Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2684

hogy azonos

Előzmény: Törölt nick (2683)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2683

Igen, ez igaz, az én szóhasználatom is ugyanúgy kritizálható, jogos teljesen, mint ahogy a kisbetű is... :-)

 

Na ezt még nem hallottam, viszont aranyos feltételezés :-). Nem vagyok forgalmazó. Pusztán életemben vettem összesen kb. 20 m2-ert ami fel lett használva.

 

EPH alatt azt értettem természetesen, hogy azon a potenciálon van. Nyilván a funkciója nem azonos vele, ilyet viszont nem is írtam.

 

Szabvány és jogszabályos kérdésben valahol ugyanazt mondjuk - ha belegondolunk, forgalomban sem lehetne az eszköz, hiszen a hazai előírásoknak nem igazán felel meg.

Előzmény: ötfelezős (2682)
ötfelezős Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2682

Hát, nem, bocs. A fi relé így csak olyan, mint a megy az áram. Pont, hogy baj van a fi relével, mert az egy rövidítést, tehát illik FI-nek írni. Aztán pláne, hogy valahová húzva van valami, villamosan lóg valami valamin, ezek csak még olyanabbak, mint a megy az áram. Ez már el van tolva, kifogást emeltél, miközben a te szóhasználatod ellen is lehetett kifogást emelni.  :D

(De közbevetőleg, te talán az egyik forgalmazó vagy? Mert akkor nem is érdemes a témát feszegetni, a haszonszerzés fontosabb, mint bármi.)

Talán már a csörtén túl (te kezdted) foglalkozhatnánk a témával is. :D Hogyan képzelhető el nem szabványos kivitelezés egy jogszabályos országban? Az új létesítménynél kellene egy minősítő irat, jegyzőkönyv, akárhogy is hívjuk. Igazából nem újnál is, de ott pláne nem érdekel senkit, amíg nincs baj.

Nem tudom, mit értesz pontosan EPH alatt, az EPH az nem ezt a célt szolgálja.

Kilépnék a topikból - én az érintésvédelemben vagyok érdekelt, ilyennek meg nem látom nyomát, félrevezetett a 2671-es hozzászólásban a szóhasználat.

Előzmény: Törölt nick (2680)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2681

Jogos ilyen értelemben...


Sőt ha tovább megyünk (kvantuumfizika) az elektronok vándorlása sem igaz feltétlenül így és ilyen formán. Azaz egy modellkép az egész igazából.

Előzmény: W_B (2679)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2680

Hát a fogalmak elnevezésén életünk végéig lehet vitatkozni értelmetlenül 100 féle megközelítésből 100 féle szóhasználattal mindenki mindennel összeveszve. Hogy most hívjuk fi relének, ÉVK (érintés védelmi kapcsolónak)-nak, ÉV relének, ÁVK (áram védelmi kapcsoló)-nak vagy bárminek lényegtelen, igazából főleg nyelvi okok azok amik ezt meghatározzák, meg az esetleges fordítási differenciák. A fi relé az egy idegen nyelvű szóhasználat/megfogalmazás rövidítése, semmi baj nincs vele, azon a nyelven megfelelő és fedi is a dolgot. Az más kérdés, hogy esetleg sokan a "cosfi"-vel keverik esetlegesen, de ettől még nem feltétlen helytelen a szóhasználat. Sok külföldi szócska jött be hozzánk és a műszaki világba, ez is kb így van.

 

De szóba került, kvázi áttételesen leírtam egyébként. Nálam EPH-a van húzva az árnyékoló fólia, azaz földpotenciál. Ez meg nyilván egy ÁVK-n, vagy fi relén vagy akárminek nevezzelek dolgon  lóg (sőt sokkal többön, egy mikrovezérlős kreálmányon is egyben ami vezérli az egészet,  minden ágnak az áramát méri/figyeli, így a 0-ét is)

 

Hogy ez így megfelel-e az érintésvédelemnek, mint szabványnak? Az egy jó kérdés, hivatalosan biztosan nem, eleve nem szabványos kivitelezés. Hisz maga a fűtőfilm sem túl szabványos kialakítású eszköz ilyen szempontból. Szigetelésvizsgálat volt persze természetesen, meg minden ami szerintem elengedhetetlen.


Sajnos ezeken nincs gyári megoldású és szabványoknak megfelelő lehetőség érintésvédelem kialakítására, eleve minősítve sincsenek, hacsak nem az elé kötött ÁVK magában nem annak tekinthető - ezen el lehet vitázni párezer hozzászóláson keresztül.

Előzmény: ötfelezős (2678)
W_B Creative Commons License 2020.07.03 -1 1 2679

"(az áram nem megy hanem folyik)"

 

Nyilván se nem megy, se nem folyik, max az elektronok mozognak..

Úgyhogy felesleges ezt kijavítani.

