Keresés

Részletes keresés

szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.07.23 0 0 15978

MÁS: 

 

szinte egy teljes blogot szenteltem a 2006 őszén vitézkedőknek és 2011 júniusában zendülőknek, egy bejegyzéssel Bogklyasi vörgy. BV-prancsnoknak...... http://onoguristan.blogspot.com/

 

De hiába az a levél, amit kaptam a Készenléti Rendőrség egyik főtisztjértúl, hogy rég másképp mennek ott a dógok. Mert ez ugyan lehet,

 

de MIT KEZDJÜNK a Szegeden tanuló III. Világ-béli egyetistákkal, ha sza...á verp őt egy Csillagbörtön-bv. agyatlan hülye???

 

Több száz színes van a Szegedi Tudományegyetemen, főleg az orvosi és természettudományi karokon....

 

http://tutiblog.com/karthryn-steinle-versus-szegedi-egyetemista-lany/

 

 

szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.07.23 0 0 15977

Házunk  két szomszéd épületének lakóinál a magasabbrendű irsai fakabátok tanúkutatást végeztek. 

 

Álljon meg az a feljelentés,vagy jön a HAMIS VÁD bűntette, ellenetek, irsai szkarabeuszok!!!

S hát most baromira bé vagyok szva:

 

sohasem voltam eltiltva a foglalkozásomtól, szakmáimtól. A falra kenem az esetleges vizsgálót, a feljelentőt - mert nekem mármindegy - kiiktatom.

 

Abétissa....idióta banda.

szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.07.21 0 0 15976

Ez nem csak a tecsó, hanem a Plutzer Family és a VÍZ , sőt Irsa számára is jó reklám.

Szakonyi roppantulelfogult baller zsurnaliszta lapja jó kis sumát kaphatott.

 

OFF: Szakonyirul.....http://jurisprudentiahungariae.blogspot.hu/2013/07/szakonyi-peter-gyuttment-sopredek.html

Előzmény: Mega Tróger (15972)
szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.07.21 0 0 15975

A tót (szlovák) az kefírvérű ember. 1946-47-48-ban komenizmust nem akartak, meg '56-ban sem, de 1990-től meg a gulyáskommunizmust folytatták volna. de még MA IS!

 

Öreg komancsok zaklattak, egy pedig ittasan megtámadott, megkrdőjelezve a szakmai (többrétű) identitásom.

 

A rokkantosító (mozgáskorlátozottság) határozatomban a Főv. Kormányhivatal így ír:

 

"utolsó munkaköre minisztériumi főtanácsos".

 

Jelzem, jogász, közgazdász.

 

A szakmám alapvetően büntetőügyész. Szakirányú honvédtiszt modul is épült a személyiségembe.

 

Óvakodjanak.

 

Mert nálam "nem állt meg az idő", bolsik.

Előzmény: Mega Tróger (15973)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 15974

Eldöntendő kérdés lesz, hogy reális-e az igény.

Előzmény: Mega Tróger (15971)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.07.20 0 0 15973

Ezexerint itt még mindig a Homokhátságból kinyert víz az amit ha műanyagpalackba töltenek az a 300% környezetvédő - kicsit megállt az idő. Nem véletlenül volt Irsán az első grafitűi az állomáson az, hogy "Az idő megált". Így betű szerint.

Előzmény: Mega Tróger (15972)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.07.20 0 0 15972
Mega Tróger Creative Commons License 2015.07.20 0 0 15971

S mi van akkor ha olcsóbb újat építeni, mint az igényeidet lejjebb adni???

Előzmény: Hajnal70 (15967)
szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.07.20 0 0 15970

Infó:

 

id. Török József nyugállományú vasúti kerékkötő  - tanúk sora előtt tett - gyalázkodását (irántam) tekintsétek egy öregember para és bűntudatos agyműködésének.

Én korábban az ellene indított peres eljárástól elálltam, a fentiek miatt.

Hadd mondja.

szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.07.20 0 0 15969

Be kell vetni a dédmamáinkat, ha SAJÁT gasztro-egyediséggel akarunk előállni NYÁRON.

