Keresés

Részletes keresés

varhonita Creative Commons License 2019.01.29 -1 1 4698

Köszönöm, közben már utána néztem... 

 

"Környezetszennyezés[szerkesztés]

A város földrajzi elhelyezkedésének és a legfőbb közlekedési eszközként használt autók hatalmas száma miatt a város jelentős légszennyezettségtől szenved, ez gyakran okoz szmogot. A Los Angeles-i medence és a San Fernando völgy felfogja a számtalan autó, kamion, hajó és vonat kipufogó gázait és füstjét, ehhez hozzájárul az ipari és egyéb szennyezés is."

Előzmény: Camo_BDU (4697)
Camo_BDU Creative Commons License 2019.01.29 0 0 4697

4 millió ember egy városban, mindenki kocsival. Erre tippelnék. New Yorkban még több ember van, de ott ki van építve a tömegközlekedés, úgyhogy az szerintem sokat csökkent a szmog-problémán. :) 

Előzmény: varhonita (4696)
varhonita Creative Commons License 2019.01.28 -1 0 4696

Rettenetes szmogfelhő van a város fölött."  

 

Mi az oka? Fűteni nem kell túl sokat, nehézipara sincs, a közlekedés az okozója, vagy a rossz fekvés?

Előzmény: Camo_BDU (4694)
varhonita Creative Commons License 2019.01.28 0 0 4695

Tudtommal magyar állampolgárnak csak regisztrálni kell... 

 

A reptéren adnak vízumot. 

Előzmény: Krisztiboszi (4686)
Camo_BDU Creative Commons License 2019.01.14 0 0 4694

Los Angeles tele szeméttel, hajléktalan illegális bevándorlók fetrengnek az összes parkban. (Nem viccelek, tömegesen pokrócokon, sátrakban vannak a parkokban.) Rettenetes szmogfelhő van a város fölött. Összefirkált falak, retek, kosz, hajléktalanság. A kínai negyed szép és érdemes megnézni, de nehéz szót érteni velük, mert vagy csak kicsit, vagy egyáltalán nem beszélnek angolul. Egy rövid videóm van Los Angelesről, ha érdekel.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bqoHIwnOh08

 

Túl sokat nem tudok hozzátenni, csak amit a videóblogban elmondtam. Iskoláról óvoda... saját tapasztalatom nincs ezzel a kettővel kapcsolatban. Úgy tudom hogy a bölcsőde az keményen fizetős. Az általános iskola és a középiskola adóból van fizetve, de a felsőoktatáshoz szintén vastag pénztárca kell. 

Előzmény: Krisztiboszi (4693)
Krisztiboszi Creative Commons License 2019.01.13 0 0 4693

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!!! :) szuper, hogy neked volt lehetőséged ennyi államban járni, így sok viszonyítási alapod van! :) azt megkérdezhetem, hogy most hol laksz?  Érdekes, hogy mindenki a kisebb városokat ajánlja, férjem is azt mondta, ő nem szereti a nagy nyüzsgő várost... Neked Kalifornia mért nem jött be? Annyira dícsérik. Sok hely, sok ember, különböző kultúra.. Az iskola és óvoda milyen kint? 

Előzmény: Camo_BDU (4692)
Camo_BDU Creative Commons License 2019.01.13 0 0 4692

10 államban jártam, az emberek mindenfélék. Kalifornia nem tetszett, Jersey-t fura helynek találtam. Kentucky és Arizóna bejött. Az ételárak nem annyira súlyosak, ha alap kajáról van szó. Egy vidéki kisházban szépen és elég olcsón el lehet éldegélni. Ami kemény az az egészségügyi biztosítás, ha az nincs akkor meg a kórházi ellátás. Orvos, fogorvos, az árak a csillagos ég. Autók, főleg a használtak olcsók. A benzin is. Az gépjárműbiztosítás viszont megintcsak drága. A nagyvárosok veszélyesek, de a vidéki nyugodt kisvárosokban nem igazán van probléma. A tömegközlekedés - néhány helyet kivéve - nem túl népszerű. 

