Keresés

Részletes keresés

suzi_mou Creative Commons License 2016.08.25 0 0 11019

Igen, lehet több helyen.

Motorhoz jogsi kell, ha nagyobb gépet szeretnél, akkor kell hozzá motoros jogsi.

 

Mi autót béreltünk tavaly, neten foglalva lett a legjobb ár, amit kihoztak a szállásunkhoz.

Előzmény: white_horse (11017)
cs_geza Creative Commons License 2016.08.25 0 0 11018

Legutóbb mikor arra jártunk (9 éve) lehetett bérelni motort/kvadot sok helyen, egyszerűen, jogsi kell hozzá (mondjuk nekem van A kategóriás, nem t'om a sima autó jogsi megfelel-e ott bármihez is). Firában asszem a főút mentén láttam motorbérlős helyet.

Előzmény: white_horse (11017)
white_horse Creative Commons License 2016.08.25 0 0 11017

Tudja valaki, hogy lehet-e Santorini-n (Firában) kerékpárt, és/vagy kismotort bérelni?

(ha igen, akkor mi kell hozzá, és mennyibe kerül?)

 

 

Nekem is sikerült foglalnom jegyet szeptember elejére, illetve szállást, úgyhogy megosztom az élményt:

 

Egyedül megyek, sajnos nem romantikázni, hanem megnézni a szépséget. :)

Tehát semmi luxus, semmi kényelem (bár azért nem sátorban alszom majd).

Tulajdonképpen nem is nagyon kell, mivel terveim szerint szeretném "körbe fotózni" amit csak tudok...

...így egész nap megyek, és megyek majd.

 

Majd a súlyokra kell figyelnem nagyon (pl. fényképezőgép, állvány), meg a táska méretére, mivel egyetlen hátizsákkal mennék.

Általában meg szoktam úszni súly-, és méretellenőrzés nélkül, de azért nem szeretnék felesleges pénzkidobást, ha esetleg most mégse.

 

Repjegy:

Útvonal: Budapest-Athén-Santorini-Athén-Budapest

Odafelé: Aegean Air (81.15 euro, azaz pontosa 25.649.- Ft.), természetesen átszállással :)

Visszafelé: Ryanair (ez 14.519.- + 9.564.- Ft-ra jött ki), a két járat között viszont kb. 7 óra várakozási idő van, úgyhogy kinézek még a tengerhez ott is, vagy bemegyek Athénba.

Tehát a repjegy: ~50.000.- Ft. összesen.

 

Szállás:

Hátizsákos túristáknak, többágyas hálóteremben, étkezés nélkül...

(és tengerre néző kilátás sincsen, viszont azt főzök, amit akarok)

Firában, nem messze a központtól.

Ez 7 napra, 6 éjszakára 137 euro volt. (~45.000.- Ft.)

 

Mindenestül úgy 95 000.- Ft. a vége.

(utazás repülővel oda-vissza, 6 éjszaka szállással)

A többi még a kaja, pi, souvenir, stb.

 

Persze továbbra is kellene a segítség a kezdeti kérdésemre...

Köszi.

 

 

 

 

attamatta Creative Commons License 2016.08.22 0 0 11016

Nem értem, miért kell zöldségeket beszélni....Persze, volt róla szó, éppen neked válaszoltam, hogy a szigetre NINCS közvetlen járat BUD-ról. Az, hogy az Aegan egy jegyen kínálja a lehetőséget, még nem teszi közvetlenné a járatot, ezzel az erővel CPT vagy SYD is lehetne közvetlen, mert egy jegyen álló foglalással mész végig. Ez csak egy jó opció az Aegan-tól, hogy továbbvisz egy másik járattal, ha a csatlakozást nem érnéd el, de ez akkor is 2 járat, nem 1.

Előzmény: Gergőke_1988 (11010)
'szti Creative Commons License 2016.08.21 0 0 11015

szerintem teljesen egyértelműen jelzik a kalderára néző szállásokat, az áruk többnyire csillagászati, de lehet találni időben foglalva elviselhetőt is. olcsó nem lesz :-)

Előzmény: niki_nokedli (11011)
'szti Creative Commons License 2016.08.21 0 0 11014

én viszont az említett aegeannal megyek odafelé

Előzmény: Gergőke_1988 (11013)
Gergőke_1988 Creative Commons License 2016.08.21 -2 0 11013

Igaz, de a 2 járat még 1 jegyen is van.

"Átszállásos ATH-on át, nem közvetlen, de egy jegyen van a két járat."

Itt lehet foglalni:

https://en.aegeanair.com/

 

Ettől függetlenül, mi is Neckermannnál foglaltuk bécsi indulással.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (11012)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.21 0 0 11012

Bp.-ről nincs közvetlen járat, csak Athéni átszállással.
A Neckerman komplett utat kínál, Bécsi indulással.

Előzmény: niki_nokedli (11011)
niki_nokedli Creative Commons License 2016.08.21 0 0 11011

Szia. Esetleg ha lenne időd, írnál pár szót a magyar közvetlen járatról?

egyelőre 12 oldalt olvastam vissza, majd ha lesz időm, mindenképp olvasok még. 

