Keresés

Részletes keresés

Orosz Ákos Creative Commons License 2019.07.14 0 0 8999

Sziasztok!

 

Èrdeklődnèk, hogy a Campania Arte Card magába foglalja-e a "skip the line" kiváltságot vagy ezèrt külön kell-e fizetni az egyes helyeken, ha van ilyen egyáltalán. :D

zsömle12 Creative Commons License 2019.07.04 0 0 8998

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy ismer-e valaki magyar idegenvezetőt, aki tudna segíteni nekünk Nápoly és környékén. Párommal a hó végen megyünk ki (07.25-30), Sorrentóban lesz a szállásunk. Szeretnénk  mimnél több dolgot felfedezni. Sajnos, akit találtam a neten két hölgyet ők már foglaltak. Köszönettel

74József Creative Commons License 2019.06.30 0 0 8997

ok, közben megtaláltam , a circum egy másik vonala áll  meg ott csak a a C12 , a Napoli - Torre Annunziata - Poggiomarino.......

a fene vigye el..!

üdv!

74József Creative Commons License 2019.06.30 0 0 8996

Sziasztok ismét!

Valaki, aki végigment a circum útvonalán, Nápolyból Sorrentóig az talán tud nekem segíteni:

Nos, itt a 2019-es menetrend a Circum-Nápoly-Sorrento vonalon:

 

https://www.positano.com/en/naples-to-sorrento-train-schedule

 

 

Illetve találtam egy másik útvonalképet is:

 

https://m.blog.hu/vo/vonattal-termeszetesen/image/circum/14.png

 

 

Az utóbbin van egy köztes megálló , Via dei Monaci megállóval, ami nekünk fontos, lenne, hogy ott le tudjunk szállni, megnéztem Google Mapssal, és van ott valami, valami állomás féle, de lehet, hogy már nem használják-és nem áll meg ott már a Circum... Azért is érdekes, mert az első linknél nem szerepel ez az állomás, csak Torre Annunziata Oplonti, illetve Torre del Greco, és igen, a Via dei Monaci a kettő közt van elvileg.

tehát azt szeretném megkérdezni, hogy ha valaki visszamlékezik , hogy ilyen kis szántföldi megállóknál megáll-e? a vonat...

köszönettel.!

Szlavikova Creative Commons License 2019.06.25 -1 1 8995

Köszönöm a választ! :)

Előzmény: sotolon (8980)
Szlavikova Creative Commons License 2019.06.25 -1 1 8994

Köszönöm a választ! :)

 

Előzmény: asdf_ (8984)
74József Creative Commons License 2019.06.25 -1 1 8993

na, ez már Tutti!:)

kösz még 1x!

Előzmény: Sidalina (8992)
Sidalina Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8992

egészen pontosan itt szálltunk le:

Előzmény: 74József (8990)
Sidalina Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8991

Jé, érdekes! Nekünk (mármint az összes utasnak) integetett a sofőr, hogy helló, itt a vége, tessékelt minket lefele. Olyan tempóban, és úgy meglepődtem, hogy mégis hol vagyunk, hogy fizetni sem tudtam! Mert odafele nem hagytak jegyet venni felszálláskor, így hazaúton is leszálláskor akartam. 

Előzmény: sotolon (8987)
74József Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8990

ha megtekinted a linket, amit írtam, akkor a " Scegli la tratta " alatt be lehet állítani a menetirányt-tehát Vesuvio-Pompei.

 

Nos a visszaúton a kiindulási ponttól tehát a vezúvtól: " Vesuvio (capolinea) " mindössze két megállót jelez, az egyik a " Via Plinio " ( feltételezem ez az a megálló ahol le kell majd szállnunk, és amit ti is említetek, csak a térképen nem találom, ) illetve a végállomás a " Piazza Anfiteatro ". Közben látom azt is, hogy ahol felszállunk a via Villa dei Misterin az a rész egyirányú, tehát erre megy fel, majd más irányban jön vissza, mégpedig a    " Via Plinio "-n... Kissé zavaró ez így, de nem aggodóm valahogyan majd csak megoldjuk, mához egészen pontosan két hét múlva:))

üdv!

