Keresés

Részletes keresés

sickamic Creative Commons License 2017.12.01 0 0 39749

januárban tüzelni fog, az első arra járó kandúr elkapja, és a vemhes állat ivartalanítása drágább, szóval kérjetek decemberre műtéti időpontot

MortalWombat Creative Commons License 2017.12.01 0 0 39748

A nőstények ivarérettségére 6-9 hónapot adnak meg.

A mienk ezek szerint "későn érő" típusú. 

Előzmény: Törölt nick (39747)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 0 39747

Mi a nosteny cicat 6honapos korban ivartalanittattuk. 6honapos kor utan mar ivarerettek.

 

Előzmény: MortalWombat (39746)
MortalWombat Creative Commons License 2017.11.30 0 0 39746

Én úgy tudom, hogy az ivarérett kor előtt kell megműtetni.

A mienket 8 hónapos korában műtettük.

A kandúrt meg fél évesen.

Előzmény: bumbi2552 (39745)
bumbi2552 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 39745

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Soha nem volt cicánk, most lakásban tartjuk, mentett cica, most kb. fél éves a doki szerint. Kislány és szeretnénk vartalanítani. Több orvossal is beszéltem, volt, aki azt mondta, hogy már 12 hetes kortól, volt aki azt mondta, hogy egy éves kor után érdemes ivartalanítani. Most akkor mi az igazság? Nagyon örülnék saját tapasztalatoknak! Köszönöm a válaszokat. :)

princeofwales Creative Commons License 2017.10.20 0 0 39744

Sziasztok, 

 

Remélem van itt valaki, aki tud segíteni. Olyan embert, szakit, céget... bárkit keresek aki épített már cica kifutót, tudja hogy kell. Légyszíves ajáljatok ha tudtok valakit.

 

Köszönöm

CBNora Creative Commons License 2017.10.16 0 0 39743

A bűzmirigy páros szerv, és be tud gyulladni.

El kellene vinni az állatorvoshoz.

Előzmény: 1Cirmi001 (39740)
MortalWombat Creative Commons License 2017.10.16 0 0 39742

Az orvos mit mondott?

Mi a baj?

Előzmény: sickamic (39741)
sickamic Creative Commons License 2017.10.16 0 0 39741

állatorvosnál járt a macskám fórumon mit mondanak?

Előzmény: 1Cirmi001 (39740)
1Cirmi001 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 39740

Kedves Fórumozók, a segítségeteket kérem!

 

13 éves ivartalanított hím macskánk faroktövében mindkét oldalon egy-egy dió nagyságú duzzanat tapintható, amik váladékoznak. A váladékról -amit kb. 3 hónapja vettem észre- korábban azt gondoltam, hogy valami zsíros folyadék vagy méz csöppent rá. A duzzanatokat a napokban fedeztem fel, amikor körömvágás céljából felemeltem a macskát, hogy a feleségem az ölében lefogja, míg a manikűrözést megejtem. Azért nem tűntek fel eddig a duzzanatok, mivel az ölbe vételt kifejezetten utálja (13 év alatt még 2 percet sem töltött az ölemben). A cica egyébként egészségesnek tűnik, vidám, jó az étvágya, játszik, szaladgál. Lehet, hogy valami páros mirigyről van szó?

 

A válaszokat előre köszönöm.

 

 

MortalWombat Creative Commons License 2017.09.26 0 0 39739

Ha nem verekedésből származik a szőrhiány, akkor érdemes lenne megnézetni egy dokival, mert lehet valami fertőzés is.

Előzmény: Böbe2004 (39738)
Böbe2004 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 39738

Sziasztok!  

 

Segítséget szeretnék kérni. Van egy aranyos 20 hetes házi lány cicánk. Pár napja az orra mellett fekete folt jelent meg mindkét oldalon. Először szennyeződésnek tűnt, mert szereti túrni, szaglászni a földet. De ma a bal oldalról eltűnt, a másik oldalon maradt. Közelebbről megnéztem és pörknek tűnik inkább a megmaradt másik oldali folt. Mi okozhat ilyen pörköt az orr a körül? Máshol nincs. A lábain pedig 2 napja a szőr megkopott a felső régióban, talpa rendben van. A rózsaszín bőre tűnik elő. Ott sebek, vagy egyéb elváltozások  nem látszanak. Csak a lábán van ez a jelenség. A teste többi részén rendben van a szőre is és a bőre is. Mitől van ez a szőrkopás véleményetek szerint? Egyébként élénk, jól táplált, jó étvágyú, szőre nem hullik, fényes. Segítségeteket köszönöm.

sickamic Creative Commons License 2017.09.21 0 0 39737

Valami plüss állatra kellene átszoktatni a pólódról.