Ha van pénzed szerintem látogass ki, de ne csak Los Angelest, meg New York-ot nézd meg. Én inkább javasolnám hogy nézz körül az olcsóbb államokban, ahol talán nincs nagy nyüzsgés de lehet szép dolgokat látni. :) 

Előzmény: Krisztiboszi (4690)
Krisztiboszi Creative Commons License 2019.01.13 0 0 4691

Igazából, kezdésnek bármi jó lenne. Szobalány, gyerekfelügyelő,takarítás...vagy van valami ötleted?? 

Előzmény: -= Big Boss =- (4689)
Krisztiboszi Creative Commons License 2019.01.13 0 0 4690

Köszönöm szépen a válaszokat!! :) illegálisan semmiképp nem szerettem volna semmit. Nem játszom a tűzzel. Van némi félretett pénzem. Szerintem először kimegyek mint turista, aztán eldöntöm. Legalább megnézem, hogy mi van odakint... 14 éve vagy kint? Nem semmi... Szeretnélek megkérni, hogy megírnád nagy vonalakban a tapasztalataidat a kinti életről? Pro és kontra, minden jöhet. Köszi ! 

Előzmény: Camo_BDU (4687)
-= Big Boss =- Creative Commons License 2019.01.05 -1 0 4689

Milyen munkára gondoltál?

Előzmény: Krisztiboszi (4686)
Mr. Limburger Creative Commons License 2019.01.05 0 0 4688

Adózni is kell.

Előzmény: zsivany5 (4679)
Camo_BDU Creative Commons License 2019.01.05 0 0 4687

Kijöhetsz szétnézni, ha van 1 millió forintod 3 hónapra.

 

Turistaként nem vállalhatsz munkát, csak munkavízummal. Úgy tudom hogy iskola-vízummal is lehet. Vagy persze zöld kártyával, de azt csak úgy nem fognak adni. Adókártyához máshogy nem jutsz, illegálisan meg ne akarj semmit csinálni, mert azt se a lakosság nem szereti, csak az adóhatóság, se a hatóságok.

 

Információt én adhatok, de vízum nélkül nem sokra mész vele szerintem. De azért kérdezz, ha tudok, válaszolok. Én lassan 14 éve élek kint.

Előzmény: Krisztiboszi (4686)
Krisztiboszi Creative Commons License 2019.01.04 0 0 4686

Jelenleg nincs még vízumom. Munkát keresek. De gondolkoztam azon is, hogy először kimegyek mint turista, körülnézek. Aztán hátha találok valamit. Mukaközvetítőtek is nézegetem

. Igazából szeretnék informálódni ezekkel a dolgokkal kapcsolatban :) 

Előzmény: Camo_BDU (4685)
Camo_BDU Creative Commons License 2019.01.03 0 0 4685

Milyen vízumod van, kedves 1 hozzászólásos nick? :) 

Előzmény: Krisztiboszi (4684)
Krisztiboszi Creative Commons License 2018.12.30 0 0 4684

Szia!! Engem érdekelne a kinti munka. Tudnánk beszélni erről priviben??  Nagyon sok mindenre lennék kíváncsi.. Köszönöm  ha válaszolsz 😉

Előzmény: vivien94 (4660)
NativeTeacher Creative Commons License 2018.10.17 0 0 4683

AMERIKÁBA MENNE DOLGOZNI? TANULJON MEG MAGAS SZINTEN ANGOLUL!

 

ANGOL ANYANYELVŰ TANÁROK Budapesten 

 

- minden igénynek: magán- és csoportos óra, Business English, gyerekeknek, kezdőknek, számlaképes, Online angol, stb.

- Budapest legnagyobb választéka!

Miért előnyös az anyanyelvi tanár? 

- jó kiejtés, hanglejtés 
- életszerű kifejezések, idiómák, kommunikációs kultúra 
- könnyebb először megtanulni helyesen, mint a rossz beidegződést elfelejteni. 

 

Látogasson honlapunkra, vagy csörögjön ránk!

 

Köszönettel,
AnyanyelviAngolTanarok.hu

+36 20 995 3649

 

-= Big Boss =- Creative Commons License 2018.09.26 -1 0 4682

A married couple driving can command a joint income of over $100,000 a year, or even more as owner-operators of their own trucks.

