Keresés

Részletes keresés

nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 323
>Komoly népszerűségre tett szert
pont mint csurka, haider, le pen es a tobbiek. az idegenellenesseg rovidtavon mindig nepszeruseget hoz, hosszutavon viszont bukast. ld ugyanezek eredmenyeit.
Előzmény: Amorf (321)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 322
"Az ország második legnagyobb államában egy ellenzéki vezető"
probald ertelmezni a "masodik", "egy", es "ellenzeki" kifejezeseket.
Előzmény: ef_ (320)
Amorf Creative Commons License 2002.12.05 0 0 321
Talán pont ez az a pártvezető, akir én is hivatkozom. Komoly népszerűségre tett szert.

Az ilyen hülyerségek miatt lesznek az emberek intoleránsak, szerintem.

Előzmény: ef_ (320)
ef_ Creative Commons License 2002.12.05 0 0 320
"nekem ugy tunik, ausztraliaban nem utkozik jelentosebb ellenallasba az idezett pelda."

"Az ország második legnagyobb államában egy ellenzéki vezető úgy nyilatkozott a döntésről, hogy a politikai korrektség őrületbe csapott át"

kackac

Előzmény: nazarene (315)
Amorf Creative Commons License 2002.12.05 0 0 319
Nekem meg úgy tűnik, hogy Ausztráliában -asszem Új Dél-Wales-ben - alakult egy párt, amely egyre népszerűbb. A párt népszerűsége sokat nőtt, mivel az emberek egy része nem érti meg az ilyen "engedményeket". Úgy tartják, hogy alkalmazkodni leglább egy minimális mértékben muszáj.

Továbbra is tartom, hogy ezzel csak egyéb problémákat kendőznek el, melyeket nem így és ilyen szinten kellene orvosolni.

Előzmény: nazarene (315)
kovvacs Creative Commons License 2002.12.05 0 0 318
nazarene, érdekel a véleményed azzal kapcsolatban, amit a 275-ös hozzászólásban leírtam. Kérlek, olvasd el.
Előzmény: nazarene (315)
bugylibicska Creative Commons License 2002.12.05 0 0 317
ÓÓÓ, tisztelt nazarene Úr!
Örülök, hogy találkozhatunk.
Meg szeretném Önt kérdezni, hogy a domain regisztrációs alapelvek be nem tartása, és ennek tudatos művelése az értékek szétverésének minősül-e vagy sem?
Hiszen amikor Ön igényelte a domainnevét (www.pannonradio.hu) tudta, hogy ez ütközik a regisztrációs alapelvekbe, mégis regisztráltatta magát, sőt miután "megtudta", hogy ezzel megtévesztő magatartást (3.2.c pont)folytat, mégsem mondott le róla, pedig aláírásával szentesítette, hogy ezt megteszi.
(igénylőlap d pont:"a domain név megválasztása területén a lehető legnagyobb gondossággal jártam el, és szavatolom, hogy az általam választott domain név, illetve annak használata más személy vagy szervezet jogait (pl. névkizárólagossághoz fűződő jogát, személyiséghez fűződő jogát, kegyeleti jogát, szerzői jogát stb.) nem sérti. Ha azonban ilyen jogsértésről tudomást szerzek, a névről önként lemondok")

Ejnye-bejnye.
Hát hogy tudok majd ezek után hinni Önnek?

Előzmény: nazarene (309)
kovvacs Creative Commons License 2002.12.05 0 0 316
Kedves vitatkozó felek!

Alapvetően helytelennek tartom azt a kiindulási pontot, hogy "kik a többség".
Hogyan függhet egy érték minősége mennyiségi elemektől?
Ki garantálja, hogy az EU-ban 10 év múlva több lesz a keresztény, mint a muzulmán? Ha több lesz, akkor is a többség fog dönteni? Vagy akkor keresünk másik érvrenszert?

nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 315
>Ettől függetlenül ott is létezik egy többségi kultúra
szerintem ausztraliarol nyugodtan peldat lehetne venni multikulturalizmus teren. ott valahogy nem eroltetik ezt a "tobbsegi kultura" kifejezest, kulonosen hogy nem ok voltak ott elsokent, hanem a bennszulottek.

