Keresés

Részletes keresés

Peti1224 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 5101

Az enyém is ilyen volt. A felső gyűrű levéve a kút betemetve. 80cm-es gyűrűk.

Én pár óra alatt 2m-re leástam benne, nem kell hozzá semmi extra, egy kis lapát egy vedér, és létra. Na meg némi kitartás. :) Persze egy segítő nem árt, aki felhúzza a tele vedret és leengedi azt üresen.

A gond az, hogy ettől sokkal mélyebbre csak akkor tudsz ásni így, ha nem magas a vízszinted. Nekem 2m után kezdett már feljönni a víz, így megfelelő szivattyú és egyéb eszközök miatt fel is függesztettem a dolgot.

Előzmény: Mubarak0 (5099)
Peti1224 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 5100

Sajnos drága nagyon. Én ezért halasztottam el, a gyűrűs kutam juraásását/tisztítását. Inkább használom a kis fúrt kutamat. :(

Előzmény: mezcalito (5098)
Mubarak0 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 5099

Tiszteltetem!

 

Van egy volt ásott kutam, kútgyűrűkkel. A talajszint feletti gyűrű hiányzik. Nem volt benne víz és be lett temetve. Ebből ki lehetne valahogy pár métert ásni egyszerű eszközökkel? Hogyan kellene hozzáfogni? 

mezcalito Creative Commons License 2016.04.25 0 0 5098

keresek kúttisztítót,mennyiért vállal kúttisztítást?betemetett gyűrűskút tisztítása, mi leástunk 4 méterig 3.5 méteren van már talajvíz, építkezési hulladékkal feltöltött és mindenféle szeméttel, alsó kútgyűrű aljáig vagy plusz 2 méter. győr moson sopron megye. emailt küldjetek a tomi.2@hotmail.co.uk címre nem biztos hogy ellenőrzöm az inda fórumot,köszönöm.

Sándor Fritz Creative Commons License 2016.04.17 0 0 5097

Sziasztok! Érdeklődnék tapasztalt e már valaki ilyet ami velem történt? A hobbin van egy 25 méteres fúrt 60mm átmérőjű kút ami egy éve nem volt használva. Valahogy teleszaladt homokkal, úgy hogy a talajszint alatt kb fél méter magasságig tele a cső, szívó szál nem volt benne. Esetleg lehetséges hogy beomlott és feljött a homok? Le volt dugaszolva felülről nem mehetett bele homok. Mi a véleményetek? Tapasztalt e már valaki hasonlót esetleg?

Kapocska Creative Commons License 2016.04.15 0 0 5096

Üdv!

„(kb. 0.7 m homok az alján)”

Szerintem először ezt kéne eltávolítani és a képen láthatóan kialakítani

mert az a homok csak nőni fog,ha 10-13perc alatt kiveszed a vizet.

 

Előzmény: TomM2222 (5095)
TomM2222 Creative Commons License 2016.04.14 0 0 5095

Kedves Mindenki, 

Van egy ásott kutam (1 napja :) 6 gyűrű, jelenleg kb. fél gyűrű talajszint felett. A talajtól mérve 1.7 méteren van a víz, és 1.8 m a vízoszlop (kb. 0.7 m homok az alján). Ásáskor után kb. 2 óra alatt termelődött 1.5 m vízoszlop. Ami kijött, 90%-ban homok. Pedrollo Top Multi 2-ben gondolkozok, ami egy vödörben lenne, kb 60-70 cm-re az aljától (vagyis olyan 3 méterre a talajszinttől). Mindezt automata locsolóberendezéssel fű locsolásra használom majd. A szivattyú és locsolás közé szűrőt is tervezek. 

Jelleggörbe alapján 5m-ig tudja a szivattyú a 80 l/percet, gondolom a szűrő miatt inkább olyan 60 liter/percre érdemes méretezni (kérem javítsatok ki ha valami nem vettem volna figyelembe).

