Keresés

Részletes keresés

Gram Creative Commons License 2003.02.20 0 0 231
De csak néhány percet kapott, így persze törvényszerű volt a vereség. :o)
Előzmény: Sricsi (230)
Sricsi Creative Commons License 2003.02.20 0 0 230
Tegnap csereként már be is állt a Milan ellen.
Előzmény: mondial (229)
mondial Creative Commons License 2003.02.09 0 0 229
Nevezés nélkül nem is, de még időben leigazolták, szóval ez nem lehet gond.
Előzmény: Sricsi (228)
Sricsi Creative Commons License 2003.02.07 0 0 228
Nem valószínü, hogy játszhat nevezés nélkül a BL-ben.
Előzmény: szponzor (227)
szponzor Creative Commons License 2003.02.07 0 0 227
Eddig is a Lokomotivnak drukkoltam Oroszországban, sőt a BL-ben is élvezték szimpátiámat, de Parks érkezésével ez csak erősödik. Remélem pályára is lép majd a Milan ellen. Csak bírja a fekete, karibi srác az orosz telet...
Előzmény: Gram (226)
Gram Creative Commons License 2003.02.07 0 0 226
Hajrá Loki!!!

(Aztán nehogy valaki félreértse!)

Előzmény: szponzor (225)
szponzor Creative Commons License 2003.02.07 0 0 225
Egy átigazolási hír: Winston Parks - emlékeztetőül: az a fiatal, fekete csatár, aki a törökök ellen az egyenlítő gólt lőtte, majd a meccs végén kihagyta azt a napokban is emlegetett óriási helyzetet - egy évre kölcsönbe az orosz bajnok, az idei BL legjobb 16 csapata között szereplő Lokomotiv Moszkvához szerződött. Parks játékjoga 2001 óta az Udineséé, az őszt azonban kölcsönjátékosként az Ascoliban töltötte.
Ezzel az igazolással esély van arra, hogy Wright és Centeno után egy újabb ticót lássunk a BL-ben. És bár az AEK kiesett a sorozatból, úgy látszik, tavasszal sem marad costaricai játékos nélkül a BL.
Sricsi Creative Commons License 2003.02.05 0 0 224
Szerintem ha nem a brazilokkal és a törökökkel kerülnek csoportba, a legjobb 8 közé is bejuthatott volna. Nagyon jó csapat, de azért a braziloktól elszenvedett 5-2-es vereség mutatja, hogy van még mit fejlődniük. A két brazil-török meccsen nagy csaták voltak, talán ezek a meccsek voltak a legnehezebbek a dél-amerikaiaknak. A costa ricaiak ezzel szemben simán kaptak ki a brazkóktól.
Előzmény: szponzor (223)
szponzor Creative Commons License 2003.02.04 0 0 223
Igen, akkor ma senki sem török csodáról, tervszerű futball- és csapatépítésről beszélne, hanem csak rövid fellángolásról, Senol Günes meg istenkirály helyett egy megvetett, bukott edző lenne.
Látható, hogy milyen vékony a siker és kudarc határmezsgyéje. Costa Rica tavaly majdnem átlépte ezt a mezsgyét. Nem sikerült, de kudarcot így sem vallott.
VAMOS TICOS!
Előzmény: GDávid (222)
GDávid Creative Commons License 2003.02.01 0 0 222
Jaja, csak az utolsó 3 perc kihagyott helyzetei ne lettek volna.
Előzmény: Sricsi (221)
Sricsi Creative Commons License 2003.02.01 0 0 221
Épp tegnao téztem meg újra videón a Costa Rica-Törökország meccset. Tök jó volt!
mondial Creative Commons License 2003.01.30 0 0 220
Ez itt már kettő, de sebaj.:)

Előzmény: szponzor (219)
szponzor Creative Commons License 2003.01.30 0 0 219
Köszi, ez szép munka volt. Most egy tűzpiros Ferrarit szeretnék! :-)
Előzmény: mondial (217)
r.tonyo Creative Commons License 2003.01.30 0 0 218
Kösz
Előzmény: mondial (217)
mondial Creative Commons License 2003.01.30 0 0 217

Costa Rica-i állampolgár, 79-es és Cartagines nevelés, irányító középpályás.

szponzor Creative Commons License 2003.01.30 0 0 216
Úgy bizony. Dannyről viszont továbbra sem tudok semmit sem.

