Keresés

Részletes keresés

Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2020.05.29 0 0 6648

Nekem nem okozott égést a sugár (azt mondják, géptől is függ). Az emlődaganatos ismerősöm Kék Lukács kenőcsöt használt a sugár okozta égésre. De szerintem csak akkor vegyél másik kencét, ha nem hat az aloe gél. 

Előzmény: abrahati (6647)
abrahati Creative Commons License 2020.05.28 0 0 6647

Nagyon köszönöm a krémmel kapcsolatos javaslatokat. Aloe gélünk van is otthon. Eszembe nem jutott magamtól... A másik krémet is beszerzem szükség esetére. Köszönöm még egyszer.

berczi65 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 6646

Szia! Nekem a doki a Panthenol habot javasolta, de nekem volt itthon sima natúr aloe gél és az szuper jó volt!!!! Esténként bekentem az érintett fejbőrt és semmi panaszom nem volt. Szerintem ha van otthon ilyen növényed használd nyugodtan a benne lévő gélt.

Előzmény: abrahati (6644)
kicsibea2 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 6645

Szia, mi annak idején egy Radiocare nevű krémet kaptunk; ami elvileg kifejezetten sugrákezeléshez lett kifejlesztve (regeneráló krém összetételénél fogva segít megvédeni a bőrt az agresszív sugárterápia károsító hatásaitól). Igazán nem sokat használtuk, mert nem volt rá szükség; de erről nagyon jókat olvastunk. 

Előzmény: abrahati (6644)
abrahati Creative Commons License 2020.05.26 0 0 6644

Sziasztok! A sugárkezelésnél milyen krémet javasolnátok? Sajnos már a harmadik héten/6 hetes a kezelés/30 alkalom/ sebes lett a krémezés ellenére a párom fejbőre. Nagyon köszönöm a segítséget. Mi lehet nem jó krémet használunk, nem tudom.

kicsibea2 Creative Commons License 2020.05.22 0 6 6643

Sziasztok,  köszönöm szépen kedves soraitokat. Engem az egész út során csak az vezérelt, hogy megvédjem a szeretteimet, férjemet és a kislányomat.  A sors valahol adott is, nem csak elvett: az elmúlt 25 hónapból 18 szinte tünetmentesen telt el, amiért nem lehetek elég hálás, próbáltam annyi együtt töltött időt, annyi élményt gyűjteni magunknak, amennyit csak lehet.  Ennél többet egyik sorstársunknak sem tudok tanácsolni. Az utolsó hónapok a küzdelemről szóltak a méltóságért, amiben a jelenlegi helyzet finoman szólva sem volt egyszerű, szinte sehonnan sem kaptam segítséget.  

De nem voltam hős, távolról sem. Biztos vagyok benne, hogy minden ember hegyeket tud megmozgatni azért akit szeret. Ez ilyen egyszerű. 

Előzmény: 8.Csepi (6642)
8.Csepi Creative Commons License 2020.05.22 0 0 6642

Bea Drága !  Borzasztóan sajnálom.... Tudom, mit éltetek, éltél át. Nincs vigasz... Veletek vagyok, ezt nem lehet kiheverni.
Szeretettel: András

Előzmény: kicsibea2 (6635)
abrahati Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6641

Igen, őszinte részvétem tőlem is így ismeretlenül. Borzasztó ez a betegség, amit eddig 2 hónapja a párom révén látok belőle. Minden tiszteletem a Tiéd a kitartásodért. Emberfeletti erő kell ehhez úgy látom, pedig mi még a harc elején tartunk. 

_chillout_ Creative Commons License 2020.05.21 0 0 6640

Őszite részvétem :-(

Előzmény: kicsibea2 (6635)
AnyaPeli Creative Commons License 2020.05.20 0 0 6639

Nagyon együttérzek veled. Mi, akik ezt átéltük, tudjuk min mentetek keresztül. Az elkövetkező nehéz időszakban is sok erőt kívánok. 

Előzmény: kicsibea2 (6635)
berczi65 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 6638

Ismeretlenül is őszinte részvétem! Csodállak a kitartásodért!

Előzmény: kicsibea2 (6635)
Dria81 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 6637

Borzasztóan sajnálom! Őszinte részvétem! :(

Sok erőt, kitartás és megnyugvást kívánok!  

