Keresés

Részletes keresés

KBear Creative Commons License 2006.12.12 0 0 970

Szia,

mi szeptemberben volunk Tunéziában, az Orient Palace-ban, de ott teljesen normális, europában is használatos konektorok voltak. A képen látható átalakítót én Irországban használtam.

Üdv,

L.

Előzmény: seci (969)
seci Creative Commons License 2006.12.12 0 0 969

Sziasztok!

Karacsony korul megyunk Tuneziaba es erdekelne, hogy milyen konnektorra lehet szamitani.

 

Ugye ezt "Vagyis olyansmit, aminek olyan fél dugasza van (nem kör alakú, hanem lapos - nem tudom a szakkifejezést). Ha egész a dugasz - amilyen a földeléses is, de nem csak - azzal lehet, hogy gond lesz, mert a konnektor felső felénél egy vashenger áll ki, mint amilyen a villa is. Náluk ilyen a földelés. De itthon is láttam olyan dugaszt, ami találna oda." ugy kell ertelmezni, hogy angol tipusu konnektorok vannak, vagyis ilyenek:

 

Elore is koszi

-seci

Anginga Creative Commons License 2006.12.11 0 0 968
Gyertek a Tunéziai élmények topikra! Ott sokkal többen vagyunk és több információt is találtok!
dgabriska Creative Commons License 2006.11.01 0 0 967

Sziasztok!

 

Január körül indulok az Amir palace-ba,tök egyedül!Szerintetek??????

Van értelme neki vágnom az ismeretlennek,nem fogom megbánni,nem fogok unatkozni?Ja,és szerintetek az Amirt vagy inkább az Orient Palace-t válasszam?

Tapasztalatokat várok mindkét szállodáról!!!!Esetleg olyanok jelenkezését is várom,aki körülbelül olyankor utazna Tunéziába,EGYEDÜL!!Ritkán látogatok fel a fórumra,ezért inkább erre az e-mail címre várom a válaszokat! dgabriska@vipmail.hu  Köszönöm mindenkinek!

cssaci Creative Commons License 2006.10.28 0 0 966

október 10-én mentünk Sousse-ba az El Hana Beach 3 csillagos szállodába. Nem ajánlom senkinek.Egyedül a kaja volt jó, de a többi sajna nem. A szálloda koszos volt,  és csótányos. Az első éjszaka a mellettünk lévő szobából /kinyilt az ajtó magától/ az ott alvók mellől ellopták a dig.fgépet, ill a mobilt. Széf csak a pénzváltó

helyiségben volt, ami akkor volt nyitva mikor a pénzváltó. Tehát semmit sem ért.

Utólag szólt az id.vezető, hogy nem szereti ha az utasait az első emeletre rak-

jár mivel ott sok a lopás.???????????????????Mikor mondtuk, hogy mindenkit lebe-

szélünk, hogy ebbe a szállodába jöjjön, azt mondta, úgy is jönnek, mert ez a leg-

olcsóbb.

TOM Creative Commons License 2006.10.20 0 0 965
Hello,
epp most talaltam meg!
Kosz
Előzmény: Cs.Gizi (964)
Cs.Gizi Creative Commons License 2006.10.20 0 0 964
Szia Tom!

Szerintem több infót tudhatsz meg a Tunéziai élmények topikról, ha átolvasod azt a 16 ezer valahány hozzászólást :)

Gizus
Előzmény: TOM (963)
TOM Creative Commons License 2006.10.20 0 0 963
Latom kicsit leult a topic.

En jelenleg itt dolgozom mar 1 hete :) Es meg vsz itt leszek legalabb 3 honapot...
Szepen vegigolvasom a topicot es remelem a joreszet meg is tudom nezni az ajanlott dolgoknak :))))