Foglalni tudok bookingon, meg gyorsan màr körbe is nèztem, de olyanra voltam kíváncsi, amit próbáltotok, ajánlotok, és tényleg kalderára nèz. 

Előzmény: Gergőke_1988 (11010)
Gergőke_1988 Creative Commons License 2016.08.21 -2 0 11010

Már van közvetlen járat, volt már szó erről.

Szállást miért nem bookingon nézel?

 

Előzmény: niki_nokedli (11008)
Traveller00 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 11009

Az Austrian (is)

Előzmény: niki_nokedli (11008)
niki_nokedli Creative Commons License 2016.08.21 -1 0 11008

Sziasztok!

 

visszaolvastam jó néhány oldalt. Tudom, hogy itthonról nincs közvetlen járat. 

Bécsből melyik társasàg visz közvetlenül szantorinire?

kimondottan Firában, Firostefaniban, esetleg Imeeovigliben vagy Oiában keresnék olyan szállást, ahonnan garantàlt a kilátás a kaldérára. tudtok ajánlani?

 

Továbbá, tui és guleten kívül van még osztràk iroda, aki komplett utat kínàl?

 

köszönöm. 

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11007

Az a szerencse, hogy van lépcső lefele is. :-)

Előzmény: 'szti (11006)
'szti Creative Commons License 2016.08.05 0 0 11006

imádni való a sziget, nektek  tetszeni fog (gyerekszemmel már nem vagyok benne biztos), homokos tengerpart nincs, de van sok lépcső :-)

 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (11005)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.04 0 0 11005

Az a helyzet, hogy hiába beszélnek hozzám 3-4 világ nyelven, nem sokra mennek vele.
Aztán ott van a kislány, úgy-hogy inkább kiautózunk Bécsbe, otthagyom a verdát és a szigeten leszállunk. Ott már nem lesz gondom.

Előzmény: 'szti (11004)
'szti Creative Commons License 2016.08.04 0 0 11004

ha pestről menne átszállás nélkül, akkor én is megfontolnám, de nekem bécs nagyobb macera lenne, mint athénban átszállni.

viszont én beleszerelmesedtem a kalderán lévő szállásokba. persze az más, ha valaki strandolni szeretne, akkor inkább kamari vagy perissa.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (10999)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.03 0 0 11003

Ja, már látom!
No, majd csak összefutunk. Különös ismertetőjelünk: nagyszülők egy 5 éves fruskával...

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (11002)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.03 0 0 11002

09.06-tól 1 hét.
Merre lesztek?

Előzmény: Gergőke_1988 (11001)
Gergőke_1988 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 11001

09.08-tól 1 hét.

Ti?

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (10997)
attamatta Creative Commons License 2016.08.03 0 0 11000

Az is igaz, főleg főszezonban drága a jegy.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (10999)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.03 0 0 10999

Átszállás nélkül nem nagyon lehet dúskálni az ajánlatokban, nekem talán ez volt a legfontosabb.

Előzmény: attamatta (10998)
attamatta Creative Commons License 2016.08.03 0 0 10998

Nem rossz a szállás, tetszik, hogy a lemondhatós és az előre kifizetős opció között csak 20€ a difi.

Azért a kifizetett árat sokallom, csak a szállás 450€.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (10995)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.02 0 0 10997

És mikor mentek?

 

Előzmény: Gergőke_1988 (10996)
Gergőke_1988 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 10996

Mi 2fő szintén Bécsből, Neckermann, 1 hét, Aegean View 1200euro mindenestül. 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (10995)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.07.31 0 0 10995

1 hét, 3fő Kamari Hotel Levante Beach 1850 EUR (reggelivel) Bécsből induló géppel, Neckermannal.
Az árban mindenféle és fajta biztosítást kértem, már nem szeretem az izgalmakat.

Előzmény: "alert" (10994)
"alert" Creative Commons License 2016.07.31 0 0 10994

Órarugó ha írnál néhány dolgot arról,h. mennyi időre mész, hová, mennyiért, hogyan? Szállás? Köszi a válaszod

attamatta Creative Commons License 2016.07.22 0 0 10993

Átszállásos ATH-on át, nem közvetlen, de egy jegyen van a két járat.

Előzmény: Gergőke_1988 (10992)
Gergőke_1988 Creative Commons License 2016.07.22 0 0 10992

Eddig is volt járatuk BP-ről? 

Ha jól emlékszem, akkor nem volt közvetlen gép idén eddig.

Előzmény: 'szti (10991)
'szti Creative Commons License 2016.07.22 0 1 10991

az aegeannál szeptemberre vannak bp-santorini jegyek ~ 80 eur-ért csak oda.

https://en.aegeanair.com/plan/low-fare-calendar/

visszafelé jóval drágább, de más társaságokkal 90 körül azt is ki lehet hozni.

ha vki kellően rugalmas, egész pénztárca barát megoldásokat lehet találni.

Gergőke_1988 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 10990

Volt közületek valaki Santorinin jetski túrán?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!