>a többségi társadalom jobban fogja tisztelni a kisebbséget
nekem ugy tunik, ausztraliaban nem utkozik jelentosebb ellenallasba az idezett pelda.

Előzmény: Amorf (313)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 314
>De megyünk az EUba, hoppá.
hoppa, az eu jogrendjeben nincs benne. te meg miota akarsz csatlakozni?

>te is hangoskodó kisebbség vagy?
en igy latom, ez te vagy. nem tunik fel, hogy meg az elvbarataid is elhatarolodnak toled?

>Amikor elmész vendégségbe
ha vendegsegbe mesz. es ha mar ott elsz parszaz eve?

mi ez a "kishaver"? latom kezdesz ideges lenni. nezd, en megertem az indulataidat, hiszen biztos kicsinek, maganyosnak es sertettnek erzed magad, de probald meg felfogni, hogy az erzelmek nem potoljak az erveket.

tehat tovabbra is varom a valasozkat az alabbiakra, most mar szummazva:

1. hol szerepelt a peldadban a "kereszteny kozosseg" kifejezes?
2. mi az a "massag kultusz"?
3. hol a szuper peldad, ami megvilagtana a dolgokat?

Előzmény: ef_ (312)
Amorf Creative Commons License 2002.12.05 0 0 313
Történetesen tisztában vagyok :) Ettől függetlenül ott is létezik egy többségi kultúra (nem egy entikum alkotja, hanem több), mely ugyanúgy a keresztényi értékek/hagyományok szerint szerveződik.

Szerinted a többségi társadalom jobban fogja tisztelni a kisebbséget, ha ilyen hülyeségekkel kezdik a kisebbség boldogítását?

Előzmény: nazarene (311)
ef_ Creative Commons License 2002.12.05 0 0 312
De megyünk az EUba, hoppá.

"nehogy mar te dontsd el, hogy kinek miben van joga velemenyt nyilvanitani"

te is hangoskodó kisebbség vagy?

Amikor elmész vendégségbe, először csak ott alszol, majd a házigazdát munkába fogod, majd egyszerűen kirúgod és birtokba veszed a házát.
Hát ez a pofátlanság, kis haver.
Úgyhogy nekem ne osztd az észt, kis haver.

Előzmény: nazarene (309)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 311
off
bagoly vs vereb 1:1
on

>adva van egy többségi közösség, mely bizonyos értékek mentén szerveződik
bocs: ausztraliarol beszelunk. ismered az orszag tortenelmet? gondolom a trivialis tenyekkel tisztaban vagy. ausztralia abszolut multikulti hely.

>Ahelyett, hogy szavakon lovagoltok ezekre a kérdésekre kellene a válaszokat megtalálni
a kerdeseidre nincsenek kozos valaszok, tekintettel arra, hogy a konzervativ vs liberalis eszmek toresvonala pont ezek menten huzodik.
ef_ viszont nem konzervativ, hanem piti kis fajvedo.

Előzmény: Amorf (310)
Amorf Creative Commons License 2002.12.05 0 0 310
OFF
Szerintem fejezd be ezt a kioktató stílust,mert baromira idegesítő még olvasni is.
ON
Az alapvitát próbálom összefoglalni: adva van egy többségi közösség, mely bizonyos értékek mentén szerveződik. A kérdés, hogy a többségi közösségnek engedni kell-e értékeiből bármilyen olyan esetben, amikor a többségi közegbe valamely kisebbség bekerül. Mi a hangsúlyosabb, a magát jobban megvédeni tudó többség, vagy a kisebb érdekérvényesítő erővel rendelkező kisebbség? Vajon a kisebbségnek jogai mellett milyen kötelezettségei vannak? Vajon mennyiben változhat ez abban a tekintetben, hogy a kisebbség annak tudatában érkezett a többségi közösségbe, hogy ott más értékek mentén szerveződik a társadalom?
Vajon a többség szokásai sértik-e a kisebbséget? Vajon többséget - mint befogadót - sérthetik-e a kisebbségek megjelenése miatt megváltozott körülmények - történetesen egyes hagyományok elhagyása közös közegekben?