 

A bográcsozás magyar és kun hagyomány. Odafent Szalatnyán a krumpli meg a rozs volt a fő táplálék.

A nyársazás BESENYŐ. Tudjátok, hogy hívják a magyaron kívül az összes (még a török, meg szláv) nyelveken is a besenyőket?

 

"PETCHENEG"=pecsenyeg., Innen a nyársas vagy roston, kövön sült neve magyarul.

 

De lenne egy écám: marhából jól állunk, legyen ÖKÖRSÜTÉS, de minimum 2 marha legyen nyárson, ennyi embernek.....A buli meg lakodalmas "rock", van is itt helyben, épp most lájkoltam a FB-n őket. Fura: zenei favoritjaim  csupa hard rock banda és egy albertirsai sramli banda....:)

Előzmény: Mega Tróger (15965)
szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.07.20 0 0 15968

Ez a relativizáló, visszakérdező metodika a liberálisok sajátja.

Azért ügyésznek, bírónak ne tedd fel.....sokba kerül(rendbírság).

 

S itt sem kellene: érvényes a "quod dixi, dixi" elv, vagyis "amit mondtam, megmondtam", tehát a vélemény erőteljes , határozott és megfellebezhetetlen.

Előzmény: Hajnal70 (15967)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.07.20 0 0 15967

S mi van akkor, ha egy adott dologhoz az igényeidet kell átgondolnod? :) 

Előzmény: Mega Tróger (15966)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.07.19 0 0 15966

Nem voltam bent, de kíváncsian várom, hogy mitől is lett jobb az átépítés után annál, mintha egy vadiújat építenénk, saját igényeinkre szabva?

Előzmény: Hajnal70 (15935)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.07.07 0 0 15965

Ez az infó megvan, tudom - ismerem a mesét.

Viszont rám nézve sértő, ha mégis ha valaki kőleves fesztivált szervez - gasztronómiai fesztiválként... - ráadásul Albertirsán, mintha nem lenne más olyan étel-ital alapanyag, amit a gasztróban meg lehetne jeleníteni...

Előzmény: szőkék hegedőse (15964)
szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.07.06 0 0 15964

T. Trógerunk, a KŐLEVES az egy a 77 MAGYAR Népmeséből, s valamelyik óvónéni (Bartos Marika?) kreataív ötletkéje.....

Jelzem, a Város tele van Hatalmas Arcokkal. De ész az nincs mögötte.

Előzmény: Mega Tróger (15962)
szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.07.06 0 0 15963

A napokban tán az Üllő-Albertirsa 4 sávos gyorsforgalmi út ügye véglegesült. (?!)

 

Ehhez nem lenne baj a város centrális forgalmát rendkívül zavaró kamionforgalomnak legalább egy déli bekötő úttal való elkerülése és a M4 - 405 főutakra a kijutás biztosítása.

 

Tudom, a magatehetetlen (vannak már erre pirulák ám....) városvezetés orráig nem látó felelősei kelletlenül azt válaszolják: MIBŰŰŰ?!

 

Mondjuk az Aquarius Aqua Kft. beszállhat. 

Mondjuk a Magyar Közút Nonprofit Zrt. állami vállalat ill. annak megyei leányszerve (mert ne tagadjuk, hiába a Zrt. megjelölés, ez egy állami hatóság....:-), szóval a Kormányzópártok helyi szervei tehetnének néhány lépést.

 

Ha nem tudnak, mert nem nézem  ki belőlük, keressenek és bízzanak meg olyat, aki TUD LÉPNI!

Mega Tróger Creative Commons License 2015.06.30 0 0 15962

kőlevesben merült ki idáig...

Előzmény: szőkék hegedőse (15960)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.06.30 0 0 15961
szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.06.30 0 0 15960

A minap Kecser Polgártárssal igen érdekes párbeszédet (chat-et) folytattam.

Aszongya a nem buta ember, hogy eme csendes helyen, Albertirsán ne légyen ideológiai-pártalapú vitatkozás, hanem - ez lehet a fazekasista komenizmus új blöffje- legyen "lokálpatrótizmus".

