Keresés

Részletes keresés

zmagix Creative Commons License 2016.04.05 0 0 15196

A frissítés, illetve az áttérés már megvolt 4 hete. Igen, majd valamivel figyelni fogom a forgalmat. Annyit megtettem a Speed-et 100 Mbps duplexre levettem. Ekkor megszűnt a nagy terhelés, de ebben az esetben a sebesség lecsökkent. A 120-as net lement 30 alá.

Előzmény: MZ/Y (15195)
MZ/Y Creative Commons License 2016.04.05 0 0 15195

Gondolom, mint service.

 

De szerintem az update nem okozhat ilyet, pláne folyamatosan, pláne felfelé. Telepítés után letölt 1000 dolgot, de ha elfogy a frissítés, akkor vége a nagy forgalomnak.

 

Ha minden igaz, a wireshark alkalmas rá, hogy megnézd, mi a fene okozza ezt. Vagy valami hasonló forgalom-elemző.

Előzmény: zmagix (15194)
zmagix Creative Commons License 2016.04.05 0 0 15194

Úgy értve, hogy a Windows Update mint Service vagy Windows Update mint lehetőség a vezérlőpultban?

Előzmény: pittti (Bitvadász) (15193)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2016.04.05 0 0 15193

Windows Update kikapcsolása megtörtént?

Előzmény: zmagix (15192)
zmagix Creative Commons License 2016.04.05 0 0 15192

Lenne egy kérdésem Acer Aspire 5738Z -el kapcsolatban:
A gép eredetileg Windows Vista-val lett vásárolva és hagytam is volna rajta, ha nem jött volna a tucat Chrome és Skype frissítési fenyegetés. Jó két éve vettem akciós W7-eseket és most elkezdtem frissíteni. A fenti modellt a szüleim használják és az upgrade jól sikerült. Kivéve egy dolgot:
A masina ethernet kártyája kissé furán működik. A leg zavaróbb az, hogy valamiért hatalmas forgalmat és főleg felfele irányba generál. Nincs semmi alkalmazás a háttérben, mert megvizsgáltam mindent. Drivert is frissítettem és mégis minden ugyan az maradt.

Kérdés az, hogy lehet valami spec. beállítás a kártya tulajdonságaiban ami ezt okozza? A gép egy PoE-s Switchre van kötve amin egy IP kamera lóg még. Ha megy a laptop, akkor akkora terhelése van a switchnek, hogy a kamerán a hang és a kép akad. Ha laptop nem megy, akkor nincs ez a probléma.

Előzmény: Don Filtro (15191)
Don Filtro Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15191

Üdv.

Köszi szépen utánuk nézek.

Kellemes hétvégét .

Előzmény: florg (15190)
florg Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15190

Nyilván mások az igényeink, így nehéz tanácsot adni, az én igényeimnek pl. kicsiben egy HP EliteBook felelt meg, i7-el, de nem netezésre kell, hanem egy teljesértékű gép kellett 14" alatt. 

Ha netezni keresnék, részemről bioztosan valami hasonlót választanék: http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_YOGA_300.jpg

 

Vagy, ha használt, akkor ilyet: http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_ThinkPad_X220.jpg

Vagy ilyet: http://www.pc-outlet.hu/images/Fujitsu_Lifebook_S752.jpg

 

De mivel te láthatóan az Acer pártján vagy, nyilván maradj annál, ami az igényeidnek jobban megfelel. Amúgy nem kicsi a provesszor a V5-ben sem, pláne arra, amire használnád. 

 

Előzmény: Don Filtro (15189)
Don Filtro Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15189

Szia köszi a választ.

Az tény és való igaz, hogy kifutott modellekről van szó de számomra 90 ropiért nem rossz árban lennének mind a kettőben van jó is meg rossz is és mind a kettőt jó állapotban találtam meg a neten.Persze nem magyarban.

Viszont a V5-ben kicsinek tűnik a processzor( ezért is írtam ide) az érintő kijelző nem lényeges nekem is egy nagyobb V5-söm van és szinte semmit se használok az érintőkijelzőből az S3 szebb és erősebb is és 13"-os a kijelzője míg a v5-é 12-ő de egyenlőre az S3 felé hajlok.

