Keresés

Részletes keresés

Mariusi Creative Commons License 2018.05.18 0 0 740

 Melyik födémre gondolsz ? Az egyik   már megvan. A vb. gerendás födémet csak befejezni kell. Némi aljzatbeton és burkolás. Vagy az aljzat sem kell csak hangszigetelés és burkolat.

 Nem kell túl bonyolítani. Itt nem két lakás elválasztásáról lesz szó , hanem lakáson belüliről.

 

 

' Fagerendás szerkezetben gondolkozunk a tervezővel! '

 

 

  Minek ide tervező ?

 

   Neki már nincs tevékenységi lehetősége. Csupa szakipari munka, gipszkartonozás, villanyszerelés, gépészet /  /víz é s fűtés / és burklás .

  A tér maga  beépítésre termett !!

Előzmény: Ric83 (739)
Ric83 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 739

Üdv!
2000 elején épült sátortetős kockaház tetőterét szeretnénk hasznosítani, míg kicsik a gyerekek.
E gerendás béléstestes födém van vasalt hálós felbeton nélkül. Házon belül egy főfalra támaszkodnak a vb gerendák!
A tetőtér nagy része fűtött lakótér lesz. De lesz egy nagyobb ~15m2 es egy kisebb ~6 m2 pakolos fűtetlen helyiség is.
Fagerendás szerkezetben gondolkozunk a tervezővel!
8/11 cm keresztmetszettel 60x80 cm-es osztással hevederváz készül melynek felületére 2 cm vtg. OSB lapok kerülnek elhelyezésre.
Födém rétegrend érdekelne.
Sokat olvastam a témában de csak egyre több kérdés merült fel bennem!
-Párazárás?
-hőszigetelés(meglévő Knauf bálás) a gerendák közé?
-osb lap,
-zajszigetelés
-osb lap
-burkolat
Belmagasság ~2,90
Köszönöm előre is a segítséget!

 

sirbedevir Creative Commons License 2018.05.08 0 0 738

Először én is egy második, fémlemez fedésre gondoltam a zsindely felett árnyékolásnak.

Aztán találtam egy olyan szép zsindelyt, hogy azóta keresem a megoldást, hogy mégis a zsindely látszódjon....

Van más ötlet esetleg, mint a jobban kiszellőztetett légrés a zsindely alatt?

Előzmény: Zöldár (737)
Zöldár Creative Commons License 2018.05.08 0 0 737

Az a 3  fok  különbség semmit nem jelent. Tehát mindegy hogy 5 cm a légrés vagy 10 cm.

 

 A vastag   - legalább 20 , de inkább  25 -30 cm hőszigetelés is inkább a téli energia takarékosság szemponjából lényeges.

 Nyáron csak egy megoldás létezik, ez a klíma.

 

  Lehet árnyékolással is védekezni. Kell egy  második tető a kettő között  és   nem 10 hanem legalább 50 cm rés. Na de ez meg hogy néz ki !!

 

 

 Ja a légrést  a pára elszállítására találták ki, a hűtés szvsz  csak egy belemagyarázás.

Előzmény: sirbedevir (736)
sirbedevir Creative Commons License 2018.05.07 0 0 736

Üdv!

Tetőt építtetek a lapostetős házamra, amit később szeretnék beépíttetni.

Tartok kicsit a melegtől a jövendő tetőtéri helységekben, ezért megoldásokat keresek ennek enyhítésére.

A tervezett rétegrend teteje: zsindely, zsindelyalátétlemez, deszkázat (nem osb), légrés, újabb deszkázat, szarufák a hőszigeteléssel stb.

Utánaolvastam, hogy a két deszkázat közötti légrés fő szerepe a pára kivezetése, és ehhez a funkcióhoz van méretezve az 5cm-ével, az X négyzetméterenkénti szellőzőkkel, a gerincszellőzetető elemmel.

Kíváncsi voltam, hogy ha ezt a légrést megnöveljük, és a szellőző nyílások összkeresztmetszetét is ehhez növeljük, esetleg csökkenthet a nyári nappali hőmérséklet az érintett helységekben.

Csináltam két kísérleti deszkamodellt, az egyiket a szokásos 5cm légréssel láttam el, a másikat 10cm-el.

Most a tavaszi déli napsütésben megmértem az alsó deszkázat hőmérsékleteit.

Az 5cm es 35 C volt a 10cm es 32C.

A rétegrendben következő hőszigetelés úgy gondolom csak lassítja a hőáramlást a helység beltere felé, de az ehhez a 35C vagy 32C hőmérséklethez igazodik lassan.

