Keresés

Részletes keresés

tehtube Creative Commons License 2020.02.25 0 0 20771

Igaz, itt a szaxis magyar, de az orgonista sem ismeretlen. Mike Carr, Dennerlein, Rhoda Scott szapora lábbasszmenete is külön iskola.

https://youtu.be/akU7G9zBqog

szimizso1 Creative Commons License 2020.02.25 0 0 20770

Isten éltessen neved napján, nyolc napon belül :-)

Előzmény: LittleBig4 (20769)
LittleBig4 Creative Commons License 2020.02.25 0 0 20769

OK, minden kijelentéssel lehet vitatkozni...

Előzmény: tehtube (20768)
tehtube Creative Commons License 2020.02.25 0 0 20768

Ezt nem mertem így kijelenteni. De a fordítottja sem könnyű kérdés. Pedig milyen buli lenne és sokan rákapnának az ízére.

Egy nyári mesterkurzus Monacoval, Bianchival, Henryvel, Francescoval finom lenne!

Előzmény: LittleBig4 (20766)
LittleBig4 Creative Commons License 2020.02.25 0 1 20767

Mondjuk, mint a Leon Kuypers, vagy Monaco...

Minden anyag elérhető a neten, épp csak az összegző, disztillált tudást nem tudod megkapni senkitől, azt a fajta tanítást, amikor valaki két mondattal tesz helyre sokéve beidegződött hibákat.....De aki erre vágyik, az meg majd felkerekedik szépen, és elzarándokol ahhoz a bizonyos Hegyhez.

Előzmény: LittleBig4 (20766)
LittleBig4 Creative Commons License 2020.02.25 0 0 20766

Én anno elmentem kint pár archoz, és volt köztük olyan, akit el tudnék képzelni akár egy mesterkurzus keretén belül is. Igazi tudósai vannak ennek a hangszernek kint, milyen kár, hogy pont ezek a nagy tudású, összegző típusú művészóriások nem olyan népszerűek itt a fórumban....

Ki merem jelenteni, hogy nálunk hiteles arc erre nincs, és ha lenne, az nem az akcsin tanítana, hanem járná a világot :D

matyooo

Előzmény: tehtube (20765)
tehtube Creative Commons License 2020.02.24 0 0 20765

Csak elgondolkodtam egy Hammond szakon. Ahogy a klasszikusban is van Bach-Beethoven, vagy jazzben Errol Garner-Chick Corea, úgy a Hammondban is vannak mérföldkövek. Igazából itt is vannak mérföldkövek, alap iskolák. 

50-es évek: swing - Wild Bill Davis

60-as évek: bebop, funk - Jimmy Smith, Jimmy McGriff

70-es évek: rock, blues, gospel - Emerson, Eddie Howard, Cory Henry

Ezeket kellene hitelesen interpretálni igazi hangszeren. A hangszer jellegzetességeivel, speciális játéktechnikai fogásokkal. Ahogy Monaco bácsi is teszi. 

Előzmény: trambi (20757)
tehtube Creative Commons License 2020.02.23 0 0 20764

Itt is halk az orgona, csak már nem annyira :-)

Kár hogy titkos koncert volt. Ok, hallatszik taps. Egy klassz koranyári péntek délutánra szerintem jó program lett volna. 

Még a videót is alig látta valaki Én lájkoltam elsőként. Azért van ez a felület, meg a fészbúkon is magyar Hammond oldalak, hogy megtalálhatók legyenek a műfaj művelői. 

Örömmel látnánk, hallanánk többet.

