Keresés

Részletes keresés

jamamura szadakó Creative Commons License 2003.11.10 0 0 202
de nem szerepelt a mátrix folytatásokban. a hülye. szeráf szerepét így tizedannyira csökkentették. apropó: már biztos láttad, s ha a második nem jött be, akkor nyílván ez sem. ugyanaz a misztikus katyvasz... nekem bejött. :]
Előzmény: harpokratesz (201)
harpokratesz Creative Commons License 2003.11.10 0 0 201
nem az a baj ezekkel, hanem, hogy huszadrangú akciófilmek, de legalább JL képességeit aknázták volna ki. siralmas látni, amit csinálnak vele, egy ilyen őstehetséggel. a halálos fegyver 4-ben klasszul adta magát.
Előzmény: Sz. Balázs (200)
Sz. Balázs Creative Commons License 2003.11.10 0 0 200
Nekem sosem jutott eszembe a Romeo Must Die-ról a Mátrix...
Előzmény: jamamura szadakó (197)
harpokratesz Creative Commons License 2003.11.10 0 0 199
hát igen, ez a Dacascos gyerek is nagyon jó, kár, hogy nem szorult belé több ambíció.
Előzmény: jamamura szadakó (197)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.11.10 0 0 198
tényleg, a sárkány csókja. habár az inkább francia film, s mióta luc besson elveszítette az eszét, ez az egyetlen élvezhető film, amihez köze volt. a sárkány csókja sokkal inkább emlékeztet egy fasza HK kung fu filmre, mint a másik három.
Előzmény: harpokratesz (194)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.11.10 0 0 197
the one, cradle 2 the grave, romeo must die: ezek szarok. azt hiszem, ezen kívül van még a halálos fegyver 4, ami nem szar. sz'al harpogi nem beszélt félre.

és hogy miért szarok?

the one: a sok cgi baromkodás miatt. minek ide cgi, mikor van egy jet li-d?

cradle 2 the grave: összeeresztik dacascost és jet li-t és az egészből nem lesz SEMMI?!

romeo must die: brrr... gázos mátrixmajmolás, táncikálós bunyó aliyah-val.

ezek a filmek tizes skálán megérnek vagy 1-2 pontot.

Előzmény: e_dora (193)
harpokratesz Creative Commons License 2003.11.10 0 0 196
jól van, akkor értettél.
mindig csak a magam nevében teszek kijelentéseket, még ha nagybetűsen is. mindenki győződjön meg a saját szemével, szerintem is, a saját véleményhez meg joga van.
Előzmény: e_dora (195)
e_dora Creative Commons License 2003.11.10 0 0 195
ja, hogy neked nem tetszettek? Ez azért nem szinonimája a kapszlokkos SZAR-nak. Csak ovatosan. Mi még szar filmet sem csináltunk statisztaként... :) és persze azért volt gyanus a dolog, mert ez egy ilyen divat. Amikor vki baromi nagy szakértőnek akar latszani, akkor megcsavargatja a szakállát, és közli, hogy a HK filmek a jok, igaz, azt nem tudja, hogy miért, és nem is látta őket, de sebaj. De ezt nem rád irom, hanem csak általános megfigyelés, ne vedd magadra!
Előzmény: harpokratesz (194)
harpokratesz Creative Commons License 2003.11.10 0 0 194
na, én is sznob lettem, pedig nem ludmilla mondta.

tényleg nem tetszettek az amcsi filmjei, komolyan. konkrétan ezek: Öld meg Rómeót, A Sárkány csókja, Bölcsőd lesz a koporsód, Az Egyetlen. bár az utóbbi nem volt annyira rossz. nem Jet Li-vel van bajom, a filmek olyan közepes akciófilmek. JL jobb filmeket érdemel. tudom, hogy a hongkongiak se mind jók, de a háromnegyede szuper.

HERO-t még nem láttam, mert net-ről nem tudok letölteni (nincs fájlcserélőm), meg fogom venni a dvd-t, csak idő kérdése. kösz a tippet.