Vajon ez a 3C hőmérséklet különbség megjelenik a helységben is? Mert ugye nem mindegy hogy lefekvéskor (tekintsünk el a klíma használatától) 29 vagy 26C a szobahőmérséklet.

Tomi5244 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 735

Igen, a távtartós lécezés megvalósult, "csak" a fólia adta meg magát. 

Előzmény: joevagyok68 (734)
joevagyok68 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 734

Újrafóliázás erősen kizárt, 

 

Légrés/átszellőztetés ki van alakítva ? (fólia felett, gerendán 5*5 stafni, majd azon cserépléc )

Mert ha nincs, akkor már 2 ok, hogy hozzá kell(jen) nyúlni !

Előzmény: Tomi5244 (727)
Tomi5244 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 733

Értem, köszi szépen, bár ez a tetőtér olyan épületen van aminek az alsó szintje raktár, garázs, egyéb soc. helyiségek. Szóval annyira nem lesz gond, ha lehallatszik bármi is. 

 

2x10 cm-es szigetelés lenne az elképzelés, fedésben egymással, hogy ne legyen hőhíd. Vagy 1x15 és 1*10cm, csak a 15-ös nem fér el rendesen a szarufa mélysége miatt. Kőzet/ásvány gyapotra gondoltam az nem csuklik össze könnyen, esetleg ajánlhatnátok márkát, típust. 

Előzmény: Törölt nick (732)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 732

még elfelejtettem, érdemes mindenképp valami hanggátló, akár úsztatott padlót építeni, mert megkeserítheti az életed, ha mondjuk felköltözik a családtag, és minden lépését hallod, hogy épp merre jár. Az eps/xps nem hangszigetel!

 

Előzmény: Tomi5244 (727)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 731

amit a szakik kitalálnak szigetelést, azt duplázd meg :) Az élhető tetőtér alapja a jó szigetelés.

Szigetelésnél nagyon figyelni kell, hogy rendesen ki legyen töltve a szarufák közötti hézag. Ha a fal a koszorú fölé nyúlik, akkor annak a tetejét is érdemes szigetelni, nem csak az oldalát. A párazáró fóliával szintén nem szabad spórolni, és figyelni kell, hogy utólag a villanyos emberke ha lyukakat vág rá, akkor utána az vissza is legyen korrektül javítva. Ehhez megfelelő javítószalagot használjon, ne valami tescos cellux ragasztót :)

 

Előzmény: Tomi5244 (727)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.03 0 0 730

A saját építésű családi házánál mi is így jártunk, viszont amit most vettem magamnak családi házat, szemre kb ugyanaz a sárga fólia van, 30 éves, de olyan, mintha új lenne. Felébredt bennem a gyanú, hogy lehet árultak/árulnak itthon ebből valami hamisítványfélét. Ugyanaz a szín, kinézet/márka, aztán az egyik pár év után porlik, a másik 30 év után is áll.

 

 

Előzmény: sylvanus67 (728)
Tomi5244 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 729

Rácsos igen, de fehér színű. Még annyi lemaradt, hogy a kúpcserépnél és tőle 1-1 méterre más fólia került fel, így azok tökéletes állapotban vannak (szürke) 

Előzmény: sylvanus67 (728)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 728

tető fólia tökéletesen tönkremenjen.

 

 

Melyik ez a fólia? Az a sárga, rácsos? Mert az nálunk is pereg kifelé.

Előzmény: Tomi5244 (727)
Tomi5244 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 727

Sziasztok!

 

Volna egy 2010-ben épült ház, aminek a tetőtér beépítése most vált aktuálissá. Rendkívül elszomorító, de 8 év elég volt ahhoz, hogy a tető fólia tökéletesen tönkremenjen. Nem tudok most képet feltenni, de méhsejtszerűen szétporlad az egész. Nem tudom a típust, de tuti nem bramac. A cserép viszont az. Római sötétbarna, protektoros. A tető építésénél mindent szépen és körültekinteően végeztek el, de sajnos a fóliával mellényúltunk. Újrafóliázás erősen kizárt, hiszen szarufáig kéne bontani az egészet. Szóval tuti, hogy ez így marad. A szigetelés kiválasztásában kérnék tanácsot, hogy Ti, hogy állnátok neki, mire kéne odafigyelnem. Szarufaközökhöz, már akkor feltettünk egy 5 cm-es távtartós dróthálót a fólia és az érkező szigetelés közé, bár ennek nem tudom, hogy most milyen előnye/hátránya van. Ha több infó kell, akkor leírom ha tudok rá válaszolni.