 

Előzmény: Törölt nick (2677)
ötfelezős Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2678

Az áram pont annyira megy, amennyire az áram-védőkapcsolót fi relének lehet hívni. :D

Volt egy barátom, aki szolgáltatónál dolgozott, mindig kiigazította a bejövő ügyfelet, aki nagyobb villanyórát akart: miért kellene kicserélni a Ferraris-rendszerű fogyasztásmérőt? :D Laikusnak szóló fórumon bármikor merem mondani azt, hogy villanyóra. Mint ahogy azt is, hogy fi relé, pedig az sem helyes szóhasználat. :D

 

No de nézzük a megadott lehetőségeket.

1. azt kár volt ideírni, mivel az érintésvédelemről volt szó

2. az sem az érintésvédelem tárgyköre, hanem a túláramvédelemé

3. ebből a nulla felé nem érdekes, lásd 2. pont

4. "akár máson keresztül, ami lehet ember élőlény is a legkedvezőtlenebb esetben esetben" na, ezzel vannak a bajok. Nincs olyan legális érintésvédelmi módszer, amelyik arra alapoz, hogy áramütést kap valaki, és majd akkor kapcsol le valami.

 

De igazából engem az árnyékolás érdekelt volna, mert úgy kezdődött, hogy az az érintésvédelem. Itt meg szóba sem került, hogy arrafelé folyik...

 

 

Előzmény: Törölt nick (2677)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2677

Sok lehetőség nincs, és ez jelentősen hibafüggő:

 

1. Semerre, mert semerre nem záródik az áramkör, mert pl a fólia elszigeteli a hibás/szakadt akármilyen részt.

2. Ugyanúgy a nullvezető felé, csak más útvonalon, mert pl egy vezetősáv elégett- akár más ellenállással is

3. Nulla felé ugyanúgy de pl más úton keresztül - ez esetben már várhatóan másfelé is lesöntölődik, pl föld felé

4. Föld felé tisztán, akár a beépített anyagokon keresztül, akár máson keresztül, ami lehet ember élőlény is a legkedvezőtlenebb esetben esetben.

 

(az áram nem megy hanem folyik)

Előzmény: ötfelezős (2676)
ötfelezős Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2676

Érintésvédelemre ott a FI relé

Mármint hogy van ott? Ha meghibásodik a szigetelt fűtőizé, akkor merre megy az áram? 

Előzmény: zsigusz83 (2674)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2675

Mielott felreertheto lenne, temeszetesen van fi rele is, kvazi eph-n igy az arnyekolas.

Előzmény: ötfelezős (2672)
zsigusz83 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2674

Igen, így korrekt az árnyékolással, de ezzel nem szoktak foglalkozni sajnos :( Nálunk Symalennel van vezetékelve a ház a padlóban a szerelő betonon a szigetelés alatt (van kábel bőven...), emiatt (is) lett a padló szigetelés anyaga a grafitos EPS100 (16cm), ha ez nem árnyékol eleget ...

 

Érintésvédelemre ott a FI relé csak rá kell kötni a rencört :)

Előzmény: Törölt nick (2671)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2673

Kb igen. Tudom hogy nem tokeletes, de a semminel jobb, gyarilag nincs semmi ezekben jellemzoen sajnos.

Előzmény: ötfelezős (2672)
ötfelezős Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2672

Árnyékolással az érintésvédelem?

Előzmény: Törölt nick (2671)
Törölt nick Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2671

Ha valaki emiatt aggodik, az azert nem megoldhatatlan problema (nalam is le van arnyekolva, igy egyben az erintesvedelem is meg van oldva - ez utobbi egyebkent szerintem nagyobb problema).

Előzmény: zsigusz83 (2670)
zsigusz83 Creative Commons License 2020.07.03 0 0 2670

Az elektroszmog miatt.

Előzmény: norbertos (2658)
norb1980 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 2669

Fűtök klímával is, rásegítek, meg konvektorral. Évente kifűtöm 900 m3-el a házat, a plusz áramszámla a klíma miatt elenyésző. Útáljuk a forróságot, 22 fok körül bőven elvagyunk télen. Eghy 12 nm-es szoba 2,3-as beltérrel amit fűtenék. Oda elég nekem egy 850 wattos, és panel, nem fűtőfilm. Gondolom ez nem kerülne nekem havi 20 ezerbe, hiszen akkor lenne annyi ha éjjel nappal menne. De dolgozunk, oviba járnak a külykök, utána edzések, este érünk mindig haza, én akkor lövöm be a konvikat, meg a klímát, utána már alvás és levenni mindent alacsonyabb hőfokra. Én mertem belőni hidegben havi 6-7 ezer villanyra. drasztikus időben november december január február az 28 ezer, október március 6 ezer. egy évben 34 ezer a szoba fűtése. De nem is számolgatom tovább, megveszek, legfeljebb ha nagyon nem jó, akkor kidobom, és megy vissza a kéményes konvektor.

norbertos Creative Commons License 2020.07.02 0 0 2668

Én a Tokyosolartol vettem. Nekem az egész házban elektromos futofilm ill. Fűtő szőnyeg van. Film a laminalt alatt, szőnyeg a csepezett területet alatt. 