Előzmény: e_dora (193)
e_dora Creative Commons License 2003.11.10 0 0 193
jetli amerikai filmjei kurvára nem szarok (harpi, te minel tobbet olvasol, annal sznobabb leszel :), nem kell minden ittott hallott dologra rakattanni, indoklast kérünk) ..hanem JOK (na, kinek van nagyobb capslockja:).. Amugy listat talalni az imdb.com-on is..
HK filmjei is jelentek meg itthon DVDn, nem kell egybol kináig futni, A vörör sarkany legendaja, Gyilkos félállásban, Kockázati tényezp stb de ha tudsz angolul, akkor inkabb rendelj a neten és ezzekkel kezdd: Fist Of Legend, Thai Chi Master, Once Upon a Time in China 1-2-3, és persze az uj: Hero.

harp, a herot még nem is láttad?

jaigen: www.charmes.de itt van minden, német, olcso és jo. PL. Hero is, potom 15€.

Előzmény: harpokratesz (191)
harpokratesz Creative Commons License 2003.11.10 0 0 192
elnézést a sok hibáért, elírásért. gondolatban korrigáltam.
Előzmény: harpokratesz (191)
harpokratesz Creative Commons License 2003.11.10 0 0 191
bocs, hogy beledumálok, de egy két-tippet én is tudok adni:

ha kung-fu oktató vagy, akkor Jet Li mellett érdemes figyelni Donnie Yen-re is (feltétlenül), ő is Amerikában él, kínai származású kung-fus színész, elég felkapott.

Jet Li összes amerikai filmje SZAR, kivéve ezt az alább említettet és a Fekete maszkot, bár a hazai kiadása eléggé vágott és rossz minőségű, a film viszont jó. ha igazán jó Jet li filmeket akarsz látni, akkor sajnos a hongkongi ill., kínai filmjeit kell beszerezni valahonnan külföldről dvd-n, vagy a neten valami fájlcserélőről letöltögetni, vagy ha van f+ tvcsatornád, azon most dögivel mennek hongkongi akciófilmek. ezek aranyat érnek !

talán a HERO egyszer eljut hozzánk is a mozikba, a netenbiztos megtalálod. Jet Li legutóbbi filmje, Donnie Yen-nel együtt vívnak harcot. állítólag csodálatosa két nagy harcművészt szemtől szemben látni.

Jet Li honlapok:
www.jetli.com
www.jetli.com/hungary/index.php

Előzmény: Sz. Balázs (190)
Sz. Balázs Creative Commons License 2003.11.10 0 0 190
Én nem láttam túl sok filmjét, most vadászom őket, nemrég fedeztem fel magamnak Jet Lit. Amiket eddig láttam, azok a könnyen hozzáférhető filmjei: A sákány csókja, Öld meg Rómeót, Halálos Fegyver 4., Bölcsőd lesz a koporsód (utóbbi elég gáz volt).

Engem Jet Li óriási karizmatikus kisugárzása nyűgöz le ("Akkor felmegyek!" - Kiss of the Dragon). Ehhez hasonlót Bruce Lee óta nem láttam. Harcművészeti tudása - nekem úgy tűnik - elég megalapozott, ezt mint Kung Fu-oktató mondom. Rajta kívül csak két harcművész-színész filmjeit szeretem, Seagal-ét és Jackie-ét. Seagalnál még megvan az említett "chi-dús" karizma, Jackie meg vicces.

