Keresés

Részletes keresés

exDínó Creative Commons License 2010.05.29 0 0 303

Ugyan gondolom ironizálsz :), de tényleg megkaptad a legértékesebb tanácsot NeomatiKtól: 

legelőször a nedvesedés okát kellene megtalálni, és csak ezután van értelme azon gondolkodni, hogy mit lehetne tenni ellene. Szerintem.

 

Mellesleg a lábazatra felhordott beton(?) gondolom valójában nem 40cm vastag, hanem 40cm magas.

Előzmény: ja nyugi (302)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.29 0 0 302
Köszönet az értékes tanácsokért! :-)

Üdv:
Józsi
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.28 0 0 301
A tűzfal befelé dől egy kissé, emiatt az alja talán nedvesedik.
Az előbbin kívül, végig a fal tövében borostyán miatt rendszeresen fellazítva a talaj.
A szomszéd telek eladásra vár, lakatlan, és a tulaj megengedte, hogy amikor időm és kedvem engedi létrával átmenjek és javítsam a házunkat, illetve takaríthatom a dzsumbujt a kerítésem, házam tövéből.

Üdv:
Józsi
Előzmény: NeomatiK (300)
NeomatiK Creative Commons License 2010.05.27 0 0 300

KOnkretizálni kéne, hogy mi okozza a nevesedést, melyik irányból.

Előzmény: ja nyugi (299)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 299
Szeretném a tanácsotokat kérni!
Adott egy 100 éves polgári ház.
Van egy északi fekvésű, hátsó tűzfala.
A II. világháborúban, a tűzfal mellett álló ház telitalálatot kapott bombától megsemmisült.
A talaj homokos, az alap mészkő Cca. 80 cm mélységig.
1985.ben mekk mesterek rabitz háló nélkül raktak a tűzfal alsó részére egy 40 cm széles beton réteget, ami mostanra teljesen levált. A ház fala alul nedvesedik, és belülről valami megeszi a vakolat réteget.
Most adódott egy lehetőségem, arra, hogy kényelmesen megcsinálhatom.
Milyen technológiát javasoltok?

Üdv:
Józsi
NeomatiK Creative Commons License 2010.05.26 0 0 298
A mai PVC-kből kb annyi lágyító jön ki, hogy semennyi. A geotextilia meg szerintem valamennyire nedvszívó hatású a szerkezete révén is, nem tudom, hogy mennyiben segít a dolgon. Nekem semmi ellenérzésem nincs a PVC fólia alkalmazásával.
Előzmény: hAnd (297)
hAnd Creative Commons License 2010.05.26 0 0 297
A PVC és polisztirol közé legalább egy geotextília kell, mert lágyítóvándorlás (PVC -> polisztirol) léphet fel, ami tönkreteheti a habot.
De állítólag nem kell a PVC-t ragasztani a falra, elég függeszteni (vonalszerűen) a fal elé (fal felé is kell geotextília, ha nem akarom vakolni a zsalukövet), a hőszigetelést pedig vagy ragasztani a PVC-re, vagy csak támasztani és a föld oldanyomja.

Emiatt is kérdeztem, hogy van-e valakinek bármilyen tapasztalata vagy ellenérzése a PVC-s pinceszigeteléssel kapcsolatban.
Előzmény: NeomatiK (296)
NeomatiK Creative Commons License 2010.05.25 0 0 296
Milyen elválasztóréteg kell közé? AMúgy a PVC gyártása egyszerűbb és környezetbarátabb is szerintem mint a bitumenes lemezé.
Előzmény: hAnd (295)
hAnd Creative Commons License 2010.05.21 0 0 295
Hello
Nézegetem a PVC vízszigeteléseket. Ezek tartósabbak a bitumenes lemezekhez képest? Mi indokolhatja ezek alkalmazását pl az elasztomer modifikált bitumeneshez képest? Ugyanis ha hőszigetelem is a pincét pl XPS-sel, akkor a PVC és XPS közé még elválasztó réteget is kell ragasztani, tehát plusz költség. Ezért vagyok kíváncsi az előnyökre, amik ezt a plusz költséget indokolttá tehetik.
Köszönöm
vadckor Creative Commons License 2010.05.19 0 0 294
Egy félig meddig OFF:

Eladó két és fél tekercs GV4-es vízszigetelő lemez.