Kérdés: ha pl. 6 liter/perces fúvókákat használok, akkor abból elvileg 10 tehető 1 körre. Az nagyon fontos, hogy a szórófejek mindig kijöjjenek, különben az egész nem működik. Hogyan érdemes méretezni? Mi van akkor, ha csak pl. 5-öt teszek 1 körre? Ebben az esetben a szivattyút a szórófejek korlátozzák le - ez nem okoz gondot? Így csak 5 x 6 = 30 litert, kb. a szivattyú által szolgáltatott víz 50%-át veszem ki. A szivattyú ezt hogy viseli? 

Hogy alakul a nyomás e fenti példánál maradva 10 illetve 5 fúvóka esetén (a fúvókák 1-3 bar között működnek, ideális a 2.1 bar).

Szőrűre van javaslat? A szivattyút mivel érdemes a fenti fix (KPE) idomokhoz kötni? Valami komolyabb gumitömlő megfelel? (Mivel a gumitömlő hajlékony, ki lehet emelni, s szivattyút, KPE esetén bontani kellene a csatlakozást).

Bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen fogadok (szivattyú választás, öntöző méretezése, egyéb megfontolandók stb.). 

Köszönettel: Tamás

oljeg12 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 5094

Ahhoz, hogy a válasz kielégítő legyen, ahhoz többet kellene tudni a kútról, a szivattyúról amivel szívattad és a vízmennyiségről. Nem csak az számít, hogy mekkora a vízoszlop, hanem az is, hogy milyen mélyen van? Milyen teljesítményű szivattyúval szívattad, minnyi idő alatt, mennyi vizet tudtál kivenni a kútból, amit még a kút letudott látni? Mennyire volt a szivattyú a kút aljától? Milyen a vízszükségleted? Az a 1.5 méter vízoszlop, nagyobb vízigényhez, nem tűnik túlságosan biztatónak. Ha csak a háztartást akarod ellátni, akkor talán még elég is lehet, de ha locsolni is akarsz róla, az már elég soványnak tűnik. Ha kiszívatod a vizet, mennyi idő kell, hogy ismét meglegyen a 1.5 m vízoszlop? Mert ha nagyon lassan töltődik csak fel, akkor lehet, hogy a házi vízművet se tudja ellátni. Csak esetleg abban az esetben, ha teszel egy puffer tartályt, amit egy  búvár szivattyúval feltöltesz és onnét üzemelteted a házi vízművet. Száz szónak is egy a vége, hogy nem olyan egyszerű azt mondani egy kútra, főleg így látatlanba, hogy hogyan is tudod az igényeidnek megfelelően használni.

Előzmény: Ragen (5091)
Kotnyélke Creative Commons License 2016.04.12 0 0 5093

Hello!


Azt szeretném kérdezni, hogy az aldis Gardenline házi vízműnek miért nincs olyan nagy tartálya, mint szinte az összes többinek? Emiatt esetleg a többi valamiben jobb?

 

Itt van két példa:

 

Kapocska Creative Commons License 2016.04.11 0 0 5092

Van több típusú búvár.

Te milyennel (milyen szinten,mennyiséggel) szívattad és hová

állt be az üzemi szint?

Előzmény: Ragen (5091)
Ragen Creative Commons License 2016.04.11 0 0 5091

olyan 1,5 méter a vízoszlop.

Most akarok rá venni és telepíteni valami vízművet. Évekig nem volt használva, én is csak búvárszivattyúval szívtam le belőle.

Előzmény: Kapocska (5089)
Kapocska Creative Commons License 2016.04.11 0 0 5090

oljeg12 tippjével értek egyet.

A megoldás: akna és békaszelepes telibe szívatás.

Ha kész az akna akkor a kút hozamához kell beállítani a nyomóági fojtást.

Előzmény: Báthory. (5085)
Kapocska Creative Commons License 2016.04.11 0 0 5089

Amíg tiszta a szűrő 1-2m körüli az ellenállás (folyamatos ell.szükséges,hogy

a kikapcsolás meglegyen ).

A kútban milyen magas a vízoszlop?

Középen szívatod és nem az alját?

 

Előzmény: Ragen (5083)
Báthory. Creative Commons License 2016.04.11 0 0 5088

Köszi. Kipróbálom. Egyébként üzemi vízszintet tudok mérni valahogyan?

