Keresés

Részletes keresés

schlumberger Creative Commons License 2005.01.02 0 0 205
Köszönöm, EDK!
Igen, elég nehéz. Nádszálvékony kolleginám nem is bírt vele, a logisztika azén dolgom volt.
Te működtetsz ilyet?
Letöltöttem hozzá a netről egy sj166.exe nevű fájlt, ha jól értelmezem, ez tartalmazza a hozzávaló drivert. Kell még ezenkívül valami hókuszpókusz hozzá ( a scsi kártyán kívül)?
Esetleg a Recognitával tud együttműködni?
Minden infot köszönök
sch.
Előzmény: edk440 (203)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.01.02 0 0 204
papírképek digitalizálás elég vacak munka, mert sok por keletkezik és azt mind el kell távolítani. én azért vettem filmszkennert (többek közt) mert így csak egy leica kocka méretnyi helyet kell pormentesen tartani ;9)
Előzmény: Bahn (194)
edk440 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 203
16 kiló... Súlyos jószág, ha stimmel az adat.
Előzmény: edk440 (201)
edk440 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 202
Hogy miért húzta át a végét, az kizárt dolog, mert nem tudom.
Előzmény: edk440 (201)
edk440 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 201
Depth 23 in
Height 4.5 in
Width 14.5 in
Weight 36.6 lbs
Optical resolution 400 dpi x 400 dpi
Interpolated resolution 1600 dpi 1600 dpi
Max document size 8. 5 in (Legal) 14 in (Legal)
Max supported media size A4 (8.25 in x 11.7 in)
Supported media type Slides, Plain paper, Transparencies
Media load type Manual load
Scanner interface type SCSI
Port / Connector required 1 Fast SCSI:1
Cable(s) Included 1 SCSI cable
Max operating temperature 122 °F
Min operating temperature 41 °F
Operating humidity range 10 - 90%
Compliant standards TWAIN

Itt
Előzmény: schlumberger (199)
schlumberger Creative Commons License 2004.12.28 0 0 200
és abban a speckóban mi van?
Előzmény: edk440 (198)
schlumberger Creative Commons License 2004.12.28 0 0 199
és abban a speckóban mi van?
Előzmény: edk440 (198)
edk440 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 198
Nincs, csak egy speckót néztem meg.
Előzmény: schlumberger (197)
schlumberger Creative Commons License 2004.12.28 0 0 197
szia edk, nincs esetleg vmi bővebb infod?
Előzmény: edk440 (196)
edk440 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 196
TWAINnek TWAIN, de párhuzamos porton nem csatlakoztatható, csak SCSIn.
Előzmény: schlumberger (195)
schlumberger Creative Commons License 2004.12.28 0 0 195
Sziasztok!

Kaptam egy uraságtól levetett HP scanjet II cx nevű scannert. Jó masszívnak tűnik. Nem tudok róla semmit, könyvecskéje nincs. SCSI csatlakozója van hátul, jött vele egy széles/keskeny SCSI-kábel is. Van viszont rajta printer-csatlakozó is, ami viszont arra enged következtetni, hogy TWAIN-módszerrel is lehet hajtani.
Tudtok-e valamit erről a szerkezetről, van-e valakinek ilyen?
Egy sj166 nevű drivert már sikerült találnom hozzá, de semmi gépkönyv...
Segítsetek, ha tudtok...Köszönöm
Sch.
Bahn Creative Commons License 2004.12.23 0 0 194
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni,szkennert akarok vásárolni,de nemigazán értek hozzá.Milyen paraméterekkel kell rendelkezzen, hogy otthoni használatra (régi papírképek digitalizálása stb) megfelelő legyen?
sztyopka_remixx Creative Commons License 2004.12.22 0 0 193

http://www.driverscollection.com/?H=Astra%201600U&By=Umax

 

itt mindkét drivert fel kell tenni. az általánosat és alul találsz egy külön szoftvert az XPre. de elötte tedd fel az általánosat.

Előzmény: sztyopka_remixx (192)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2004.12.22 0 0 192

"...nem értem miért nem működik, amikor elvileg az XP lefelé kompatibilis mindennel..."