Előzmény: trambi (20763)
trambi Creative Commons License 2020.02.22 0 1 20763

Ezen a felvételen jól  hallható a  tanár úr ,viscount legenden játszik mely jelenleg az én tulajdonomban van és eladó

/ a felvétel termék megjelenitést tartalmaz/

https://www.youtube.com/watch?v=6BY-R5GeOHo&feature=share&fbclid=IwAR2MjiSe5P5Bf3IKDXijDowFKTiJMVPLjpSsvzZHsKONLCis4pvfFUKL7wc

Előzmény: tehtube (20758)
szimizso1 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 20762

A hammondos gyerek meg sok Bachot, meg Lisztet játszhatott a Bábel tornyában. Aztán egy villámcsapás ezt művelte vele. :-)

Előzmény: trambi (20761)
trambi Creative Commons License 2020.02.22 0 0 20761

Hivatalosan harckocsi figyelő  , és volt állványon látcső is de az nincs a képen . A srácon különben látszik hogy a jazzy rádió adását keresi

https://www.youtube.com/watch?v=iOmkiuPl_ig

Előzmény: szimizso1 (20760)
szimizso1 Creative Commons License 2020.02.22 0 0 20760

Ezzel mit hallgattak le? Bombázókat? :-)

Előzmény: trambi (20759)
trambi Creative Commons License 2020.02.22 0 0 20759

Megpróbálom megfüzni Gyuri urat  hogy látogasson el a  forumra ne csak olvasóként hanem hozzászolóként is , mert az igazság szerintem nagyon belterjessé kezd válni a dolog . Én pl örülnék mindenki aki olvas minket /sokan vannak / felraknák a zenei kisérletezéseiket és nem félnének a megitéltetéstől , mert mindenből  és mindenkitől lehet tanulni csak akarni kell...

más

A SOTE tavaszi fesztiválján szeretném a zongora mellé szeretném becsempésztetni a Hammondot is , hátha felfigyelnek az illetékesek is . És nem véletlenül offolok különböző nekem tetsző zenei stilusokkal , zenei darabokkal "ismeretlen"zenészekkel mert hátha valakit inspirál a dolog és leforditja Hammondra Addig is  nyitott füllel hallgatok

Előzmény: tehtube (20758)
tehtube Creative Commons License 2020.02.22 0 0 20758

Kár, hogy minden felvételén csakis az orgonát hallani alig :-(

https://www.youtube.com/watch?v=ruv8Nu6kXlk

Meg hogy nagyívben elkerülik ezt a fórumot, ezért pl. a fenti eseményről sem hallottam. Pedig nem hagytam volna ki.

Ha esetleg tudsz valami hasonló megmozdulásáról, légyszi tedd ki. Köszi.

Előzmény: trambi (20757)
trambi Creative Commons License 2020.02.22 0 0 20757

A kötelező dolgok szerintem mindig izzadság szagúak, viszont ha LF akadémia billentyüs tanszék vezetője Binder Károly akarná, és Dr Vigh Andrea rektor engedné , a hallgatok felvehetnék másod hangszernek a Hammond orgonát

Viszont a Bartók és Kodály koncepcióban nem illik bele valamiért az orgona még  a jazz tanszéken sem. Pedig  még oktató is lenne Regaly tanár úr személyében aki Jack McDuff vonalat interpretálja 

https://www.youtube.com/watch?v=ivYFzlapYTA

Lehet hogy a miniszterelnökségnek kell kormánybiztost kinevezni erre a témára, nekünk meg marad a lehetőség hogy követeljük mint ahogy elődeink követelték  hogy Radicsot a Pártba , ugy Hammondot az LFZ be ...

Előzmény: tehtube (20756)
tehtube Creative Commons License 2020.02.21 0 0 20756

Jó, jó, de Bélabácsi, ez gitáros zene, nó Hammond! :-) Mellesleg egy paksi ottlétemkor a szerb Texas Flood gitáros hardblues trió tetszett messze a legjobban, nem az orgonás:

Persze, elfogult vagyok, de kötelezővé tenném legalább egy fél évre a Hammond orgonálást is a felső szintű zenei oktatásban. Mint a szolfézst. Csak ki lehetne egy hiteles oktató?

Igazából az elmúlt 10-15 évben kezd kialakulni itthon ennek a kultúrája, amikortól már nem tehetséges zongoristák "zongoráznak" az orgonabillentyűkön, hanem a hangszer saját stílusára jellemző frazírokat hozzák.