Előzmény: oljeg12 (5087)
oljeg12 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 5087

Én arra tippelek, hogy az üzemi vízszint nagyon mélyen van. Ezért keletkezik vákumból adódóan légbuborék. Csinálj egy aknát (1.5-2 m) és remélhetőleg megoldódik a problémád. De le is ellenőrizheted, hogy ez-e a probléma. Leszűkíted a nyomóoldalon a kifolyó keresztmetszetet. Ha javulást, vagy a hiba megszűnését tapasztalod, akkor az a hiba amit írtam.

Előzmény: Báthory. (5085)
oljeg12 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 5086

Nem ártana, ha megírnád a kút adatait is. Kút átmérő, talpmélység, nyugvó/üzemi vízszint, Hol van a szűrő és a szűrőhöz viszonyítva, hol van a szivattyú.

Előzmény: AligBátor (5084)
Báthory. Creative Commons License 2016.04.11 0 0 5085

Sziasztok!

 

Két éve fúrtak egy kutat nálunk. Gyorsan kellett, és a végeredmény nem lett valami jó.

Elengedte a vizet rövid idő alatt.

Most úgy csináltam meg, hogy a 40-es pvc csőbe le van engedve egy colos KPE cső (11 méter), a tetején meg van egy 40-es PVC-hez való szelep.

Nyugvó víz 7-8 méter körül lehet, ha kell megmérem pontosan.

Pedrollo szivattyú, a pontos típusát megnézem ha kell.

Jól működik minden, csak a víz nagyon gázos, ezt pedig a szivattyú nem szereti, és így a szívott vízmennyiség is kevesebb.

Látszik a slag végén hogy mondjuk 3 másodpercig erősebben jön majd 2 másodpercig gyengébben. És ismét, szép szabályos időközként váltakozik.

Elég "sercegős" is a víz. A szivattyú nem valószínű, hogy hibás, mert kettő egyforma van, és mind a kettő ugyanúgy viselkedik.

Tudok ezzel a gázosodással kezdeni valamit?

Mondtak olyat, hogy a KPE cső végét vak-dugózzam le, és az oldalát furkáljam ki, ott majd kimegy a gáz.

Nem egészen értem mitől ez jobb, de nem vagyok fizikus.

 

Segítségeket előre is köszönöm.

AligBátor Creative Commons License 2016.04.10 0 0 5084

Helll ó-ó..

Esetleg ilyen gondban tudnátok segíteni ??

Van 1 "gardena házi vízművem , gyárilag szűrős .. van a lábszelepen is egy véknya drótszűrő ...

Kútvíz a házban , mosni , fűrdeni . wc-t lehúzni ...

A mosógépemben is van gyárilag 1 szűrő...közvetlen a bekötésnél .

Na ez a szűrő 3 nap alatt 4x dugult el ...szinte minden mosásnál.

A kérdésem !

Hol tudnám megfogni a homokot ??

Valahol a vízmű elött kén :/

Ötletek h mivel ? Hogy ?

Próbáljak valami ülepítő tartályt vagy ... vagy ötletem sincs ...

Több hónapig patikán működött ...Gond nélk .

Kö-kö..

Hááhhha tud valaki valamit ..

Ragen Creative Commons License 2016.04.09 0 0 5083

Homokos területen van az ásott kút. Szeretnék rátenni szűrőt, minimum, hogy a homokot kiszedje. Szeretném a házi vízműt védeni tőle. Mit ajánlotok?

http://www.olcsoviztisztito.hu/drupal/betetek

Egy ilyen szűrő mennyire fojtja le a szivattyút? Mennyit csökken a szívási magasság?

 

petrusz07 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 5082

Köszönöm a tanácsodat!

Megnézem a lábszelepet is.

Előzmény: Kapocska (5081)
Kapocska Creative Commons License 2016.04.07 0 0 5081

Ha nincs észlelhető vízszivárgás,akkor a lábszelep (visszacsapó réztányéros)

engedi el a nyomást,mert valószínű homokszemek maradtak a záró felületén.

Tisztítás v. csere.