 

Hát ezt meg hol hallottad?

 

Az XP nem kompatibils lefelé -- egyedüli rokona a Win 2000. ami jó oda, az többnyire jó XP-re is

 

az XP tud hazudni a programoknak (leggyakrabban nem jön be), hogy Ö egy win98, de hardverelemeknek nem.

 

ezesetben meg kell keresned a legfrissebb drivert és a scnennereknél a driver frissítés során beadni neki. megpróbálkoznák egy rendszervisszaállítással is még valami nagyon korai fázisra

 

---------------------------------

Előzmény: patrona (191)
patrona Creative Commons License 2004.12.22 0 0 191
A vezérlőpultban a scannereknél már egyszer töröltem, de ha újból bedugom ismét felismeri ugyanúgy 2000Unak. Addig meg ugye nem lehet törölni, amíg nincs csatlakoztatva. Drivert meg már kerestem égen-földön, de csak ezt találtam, amivel most is működik, ill. nem működik. Az lenne az igazi, ha a gyári CDről felmenne, nem értem miért nem működik, amikor elvileg az XP lefelé kompatibilis mindennel.
Előzmény: sztyopka_remixx (189)
Etus Creative Commons License 2004.12.21 0 0 190

Sziasztok!

Hát vannak  még csodák.  Ma feltettem az egyik gépemre a magyar XP. prof. SP2-es oprendszert és  megpróbáltam a régi szkenneremet feltenni ami nem jó xp sp2-nél és most jó, müködik gond nélkül. Irtó boldog vagyok, igaz most van 3 szkennerem és minden gépen egy.

ETUS

Előzmény: drdoktor (170)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2004.12.21 0 0 189
meg kell keresned a hozzávaló drivert. után a vezérlöpultbam a szkennereknél törlöd ezt a szkennert. majd újratelepíted a friss diverrel
Előzmény: patrona (188)
patrona Creative Commons License 2004.12.20 0 0 188

Helló!

 

Van egy UMAX Astra 1600U tipusú USBs scannerem. Nem egy mai darab, de nagyon jól működik. Vagyis működött, 98 alatt, de mióta XPm van csak egy szenvedés.

Elöször is a gyári telepítő CDről nem akart felmenni a gépre a driver. Keresgéltem mindenfelé a neten, végülis találtam valami drivert, ami állítólag ehhez is jó, de a gép 2000Unak ismeri fel. Ez még önmagában nem lenne baj, tudok is vele scannelni(igaz csak a winfos képolvasó varázslóval, ami egy szar), de a kép fekete lesz.

 

Namost  hogy tudom uninstallálni ezt a drivert, ami nyílvánvalóan nem jó, és hogy hozzam működésbe normálisan a scannerem?

 

Remélem tudtok valami tippet adni.

Köszi

 

Pat

sztyopka_remixx Creative Commons License 2004.12.08 0 0 187

ha a memória valóban jó (értsd nem hibás) nem probléma, hogy más a sebessége. ha ilyen kérdéseid, ezirányú kételeid támadnak ezt a topicot (hardver tippek) ajánlom neked:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020881

Előzmény: Etus (186)
Etus Creative Commons License 2004.12.08 0 0 186

Szia!

Hát most valóban megnyugtattál, mert örömöm nem volt felhötlen addig amíg olvastalak.  Valóban a mostani memória gyorsabb, mert nem kaptam PC 2700 és végig telefonáltam már mindenkit és csak jövöre igérték. Ekkor az egyik helyen azt mondták, hogy van a gépbe való de nem 2700-as hanem 3200-as és az is jó bele. Tényleg müködik is gond nélkül és én azon molyoltam eddig és ha mégsem jó csak el akarták nekem adni ezt a gyorsabb memóriát.....és gondom lesz?

ETUS

Előzmény: sztyopka_remixx (184)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.08 0 0 185
szívesen és én is örülök veled.
Előzmény: Etus (183)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2004.12.08 0 0 184

ha DDR akkor DDR kell bele. Itt vannak különbözö típusok, amelyekböl nem árt ha azonos 2700-es, de lehet gyorsabb is. Ilyenkor a lassabb lehúzza a maga sebességére a gyorsabb memóriát. azért a gyorsabbakat szokták venni, mert azok gépcserénél még valszeg jók lesznek, a lassabbak felett meg már eljár az idö (sebességileg)

 

de ahogy látom megoldottad. Örülök.