Kedves Érsek Dóra, úgy látom, te eléggé "képben vagy" Jet Livel kapcsolatban. Ha szépen megkérlek, írnál nekem egy mailt, benne olyan kevéssé ismert Jet Li-filmekkel, melyeket érdemes megszerezni? Előre is köszönöm!

harpokratesz Creative Commons License 2003.11.10 0 0 189
kellemes meglepetés volt ez a film nekem, egész jó a maga műfajában, akár jet li nélkül is. kiváló akciók, a humora is egész tűrhető, még mel gibson is szerethető benne, nem úgy mint manapság. jet li-nek meg a legjobb alakítása, mióta az USA-ba betette a lábát.
Előzmény: harpokratesz (185)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.11.04 0 0 188
kb. 1o-12 percet. ebből úgy 8-at a végén. vágott változatban még kevesebbet. :[
Előzmény: harpokratesz (185)
harpokratesz Creative Commons License 2003.11.04 0 0 187
nem láttam még. ha tényleg édes és főgonosz, akkor felveszem.
Előzmény: e_dora (186)
e_dora Creative Commons License 2003.11.04 0 0 186
még nem láttad?!? hiszen ebben a legédesebb főgonosz!
Előzmény: harpokratesz (185)
harpokratesz Creative Commons License 2003.11.04 0 0 185
Halálos fegyver 4. - TV2 nov. 9-én, 20.00 h.

Hány percet játszik benne, csak mert nincs a főszereplők között ?

harpokratesz Creative Commons License 2003.08.12 0 0 184
nem lehetetlen, bár mostmár hagyják meg az eredeti szereplőnek. én hülyeségnek tartanám.

RTL Klubon ment a múlt héten egy korai jet li film (Kung fu sárkány), hát, hogy milyen édes vót.

Előzmény: e_dora (183)
e_dora Creative Commons License 2003.08.08 0 0 183
van ez a pletyi hogy jet lesz a tigris es sarkany prequelben...
e_dora Creative Commons License 2003.07.05 0 0 182
na ez nem jet li hanem csak hero de music videos es tetszett, egyiken a tony l. danol

http://mediaserver.kingnet.com.tw/movie/hero2_hi.wmv
http://mediaserver.kingnet.com.tw/movie/hero4_hi.wmv

(akinek nincs savszelesseg a _hi helyett irjon _lo-t)

e_dora Creative Commons License 2003.07.04 0 0 181
valami drogot szedsz?!..
Előzmény: The Master of Kung Fu (180)
The Master of Kung Fu Creative Commons License 2003.07.04 0 0 180
Csak egy pillanatra azt hittem, önarckép... ;-)
Előzmény: e_dora (179)
e_dora Creative Commons License 2003.07.04 0 0 179
what?!
Előzmény: The Master of Kung Fu (178)
The Master of Kung Fu Creative Commons License 2003.07.04 0 0 178
Érsek Dóra???
Előzmény: e_dora (177)
e_dora Creative Commons License 2003.07.04 0 0 177
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.26 0 0 176
egyetértünk
Előzmény: The Master of Kung Fu (163)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.26 0 0 175
:] egy kicsit túlreagálod. a hozzászólásomban ott volt a kiskapu, miért nem azon bújtál át?

amúgy széleskörű premier valóban csak ősszel lesz amerikában, de a hero már számos moziban megfordult [és igen, fesztiválokon is], volt egy pre-premier :] is valamikor januárban. amúgy oscarra csak olyan filmet jelölhetnek, ami los angeles valamelyik nagyobb mozijában legalább egy hétig műsoron van. van még egy csomó kiegészítő klauzula, de kb. ez a lényeg.

mindegy, ezen nem fogunk összeveszni: a herora még biztos sokat kell várni, de vki csak bemutatja egyszer...

Előzmény: e_dora (174)
e_dora Creative Commons License 2003.06.26 0 0 174
azer meg nem kene lehazugozni mer tevedtem, es a mozik hivatalosan igy is oktobertol jatsszak, hogy valahol valamiert(fesztivalon) ment, az mas kerdes, es semmit nem valtoztat a lenyegen..
Előzmény: jamamura szadakó (173)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.26 0 0 173
az oscar-jelölés megvolt [csak egy német film nyert], ergo érsek dóra nem mondott igazat: a hero már ment az amerikai mozikban. [legalább egyben, legalább egy hétig :]
Előzmény: harpokratesz (167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!