Udv,
Tamas
kiscsibe1967 Creative Commons License 2006.09.07 0 0 962
Csak az a baj,hogy nincs minden szobában hűtő,vagy bérelni kell és azt is olvastam,hogy ezek a hűtők a rec.mellett vannak.Tehát azért szeretnének vinni ilyen táskát,hogy legyen hűtőjük bent a szobában,bérlés nélkül.Én is gondoltam erre,még sosem voltam,nem tudhatom mi van,csak a leírásokból.
Képkovács Creative Commons License 2006.09.07 0 0 961
A szobában lévő kicsi hűtő nekem bőven elég volt a hazai üvegnyi Unicum befogadására, sőt még a helyben vásárolt 12 l ásványvíz is befért, hideg sört meg lehetett venni a vacsihoz, így azt is felesleges innen cipelni...
Előzmény: kiscsibe1967 (960)
kiscsibe1967 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 960
És ha nem ételt szeretne vinni itthonról?Gondolj arra,miért bérelnek KINT hűtőt?
Előzmény: Képkovács (959)
Képkovács Creative Commons License 2006.09.06 0 0 959
Minek a hűtőtáska? Hazai ételt vinni Tunéziába kb. annyira értelmes dolog, mint homokot exportálni a sivatagba :-)
Előzmény: thievo (958)
thievo Creative Commons License 2006.09.06 0 0 958
Sziasztok!

Többen is írtátok, hogy vittetek magatokkal elektromos hűtőtáskát, mi is szeretnénk, de nem teljesen tiszta még néhány dolog: például a repülőútra csináljunk vele valamit?ajánlott becsomagolni valamibe? (Nincs akkora táskánk amibe beleférne).
Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy a szállodában ezt gond nélkül tudom-e használni, mintha valahol olvastam volna, hogy el kell rejteni....
2 nap múlva indulunk is, kicsit tanácstalannak érzem magam:(

Előre is köszi a segítséget!
Képkovács Creative Commons License 2006.07.13 0 0 957
Én sem beszélek sem arabul, sem franciául, azért mégis mindig eléggé jól elboldogulok :-)
Előzmény: Nircsi (956)
Nircsi Creative Commons License 2006.07.13 0 0 956

Szia!

Hát asszem most fogok összeroskadni, mert nem tudok csak angolul és kopott a német tudásom:-( A szavaidból azt vettem ki, hogy igen csak jó lenne franciául tudni.....:-( Ez van.... Így jártam.

Előzmény: Képkovács (952)
Képkovács Creative Commons License 2006.07.11 0 0 955
Ja és valódi statisztikát nem vezetek, viszont gyakran járom a vidéket arrafelé :-)
Előzmény: Anginga (953)
Képkovács Creative Commons License 2006.07.11 0 0 954
Én általában csak odaérkezéskor és hazainduláskor fordulok elő a szállodanegyedekben, ezért az én tapasztalataim főként az ország kevésbé turistás részeire vonatkoznak.
Előzmény: Anginga (953)
Anginga Creative Commons License 2006.07.11 0 0 953
Ami a nyleveket illeti: más a helyzet az ország déli részén és más a szállodanegyedekben. nagyvárosokban.
A franciát általános iskola második osztályától, az angolt ötödiktől oktatják kötelezően.
Franciául az ország lakosságának 65 %-a ért , valamennivel kevesebb beszéli, északon, délen ez a szám nagyon alacsony.
Az idegenforgalomban dolgozók 98 %-a beszél franciául, angolul 80 %, német 65 %
, olasz 50 %, beszélnek még spanyolul, oroszul, kínaiul, magyarul, stb,stb..
Az ország déli részén sokan még arabul sem tudnak írni és olvasni! Nagyon alacsony az iskolázottság.
Előzmény: Képkovács (952)
Képkovács Creative Commons License 2006.07.11 0 0 952

Ami a nyelveket illeti az arabot mindenki, a franciát kb. a lakosság fele, az angolt jó, ha 0.1%-a beszéli, németül kb. 1-2% érthet.

 

A taxik engedélye meghatározott körzetre szól, azon kívül a rendőr leállítja és hazazavarja. A luage-ok veszik át a szerepüket az ilyen körzeteket átlépő utazásoknál, viszont ezek kollektív járművek, amik nem egyéni igényekre szakosodnak.

 

Tunézia jól ellenőrzött rendőrállam, amiben a rend őreitől mindenki tart (alapvetően nagyon jó is a közbiztonság).