Nehéz kérdések, de szerintem megválaszolhatóak. Ahelyett, hogy szavakon lovagoltok ezekre a kérdésekre kellene a válaszokat megtalálni.

Előzmény: nazarene (307)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 309
>csakhogy ez kultúra és hagyományvédő intézkedések
nincs lenyegi kulonbseg, mert egy bigott konzervativ allaspontot kepviselsz egy vilagmeretu jelenseggel szemben. befogod a szemed es a szad, es azt hiszed, akkor nincs semmi.

>amit írsz, az max pofátlanság
latom, elfogytak az ervek. nehogy mar te dontsd el, hogy kinek miben van joga velemenyt nyilvanitani.

>Maygarország 1000 éves keresztény állam
tortenelem: elegtelen. politika elegtelen. a magyar koztarsasag szekularizalt allam.

>az EU alkotmányába keresik a lehetőségét, hogy a kereszténységet hogyan illeszthetik bele
norvegiaban meg kivettek belole. a magyarban meg bent sincs.
hoppa.

Előzmény: ef_ (308)
ef_ Creative Commons License 2002.12.05 0 0 308
"fajvedo intezkedesek ostobsagok"

csakhogy ez kultúra és hagyományvédő intézkedések.

az ostobaság pedig ezek mexüntetése a kisebbségi jogokra hivatkozva.

amit írsz, az max pofátlanság. Mármint belecsöppenve egy többszáz éves kultúrába és azt szélsőliberális elvek miatt szétverni.

Na erről szól a topic, és ezeknek állítok emléket.
Ha tetszik, ha nem.

"magyarorszag nem kereszteny allam, hanem szekularizalt koztarsasag."

Maygarország 1000 éves keresztény állam.
De nehogy pórulj járj, azt hiszem a HVG foglalkozott vele, hogy az EU alkotmányába keresik a lehetőségét, hogy a kereszténységet hogyan illeszthetik bele.
Hoppá. :)

Előzmény: nazarene (304)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 307
>Itt volt, van egy keresztény állam.
probald ertelmezni: VOLT. ma ez egy szekularizalt koztarsasag. tudod, mit jelent ez?
Előzmény: ef_ (305)
elefantkillah Creative Commons License 2002.12.05 0 0 306
ef!
vesztettél
ef_ Creative Commons License 2002.12.05 0 0 305
Itt volt, van egy keresztény állam.

ez az állam mindig befogadó volt.

Jöttek más kultúrájú kisebbsége, romák, kínaiak, szászok, zsidók, szlávok stb.

Ezek kultúráját természetesen el kell fogadnunk, meg kell ismernünk, de nekik is tiszteletben kell tartani a többség kultúráját.

Ha én egy mikrokörnyezetbe. egy baráti társaságba becsöppenek, akkor alkalmazkodom úgy,hogy közben nem adom föl saját magam, de nem rombolom szét a közösség addigi értékeit, hagyományait és nem követelek magamnak kívételes jogokat hanem beilleszkedem a társaságukba. Egyszerűen ennyi.

Ha pl. a példánál maradva muzulmán kisebbségként egy keresztény közösségbe megyek, ott teremtek magamnak otthont, akkor nem követelem a hagyományos Mikulás és Karácsony ünnep eltörlését. Max nem veszek benne részt. Max megmutatom, én mit ünneplek. És nem hangoskodok. És nem akarok magamnak több jogot, mint amennyi jár.

Előzmény: kvantum (302)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 304
>Hogy is volt akkor itt avval a keresztény állammal?
hogy is volt? ugy, hogy elvbarataiddal ossze-vissza beszeltek.
magyarorszag nem kereszteny allam, hanem szekularizalt koztarsasag.

>a szélső liberális vélekedés miatt fel kellene hagynia mindennel, ami addig azt a közösséget jellemezte
ez sizntiszta hulyeseg. minden kozosseg amikor masik kozosseggel keveredik, uj kozos szokasokat hoznak letre, mindketto alkalmazkodik.
tekintettel raa, hogy ez mar a XXI. szazad, ahol nem varosallamok leteznek, hanem multikulturalis tarsadalmak, az ilyen fajvedo intezkedesek ostobsagok.