Előzmény: Eszter Tamara Forgó (39736)
Eszter Tamara Forgó Creative Commons License 2017.09.12 0 0 39736

Sziasztok!

 

Van egy 9 hetes kislany cicam, aki 6,5 hetesen kerult hozzam (az anyukaja mar nem tudta megfeleloen taplalni). Minden rendben van vele, szepen novekszik, eszik, alszik, jatszik. Azonban, azt vettem eszre, hogy a szoporeflexe nemhogy nem gyengult, hanem meg erosebb lett. Korabban, ha el is kezdte csinalni, akkor csak a szokasos "dagasztast" produkalta, most viszont kis nyaltocsakat hagyva szopizza a polomat, pulcsimat. Probaltam leszoktatni rola, elterelni a figyelmet. Eleinte bevalt, ha ilyenkor odavittem a kistalkajahoz es ivott egy kis tejet. Tobb helyen olvastam, hogy a korai elvalasztas eredmenyezhet ilyet, viszont azt sehol sem talaltam, hogy mit lehet tenni, mi a legjobb ilyenkor a cicanak, illetve furcsalom, hogy csak az utobbi 1-1,5 hetben alalult ez ki.

Azt szeretnem, ha egeszseges cicus lenne, nem akarok traumat okozni neki. 

 

Elore is koszonom a valaszokat! 

Milla2020 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 39735

Megnyugtattál, akkor van remény, hogy ha nem is lesznek legjobb barátok, legalább ellesznek egy légtérben :)

Előzmény: MortalWombat (39734)
MortalWombat Creative Commons License 2017.09.11 0 0 39734

Szia!


Nem fog elmenni, mert a macska a helyhez kötődik.

Nálunk is ez volt, az idősebb nőstényhez jött a kis kandúr. Először fújás, majd semmi, aztán most meg elvannak egymás mellett, békességben.

Előzmény: mental asylum (39732)
Milla2020 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 39733

Szerencsére ilyesmiről szó sincs, ugyanúgy bejár enni meg igényli hogy simogassuk és foglalkozzunk vele. A kiscicát nem is simogatjuk ha ő itt van, nehogy féltékeny legyen. A különbség csak annyi, hogy nem akar sokáig a lakásban maradni és ha a kiscica megy felé akkor odanyomja a fejét és "összeorroznak", de aztán jelzi a kandúr, hogy mostmár menne kifele. Depresszióra utaló jelek nincsenek és velünk ugyanúgy viselkedik, nem hiszem, hogy el akarna menni :)

Előzmény: mental asylum (39732)
mental asylum Creative Commons License 2017.09.11 0 0 39732

Szia!

 

Csak nehogy úgy gondolja, hogy őrá már nincs szükség és eltávozzon.

Ott az új fiatal cica, át kell adni neki a helyet.

Remélem nem lesz igazam.

 

Üdv!

Előzmény: Milla2020 (39731)
Milla2020 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 39731

Köszönöm a választ! Azt én is gondoltam, hogy nem fog hamar változni, csak mivel nincs ebben tapasztalatom, nem tudtam mire vélni ezeket a reakciókat, azt hittem lesz fújás meg morgás. De akkor bizakodó vagyok és türelmesen várom, hogy mi lesz ebből. 

Előzmény: Tibbe (39730)
Tibbe Creative Commons License 2017.09.11 0 0 39730

3 nap alatt nem változhat, 3 hét alatt esetleg. Változni fog, az biztos. Egy ivartalanított kandúr 3 évesen már nyugalmat szeret, nem is baj, ha változatosságot hoz a kis cicalány. Legyél türelmes, megoldják ők. Ha nem akar még barátkozni az "öreg", akkor engedd ki, majd behajtja őt a lakásba a kényelem. Most még a kicsi túl vadóc neki, aki kibillentette a komfortzónájából. :)

Előzmény: Milla2020 (39729)
Milla2020 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 39729

Sziasztok! Olyan emberek segítségét kérném, akiknek van tapasztalatuk két cica összeszoktatásában.