 

Képszerkesztési müveletéknél a legfontosabb elem a sok/gyors RAM.

 

minden más másodlagos (proca, vinyo, videokártya -- ebben a fontossági sorrendeben). Másrészt ramot bövíteni fajlagosan a legolcsóbb.

 

(videodigizés más tészta. ott a gyorsabb proca a fontosabb)

Előzmény: Etus (182)
Etus Creative Commons License 2004.12.08 0 0 183

Hali!

Végre sikerült bövítenem a memoriát és a végén hosszas számolgatás után egy 512-nél maradtam ezért most van 704 MB pontosabban (256+512) a gépben. A telepítö CD 1-t telepítettem, mert 358 MB RAM kellett hozzá és most "rendesen" fel lett téve. (a CD 2 nem is kellett, mert amikor beteszem  azt írja, hogy nem kell...!!!) Minden vidáman müködik és nincs is karácsony még.

Köszi mégegyszer a tanácsaitokat a szkennerrel memóriával kapcsolatban.

ETUS

Előzmény: drdoktor (179)
Etus Creative Commons License 2004.12.07 0 0 182

Szia sztyopka_remixx!

Azt mondták a Hp-sek, hogy PC2700 DDR SDRAM való ebbe a gépbe. Mondták, hogy fontos a DDR. (nem tudom, hogy mit jelent).  A gépen 2 particion van a C és D. A D meghajtón van az HP RECOVERY gyárilag és én, ha újra akarom húzni a rendszert, akkor csak az F10-es gombot nyomkodom, mikor indul a gép ezért nincs telepító CD-m sem. Minden rajta van a D-n. (XP HOME van). Így én nem tudok másik meghajtókat létrehozni, meg az az igazság, hogy nem is értek hozzá. Azt szeretném, ha minden müködne rendesen rajta.  Most csak egy HP descjet 3420-as nyomtató és ez a HP Scanjet 3770-es szkenner van rajta csak és van egy HP photosmart 435-ös digitális fényképezögépem.  Remélem, ha bövitik a memóriát akkor nem fog vacakolni a gép. Köszi a segítséget.

ETUS

Előzmény: sztyopka_remixx (181)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2004.12.07 0 0 181

kb félg giga ramtól lehet normális sebességgel fotókat szerkeszteni. de inkább 1. giga.

 

elmennék a sarki boltba és megkérdezném, hogy van-e nekik 1 azaz 1 db 512 MBos sdram moduljuk (ha jól olvastam azod van) -- ennek ára kb 80 dolcsi körül mozog itt a Hortobágyon. --- az árak amiket mondtál irreálisak, nacsak nem ecc-s ramok (olyan meg nem kell neked).

 

a hp gépedbe meg kellene nézni, hogy lehet-e önálló videokártyát tenni (van-e agp foglalat) akkor elmész a sarki boltba és veszel bele egy nvidiát vagy atit -- kb 50 dolcsi értékben.

 

a gép müködésérül még néhány szó:

 

a Photoshop utálja, ha a C meghatóra kell lapoznia -- ha meg van osztva több meghatóra a géped, akkor a Photoshop beállításaiban, a File menüpont alatt vakard elö a megfelelö menüpontot.. ha elkavarodtál szólj -- megnézem (PS 7-8-om van).

 

Egyébiránt: érdemes külön helyet (partíciót hagyni) a vindóznak, hogy oda lapozzon, ha már elfogyott a gigányi ramja. én általában a memória (ram) dupláját állítom be (vezérlöpult, rendszer, teljesítménybeállítások tájékán)

 

nekem egy canon filmszkennerem van. 2400 dpiben hozom be a kockákat. és mé sose kért virtuális memóriát.