 

65m2 alapterület, egy nagy helyiség lesz az egész, amiből csak egy kis fürdő lesz lecsípve. 1M-es attikafal, tetőszerkezet pedig széklábas kivitel, szóval van 4 oszlop is. 

 

Köszi szépen.

sylvanus67 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 726

3. Gipazkarton függeaztőkkel tetőlécekből 60 cm osztásközzel a gendákkal merőlegesen ùj belső tetősìk lètrehozása, kitöltve 10 cm kőzetgyapottal

 

 

több lécet összeraktál, hogy kijöjjön a 10 cm-es vastagság?

 

 

6. Belsö burkolat

 

mi lett a belső burkolat?

Előzmény: gelsystem (725)
gelsystem Creative Commons License 2018.05.01 0 0 725

Ugya ez volt nàlam is a tetőszerkezet kezdö kialakìtása.,

Ahogy èn megoldottam:

1. Szélzárás: illeaztèseknèl páraátereaztő fólia tisztitása, ragaaztása

2. 10 cm kőzetgyapot berakása a gerendák alsó sìkjához illesztve, ìgy maradt a szigetelés ès a fólia között 5 cm légrès nem az igazi, de nem akartam ellenlècezès miatt lebontani az egèszet

3. Gipazkarton függeaztőkkel tetőlécekből 60 cm osztásközzel a gendákkal merőlegesen ùj belső tetősìk lètrehozása, kitöltve 10 cm kőzetgyapottal

4. Többrètegű hőtükrös-pukkantós párazáró fólia átfedèseknèl ragasztva

5. 40 cm-es osztással párnafa

6. Belsö burkolat

A plafon rèsznèl a gerendánál a belső párnafa síkja maga a gerenda, felfele hìzlaltam a szigetelèst ìgy a magasság veaztès csak a párnafa ès a belső burkolat vastagsága

Előzmény: xxMuKixx (724)
xxMuKixx Creative Commons License 2018.04.29 0 0 724

Sziasztok!

 

Családi házunk tetőterét szeretnénk beépíteni, azonban van pár "probléma":

  • a lépcsőfeljárónak az építésnél csak 150 cm lett elhagyva. Gipszbeton lépcsőben gondolkodunk. tudjuk nem lesz kényelmes a lépcső, de a gerenda kiosztás miatt nem nagyon tudunk mit kezdeni ezzel.
  • A térdfal magassága 82 cm. Ha ebből levonom az 5 cm hőszigetelést illetve a 8 cm aljzatbeton, akkor marad 69 cm.
  • nincs kialakítva szellőző réteg a tetőnél (szarufa (14,5 cm), hófogó fólia, cserépléc, kerámiacserép)

A tetőszigetelésnél 20 cm kőzetgyapot szigetelésben gondolkodunk. Ha jól gondoljuk a rétegrend miatt, ehhez le kell szedni a cserepet, cserépléceket. ezt követően a szarufákra hosszába 5 cm-es léc, majd erre a cserépléc és a cserép. Volt szaki, aki azt mondta, hogy elég a 15 cm szigetelés és akkor nem kell leszedni a cserepet, de kicsit bizalmatlan vagyok, sztem kellene a 20 cm minimum.

 

A belső válaszfalaknál 10 cm-es ytongra gondoltunk.

 

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy a lentebbi elképzelésnél szerintetek milyen kivitelezési nagyságrendre számítsunk.

 

Előre is köszönöm!

 

Ez lenne az elképzelés:

 

 

 

Ez pedig a mostani állapot:

 

 

 

 

 

 

Köszönöm,

Muki

csakesz2 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 723

Minőségi hőszigetelt padlásfeljáró tűzgátló beépítéssel, kulcsrakészen:  https://padlasfeljaro.com/

egon1111 Creative Commons License 2018.03.25 0 0 722

Köszönöm.

Előzmény: zöldeskékek (721)
zöldeskékek Creative Commons License 2018.03.25 0 0 721

 Nem feltétlenül kell eltávolítani a salakot.

 Viszont a födémszerkezetet  alaposabban fel kell tárni és megismerni !!

Előzmény: egon1111 (720)
egon1111 Creative Commons License 2018.03.16 0 0 720

Sziasztok!