Walter Centeno - akit a Nemzeti Sport híre a legnépszerűbb costaricai focistának nevez - hazautazott Costa Ricába, de nem igazán volt sikeres a látogatása, mivel négy úriember az utcán enyhe erőszakot alkalmazva megszabadította pénztárcájától, ékszereitől, autójától és egyéb értékeitől. Pedig Costa Ricában a legjobb a közbiztonság Közép-Amerikában... Ha ehhez még hozzávesszük, hogy az AEK súlyos anyagi válságba került, mivel 16 millió eurónyi adóhátraléka van, ráadásul a klub gyanús üzelmekbe keveredett tulajdonosát távozásra szólította fel a görög sportminiszter, s mindezek miatt Tszartasz és Nikolaidisz is távozni készül, akkor láthatjuk, hogy Centenónak nincsenek túl jó napjai.

Előzmény: r.tonyo (215)
r.tonyo Creative Commons License 2003.01.30 0 0 215
Az Rolando Fonseca volt
Előzmény: Sricsi (214)
Sricsi Creative Commons License 2003.01.30 0 0 214
Az biztos, hogy volt egy Fonseca a costa rica-i csapatban.
Előzmény: mondial (213)
mondial Creative Commons License 2003.01.29 0 0 213
Ő nem az a Fonseca, aki ott volt a vb-n is?
Előzmény: szponzor (212)
szponzor Creative Commons License 2003.01.29 0 0 212
Finoman fogalmazva én sem vagyok az a klasszikus anglomán - ha esetleg rám céloztál, Tonyo. Bár igaz, konyhanyelvi gagyogásig eljutottam Shakespeare nyelvében is.

Egy viszonylag friss - értsd: alig egy hónapos - hír:
Az uruguayi El País, a díjosztás tekintetében a France Football dél-amerikai megfelelőjének számító lap, Danny Fonsecát, a Cartaginés játékosát választotta a costaricai bajnokság legjobb labdarúgójának.
Tud esetleg valaki valamit róla? Mert nekem még arról sincs fogalmam se, hogy egyáltalán costaricai állampolgár-e.

Előzmény: r.tonyo (211)
r.tonyo Creative Commons License 2003.01.16 0 0 211
Ha esetleg Te jobban tudsz angolul, (mert ugye én nem vagyok anglomán) akkor oszd meg velünk a valós tartalmat:))
Előzmény: r.tonyo (210)
r.tonyo Creative Commons License 2003.01.16 0 0 210
A Man City honlapján találtam, Wanchope-val kapcsolatban ez volt az utolsó hír:
"There is only the long term injuries now and of those, Jon Macken and Christian Negouai will both return to full training next week. That leaves just Paulo Wanchope and he is making good progress." Ez innen van: http://www.mcfc.co.uk/article.asp?article=124566&Title=INJURY+FREE

Az előbbit is ott találtam, csak nem tudom kideríteni mikori keltezésű, mert ugye nem mindegy! A teljes cikk itt van: http://www.mcfc.co.uk/article.asp?id=31916&title=WANCHOPE+SET+TO+LEAVE

Előzmény: szponzor (209)
szponzor Creative Commons License 2003.01.16 0 0 209
Honnét van az infó?
Előzmény: r.tonyo (208)
r.tonyo Creative Commons License 2003.01.16 0 0 208
Striker, Paulo Wanchope is set to leave City and has been put on the transfer list.

Szar ügy:(

Előzmény: szponzor (207)
szponzor Creative Commons License 2003.01.16 0 0 207
Semmi, ha csak az nem, hogy a Keegan a nyakára hozta Fowlert, ami nem sok jót vetít előre Wanchope manchesteri pályafutására nézve. Szerintem kevés az esélye, hogy valaha látni fogjuk még a City világoskék mezében. Csak abban bízom, hogy felépül végre, és elpasszolják valami épkézláb csapatnak, ahol játéklehetőséghez jut majd. Nagy kár lenne elpazarolni egy akkora tehetséget, mint ő.
Előzmény: r.tonyo (206)
r.tonyo Creative Commons License 2003.01.16 0 0 206
Simán mi voltunk a legjobbak:)
Még a mostani játékoskeret összesítése van hátra, ha nagyon unom magam és lesz időm akkor az olimpiás és az U17-eseket is kigyűjtöm (klub, szül hely, testsúly, magasság stb.) De ezekre várni kell még

Van valami újdonság Wanchope-val?