Van egy 3 éves ivartalanított kandúrom, aki olyan egy éves korában került ide, napról napra egyre beljebb merészkedett a kertbe és megszerettette magát a németjuhász kutyámmal is. Eleinte félős volt aztán beszoktattuk a lakásba és azóta mindig bejön enni meg naponta 1-2 órát aludni, illetve télen majdnem egésznap bent van. Most hoztunk mellé egy 4 hónapos lány cicát és az ismerkedés jól sikerült, megszagolgatták egymást és nem volt fújás. Viszont az idősebb cica azóta nem nagyon jön be, csak enni de a szobába nem jön be, az ágyba nem fekszik be és ha a kicsi megy felé hogy játszanak akkor a kandúr nyávog hogy engedjük ki. Ez három napja áll fenn, akinek van ebben tapasztalata tudna írni valamit, hogy ez meg fog e változni legalább olyan szintre, hogy a kandúr bejárjon rendesen és meglegyenek egy légtérben?

MortalWombat Creative Commons License 2017.08.01 0 0 39728

Az kevés, ha csak bedobod a torkába, sajnos ujjal egy nagyon kicsit le is kell nyomni, hogy már csak nyelni tudja, és ne tudja a nyelvével kifelé dolgozni.

Jut eszembe: én is mutatóujjal nyomom le a torkán, de én nem a szája szélén nyomom meg, hanem két ujjal szétfeszítem elölről a száját. Nem izomból, hanem finoman. És így megtartom, amíg meg nem kapja a gyógyszert.

Nagyon nem tud ellenállni, mert annyira nem erős az állkapcsa.

Lehet, hogy ez most így keményen hangzik, de szerintem kíméletesebb, mint a szélén megnyomni.

Az akár fájhat is neki, az én módszerem viszont nem.

Előzmény: iiko46 (39727)
iiko46 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 39727

Szerezz egy olyan dobozt, amibe a macska ülve éppen belefér. Abból nem tud kifarolni, semerre sem eltekeregni. A szája sarkai mögött kicsit megnyomod a pofiját és hárahúzod a fejét - a szája kinyílik, kézzel, vagy csipesszel mélyen a torkába dobod a pirulát, száj becsuk, a torkát simogatod. Így aztán vagy lenyelte, vagy valahol a szájában spájzolja és később kiköpi. Ha habzik a szája akkor valószínűleg nem nyelte le, a műsor kezdődik előlről.

Előzmény: Gindex (39723)
Tibbe Creative Commons License 2017.07.31 0 0 39726

Én mutatóujjal nyomom le. :)

Előzmény: MortalWombat (39725)
MortalWombat Creative Commons License 2017.07.31 0 0 39725

Kis kiegészítés: a macskát tedd a földre, és állj mögé, hogy ne tuddjon tolatni.

A többi stimmel, a torkába ejteni a gyógyszert, kisujjal rásegíteni.

 

Előzmény: Tibbe (39724)
Tibbe Creative Commons License 2017.07.31 0 0 39724

Hát, pedig be kell nyúlni! :) Az állkapcsát két oldalról meg kell fogni és ezzel a mozdulattal ki is tátja a száját. Ezután a garatjába kell lenyomni a tablettát , majd összeszorítani a száját. Nem mindegyik macska tűri, főleg, ha nem vagy határozott. Ekkor marad az orvos, mert ha nem jó ízű a tabletta, akkor kajában sem eszi meg.

Előzmény: Gindex (39723)
Gindex Creative Commons License 2017.07.30 0 0 39723

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni.

Gyógyszert szeretnék beadni a cicának...

Több féle próbálkozás volt de nem hajlandó kinyitni a száját...

benyúlni pedig nem szeretnék...

 

esetleg lenne valakinek bevált tapasztalat?

 

Köszönöm

Attila677 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 39722

Szia!   Köszi az infót.......úgyis viszem majd oltásra és megnézi a doki. Sztem is a cseppek okozzák.  Ti milyen spottot használtok vagy ajánlotok?

Előzmény: Tibbe (39721)
Tibbe Creative Commons License 2017.07.24 0 0 39721

ha a csepegtetés helyén korpás akkor lehet ettől. nem igazán hallottam erről a szerről jókat, csak illatanyag van benne, ami nem igazán tartja távol a bolhákat, kullancsokat, ellenben az állatnak allergiás reakciókat okozhat a növényi kivonat (illóolaj, citromfű..)

Előzmény: Attila677 (39720)
Attila677 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 39720

Sziasztok!

 

3-hónapos cicám nyakánál olyan, mintha korpás lenne a szőre. Két héttel ezelőtt Bio Galativ-kullancs és bolha ellen csepegtettem a hátára-nyakára. Lehet ez az oka?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!