 

Előzmény: kicsibea2 (6635)
abrahati Creative Commons License 2020.05.20 0 0 6636

Sziasztok! Tudtok javasolni valamilyen probiotikumot vagy gyomorvédő/erősítő vitamint vagy teát a sugár és kemoterápiás kezelés alatt? Április elején műtötték, második hete mennek a kezelések a páromnak és nagyon rossz a gyomra. Székrekedés, puffadás stb. Köszönöm szépen a javaslatokat.

kicsibea2 Creative Commons License 2020.05.20 0 2 6635

Kedves AnyaPeli, az utóbbi időben lehet hogy sokat csuklottál, annak én voltam az oka. Nagyon sokat gondoltam erre a bejegyzésedre, miközben kísértem végig férjemet az utolsó úton, amely a mai napon végetért.  :( 1 héttel kevesebb, mint 46 földi év adatott meg neki és az űr, amit maga után hagyott máris óriási. 

Mindenkinek köszönöm, aki mellettünk állt az úton, és külön hálás vagyok a fórum néhány tagjának, akik abszolút önzetlenül támogattak teljesen ismeretlenül minket lelkiekben. Sok hasznos információt, előrevivő gondolatot találtam itt az elmúlt két évben, és maradni is fogok, hátha én is tovább tudom adni ezt a tudást másoknak. 

Előzmény: AnyaPeli (6139)
Dria81 Creative Commons License 2020.05.17 0 0 6634

Szia! 

Nekem tavaly szeptemberben volt gamma késes beavatkozásom Debrecenben. 

Kérdezz/kérdezzetek nyugodtan, szívesen válaszolok! 

Nekem Meningeoma grade II daganatom van, amit nem sikerült teljesen kivenni, ez kezdett nőni másfél évvel a műtét után, azért kellett a sugár. 

Előzmény: gruszki (6608)
abrahati Creative Commons License 2020.05.17 0 0 6633

Köszönöm

Nem_foglalt_név_újra Creative Commons License 2020.05.17 0 0 6632

Szia! A kemo mellé szedett hányáscsillapítónak lehet ez a mellékhatása. Elég nehéz megküzdeni vele, de jó hír, hogy a kemomentes napokon helyreáll a rend. Sok folyadékot kell fogyasztani és rostban gazdag ételeket. Az útifűmaghéj, a lenmag, a zabpehely, a szilvalekvár is segíthetnek. 

Előzmény: abrahati (6631)
abrahati Creative Commons License 2020.05.17 0 0 6631

Sziasztok! A kemo és a sugárkezelésnek lehet szorulás is a mellékhatása? Ilyesmire mit szoktak javasolni, adni? Köszönöm előre is a tanácsokat, tapasztalatokat.

abrahati Creative Commons License 2020.05.11 0 0 6630

Sziasztok! Segítsetek kérlek. Párom műtötték a győri korházban homloklebeny daganattal egy hónapja. Most bent fogták a kórházban, mert megkezdődik a sugár és kemoterápia. Nem lehet ajárvány miatt bemenni. A kezelő orvost nem érem el. Esetleg, ha valaki tudna Dr. Laszip Ilonának elérhetőséget megadni privátban nagyon megköszönném. 

_chillout_ Creative Commons License 2020.05.11 -1 0 6629

Hát, az előzmenyek (növekedés, ödema) után ez egy elég furcsa reakció az orvostól.

Előzmény: berczi65 (6627)
berczi65 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 6628

Azt nem mertem megkérdezni, hogy ilyenkor összeül az onkoteam, vagy saját hatáskörben dönt az orvos? Ti mit tudtok erről?

Előzmény: berczi65 (6627)
berczi65 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 6627

Sziasztok! Voltam a dokinál - megbízom benne, mi mást tehetnék - tovább kapom a TMZ-t, most jó volt a vérkép, azt mondja ne izguljak, az többet árt mint használ, és nálam az baj, hogy csúszásban vagyok a gyógyszerrel a vérkép miatt. Kicsit megnyugtatott, higgyem el nincs baj, 2 hónap múlva MR. Ő tudja, biztató hogy semmi tünetem nincs egyelőre. Köszönöm nektek is a biztató szavakat!