 

A tetőtér beépítésén gondolkozunk az érdekelne, hogy a födémen a gerendák között levő salakot el kell távolítani vagy szintezéssel lehet rá építeni a padlózatot (milyen rétegrendet kéne csinálni) ? A betongerendák köze betonnal van kiöntve azon van a salak a gerendák tetejétől -5 cm re. A gerenda osztás  100 cm kb. a hossz 5 m. Várom az javaslatokat, köszönöm.

murray Creative Commons License 2018.03.01 0 0 719

hát fura dolog ez. keress egy kivitelezőt vagy vmi mestert meg egy mérnököt aki megtervezi/lerajzolja. ha engedélyezik akkor bele lehet vágni. kérdés milyen súlyt akarsz oda felvinni? növényeket hordóban? kerti bútorokat? 

egyszerre kell könnyünek lenni a tetőterhelés miatt, de nehéznak is mert egy jó vihar átrendez ott mindent az nem túl jó. 

vigyél fel egy medencét és ennyi! :-)  látom a lakópark teraszokon is ott is fürdenek. 

Előzmény: Botond Kovács (717)
Téli nap Creative Commons License 2018.03.01 0 0 718

 Egy bádogtetőm lehet járni, óvatosan, de nem rendszeresen.

Előzmény: Botond Kovács (717)
Botond Kovács Creative Commons License 2018.02.28 0 0 717

Bádogtető, bocsánat ha nem voltam következetes. Járni lehet rajta, többször voltam fent jómagam. Hőszigetelés szerintem nincsen, de igazából semelyik lakó, se a közös képviselő nem tudja mi lehet a bádog alatt. Vízelvezetése egy enyhe leejtés a, gang felé, ahol ereszcsatorna van. Az biztos, hogy valamilyen trükkös megoldást kell kitalálni. 

Egyébként ma voltam az Önkormányzat építési osztályán, felőlük szerencsére nincsen semmilyen megkötés. Akkor lesz engedélyköteles a történet, ha a lakásból felmenő lépcsőnek a kijárata valamilyen emelvény, építmény lesz. Egyébként a hölgy szerint nem lehet probléma, nem zavar a városképbe, ha benyújtunk egy tervet akkor ők ezt lenyilatkozzák amit szóban elmondott. Egyelőre jól halad a dolog, de természetesen még nagyon az elején vagyunk.

Előzmény: murray (716)
murray Creative Commons License 2018.02.28 0 0 716

hát ez nem egyszerű. milyen az a bádogtető? járni lehet rajta?  vízelvezetésbe , szigetelésbe belenyúlni nem túl jó. 

mondjuk akarsz egy fix alapon álló pár nm tetőteraszt, mondjuk teraszburkoló fa alapon. de mi tartja? a semmibe nem lehet rakni. bekötési pontokat találni,  megépíteni , lakótársakkal viaskodni, megéri ez? 

nem fogják engedélyezni. 

 

ha ismered sutyiba a kijáratot kiviszel pár napozóágyat, napernyőt  reggel , este behozod, helló, ingyen van. 

 

 

 

Előzmény: Botond Kovács (714)
Téli nap Creative Commons License 2018.02.28 0 0 715

És ha megengeded  az a zöldfelület nem véletlenül bádog borítás ?  Vagy micsoda ?

Előzmény: Botond Kovács (714)
Botond Kovács Creative Commons License 2018.02.28 0 0 714

Igen a zöld lapostető a lényeg, oda szeretnénk csak egy egyszerű kiülőt. kert nélkül, inkább csak pár napozó, árnyékvitorla, rattan, ilyesmi, max pár tuja vagy muskátli a hangulat miatt. 

Előzmény: murray (713)
murray Creative Commons License 2018.02.28 0 0 713

tehát te a képen lévő zöld sík lapostetőn akarsz egy teraszt? egy tető kiülő valamit? növényekkel, kerti bútorokkal? 

 

Előzmény: Botond Kovács (711)
Alreem Creative Commons License 2018.02.28 0 0 712

Akkor félkrértettem. Ez esetben vételi ajánlatot kell adnod a társasháznak, amit ha nem fogadnak el, akkor ne vedd meg. Tényleg sok társasháznak elszállt ötletei vannak a közös terület árairól. Ha nem kell nekik a pénzed, akkor tartsák meg a tetőt és fizessék a javítását, ha beázik.

Előzmény: Botond Kovács (711)
Botond Kovács Creative Commons License 2018.02.27 0 0 711

Se beépítés, se ráépítés nem történne. Vagyis pontosan nem tudom a ráépítés meghatározását, de szerintem egy fedetlen terasz kialakítása nem számít ráépítésnek. Javítsatok ki ha tévedek. Gyakorlatilag csak egy kijáratot szeretnénk a tetőn, és egy saját feljárót a lakásból. Illetve a terasz kialakításához szükséges egyéb munkák.

Amennyiben meg tudnám venni a társasháztól, attól kezdve már nem maradna közös tulajdonban.

Előzmény: Alreem (710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!