Sajnos eddig a mai gépek közül egy olyat sem találtam ami megfelelne mint külalakra mint teljesítmény és plusz extrák pl.billentyűzet megvilágítás ügyileg és persze az ár az ami döntő hiszen 300.000-ret netezésre és kisebb programok (mint pl.egy Hp spectre vagy egy Envy) futtatására felesleges kiadni (szerintem).

Még egyszer köszi a választ.

Esetleges jó tanácsokat szívesen várok.

 

Üdv. Laci

Előzmény: florg (15188)
florg Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15188

Szerintem netezésre jó mindkettő. Ha árban is jók (azért egyik gép sem a mai legújabb, nagyon nem mindegy, mennyiért veszed), akkor azt válaszd, amelyik az igényeidnek jobban megfelel. Ha kell az érintőképernyő stb., akkor a V5. De mindenképpen nézd meg az árakat, mert erősen kifutott modelleket lehet venni a legkorszerűbbek áráért, és az azért nagyon nem mindegy. (Az árukeresőben a V5 utolsó ára 130 körüli, annyiért pl. már sokkal jobbakat kapsz.) 

Előzmény: Don Filtro (15187)
Don Filtro Creative Commons License 2016.03.26 0 0 15187

Üdv mindenkinek.

 

Remélem még működik ez a fórum.

Mivel nem vagyok infó szaki így nálam okosabb emberek véleményére lenne szükségem.

Netezésre alkalmas kisebb gépet keresek és találtam is 2-öt az egyik az Acer  aspire s3 a másik egy

Acer aspire v5 122P mind a 2 szép meg jó viszont a V5-ben egy 1GHz-es AMD A4-es van és kicsit keveslem.Viszont érintő kijelző és billentyű világítással plusz USB3-as csatlakozóval is rendelkezik.( a másik nem)

Szerintetek elég gördülékeny lesz vagy jobb lenne az S3??(intel i5 van benne) Mind a kettő 4Giga RAM-ot birtokol.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv .:

 

                        Laci

Levente88 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 15186

Sziasztok!

 

Nem tudom hogy jó helyen járok vagy sem de van egy hatalmas gondom amivel nem sikerül megbirkóznom.

Adott egy Acer Aspire 5742 es lapos amiben egy I3 as cpu van,gondom a következő két napja csak úgy kikapcsolt mint kiderült melege volt.Szétszedtem kipucoltam bár nem volt vészes újra paszta majd össze de a melegedési probléma nem szűnt meg.Ezt többször is megismételve sem jutottam előrébb.Venti hideg levegőt fúj...esetleg valakinek valami ötlet??91Celsius foknál kilő....

Köszönöm  

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.13 0 0 15185

(török nyelven: kahve)

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.13 0 0 15184

Az őrökkel sem vagyok rosszban, kévét szoktak hozni nekem, amikor a folyosón üldögélek, régóta valami ottani kisfőnöknek hisznek.

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.13 0 0 15183

Annyit persze tudok, hogy azonnal kivenni belőle az akksit, és azonnal ólombélelt táskába a gépet. A jelzés így befullad, én meg jó úri mosollyal távozok. Megemlítem, hogy loptak már gépet a Dell raktáraiból. JÉÉÉÉÉÉÉ!!!

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.13 0 0 15182

Úgy értem: az új Dell Latitude-öt raktárból lopatnám (mással, samesszel)  - az alig használtat irodából, ebédszünetben. A budai irodaházat már feltérképeztem, néhány titkárnőt beavattam.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (15181)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.13 0 0 15181

De mondtam már, hogy egy alig használt Dell Latitude új szériás gépre van szükségem? Raktárból lopnám, csomagolva. A Dell magyarországi raktára, tudom hol van. Társat keresek. A segítőtárs (lehet raktáros, éjjeliőr stb) jutalma a meleg kézszorításon kívül az lenne, hogy a börtön-érettségire én készíteném fel, biztos sikerrel.

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.10 0 0 15180

kösz nagyrészt jogos véleményedet.

Előzmény: florg (15179)
florg Creative Commons License 2016.03.10 0 0 15179

Nincs ebben semmi rejtély, egy számítógép személyes holmi, személyesen telepített programokkal, igényekkel, felhasználói szokásokkal stb. Ha minden egyes visszavitel után vissza kell állítani a rendszert, meg műszakilag átnézni stb., hogy rendben van-e a gép, a szervizóra többe kerülne, mint hogy megérje kölcsönözni, vagyis olyan drága lenne, amennyiért már lehet venni használtat. 