 

https://www.wsj.com/articles/try-this-for-a-long-road-trip-6-000-miles-an-18-wheeler-and-your-spouse-1537977206

Tóni a platón Creative Commons License 2018.09.05 -1 0 4681

Miami is a city with an ever changing skyline. And those who make it happen — the plumbers, electricians, brick masons and carpenters — earn far above the local median: $55,000-75,000 a year with full benefits and a pension.

https://www.miamiherald.com/news/business/article215100165.html

Koviandi22 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 4680

Tulajdonkeppen informalodni szeretnek a kinti lehetosegekkel kapcsolatban hogyha valaki hosszabb ideje kint van hogy tud elhelyezkedni boldogulni.Csak szalloda epitoipar es ettermi munkat lehet talalni.Valaszat elore is koszonom szepen.

Előzmény: imnwnmi (4675)
zsivany5 Creative Commons License 2018.08.31 -1 0 4679

Na, leirom ma megegyszer; hogyan latom az amreikai uzleti vallalkozasi lehetoseget.

 

Magyar allampolgar vehet ingatlan tulajdont az USA-ban. Bejohet esta-val. Dolgozhat a sajat hazan harom 

honapig. harom honap utan kilep az USA-bol.  Utana el lehet adni a hazat es a kulonbseget meg lehet tartani.

 

egerszegi Creative Commons License 2018.08.14 0 0 4676

Ez tenyleg elegge ijeszto hogy ezt megkerdezed, de legyen:

 

IT-s az aki szamitogepekkel, szamitastechnikaval, telekommunikacioval foglalkozik. Kell hozza muszaki erzek, es folyamatos tanulas, erdeklodes.

 

Ilyen peldaul a helpdesk-es aki felveszi a telefont es segit, a programozo, a rendszermernok aki kulonbozo rendszereket tervez, epit vagy uzemeltet, de ilyen az is aki az informaciobiztonsagert felel. Es meg van vagy kismillio munkakor. Azert kell sok, mert ma minden cegnek lassan ez az alapja. Azert van hiany, mert sokat kell hozza tanulni, megtobbet kell vele dolgozni, es nem egy nyugdijas melo, azaz amit tudsz az elevul par ev alatt, azaz tenyleg tanulni kell folyamatosan.

 

Onnan indul, hogy ha valami erdekel akkor nem megkerdezed hanem leulsz egy gep ele es addig keresel amig meg nem talalod a megoldast es meg nem erted. Ha ez megy barmilyen temaban angol nyelven utana erdemes errol almodozni.

Előzmény: Törölt nick (4669)
imnwnmi Creative Commons License 2018.08.14 0 0 4675

mit keresel ?

Előzmény: Koviandi22 (4674)
Koviandi22 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 4674

Szia!Erdeklodnek hogy meg van e ez a lehetoseg segitseg?

Előzmény: vivien94 (4660)
Dr. Silas Lamb Creative Commons License 2018.08.04 -1 0 4671
Előzmény: Törölt nick (4667)
-= Big Boss =- Creative Commons License 2018.08.03 -2 0 4670

Kérdezni lehet.. én csak azt javasoltam, hogy ha ennyire nem tudsz róla vagy önállóan nem tudsz utánanézni, akkor nem érdemes nekivágnod mert élve megesznek.

Előzmény: Törölt nick (4669)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.03 0 0 4669

Miért, nem lehet megkérdezni?

Előzmény: -= Big Boss =- (4668)
-= Big Boss =- Creative Commons License 2018.07.13 -1 0 4668

Ennyi tudással ne vágj neki az USA-nak.

Előzmény: Törölt nick (4667)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.13 0 0 4667

Mi az az IT? És konkrétan mit csinál egy európai vendég munkás IT-s amerikában?  Úgy értem mi a konkrét feladatuk hogy az usa-nak ilyen nagy szüksége van rájuk?

Előzmény: egerszegi (4662)
Camo_BDU Creative Commons License 2018.04.29 0 0 4666

És egy újabb 1 hozzászólós fake nick. Sorra gyártják mindegyiket. Természetesen a szintén fake vivienre hivatkozik.

Előzmény: Ancsika88 (4665)
Ancsika88 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 4665

Sziasztok Anita vagyok Debrecenből sürgösen szeretnék kimenni az USA-ba dolgozni fizikai munkát válallnék csak.Láttam itt a fórumon vivient Ö tudna segiteni őt keresem.Köszönöm sziasztok

Előzmény: vivien94 (4660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!