 

Már látom a sáncárkokat, a döngölt falakat minden ellen , ami MAGYAR és NEMZETI!

 

"Lokálpatriótizmus" ott lehet, ahol ahhoz a NÉPRAJZI adottságok még léteznek. Mert MOSTAN nem teremthetünk lokálpatriótizmust, a már tönkretett alberti szlovák népszokások, a megsemmisült irsai zsidó vagy vagy magyar népszokások híján.

 

Amelyek

1., a szociálizmusnak nevezett bolsevista anarchizmus,

 

2.,  a '68-asnak nevezett beat- és rock-generáció Nyugat-imádata és a tradíciók elleni, teljesült lázadása

 

miatt MEGSEMMISÜLT.

 

Amit a Kecser -féle kiskirályságban gondolkodó posztkommunista és Szent Fazék-imádó helyi (h.ly.) tábor akar, az nem lokálpatriotizmus, hanem nemzetárulás, esetleg keresek egy ráhúzható Btk. elkövetési magatartást is.

 

A bolsik 110 éves törtenetük során több nagy  Patyomkin-álcában léteztek, megtévesztést kísérelve meg.

 

Először 1902-ben mélyen alulmaradtak a Bernstein  vezette "revizionisták" (szociáldemokraták) táborával szemben , m é g i s "többséginek"  - oroszul bolsevik- hazudták magukat.

 

Aztán az 1917 nov. 7-én éjszaka "a Téli Palota ostroma"-ként feltüntetett tömeges nemi erőszakot a NOSZF győzelmeként tüntetik fel, máig(!!), mert a 20-as évek második felében Eisenstein, tipikusan orosz filmrendező csinált egy heroikus, monumentális hazugságot arról, amikor 167 részeg martalóc megrohanta a kiürített cári Téli Palotát  ( a cár 10 hónapja megbukott már), és az ott elszállásolt NŐI SZÁZAD (hadtáp, eü.) testét akarta....

 

Aztán népfrontmozgalom, meg spanyol "önkéntesek" is voltak, reguláris ruszki alakulatok és azok nemzetközi tagjai által, meg Békepárt, amely robbantgatott és rendőröket gyilkolt.

 

Most  - egy San Marino nagyságú helységben - a kommunisták, igen Váraljay polgártárs, kitaláltátok, hogy NEMZETI és MAGYAR az ne legyen, hanem tradíciók nélküli  "lokálpatriotizmus".....:(

 

Vagy a tradíciókat a gulyáskommunizmus jelentené?

dixxicsirke Creative Commons License 2015.06.17 0 0 15959

a szelektív hulladékgyűjtő szigetek környékére kitett kamerák működnek egyáltalán? vagy kamu?

ha nem kamu, kaptak már el egyáltalán valakit, mert felfeszítette a fedelet és széttúrta a szemetet?

vagy olyat, aki háztartási hulladékos zsákot tett le ezek környékén?

vagy csak egyszerűen ott hagyta a szemetét, mert tele volt a konténer, és abba már nem fért bele? az is szemetelésnek számít

 

ezek eredménye szemmel látható, de olyanról nem nagyon hallani, hogy emiatt bárkit is felelősségre vontak volna

szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.06.14 0 0 15958

MT, a hódok a Zagyva felső folyásán megfelelő (erdős, sűrű aljnövényzet, kidőlt fák) életteret találnak.

 

A Gerjénk itt méhg csak erecske, és a Tisza homokhátsági jobb partján, Kécskénél való csatlakjozása az Alföld nagy folyójánál csak mesebeli képzelet, hogy a természet regenerációja a kis Gerjéhez is elér. Amúgy kb. 12-14 éves koromban pézsmapatkányok, (csak semmi undor, ez nem valódi patkány, csak a neve hasonlít,) nagy szőrű, nyúl méretű állatok voltak a Gerjében a Marasztyi szakaszán.

Előzmény: Mega Tróger (15957)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.06.12 0 0 15957

Go Gerje Go!