 

Amúgy, ha kölcsönöznéd, már vehetsz hitelre is, a kölcsöndíj + kaució stb. általában bőven drágább, mint a THM (pláne, hogy 0 THM-es akciók is vannak dögivel). Egy autó esetében nyilván megéri, meg egy porszívó esetében is,  de egynoetbookot nem úgy használ az ember, hogy délután notebookozom, aztán reggel visszaviszem.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (15176)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.10 0 0 15178

Egy igazságos Notebook-Isten az érdeklődés bamba hiányát, az un. "hallgatagi urak" tompa némaságát azzal büntetné, hogy a fő "hallgatagi urak" kiváló gépét elkobozná, és átadná az "érdeklő", "sokat kérdező" igazi arra érdemeseknek.

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.10 0 0 15177

egyébként minden más szakkérdésre:

www.prohardver.hu

Előzmény: [fidelio] Pirandus (15176)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.10 0 0 15176

Megjegyzem, valóban érdekes, hogy mindenféle műszaki cikket (porszívótól értékes autóig) lehet kölcsönözni - kivéve notebookot.

Vannak irracionális rejtélyek - soha, senki nem fogja megmagyarázni.

[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.09 0 0 15175

Sajnos, hogy eséllyel indulhassak a FIDE "Computersakk-világbajnokságán", minimum a leggyorsabb Dell Latitude gépre lenne szükségem. Nincs rá pénzem. Ötletek? (Pl. mindent, pl. autót is lehet kölcsönözni. Gépet miért nem? Vagy igen?)

Előzmény: MZ/Y (15171)
MZ/Y Creative Commons License 2016.03.08 0 0 15174

Mondom, van ilyen, de szvsz nem automatikus, hanem úgy kell megírni a programot. Hacsak azóta nem fejlődött annyit a technológia, de nem hiszem. Jó példa volt erre, hogy anno az ilyen alaplap+proci+vga az mpeg2 kódoláson nem sokat lendített, az adhc (vagy valami ilyen) kódolást viszont brutál módon gyorsította.

 

Elvileg a sakk remekül párhuzamosítható feladat, valószínűleg csak a programozók, programot kiadó cégek akaratán múlik.

Előzmény: homár hümér (15173)
homár hümér Creative Commons License 2016.03.08 0 0 15173

Ha azonos dologra gondolunk, akkor emlekeim szerint valaki a BME-n abbol irta a diplomamunkajat - vagy talan phd dolgozatat - hogyan lehet az akkor kihasznalatlan grafikai processzorokat is bevonni a fo folyamatokba. A dolgozat tudtommal publikus, hirdetve is lett es valami nyilvanos dijat is nyert vele.

Előzmény: MZ/Y (15171)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.08 0 0 15172

Erőlista

http://computerchess.org.uk/ccrl/4040/

 

Sajnos a programok után csak az a techn. adat szerepel, hogy 64bit, 4CPU

 

Előzmény: MZ/Y (15171)
MZ/Y Creative Commons License 2016.03.08 0 0 15171

Létezik gpu ilyen célú kihasználása, lásd videó kódolás, de hogy sakkra is alkalmas-e illetve sakk programnál foglalkoztak-e ennek kihasználásával, azt nem tudom.

De lehet, hogy értelmetlenül megnyomná a laptop árát.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (15170)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.08 0 0 15170

Egy, a Stockfish programban dolgozó francia ismerősöm mondta, hacsak félre nem értettem.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (15169)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.08 0 0 15169

Nyilvánvalóan. Eg

Előzmény: MZ/Y (15168)
MZ/Y Creative Commons License 2016.03.08 0 0 15168

Sakkhoz kiváló grafika? Hát, őőő... :) 

 

Vagy arra gondolsz, hogy a gpu is beszálljon a számításba?

Előzmény: [fidelio] Pirandus (15165)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.05 0 0 15167

Még csak annyit - mielőtt visszatérek a Proharver családhiz - hogy az új Latitude-öj nagyon drágák (kb 400ezer Ft). Ezért nincs nekem. Viszlát, barátaim.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (15165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!