Előzmény: AnyaPeli (6626)
AnyaPeli Creative Commons License 2020.05.06 0 0 6626

Teljesen egyetértek a KicsiBeával, az orvosi protokol szerint, és mi is ezt tapasztaltuk, egy gyógyszert eddig szoktak adni, amíg az hatásos. Amikor újra növekedésnek indul, akkor át szoktak térni új gyógyszerre, ami a következő lépcsőben az Avastin. A sugár 3 hónapig befejezi a látható hatását. Ha bízol az orvosodban, valóban kérdezz rá a gyógyulásod további menetére. Nagyon sok türelmet kívánok, és kitartást a gyógyulás útján.

Előzmény: berczi65 (6624)
kicsibea2 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 6625

Szia, nem tudom. Amikor TMZ mellett a férjemnek az MR eltérést mutatott, nekünk azt javasolták az OKITI-ben, hogy térjünk át az Avastinra. Elvileg növekedés mellett már nem lehet tovább folytatni a TMZ-t; persze én nem vagyok orvos.  Nálad ilyesmiről nem volt szó? Megértem az aggodalmad, de az a legjobb, ha összegyűjtöd a kérdéseid és felteszed az orvosodnak. Nekünk mindig őszintén válaszoltak, amiben kellett abban támogatást nyújtottak.  Az Avastint engedélyeztetni is kell, az idő alatt elvileg még a vérképed is javulhat. Vigyázz magadra és kívánom hogy még sokáig maradj tünetmentes. 

Előzmény: berczi65 (6624)
berczi65 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 6624

Szia/sztok!

Novemberben csatlakoztam hozzátok, sajnos én vagyok az érintett. 2019. 07. 15-én műtöttek, a szövettan III-IV gradusu gliomát állapított meg. Decemberben kezdték meg az adjuváns TMZ kezelést, 4 körön vagyok túl, a baj az, hogy mindig tolódik a kezelés, mert a vérképem állandóan vacakol. Hol ez az érték nem jó, hol az. Februárban volt az első műtét utáni MR, a dokim azt hogy normális. Most volt április végén a következő MR, ami határozott növekedést és ödémát mutat. Gyógyszert megint nem írtak fel, nem jó volt vérképem, szteroidot kaptam. Nem kell mondanom, mennyire rettegek. Járt már valaki hasonló cipőben, a doki csak annyit mondott, hogy még lehet a sugár hatása. 6 hónap után? Írjátok meg légyszi járt már valaki így? Nem vagyok túl derűlátó...

Előzmény: kicsibea2 (6623)
kicsibea2 Creative Commons License 2020.05.02 0 0 6623

Egyetértek Anyapelivel. Ha visszaolvasod a régi kommenteket, látod hogy egyénenként függ a kezelés hatásossága, és a mellékhatások jelenléte, mértéke is. Gondolom első körben a TMZ kezelésről beszélünk, az a férjemnél (az ő révén vagyok érdekelt) semmilyen mellékhatással nem járt;  viszont csak kb 10 hónapig tudta szedni,  utána sajnos progresszió mutatkozott a betegségében. Utána kapott kb fél évig Avastin-t, és annak sem tapasztaltunk semmilyen negatív hatását. Utoljára Lomustine-t írtak fel neki, na az már ütött, minden alkalommal volt hányás még  a beszedett hányás csillapító mellett is.  Sajnos az orvosok elmondása, és az eddigi tapasztalataink alapján sem lehet nagyon optimista az ember ezzel a betegséggel kapcsolatosan. 

Próbáljátok meg minél komfortosabbá tenni a mindennapjait édesapádnak, legyetek vele minél többet, és állapotának megfelelően használjátok ki a legjobban az időt, bármennyi legyen is az. Kitartást kívánok nektek! 

Előzmény: Matheus2404 (6621)
AnyaPeli Creative Commons License 2020.05.01 0 0 6622

Azt nem lehet előre megmondani, kinek hatásos a kezelés, hiszen minden beteg másképp reagál. Bízni kell a gyógykezelés legalább ideiglenes hatásosságában. Mi mindkét kanabiszt kipróbáltuk, eredményt nem tapasztaltunk, legalábbis a daganatra nem, viszont az általános kedélyállapotot javíthatja, a mellékhatásokat csökkentheti. Sok erőt kívánok.

Előzmény: Matheus2404 (6621)
Matheus2404 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 6621

Sziasztok!