 

Hátha hozzánk is elér:

http://tudositok.hu/12649/video/Hodok_a_Zagyvan

 

Mega Tróger Creative Commons License 2015.06.12 0 0 15956

egyébként meg ha a fórumon legalább rajtad kívül 5 ember megerősíti, hogy erre nagy szükség van,

akkor saját pénzből, támogatás nélkül is beszerzek és üzemeltetek 0-24 órában 95 % feletti biztonsággal egy ilyen kütyüt.

Ezt értse mindenki felajánlásnak.

Előzmény: almorav (15954)
Mega Tróger Creative Commons License 2015.06.12 0 0 15955

Van 2 ember is, akik elég gyakran rajta vannak Albertirsáról. Egyébként meg 15 km-es körzeten belül szignifikáns különbségek nem nagyon vannak.

 

 

Előzmény: almorav (15954)
almorav Creative Commons License 2015.06.12 0 0 15954

Már sokszor gondoltam, de most ebben a melegben, amikor gyakrabban nézi az ember az időjárási híreket ismét hiányát érzem egy albertirsai az IDŐKÉP hálózatán jelentkező időjárásjelző állomásnak.

A létesítés és üzemeltetés költségeit a helyi Önkormányzat valamilyen költségvetési fejezetéből azt hiszem gond nélkül tudná fedezni. Feltételezem, hogy ez a felvetés több albertirsai polgár érdeklődésével is találkozik.

szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.06.11 0 0 15953

Tisztázzuk:

 

Alberti-Irsán a Fidesz-KDNP Kormány ABLAKA nem jöhet létre a Fazekas-Krekács-Majorok-Várallyaji "TANDEM" üdejibe!

Miért is?

Íme, a dokumentum, s abból egy igen jellemző citátum:

http://www.sulinet.hu/oroksegtar/data/telepulesek_ertekei/Albertirsa/pages/005_IV_1944-1947.htm

 

 

Ez magyarázza nagyapámék és szomszédaik ellenérzését is IRSA (Hrivók...) ill. a kommunisták (Józsa Jenő, Józsa Elemér,  Józsa Benedek) irányában.

 

S a jellegzetes semmilyenfajtaság deklarálása:

 

"Régi és éveken át visszatérő hiányossága volt Albertirsának, hogy a község közéletében nem voltak kiemelkedő vezető egyéniségek. Az évek hosszú során megszokták, és el is fogadták, hogy: "Majd Cegléden megmondják."

 

Gratulálok a sok kis fazekasnak. Merjünk kicsik lenni!

szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.06.11 0 0 15952

A Vizes VB 3 év múlva lesz,

 

2020-ban  - tegnapi döntés - OLIMPIÁT kívánunk rendezni!

Előzmény: Hajnal70 (15949)
szőkék hegedőse Creative Commons License 2015.06.11 0 0 15951

Javallanám a helyi körzeti meghízottaknak és járőröknek, hogy ha mindenképp provokálni akarnak egy élethossziglani büntetőjogászt, úgy tegyék, hogy célt fognak érni.

 

Mennek a Pestvidéki Nyom. Ügyészségre.

Ez Schönläbernek is szól, meg Budainak is.

Mindenki tudja már, hogy hol a helye - főleg akiknek le is van írva a hatáskör, jogállás, függelmi viszony és a magatartási tilalmak.

 

Üdv.

Mega Tróger Creative Commons License 2015.06.07 0 0 15950

vasoszlop sor?

Előzmény: Hajnal70 (15949)
Hajnal70 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 15949

Az általam belinkelt cikkben azt írják összesen 20 milliárd megy úszásra 2020-ig a vizes VB-ig.

A többi sportcsarnokokra. A megkötés uszodánál a járásban ne legyen másik.

A sportcsarnoknál, hogy csak látvány sportág lehet és a város már ebben jeleskedve mutasson fel valami eredményt. 

 

Ui:

Hjaaj de szép vasoszlop sorunk lett...:)

 

Előzmény: Mega Tróger (15948)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!