Előzmény: petrusz07 (5080)
petrusz07 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 5080

Köszönöm a válaszodat.

Leszedtem és tényleg elég homokos volt a nyomásszabályozó alja.

Most már működik, viszont azt vettem észre, hogy

óránként minden ok nélkűl,/ tehát vízkivétel

nem történik/, egyszer csak beindítja a nyomáskapcsoló

a szivattyút. Kb.20 másodpercig tölt, aztán leáll.

Talán a nyomásvesztés miatt lehet?  Állítanom

kellene a nyomásszabályozó értékén?

Előzmény: Kapocska (5076)
Kapocska Creative Commons License 2016.04.05 0 0 5079

5039 hsz.

"Tegyél szabályozó szelepet a kútból  feljövő csőre (ez legyen az első szerelvény +csatlakozó) ."

Előzmény: Kapocska (5076)
Kapocska Creative Commons License 2016.04.05 0 0 5078

Az ajánlott szivattyú jó (csak egy réztányéros lábszelep kell hozzá)!

A kérdés,hogy hogyan és milyen szivattyú volt benne amivel homokolt.

Kézi slaggal v. szórófejekkel akarsz locsolni és milyen mennyiséget ( l/p)?

Előzmény: eszte3456 (5077)
eszte3456 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 5077

Köszönöm a választ!A víz kissé homokos,pontos homoktartalmat nem tudok.Nem igazán tudom,hogy hogyan lehet megoldani,ezért gondoltam a búvárszivattyúra,olyanra amit felügyelet nélkül lehet hagyni és nagyobb teljesítményű,nem romlik el két hét után.

Előzmény: Kapocska (5074)
Kapocska Creative Commons License 2016.04.05 0 0 5076

A vízhozamot a kerti csap felé is korlátozni kellene olyan szintre,

hogy ne homokoljon(szeleppel).

Nem tudom,hogy a szivattyú nincs e a szűrözött szakaszban.

Ha ott van és a szint engedi akkor följebb kellene emelni.

Ennek a kapcsolónak a hátoldalán(víz csatlakozás) kellene azt a 4 csavart megbontani,

hogy az esetleges homokot abból a szelencéből ki lehessen pucolni.

Előzmény: petrusz07 (5075)
petrusz07 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 5075

Szia!

 

A szelepet a nyomáskapcsoló elé építettem be.  Előtte van a többi leágazás. De ott is elzáró szelepek vannak

a víztelenítés lehetősége végett.

                                   I

                                   I Nyomáskapcsoló

                                   I                                

                                   I

                                   I Szelep

                                   I

 ---------------------------I

A kerti csap és a           I

házi vízmű                   I

leágazása                     I

                                   I Kút

 

Időközben rájöttem, hogy a nyomáskapcsoló nem működik. Típusa: Italtechnica PM5

A tetejét leszedtem, de nem láttam sehol homokot. / ott néztem, ahol a

fém laphoz hozzáérne a műanyag kis láb./

Nem tudom, hogy jó helyen néztem-e?                     

 

 

Előzmény: Kapocska (5073)
Kapocska Creative Commons License 2016.04.04 0 0 5074

Pedrollo TOP MULTI 2

 

Első körben mivel az öntözésről (mennyit,hogyan) nem írtál semmit.

Előzmény: eszte3456 (5072)
Kapocska Creative Commons License 2016.04.04 0 0 5073

Üdv!

Hát az így összeállított körben az egyedüli berendezés ami

leállítja az a nyomáskapcsoló.

Rajzold v. mond el,hogy a fojtás előtt v. után van a kert locsolásához a leágazás

(rajz jobb).

A nyomáskapcsoló szelencéje ahol a membrán van lehet ,hogy berakódott

homokkal.

Mert ,ha az eddigi használat során működött és nem homokolt akkor ez valószínű.

Előzmény: petrusz07 (5067)
eszte3456 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 5072

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.Ásott kúthoz kb.8-10 gyűrűs (régi fajta) milyen szivattyút érdemes vennem.Kerti haszonnövények öntözésére szeretném használni.Köszönöm,ha valaki válaszol.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!