbe azt nem tudom, de Lonely Lisa simán keverhető erre a zenére.... Ki hallott kit ? :P

trikó Creative Commons License 2011.12.26 0 0 3228

Ugyeugye.... bezzeg a régi szép idők:)))

 

Ebbe viszont most botlottam bele téli hangulatban. Mókás a két akvarellpapírosított, csillagporosított - fagyosított nyári göncös Mylene, de nem csúnya. Az angyalok meg ugye úgysem fáznak :))) Boldog Ünnepeket nektek

 

Előzmény: Giorgio Volli (3227)
Giorgio Volli Creative Commons License 2011.12.22 0 0 3227

Meghallgattam az új Best Of-ot, aztán szépen beillesztettem a CD-t a többi mellé a polcra.

 

Külalakra tetszetős, a belbecset most inkább hagyjuk. Igaz, tulajdonképpen csak 2-3 szám zavaró.

 

 

trikó Creative Commons License 2011.12.22 0 0 3226

http://youtu.be/tnpGAuTNgOk?hd=1

 

..... hát..... ez meg csak úgy ihaj...

Előzmény: trikó (3225)
trikó Creative Commons License 2011.12.22 0 0 3225

 

Hangtisztaság és egyebek: - Ez az emberke pl jó időben volt jó helyen, a cucc is egész jó felévételt csinált, és az énekhang is teljesen pariban van a kísérettel. (Az most egy másik kérdés, hogy én külön DVD-t adnék ki a vetítős kamerák anyagából :)) Helyenként annyi bájt és közvetlenséget csípnek el a kivetítőröl a "telefonos operatőrök" hogy ihaj...  

 

Még ilyen kis bénán is sütnek ezek a felvételek: http://www.youtube.com/watch?v=qbkE7VT4K4o&feature=related

 

Ez meg aztán depláne: http://www.youtube.com/watch?v=wCPshmPXR9A&feature=related

 

Vagy csak én vagyok elfogult egy egészen icipicit, hogy ilyenektől tócsába olvadok a borzalmas (közönség-)hangélmény ellenére :)))

 

 

 

 

Giorgio Volli Creative Commons License 2011.12.20 0 0 3224

Gondolom. Műsoros VHS-ről van szó. Majd megnézem.

Előzmény: CAT IIIc (3223)
CAT IIIc Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3223

Naugye... aki semmit nem bíz a véletlenre :))) És a VHS hifisávos?

Előzmény: Giorgio Volli (3222)
Giorgio Volli Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3222

Nekem az eredeti VHS van meg (PAL-ban, ami elég nagy ritkaság), meg egy vélhetően LD-ről készült kalóz DVD - tokkal, borítóval, stb. Anno az eBay-ről vettem.

 

Hivatalosan még nem jelent meg ez az anyag DVD-formátumban. (Sokak szerint nem is fog.)

Előzmény: trikó (3214)
trikó Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3221

Bár a kép az szívszaggató és bűbájos meg aranyos meg gyönyörű és minden ilyesmi, de ezt már megszoktam gyakolatilag minden korszakában :)) ..... De mégicsak zenészekről van itten nagyba' szó elsősorban, szóval a hangminőség az első :)

Előzmény: cliftony77 (3218)
trikó Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3220

Hazudós a Polydor?

Előzmény: cliftony77 (3219)
cliftony77 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3219

Viszont az a DDD tuti nem igaz.

Előzmény: cliftony77 (3218)
cliftony77 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3218

Az LD elméletileg nem tud többet, mint a VHS, csak annyi, hogy nem romlik minden lejátszáskor a minősége, mint a szalagnak. A képnél legalábbis így van, hangsáv tekintetében volt mozgásterük.

Előzmény: trikó (3217)
trikó Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3217

Hopp... itten van: ez LD-n jelent meg. Alighanem az lett berippelve valami kalóz DVD-nek. http://www.discogs.com/Myl%C3%A8ne-Farmer-En-Concert/release/872493

 

Viszont a hátsó borító szerint DDD az LD anyag, vagyis a felvétel, keverés, maszterelés digitális. Tán ugyanaz a matéria mint a CD-n.  Akkor még ugye nem dolbiszörrandoztak :)))

Előzmény: trikó (3216)
trikó Creative Commons License 2011.12.19 0 0 3216

Én is csak borítót láttam :)) De az eléggé hivatalosnak tűnik, bár ugye bármi lehet.

 

 

http://www.degaine.com/jaquettedvd/film/albums/M/Mylene_farmer_en_concert.jpg

Előzmény: judelaw (3215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!