Előzmény: sotolon (8989)
sotolon Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8989

Ha jól értelmeztem a látottakat: az EAV megálló neve Villa dei Misteri, itt kell leszállni, ez van a legközelebb a vasútállomáshoz. A Piazza Anfiteatro megálló valóban a végállomás, oda gondolom azok mennek, akik nem vonattal érkeztek vagy csak elfelejtettek időben leszállni :)

 

Az egészben az a zavaró, hogy a Villa dei Misteri megálló Pompeji-Vezúv viszonylatban közvetlenül a vasútállomás előtt van. Visszafelé viszont a Villa dei Misteri nevű megálló legalább 100 méterre van, ott leszállva nem lehet látni a vasútállomást és ez elsőre tényleg meglepő.

 

Biztos erre is van magyarázat, de egy út tapasztalata alapján nem sikerült rájönni...

Előzmény: 74József (8988)
74József Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8988

köszi, számunkra azért fontos ez, mert  a menetrend szerint vissza fele a Piazza Anfiteatro a végállomás, onnan meg azért messze van a Circum, a google szerint 1,5 km...

Előzmény: sotolon (8987)
sotolon Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8987

Így, ahogy írtad. A dombon balra fel. Mi annyi eltérést tapasztaltunk, hogy a sofőr szólt ugyan, hogy itt a stazione (mert előre megkértük, hogy szóljon), de utána az utasok többségével ment tovább. Leszállás előtt viszont már a buszról látni lehet a Pompeji bejáratnál lévő hatalmas Daidalosz szobrot - ez is jelzi, hogy ott kell leszállni :)

Előzmény: Sidalina (8985)
74József Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8986

akkorjóóó:)!

nem aggódom tovább...:DD

Köszi!

Előzmény: Sidalina (8985)
Sidalina Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8985

A végállomáson, ahol lezavar a sofőr :) Szerintem. Onnan felfele kell baktatni egy kb 2-300 métert, és ott a circum.

Előzmény: 74József (8983)
asdf_ Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8984

Emberfuggo, Pompei-tol en pl. egyaltlan nem tettem le a hajam, gyakorlatilag felbevagott hazak kilometereken keresztul, ha tizet lattal, lattad az osszeset. Nem vagyok budosbunko, de tenyleg nem fogott meg.

Előzmény: Szlavikova (8979)
74József Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8983

köszi, nem találom egyelőre a térképen valamiért, hogy hol kell leszálni a circumhoz legközelebb, nem akarjuk a romokat megnézni...

Előzmény: Sidalina (8982)
Sidalina Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8982

Ott nem áll meg, mi is meglepődtünk, hogy leszállítottak 'korábban'. De onnan már nagyon közel van a Circum.

Előzmény: 74József (8981)
74József Creative Commons License 2019.06.24 0 0 8981

Szia, Sziasztok!

még egy gyors kérdést ha lehetséges:

Visszafele  az EAV-busszal a Vezúvról, Pompei-be, megáll a Circum megálló előtt is a busz? A  Via Villa  dei Misterin? Tehát ahol felszállunk?

Mert a menetrendet tanulmányozva, mintha vissza fele csak a végállomáson áll meg Pompeiben....

linkelem a menetrendet:

 

https://www.visitpompeiivesuvius.com/it/orari-autobus?timetable_route=vesuvius_pompeii

 

 

Köszi :J

 

Előzmény: Rambilaci (8977)
sotolon Creative Commons License 2019.06.21 0 0 8980

Pompeji hatalmas, rengeteg idő kell rá, ha meg akarod ismerni. A kiemelt házak nyitva tartása sem teszi lehetővé, hogy egy nap megnézd a többségüket. Herculaneum viszont kicsi, pár óra alatt akkor is bejárható, ha módszeresen megnézel, elolvasol mindent az összes házban. Egyes részletek jobban megmaradtak, mint Pompejiben, jobban bele tudod képzelni magad a korabeli életbe. Érdemes mindegyiket megnézni. De előttük Nápolyban az Archeológiai múzeumban ajánlott megnézni az ásatásokról kimentett legszebb darabokat.

Előzmény: Szlavikova (8979)
Szlavikova Creative Commons License 2019.06.21 -1 0 8979

Sziasztok!

Első olaszországi nyaralásunkra készülünk, Nápolytól délre leszünk.  Mi a véleményetek az autózásról Nápolyban és környékén?  Autót béreltünk már a reptértől és gondoltunk kirándulnák pár napot, Nápoly, Amalfi partvidék stb... Továbbá érdeklődnék a nálunk már tapasztaltabbaktól, hogy Pompeit vagy Herculaneumot javasoljátok? Bármilyen javaslatot szívesen fogadok,

válaszaitokat előre is köszönöm!