Ahogy a tévéműsorok is valójában gerjesztik az "igényt" ne pedig kiszolgálják, szerintem egy ilyen hangszer alaposabb megismertetése is több követőt vonzana. Ami szerintem nem lenne baj.

Előzmény: trambi (20754)
trambi Creative Commons License 2020.02.20 0 0 20755

És hogy ne mondják hogy rasszista vagyok , és csak sápadt arcúakat jutubozok...

https://www.youtube.com/watch?v=_sy9cgIyt7U

Előzmény: trambi (20754)
trambi Creative Commons License 2020.02.20 0 1 20754

Köszönöm Tony mosolyodat soha nem felejtem !

Már irtam a Mojo/ nekem majo/ a viscount után igen nagy csalódás volt , de ez is izlés dolga. A tanítás pedig,  a pedagógia számomra pláne művészeteknél arról kéne szólnia hogy felkeltse az érdeklödését a padavánnak.íizlését formálja és ösztökélje kisérletezésre az új dolgok megismerésére. Nem csak a az instant hangok és stylusok megismertetésével kéne foglalkozni hogy Tony, Joe, vagy Jon  hogy játszotta , hanem azt lehetőséget felfedeztetni amit az általa használt hangszer nyújthatna   .Szerintem különben nem véletlenül nincs orgona szakképzés sem LFZ-n sem a KJ sem mert egyszerüen nincs rá igazán nagyszámú igény A mai korszerű számitógépes "zenészek "többnyire  jobban  becsülik  a zajokat finghangokat kibocsájtó szerkezeteket , mert hát azok profi kezelésével azért nem kell annyit bigyozni  , mint egy  jól megszólaló orgonával  , melynek gravitácíos tényezőjét sem szabad figyelmen kivül hagyni .

És tényleg mi előtt az  ifjú  Szombathelyi illetőségű / volt már Kovács , és Kocsis Zoltán is /troll úriember /???/rádöbbentene hogy  öregemberek járnak ide rötyögni a Hammondról, az elött  én  be is fejezem

https://www.youtube.com/watch?v=ltkp4u-1iAA&fbclid=IwAR0YaK9Hk32ZlK3JlwtAn_cktjklbBGbiDz7kNTJPFpEeA_pKyfVZSSf39Y

Előzmény: tehtube (20753)
tehtube Creative Commons License 2020.02.20 0 0 20753

Igen. Erre utaltam. Ez egy önálló jazz műfaj. Legalább alapszinten oktatni kéne minden hallgatónak. Fogar C3-asa Kőbányán maradt tudtommal.

Egy ABC/Les csak beférne a sok zongora mellé. Hogy autentikus mechanikus/csöves, vagy egy mai hagyományos felületű digitális, az majdnem részletkérdés. Ámbár pont azt érzékeltette Monaco ennél a squabbling technikánál is, hogy milyen jelentős szerepe van a sokkontaktos megszólalásnak.

Az 1955-75 közti ABC-k mellett az elfogadható fedélzetű újak: NewB3, A3, XK5, Legend Classic, Legend, MAG-P2.

Előzmény: djuice (20752)
djuice Creative Commons License 2020.02.19 0 0 20752

Először jazz-orgona oktatás (meg egy Hammond) kéne a jtsz-ra. Sajnos szegény Fogarasi bácsival az orgona is ködbe veszett ott ahogy hallom, csak mint mellékági érdekesség is. :(

Előzmény: tehtube (20751)
tehtube Creative Commons License 2020.02.19 0 0 20751

Valóban érdekesek ezek a videók. Nekem legjobban a "cimbalmos" tetszett :-D

De ezekben egy máxemnyi Hammond orgona sincs. Milyen érdekes lett volna inkább azzal előadva. 

Tony Monaco az egyik legjobb tanár. Kitűnő technikákat, hatalmas trükköket mutat a lehető legérthetőbben! Vadiúj oktatóvideó.