 

Privát utazást én kinti utazásszervezőkkel szoktam interneten át megszervezni. Minden területnek megvan a maga elfogadható árú, rugalmas és segítőkész utaztatója. Délvidéken a legjobbak a Douzban található irodák. A turistaközpontokban működő irodák általában csak kis területekre koncentrálnak és az áraik is magasak. Mindenütt a helybéli kis irodák szoktak legjobban beválni.

(Mi ezeket a kis irodákat a terepjáró + sofőr és a szállások szervezésére szoktuk igénybevenni, a programjainkat magunk alakítjuk ki.) Ezekben az irodákban néha van angolul értő alkalmazott is.

Előzmény: Nircsi (950)
Nircsi Creative Commons License 2006.07.10 0 0 951

Bocsi, ez lemaradt! Azt is írtad, hogy koráltozva vannak a taxisok? Ez alatt pontosan mit is értesz? :-)

Köszi

Előzmény: Képkovács (943)
Nircsi Creative Commons License 2006.07.10 0 0 950

Szia!

Köszi, hogy válaszoltál a kérdéseimre!:-)

Abban szeretném a segítségedet kérni, (mert ahogy a szavaidból kiveszem már eléggé sokat voltál kinn), hogy hogy lehet megszervezni a privát utazást kinn. Mert mi Jordániában is taxival jártuk be az országot és ezerszer jobb és olcsóbb volt, mint a szervezettek. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy nem veszélyes-e és megéri-e anyagilag. Ill. hogy tudsz-e vkit kintről ajánlani. Ja és tudnak angolul, vagy milyen nyelven beszélhet velük az ember?:-)

Előzmény: Képkovács (943)
Panni23 Creative Commons License 2006.07.05 0 0 949
Köszi- köszi milliószor !:) Remélem nem veszi majd úgy Viners,h letámadom az információ éhségemmel. :D Mindenesetre megpróbálom és köszi a tippet !!!!! Üdv, Panni
Előzmény: Cs.Gizi (948)
Cs.Gizi Creative Commons License 2006.07.04 0 0 948
Szia Panni!

A Tunéziai élmények topikban írtam Viners-nek hogy kérünk egy élménybeszámolót, de javaslom keresd ki újra a hozzászólását kattints a nevére és beadja az email címét és kérdezd meg egyenesbe.
Hisz ez a fórum azért van, hogy segítsünk egymáson. Nem baj ha nem jó a vélemény, de legalább pár infot adhatnának, hogy segítsenek azoknak akik majd később utaznak, vagy éppen szállodát választanának a nyaralásukhoz.

Gizus
Előzmény: Panni23 (947)
Panni23 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 947
Szia Gizus, igen, néztem...csak utána nem találtam több hozzászólást attól, aki júniusban még oda készült. Hm...ha messze van, akkor marad a taxi ezek szerint. Google-ban néztem már, a képek szépek a hotelról, én viszont kíváncsi voltam a tapasztalatokra is. :) Köszi szépen a válaszodat, üdv, Panni
Előzmény: Cs.Gizi (946)
Cs.Gizi Creative Commons License 2006.07.03 0 0 946
Helló panni!

Nem tudom nézted-e már a keresőben itt baloldalt :)

De emlékszem, hogy a Tunéziai élmények című topikban valki juniusban odakészült csak vissza kéne keresni. Igérte beszámol róla hogyan sikerült anyaralás, milyen a szálloda, de eddig nem jelentkezett!?

Én annyit udok hogy messze van aránylag Sousse-tól.

Még az jutott eszembe, hogy a www.GOOOGLE.CO.hu -ban írd be biztosan lesz infó róla.

Gizus
Előzmény: Panni23 (944)
spiros Creative Commons License 2006.07.03 0 0 945

sziasztok, a Jinene hotelben járt valaki mostanában?érdekelne,hogy milyen

Sajnos nem nagyon látok a hozzászólásokban.

Panni23 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 944
Sziasztok ! A Tergui Hotelről (Sousse-ban) tud vki mesélni egy keveset ? Júli 25-én utazunk 11 napra a Kartagoval. Melyik fak. programokat kedveltétek a legjobban ? Köszi:) Panni
Képkovács Creative Commons License 2006.06.29 0 0 943

A legolcsóbban és legegyszerűbben egy utazási iroda valamelyik útjával juthatsz ki. Ha nem főszezonban mész, akkor a komplett egy hét félpanzióval és repülővel kevesebb, mint egyénileg egy "olcsó" charter repülőjegy.