Előzmény: szponzor (205)
szponzor Creative Commons License 2003.01.16 0 0 205
Az adatok tükrében tehát a napnál is világosabb, hogy Costa Rica volt a VB legjobb csapata! :-)
Köszi, Tonyó, szép munka volt!
Előzmény: r.tonyo (204)
r.tonyo Creative Commons License 2003.01.16 0 0 204
Na tegtnap kicsit rágyúrtam a dologra:

Mindannyian tudjuk, hogy a costa-rica-i válogatott 1 győzelemmel, 1 döntetlennel és 1 vereséggel, 5 rúgott és 6 kapott góllal, igazán szép és látványos játékot produkálva esett ki a világbajnokság csoportmérkőzései után, úgy, hogy Törökország csak a jobb gólkülönbségének köszönhette továbbjutását. Ezek azok a tények, amelyeket minden futballrajongó ismer. Talán nem hiábavaló picit az adatok mögé nézni, esetleg a vb további résztvevő csapatainak hasonló adataival összehasonlítani. Ezt még akkor is megtehetjük, hogy a Ticok csak 3 meccset játszottak a tornán.
Kezdjük talán az eredményességgel: Az öt rúgott gól meccsenkénti 1,7-es átlagot jelent. Ezzel az összes vb résztvevő csapatot tekintve, Dél-Afrikával holtversenyben a 4-5. helyen állnak. Nálunk jobban csak Brazília (2,6 gól/mérk.) Portugália, Németország és Spanyolország (2 gól/mérk) szerepelt. Persze a portugálok ezen eredménye senkit sem érdekel (főleg Portugáliában), hiszen csak addig jutottak, mint Közép-Amerikai kedvenceink. Mögöttük olyan nevesebb csapatok vannak, mint Franciaország, akiknek ez a VB volt a nagy leégés, csakúgy mint Argentínának (0,7 gól/mérk.), mögöttünk van még Anglia (1,2 gól/mérk) és Olaszország (1,3 gól/mérk). A védelem is hasonló mértékben volt „eredményes”, a 6 kapott gól 2 gólt jelent meccsenként, ez picit sok, éppen ezért csak a 28. helyhez volt elég. Sajnos csak Szaúd-Arábiát (4 kapott gól/mérk), Kínát (3), Lengyelországot és Szlovéniát (2,3-2,3) előzték meg Guimaraes fiai.
Érdekes, hogy a játék közben mutatott sportszerűségi versenyben is jó szerepeltek a Ticok. A VB alatt összesen 48 alkalommal vétett a szabályok ellen (a leseket és a reklamálásokat nem számítva valamelyik tico, ez azt jelenti, hogy egy meccsen átlagban 16-szor fújt le a bíró costaricai szabálytalanságot. Ezzel a 32 csapatot figyelembe véve Franciaországgal és Mexikóval holtversenyben a hatodikak lettünk a sportszerűségi versenyben, Anglia, Spanyolország, Kína, Szaúd-Arábia, Brazília és Nigéria mögött. Az csak ráadás, hogy piros lapot nem kapott egy CRC- játékos sem.
Van még egy adatsor is, ami az úgynevezett „brazilos” játékjelleget mutatja, de egyszerűbben a látványos, kombinatív játékra utal. Ez konkrétan a rövid passzok (10 m-nél közelebb álló játékoshoz, a földön történő sikeres átadás) százalékaránya az összes, csapattárshoz eljutó átadás közül. Nos ebben egész jól állunk, nem véletlenül lettek páran Tico-fanok. Ez az arány nálunk 72,7%, ezzel hatodikak lettünk a 32-ből, ami azért nem rossz teljesítmény. Azonban ez tulajdonképpen az ötödik hely, hiszen ebben a műfajban Kína lett az első (77,6%), ők meg ugye nem ütötték meg a VB szintjét és a rövidpasszolás leginkább csak a kombinatív jelleget teljesen nélkülöző hátvédsor egymás közötti labdázgatását jelentette (már amikor náluk volt a labda). A másodikak lettek a franciák (75,1%), harmadikak a dánok(74,7%), negyedikek a brazilok (74,6%). Ebben a műfajban Olaszország, Tunézia, és Svédország lett a sereghajtó, az ő összes sikeres átadásuk közül 60% alatt volt a rövidpasszok aránya.
„Gólkirályunk” Ronald Gomez lett, 2 találattal. Ezt a két gólt úgy érte el, hogy összesen nyolc kapu felé tartó lövése volt, amiből négy el is találta a kaput, 2 pedig túl is jutott a gólvonalon.

Az adatok forrása: Nemzetközi Statisztikai évkönyv és www.fifa.com

Előzmény: szponzor (203)
szponzor Creative Commons License 2003.01.15 0 0 203
Akkor csak készüljön az az adatbázis, aztán, ha kész, ne felejts el azonnal közkincsé tenni ezen az oldalon.
De nem is tartalak fel tovább - a munkaidődet még szívesen rabolom, no de a szabadidő az szent!
Előzmény: r.tonyo (202)
r.tonyo Creative Commons License 2003.01.15 0 0 202
Most éppen itt vagyok
És mindjárt rohanok. Közben készül ám a mindenre kiterjedő Tico adatbázis:) csak az az egy gondom vele, hogy azon az oldalon az edzőt még Guimaraes-nek híjják, nem Sampsonnak. de azért igyekszem
Előzmény: szponzor (201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!