Jövőre ha jól megy jon a napelem a tetőre, addig meg jon majd a villany számla. 

A laminalt alatt hamarabb felmelegszik, mint a csepme burkolat, viszont a csempe tovább tartja a hőt. 

Minden helyiségben külön termosztárttal tudom szabályozni a hőmérsékletet. 

 

Előzmény: norb1980 (2666)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.29 0 0 2667

Én a dimat-tól vettem, de lehet van jobb lehetőség is, nem tudom.

Előzmény: norb1980 (2666)
norb1980 Creative Commons License 2020.06.29 0 0 2666

És honnan érdemes venni? Elég változik az ár több tízezer ft eltérés is lehet. Nézem a cégtárban, van olyan cég amit két éve alapítottak, van amelyik a 90-es évek óta létezik. 

Törölt nick Creative Commons License 2020.06.27 0 0 2665

Minden hona alatt hoerzekelo akart lenni...

Előzmény: Törölt nick (2664)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.27 0 0 2664

Amiket mar iitt leirtak 100*. 3szoros aron futesz vele. Nalunk csak arra van, hogy egy adott helyiseg padlojanak hideg homersekletet megemeljuk amikor ott vagyunk. Alatta futetlen pince helyiseg van, es pont a nappaliba nem raktunk normal padlofutest (nagy hiba volt). Igy utolag bekerult. Van persze az aljzatban is szigeteles.

 

Amikor ott vagyunk 5-6 fokkal megemeljuk a padlo homersekletet, a gyerek maszik rajta nem a hidegen, stb. De nem normal melegre es homersekletre futjuk fel, csak kicsit megemeljuk, es nem is futesre van ilyen errelemben, xsak szakaszosan uzemel amikor ott vagyunk.

 

Kellemesnek kellemes, mert jobb a hoerzet, gyorsan melegit, stb, de iszonyazosan draga hasznalni, azzaz total gazdasagtalan. Viszont amire es amennyit mi hasznaljuk, arra jo.

 

130w/m2 folia van beepitve, csinaltam hozza 3F betapra egy 4 zonas vezerlot, minden egyes zona ssr  altal vezerelt es szabalyzott. Osszesen kb 2.5kw van a padloban, 3f ra elosztva a terheles. Minden zona alarr joerzekelo,  egyedileg minden zona allithato.

Előzmény: norb1980 (2663)
norb1980 Creative Commons License 2020.06.27 0 0 2663

És mi a véleményed róla? 

Előzmény: Törölt nick (2662)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.26 0 0 2662

Nálunk van, abszolute kiegésző céllal.

Előzmény: norb1980 (2659)
Mariusi Creative Commons License 2020.06.26 0 0 2661

 

 

 

" A Heliosa 44, 2000W infra hősugárzó öntöttvas színben azért jó választás mert:"  

 

 Mert lehet vele hűjíteni az embereket !!

 

 Ugyan ezt     tized áron is  el lehet érni !!

Stann85 Creative Commons License 2020.06.26 0 0 2660

Sziasztok,

 

3x5 méteres, nyitott teraszra szeretnék egy fali infra hősugárzót. (pl.: https://www.webkazan.hu/infra-halogen-hosugarzo/1552-heliosa-44-2000w-infra-hosugarzo-ontottvas-szin-24)

 

Alatta egy asztal lenne, illetve négy szék, vagyis a befűtendő négyzetméter nem lenne túl nagy. Viszont nem tudom eldönteni, hogy ezek a hősugárzók mennyire hatékonyak nyitott térben. Valakinek van róla tapasztalata? Nem a -20 fok felmelegítése a cél, de mondjuk ha már 5-10 fokban ki tudnánk ülni vacsorázni komfortosan, már elégedett lennék...

norb1980 Creative Commons License 2020.06.25 0 0 2659

Valaki használja ezt kiegészítő fűtésként? Pl. fűtött az egész ház, de egy szobában csak ezzel nyomja? Van valaki akinek van infrája, és tud tapasztalatból írni valamit? Mert csak képletekkel meg lebeszélő dumával / avagy fizetett tartalmú cikkekkel van teli a net.

norbertos Creative Commons License 2020.06.24 0 0 2658

𝚎𝚣 𝚗𝚎𝚔𝚎𝚖 ú𝚓! 𝙼𝚒é𝚛𝚝 𝚗𝚎𝚖? 

Előzmény: zsigusz83 (2657)
zsigusz83 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2657

Kisgyermekes családoknak nem tanácsos, de egyébként jó alternatíva.

Előzmény: norbertos (2656)
norbertos Creative Commons License 2020.06.19 0 0 2656

Én fűtő filmet raktam a laminalt padló alá. Nézd meg azt a megoldást is! 

30 perc alatt már jól érezhető a melege. 

Előzmény: _BP__ (2653)
_BP__ Creative Commons License 2020.06.04 0 0 2655

Szia, a legolcsóbbnak a klíma tűnik, valóban. Köszi

Előzmény: Poc2 (2654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!