 

Tőlünk a gépek vagy Monastirba vagy Tuniszba, vagy Djerbára repülnek. Sousse és Djerba talán a jobb, mert onnan többfelé tovább lehet menni. (Én Djerbára szoktam menni, majd a reptéren már vár egy itthonról általam megszervezett útra a terepjáró, és kalandra fel) Ha egy tengerparti szállodába mész, akkor Tunézia nemsokban különbözik egy európai tengerparti nyaralóhelytől (legfeljebb picivel több az arabos étel a svédasztalon), viszont ha bátran belevágsz a magánszervezésbe, akkor nagyon sok izgalmas helyre el lehet jutni.

 

A magánszervezésen túl a tengerparti szálláshelyek is kínálnak buszos kirándulóprogramokat pl. a Szahara peremvidékére, vagy Tuniszba/Sidi Bou Saidba stb. (ezek a szokványos turistakörök rengeteg utitárssal és a turisták megfejésére szakosodott helyiekkel megtűzdelve). Az ilyen buszos túrák tempója nagyon feszített, fotózásra ritkán van elég idő stb.

 

A taxi nem drága de korlátozott a mozgástere. A városközi közlekedést buszok, vonatok, louage-ok (ejtsd luázs=csoportos iránytaxik) bonyolítják le. Nyugodtan lehet buszozni, vagy vonatozni, nem rosszabb, mint nálunk, és nem is drágább, csak a hosszabb járatok ritkábbak. A louage-ok (mikrobusz vagy nagyobb személyautók szoktak lenni) meglehetősen "fapados" járművek, többnyire zsúfoltak, még francia nyelvű tájékoztatás sincs rajtuk, és mennek, mint a veszett fene, tehát eléggé balesetveszélyesek is, de talán ez a legolcsóbb hosszú távú közlekedési eszköz.

 

Az autóbérlésnél mindenesetre sokkal jobban ajánlható a tömegközlekedés bármelyik válfaja, mert százszor biztonságosabb. A bérelt autóval hihetetlen nehéz néhol tájékozódni (több helyen csak arab feliratok vannak, a körforgalomban olyan helységnév táblák, ami ugyan francia nyelvű, de a kiírt helységekből egy sincs rajta a térképeken stb.) és hihetetlen kaotikus (az a szabály, hogy nincs főszabály...) - nem kell meglepődni, ha forgalommal szembe jön veled az autópályán egy biciklista vagy egy szamárfogat, esetleg a város legforgalmasabb főútján esténként hatalmas tömegek korzóznak, miközben a járdák üresek, stb.

 

Sokszor jártam már kint, nekünk a legjobban a helyi söfőrrel együtt bérelt 4 kerék hajtású terepjáró jött be, mint közlekedési eszköz, de ez aránytalanul drága, csak 4-5 személynek éri meg. Igaz, mi főként a Szaharát járjuk, de pl. a sűrűbben lakott zöldebb északi országrészben sem túlzás a terepjáró a nagyobb települések közötti országutakon sem, mert az utak gyakran gyalázatos állapotban vannak.

 

Hirtelen ennyi, már ez is hosszú lett...

 

Ajánlanám a Lonley Planet idevágó könyvét, ami nem olcsó, de részletes és naprakész információk vannak benne szinte az egész országról egyéni utazóknak.

Előzmény: Nircsi (942)
Nircsi Creative Commons License 2006.06.29 0 0 942

Sziasztok!

Nagyon hálás lennék, hogy tudnátok nekem segíteni tanácsokkal az országgal kapcsolatban. Hová lenne érdemes elmenni megszállni, lehet-e taxival utazgatni az oszágban, meg ilyenek. Nyár végén mennénk ki, és még nem igazán vagyok képben az országgal.

Előre is köszönöm a segítéget!:-)

Lizz Creative Commons License 2006.06.29 0 0 941
köszi!
Előzmény: Anginga (940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!