Szép 7végét:)

74József Creative Commons License 2019.06.14 0 0 8978

köszi szépen!

Előzmény: Rambilaci (8977)
Rambilaci Creative Commons License 2019.06.13 0 0 8977

Igen, a Vezuv-kráter jegyre gondoltam :) az arte kardal kaptunk 2 EUR kedvezményt. megnézték egy vonalkód leolvasóval, hogy érvényes-e és így kettőnknek  16EUR volt a jegy

Előzmény: 74József (8970)
NagyMarton Creative Commons License 2019.06.13 0 0 8976

Arra figyeljetek, hogy ha a 2-es metrót is akarjátok használni, az másik cég és külön jegy kell rá. Vagy integrato típusú jegyet kell venni, ami minden vonalra jó Nápolyban. Ebből a napijegy 4,50 Euro.

Előzmény: Rózsássy Hajni (8972)
juhlacii Creative Commons License 2019.06.13 -1 0 8975

ezt elfelejtettem bemásolni tegnap http://www.anm.it/index.php?option=com_content&task=view&id=1344&Itemid=320   bigliette sette giorni /

Előzmény: Rózsássy Hajni (8974)
Rózsássy Hajni Creative Commons License 2019.06.12 0 0 8974

Szuper pont erre voltam kíváncsi :) nagyon köszönöm

Még egy kérdés esetleg nem tudod a 7 napos az minden tömegközlekedéshez jó és mi a neve hogy kell kérni?

juhlacii Creative Commons License 2019.06.12 -1 0 8973

mi nem tiszta? Automatából vagy Tabaccheriaba megveszed az egy naposat 3.50 euroért, ha négy napig kell akkor a 7 naposat 12.50 ért. Első alkalommal a buszon vagy a Metroba lekezeled többet nem kell. A Metron nem a kapun mentek hanem mellette, kinyitják majd felmutatásra.

Előzmény: Rózsássy Hajni (8972)
Rózsássy Hajni Creative Commons License 2019.06.12 0 0 8972

Sziasztok!

Most szombaton megyünk Nápolyba és egy olyan kérdésem lenne hogy ez a tömegközlekedéses jegy nekem kicsit nem tiszta.

Melyen jegyek vannak ami a tömegközlekedésre jók és hol lehet venni?

Köszönöm a segítséget előre is :)

sotolon Creative Commons License 2019.06.12 0 0 8971

Ide bejutott már valaki?

https://ecm.coopculture.it/index.php?option=com_snapp&view=event&id=AE147104-AFF8-219A-44EB-016A4FF16D5C&catalogid=8B5B7126-F749-E826-7D94-016A6963FC11&lang=en

 

Ott álltunk május 9-én a kapu előtt, kb 13 órakor. Zárva volt, lekéstük. Ráadásul ingyenes nap volt.

Próbáltam előzetesen mindenre felkészülni, de itt valahogy nem figyeltem az igencsak szűkös nyitva tartást.

A könyvtárat a mai napig bánom. De majd legközelebb :)

 

Nem pótolja, de az előre nem is tervezett Biblioteca Nacionale di Napoli viszont összejött. A Palazzo Reale di Napoli ad otthont a könyvtárnak, a hatalmas termek a freskókkal és a berendezéssel csodálatosak - olyanok, mint a palota látogatható egyéb részei. Az előtérben tárlókban régi könyvek, térképek és metszetek vannak kiállítva. Simán csak besétáltunk, a portás adott olvasójegy-szerűséget (előtte kellett kitöltenünk) és utána szabadon körbejárhattuk a termeket. Rajtunk kívül turista egy szál sem volt, de telt ház volt, leginkább diákok tanultak az asztaloknál. Azt nem tudom, hogy bárki így bemehet-e vagy csak mázlink volt és a portás nem szúrta ki, hogy külföldi nézelődők vagyunk. A belső parkban van egy hatalmas fikusz fa, a törzsátmérője legalább 2 méter. Elképesztő.

 

Csak azért említem mindkettőt, hátha van még itt más könyvbolond is :)

74József Creative Commons License 2019.06.11 0 0 8970

Köszi!

a Vezúv-kráter jegyre gondolsz? 

Előzmény: Rambilaci (8969)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!