Akit érdekel az e-mailen kereshet.
ncc1701 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 293
Így van, most tud a legrosszabb esetre méretezni. Örülj neki. :)
Előzmény: Szunyó (292)
Szunyó Creative Commons License 2010.05.17 0 0 292
Persze, hogy örülök. Nálam okosabbak azt mondták, hogy pincét célszerű nyár végén, ősz elején ásni, mert akkor van legalacsonyabban a talajvíz. Most csak azon lamentálok, hogy ha extra magasan van a talajvíz, most, a vételezéskor, akkor biztos, hogy "túlbiztosítja" a statikus a rétegeket. Ez nagyon rossz hír a pénztárcámnak. Jó hír viszont, hogy újabb 5 év múlva (vagy ki tudja mikor) ha jön egy újabb ilyen esős időszak sem fog beázni.
Hamarosan megkapjuk az eredményeket...
Előzmény: NeomatiK (291)
NeomatiK Creative Commons License 2010.05.17 0 0 291
Addig örülj amíg nincs kiásva a pince helye ilyen esős időben.
Előzmény: Szunyó (289)
NeomatiK Creative Commons License 2010.05.17 0 0 290
Igen, a pincefalazót habarcsba rakják.
Előzmény: zmrzlina23 (287)
Szunyó Creative Commons License 2010.05.17 0 0 289
Na, szerintetek mikor kell talajmechanikai vizsgálatot csinálni, hogy a pincét hogyan kell megcsinálni? Hát persze, hogy most. :O
Nem is tudom, sírjak vagy nevessek...
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 287
Jól tudom, hogy a pincefalazó elemet nem töltik ki betonnal, mint a zsalukövet? Sima habarccsal vagy cementes mischunggal rakják fel?
NeomatiK Creative Commons License 2010.05.09 0 0 286
Tényleg fura ez a sok betonréteg. A manapság divatos és persze megfelelő alapnál van egy 10-15cm vastag vasbetonlemez. Arra jön a vízszigetelés, hőszigetelés, gépészeri csövezés, majd arra az aljzatbeton 5-8 cm vastagságban. Majd rá a burkolat.

Dilemmában vagyok, hogy kell-e pince padlójába hőszigetelés. Nem teljesen egyértelmű a szükségessége. Ha fűtött lesz a pince és sok időt töltesz ott, akkor érdemes hőszigetelni.