 

Off

a helyzet az hogy kibasztál egy halom pénzt a HP marketigesei meg új autókon nyargalnak az olyanok miatt mint te. a programjaik meg úgy szaok ahogy vannak

On

Előzmény: Etus (173)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.07 0 0 180
> 2 db. (nem is egy hanem kettö CD) jött a mint telepítö

Te ez HP-éknél lehet teljesen normális, juteszembe a mellettem levőhöz is 2 van, egyik windows, másik macintos oprendszerre, utóbbit win nem is látja!
Előzmény: Etus (178)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.07 0 0 179
Dear Etus,

sajátgép > jobbegér > tulajdonságok > speciális fül > teljesítménybeállítások > virtuális memória módosítás

(sajna itt csak magyar win van, ráadásul w2k, de xp-ben is valami hasonló.
nem akartam angolra visszafordítani, spanyol meg nem beszélni)

helybeli árakhoz nem értek, de 256 helyett 512 MB(!) memória csak 150USD pl itt:
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?j=1&id=1061769820501&type=product&ref=03&loc=01

a helyedben kissé elgondolkodnék....

> Azért én nem értem, hogy egy több mint 2000 dolláros HP gépbe miért ilyen kevés memoriát tesznek.

a HP nevet meg kell fizetni, istenkém, hát keresni akarnak:)
főleg, ha hagyod...

csak tájékoztatásul gyerekem tavaly áprilisban kevesebb mint 500USD-nek megfelelő forintból egész jó kis - igaz "noname" - gépet rakott össze....
ebben a DDR 256 MB PC2100 266MHz memória kb. 37USD volt:)

üdv,
drdr
Előzmény: Etus (178)
Etus Creative Commons License 2004.12.06 0 0 178

Hali " mi doktor"!

Hát mondom én, hogy késön olvastalak...már megvettem. Tetszik egyébként nem is ez gond vele, hanem az, hogy 2 db. (nem is egy hanem kettö CD) jött a mint telepítö és már az elsöt sem sikerült feltennem. A másodikkal meg nem is próbálkoztam ezután.  Tudok vele szkennerezni, de azért jobb volna ha rendesen lenne telepítve szerintem.

növeld meg a virtuális memóriát (pagefile).-> ezt, hogy lehet megnövelni. Tudod nekem úgy magyarázd el, hogy pontosan mit kell csinálni, mert én már csak ilyen kezdö vagyok, de tanulok szívesen....

Ha minden igaz, holnapra ígértek memóriát és akkor sokat segítene nekem. Itt olyan össze-visszaság  van árakban, hogy az egyik helyen az ilyen memóriát ami nekem kell  310,50 USA $-ért vesztegetik :

DB221AX, 256Mb, PC2700 DDR-SDRAM DIMM Memory (32Mx64, DB221AX), $ 310,50

és holnap lesz a kedvenc boltomban ugyanez 200 dollárnak megfelelö bolivárért.

Nem tudom, hogy mennyiért teszik még be, mert ez csak a memoria ára.

Azért én nem értem, hogy egy több mint 2000 dolláros HP gépbe miért ilyen kevés memoriát tesznek.

 

ETUS

Előzmény: drdoktor (176)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.06 0 0 177
Szia thoto!
én meg most keveredtem net közelébe, mailt is olvastam, de itt is írom, hátha másnak is használ.

Mustek 1200cp
eredeti telepítője sajnos nem kompatibilis az xp-vel.
mindazonáltal nálam xpsp2hu alatt normálisan működik.
1. először is távolíts el minden a scannerrel kapcsolatos eddigi instalt
2. reboot
3. Mustek oldaláról 4 filet levenni, innen
http://www.mustek.com.tw/Download/driv_scanr/english/1200cp.html
web.exe
web.w02
web.w03
web.w04
ezeket bemásolni egymás mellé egy könyvtárba
4. _eredeti_ telepítő cd-vel install, végén, ha kéri reboot
5. web.exe elindít, végén, ha kéri reboot

más oldalakról levett cumókkal nem kell foglalkozni.

üdv, drdr
Előzmény: thoto (175)
drdoktor Creative Commons License 2004.12.06 0 0 176
Hali Etus!
hát nemmmegmondtam, hogy HP-t inkább ne....
memória:
ez egy marhaság, megint egy szarul megírt driver, olyan HP módra.
növeld meg a virtuális memóriát (pagefile).
Előzmény: Etus (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!