Előzmény: ef_ (300)
ef_ Creative Commons License 2002.12.05 0 0 303
Nem, de véleményem szerint nálunk az szdsz testesíti meg ezt a szélsőliberális eszmeiséget.
Előzmény: Demim úr (301)
kvantum Creative Commons License 2002.12.05 0 0 302
Ember, te megint összevissza beszélsz:-)

Hogy jön ide at SZDSZ?

Ja, hogy most mégis liberális párt?

És pl. hozzánk milyen 'új kultúrájú kisebbség' jön, akikhez alkalmazkodnod kellene?

Vagy a kínai, török meg olyasz éttermekre gondolsz?
:-)))

Előzmény: ef_ (300)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.05 0 0 301
egyébként pont arra a visszásságra próbálom felhívni a figyelmet, hogy egy közösségnek, akinek megvannak a hagyományai, ha jön egy új kulturájú kisebbség, akkor a szélső liberális vélekedés miatt fel kellene hagynia mindennel, ami addig azt a közösséget jellemezte.
(pl Mikulás, karácsony)

Ez nálunk az szdsz.
egy példát plíz, hogy az szdsz mikor akarta eltörölni a karácsonyt... ;-)))

Előzmény: ef_ (300)
ef_ Creative Commons License 2002.12.05 0 0 300
Hogy is volt akkor itt avval a keresztény állammal?

egyébként pont arra a visszásságra próbálom felhívni a figyelmet, hogy egy közösségnek, akinek megvannak a hagyományai, ha jön egy új kulturájú kisebbség, akkor a szélső liberális vélekedés miatt fel kellene hagynia mindennel, ami addig azt a közösséget jellemezte.
(pl Mikulás, karácsony)

Ez nálunk az szdsz.

Én meg azt mondom, fogadjuk el az ő kultúráját, de ne adjuk fel a sajátunkat. Alkalmazkodjon ő és ne változtassa meg az, akik eddig alkották az ott levő közösséget.

Előzmény: nazarene (286)
kvantum Creative Commons License 2002.12.05 0 0 299
Próbálkozzál másik példával, mert ez eléggé gyöngécskére sikeredett:-)
Előzmény: ef_ (295)
nazarene Creative Commons License 2002.12.05 0 0 298
>Számos ausztrál óvodában
na meg egyszer: hol van ebben a kereszteny kozossegek kifejezes?
Előzmény: ef_ (295)
kvantum Creative Commons License 2002.12.05 0 0 297

Írod:
A mikulást betiltották, nemcsak ott, ahol a muzulmánok létszáma nagyságrendileg összemérhető volt a közösség létszámával, hanem mindenhol!

Szerinted a számos óvoda = mindenhol?

Viszont:
Van, ahol külön szólnak a Télapónak, hogy kikre fordítson figyelmet.

Vagyis nem mindenhol, te szerencsétlen:)

Előzmény: ef_ (295)
AgentOrange Creative Commons License 2002.12.05 0 0 296
ha ennyi eszük van, csinálják....
Előzmény: ef_ (295)
ef_ Creative Commons License 2002.12.05 0 0 295
"Számos ausztrál óvodában betiltották a Mikulást, nehogy megbántsák a kisebbségi csoportokat - írja a Herald Sun című lapra hivatkozva a Reuters. Egy óvoda azt tervezi, hogy egy bohóccal helyettesíti a Télapót, egy másik pedig karácsonyi ünnepség helyett év végi partit szervez. "
Előzmény: kvantum (287)
Amorf Creative Commons License 2002.12.05 0 0 294
Most olvastam ezt a Mikulás-storyt. Tényleg eléggé durva. Nekem olyan érzésem van, hogy a "politikailag korrekt magatartás" lassan már valóban őrületbe csap át.
Sokkal durvább, mint amikor Németországban leszedték a kereszteket azokból az osztálytermekből, ahova muzulmánk jártak - ezt még valamennyire meg is tudom érteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!