Előzmény: Szunyó (271)
Szunyó Creative Commons License 2010.05.03 0 0 285
Köszi. Meg fogom kérdezni, bár már két statikus is azt mondta, hogy ez csak sacc/kb. rétegrend.
A pincéből valójában ősszel lesz valami, a házból meg jövőre. ;) Nem sietünk. Addig érdeklődöm, tájékozódom, árajánlatokat, véleményeket kérek.
Előzmény: Törölt nick (282)
Szunyó Creative Commons License 2010.05.01 0 0 281
Persze!
A tervező "csak úgy", felülről ismerve a területet írta be az engedélyezési tervbe a rétegeket. Ez még nem fix. Csak érdekelt, hogy túlbiztosítottnak vagy alul biztosítottnak látjátok-e a rétegeket? De úgy látom, inkább túlbiztosított.
Előzmény: exDínó (278)
Szunyó Creative Commons License 2010.05.01 0 0 280
Ahhha. Köszi az infót.
Akkor jól logikáztam, hogy biztosan talajvíznyomás ellen számolt már előre ilyesmivel. Mivel mindenképpen kell majd statikai terv (a monolit vasbeton födém miatt is pl.), a statikus fogja végül eldönteni, hogy milyen rétegek kellenek a pince alá. Van statikus, aki meg el sem vállal ilyesmi tervezést hivatalos talajmechanika nélkül.
Egyik szemem sír, a másik nevet, mert rengeteg-rengeteg pénzt elkérnek egy-egy ilyen talajfúrásért, meg statikai tervért, de még jobban sírna, ha évek múlva megsüllyedne a ház, mert nincs rendesen megcsinálva az alja és állna a víz a (nem kevés költségbe kerülő) pincében. :((
Dockworker Creative Commons License 2010.05.01 0 0 279
Beszéltem egyik tervező barátommal és konkrétan nem értettem az összefüggést de valami leterhelő betonrétegről magyarázott amit állitolag a magas belvizes területeken alkalmaznak.De nemsoká utána olvasok:)
exDínó Creative Commons License 2010.05.01 0 0 278
Azért kérdezz rá (esetleg mástól is), mert lehet, hogy csak azért kell 3 réteg, mert a terveződ sógoráé a környékbeli betonüzem... :)
Előzmény: Szunyó (276)
Dockworker Creative Commons License 2010.04.29 0 0 277
Tényleg ez a 3 réteg beton ez nekem is szemet szúrt.Ha megtudod az okát akkor elküldenéd nekem mailben a belsoepitesz@hotmail.com-ra ha szépen megkérlek? köszii:) 
Szunyó Creative Commons License 2010.04.29 0 0 276
Ezt még én sem tudom, az építész első körben ezeket adta meg. (Inkább rászámítva a dolgokat.) A talajmechanika után derül ki persze, hogy van-e talajvíz vagy csak talajpára ellen kell szigetelni. Gondolom már talajvíz nyomás ellen írta fel ezeket a rétegeket. Meg az sem mindegy, hogy állandó talajvíz van, vagy csak időszakos, de állandó talajvíz esetén meggondolom a pincét.

Mi is voltunk a Construmán, de még csak érdeklődés szintjén, mert nem tart ott az építkezés. Jövőre hasznosabb lesz, idén meg már legalább láttuk, mi kínálat van.
Előzmény: exDínó (274)
gombfoci Creative Commons License 2010.04.20 0 0 275
pince építés miatt mi is körbenéztünk, a construmán találtuk a Villas-t. (www.villas.hu). Na nekik van egy tanácsadó mérnökük, de a pontos műszaki rajzok is fentvannak a honlapjukon. Ja, ők zalaegerszegi gyár, ingyen nagyonklassz szaktanácsot adtak...
Előzmény: dandon (264)
exDínó Creative Commons License 2010.04.20 0 0 274

Látom mit írtál, csak nem értem. Nem vagyok szakmabeli ugyan, de általában eddig ilyen rétegrendet láttam:

kavicságy
szerelőbeton
vízszigetelés

hőszigetelés

technológiai fóila

aljzatbeton
burkolat

 

Illetve a hőszigetelés lehet a szerelőbeton alatt is.

 

Ezért kérdeztem csak, hogy miért lesz a te pincénél a 3 réteg beton. Biztos van valami oka.

Előzmény: Szunyó (273)
Szunyó Creative Commons License 2010.04.20 0 0 273
Nem a vasbetolemez a 10 cm-es, hanem a szerelőbetonnal együtt.
Előzmény: exDínó (272)
exDínó Creative Commons License 2010.04.20 0 0 272
A második 10centis vasbetonlemez minek kell?
Előzmény: Szunyó (269)
Szunyó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 271
Köszi. Legyen ott is Austhoterm? Melyik réteg közé?
Előzmény: NeomatiK (270)
NeomatiK Creative Commons License 2010.04.19 0 0 270

Elég így.

Padlóba nem akarsz hőszigetlést?

Előzmény: Szunyó (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!