Bízom benne hogy megtalálom azt az embert aki tud nekem segíteni, reményt adni. Amiért itt vagyok az a glioblastoma(4-es típusú agydaganat amit egy stroke és egy epilepsziás roham következtében azonosítottak édesapámnál. Az eset március eleje körül történt ahol az orvosok azt a döntést hozták hogy elküldik egy idegsebészetre ahol megműtik. Hátsó nyakszírt lebenyben egy 1-2cm átmérőjű daganat volt. A műtét sikeres volt, de a szövettani eredmény elkeserítő ahogy az orvossal való beszélgetés is aki azt mondta hogy ha nem kezdik meg időben azaz április utolsó hetében a kezeléseket akkor sajnos pár hónapja maximum 1 éve van vissza amit velünk tölthet 😪Nos a kérdésem az lenne hogy mennyire hatásosak ezek a kezelések erre a típusú daganatra és milyen mellékhatásokra számítsunk? Gondolkodtam a cbd olajon vagy valaki közületek használta már az orvosi marihuána kivonatot? Válaszotokat előre is köszönöm! 

AnyaPeli Creative Commons License 2020.04.30 0 0 6620

Nem kell haragudni a furcsa viselkedésért a betegekre. Ez kizárólag a daganat miatt van, sajnos nekik ráadásul az idegrendszert teszi tönkre. Nagyon nagy türelem és szeretet kell hozzájuk. Mindent adjatol meg amit szeretne, és szeressétek, ez a legfontosabb. Felesleges a CBD kanabiszolajat adni, hiszen a kemény kemo sem tud megbírkózni a betegséggel. A tünetek csökkentése viszont nagyon fontos és az életminőség javítása. Kitartást és sok erőt kívánok.

Előzmény: tandika227 (6619)
tandika227 Creative Commons License 2020.04.30 0 0 6619

Sziasztok

Pár nap kiesett, mostanában "gyorsultak" a dolgok. 

Nos a Trombocita értéke 5-ös lett anyucinak így azonnal kórházba kellett szállítani ahol megint 5 napot töltött verplazmat kapott 2szer. Majd haza hozhattuk de begyulladt az infúzióstű helye, pedig cserélték nem 5napig volt bent ugyan az a tű 😞 antibiotikum majd tegnap újra kórház kitisztitottak a gyulladást. Szegényt úgy sajnálom január közepe óta máig jó ha 2 hetet itthon volt.

Ma újra elkezdett szedulni és nem is akar ez miatt felkelni az ágyból. Május 5 kell mennünk újra az okitibe, gondolom akkor csinálni fognak mri-t. 

A daganat a beszéd és mozgaskozponton helyezkedett el, de valami 10-12 cm volt egyszóval hatalmas, január közepén 6x4x6cm-es volt 10 nappal később műtötték, karácsonykor már nagyon furcsa dolgokat csinált és az ertetlensége ez volt a tünet, ezek a típusú betegségek egyszerűen borzasztó mennyi idő alatt és mit művelnek az emberrel és sajnos tehetetlen vagy. Nemtudom olyan furcsán viselkedik újra. Kicsit agresszív, kicsit negativ, nem tudsz olyat csinálni hogy ő szerint inkább amúgy kellene, hiába viszel meglepetést annyit mond hogy inkább ez vagy az kellett volna vagy egyszerűen csak leszólja. A thc olajat és azt a másik típust dbc vagy nemtom, még nem mertem elkezdeni adni neki, igaz azzal az orvossal beszéltem ezekről aki műtötte de csak annyit mondott hogy ő ezeket nem ismeri konkrétan így nem tud mit mondani. Szeretném megvárni május 5-öt mert ha megyünk az időpontra csinálnak 1 teljes vérképet nehogy problémánk legyen belőle inkább szólni szeretnék a kezelő orvosának, hogy én ilyet "tervezek" és mit szólnak hozzá.

De egyszerűen ez az állandó várakozás...... 😞

Nem tudod mivel teszel jót, rosszat, most ugye itt ez a hülye koronavírus feltőtleníti az ember a k.rva életet is de lehet fölösleges. Ki kell próbálni amit az amerikai elnök ajánlott fertőtlenítőt injekciózni a betegekbe 🤣 vagyis igyál hypot

Na mindegy sok a bolond közöttük lassan vagy már most én is de tudjátok egyszer minden elmúlik vagy átalakul.

szerelem, szeretet, gyűlölet, harag,fájdalom, öröm, egeszseg, betegség csak nem mindegy hogy hogyan 😞

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!