Nagyon érdekesen hasonlítja később össze az eredeti B3-at a Mojo-val. 9 kontakt vs 1 kontakt.

Ez a block squabbling technika (Errol Garner óta) egy nagyon érdekes stílus. Bemutatja, mennyi szerepe van a sok kontaktnak is.

https://www.youtube.com/watch?v=xhotMEgvbHU&feature=share&fbclid=IwAR2TLH1QmenwuWU_zJs1vQJtK-tpoH0FV_gEnQvQDy9R8ifFEbgSY38NxzQ

Szerintem ennek kötelező anyagnak kellene lennie a jazz tanszakon.

Előzmény: trambi (20748)
szimizso1 Creative Commons License 2020.02.19 0 0 20750

Ez nagyon rendben volt. Amúgy is szeretem az ilyen acid jazz-t. Természetesen nem keverem össze a szólót egy számban. Arra vagyok pipa, amikor lenne egy kis szünete az embernek, aztán a szünetbe odabasz valami teljesen oda nem illőt jó gyorsan, bizonyítva, hogy milyen ügyes klassz gyerek. A billentyűvakarászóktól meg egyenest agyf@szt kapok. :-(

Előzmény: trambi (20747)
tehtube Creative Commons License 2020.02.19 0 0 20749

Ennyi. Más helyen is így megy.

Előzmény: Zoli Szombathely1 (20742)
trambi Creative Commons License 2020.02.19 0 0 20748
Előzmény: trambi (20747)
trambi Creative Commons License 2020.02.19 0 0 20747

Azért lehet kúlturáltan szórakozni, kulturáltan virglizni ...

https://www.youtube.com/watch?v=EJDARjzHhZE

Előzmény: szimizso1 (20746)
szimizso1 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 20746

Nekem az jött le, hogy inkább "cimbalmozik" mint zongorázik :-) Szóval el tudom fogadni, ha egy alap dallamot díszítenek. De, hogy valaki abból kovácsol erényt, hogy gyorsan tud skálázni, meg "gereblye" ujjakkal akkordozni, hát azt kikérem magamnak! Pege Aladárt azért szerettem, mert érthetően, és tisztán intonált minden hangot. Ezekben a gyors virgákban azért melléütnek rendesen. Szegény Antal Imre mondta egy koncertje után, amikor halálra dicsérték: Amennyit melléütöttem a darabokban,abból egy új darabot lehetne írni. Úgy látszik, hogy a "koszos" játék most a trendi. Pedig lehet, hogy csak többet kellene gyakorolni :-)

Előzmény: trambi (20745)
trambi Creative Commons License 2020.02.18 0 0 20745

Van már Magyar követői is ennek a stylusnak , Magyaros dobgépes mulatos nem Kodály Zoltán ajánlásával , csupa sziv az egész ...

https://www.youtube.com/watch?v=wbFRmuTLrME

Előzmény: szimizso1 (20743)
Zoli Szombathely1 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 20744

De komolyan srácok. 2020 van. Itt egy tök öreg fórum motor. Mi a faszért nem lehet törölni a bejegyzést? Értem, hogy öregemberek járnak ide rötyögni a Hammondról, de gondoltam próbálok egy kis életet lehelni. De komolyan Youtube videókat osztotok? Amerikában a Hammond olyan, mint nálunk a cigány PSR. Minden második sarkon van egy kereskedés...Szóval. Töröljétek ki a hozzászólásom és az egész Indexes faszságom.

Danke.

szimizso1 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 20743

Fél perc után én is rácsaptam volna a kezére valamivel :-)

Előzmény: trambi001 (20736)
Zoli Szombathely1 Creative Commons License 2020.02.18 0 0 20742

Elvitték a Hammond M100 és Leslie 147t. A fórum üzemeltető akarkinek üzennek hogy nem enged törölni a fórum. Tehát a cucc targytalan. Köszönöm. Zoli

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!