Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2006.09.17 0 0 1529
Ez mennyivel több egy vanilla 2.6.17.13-hoz képest? SMP támogatás abban is van, ha úgy konfigolod.
Előzmény: paca6 (1528)
paca6 Creative Commons License 2006.09.17 0 0 1528
Hogy mik készülgetnek itten..

extra/linux-smp-2.6.17.13/kernel-generic-smp-2.6.17.13-i686-1.tgz:
This is an optional kernel with support for SMP (up to 16), dual core
optimizations, and SMT (Hyperthreading). Fully tuned and ready to go.
extra/linux-smp-2.6.17.13/kernel-headers-smp-2.6.17.13-i386-1.tgz
Optional kernel headers. There will only be needed to compile a few things,
such as apps and libraries that use ALSA (it contains the /usr/include/sound
directory that for 2.4.x kernels is supplied in the alsa-driver package).
extra/linux-smp-2.6.17.13/kernel-modules-smp-2.6.17.13-i686-1.tgz:
Kernel modules for Linux 2.6.17.13-smp, including ALSA modules.
These install into /lib/modules/2.6.17.13-smp/.

http://www.slackware.com/changelog/current.php?cpu=i386
RogerWilco Creative Commons License 2006.08.20 0 0 1527
Sat Aug 19 23:58:27 CDT 2006
This is mostly frozen now unless bugs (or irresistible upgrades) come up, so
I'll call this update Slackware 11.0 release candidate 2. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.15 0 0 1526
Rajtam kivul? :-)
Előzmény: NevemTeve (1524)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.15 0 0 1525
Hat meg szep hogy tudja. Csak most nem akarta valamiert. Mar nem emlekszem pontosan mi volt a hibauzenet, de nem volt hajlando mukodni min2vel. A hardverhe' eleg huje vagyok sajnos. Biztos valami IRQ meg mittomen mi baja lehetett.

Vegul a Slackware is kiszo... megszivatott. :-) /Amugy nem az szivatott meg, csak addig hekkeltem szegenyt, hogy besokallt. Feltettem vagy 3-szor, ugyanennyiszer kinyirtam :-)/

Nem hekkeltem meg NAT-t, ez volt az elso. Azert a 2 sorert ennyit szenvedni basszus. Hihetetlen. :-D

Meg egy tuzfalat kene ele rakni. De akkor kovetkezik a port forwarding. Azt most kihagyom. Tennapregelota nem aludtam... :-)

Tovabbi adalek:
A masina kitalalta, hogy vagy elromlott a CPU, vagy kicsereltem, ezert nezzem meg a CPU Soft Menut. Anyadat nezem meg. Eddig jo volt, jo lesz az most is :-) Kap egy F1-et a pofajaba, aztan megnyuxik.

Ezen felul a vidokartya slotja is rossz. Hol van kep, hol nincs. Rebootolni nem tud, mert akkor nem jon vissza a kep. Olyankor windows modszer (=bekapcskikapcs).

Windozrol jut eszembe: a RH9 fogta magat es megfagyott. Pikkpakk. A kocsog. 2szer kapott agyara fsck-t azt' jonapot.

Most van kep, megy a rendszer, LAN kiszabadult a bortonbol. Bar egyelore eleg vedtelen a rencer, en most ezt megis egy hatalmas gyozelemnek konyvelem el! :-D

Velem nem fog kibabralni egy muanyagvas genyo! Hehe. :-) /Ilyen Cartmenes rohogest kepzeljetek el. :-)/

Es hogy valami ertelmeset is mondjak. Ezek lehettek a hiba okozoi (ti., hogy eloszor a RH9 nem vitte a 2 kartyat):

1) Kb. 47-szer rosszul illesztettem.
2) Nem mindegy, hogy melyiket melyik slotba teszem. Most nem ugy vannak, mint eloszor.
3) Nem mindegy, hogy grafikus vagy text modban telepitek. Grafikusban nem ment. Asszem azt 3-szor probaltam, text modba elsore jo volt, igaz mar mashogy voltak BEDUGVA. :-) Jah errol is irok meg.
4) Tok veletlenul 4.re ugy gondolta megjavul, es az eddigiekhez semmi koze nincs a hibanak.

Szivem szerint a 2-re szavaznek, de a technikai hatterrol vilagoshalvanylila fogalmam van csak. Olyannyira, hogy elsore eszembe se jutott a kartyakat varialni.

Szoval az ugy volt, hogy amig a Slackware volt fennt, addig a setup soran csak 1 db halokartyaig erdekelte a dolog. Utana azt mondta, hogy rendben vagyunk. Probaltam neki mondani, hogy de Uram, ott van mellette meg 1 db. Semmi. Ugyhogy gondoltam tul jarok a eszen megnezem mi van rairva a kartyara: az egyik Realtek8139, mondom jo (meg amugy is ennek kiirta, hogy melyik modul kell.) Nezzuk a masikat: hosgyaszongya: SMC. Naaaagyon jo. Mertugyebar ilyesmihez van modul. SMCblablabla.o, meg SMCbliblibli.o. Jovan. megprobalom mondom nem szerelek (me'g). Merthat 50% volt (hajnalban mar farattabb az ember neha). Szoval a lenyeg, hogy egyik se jott be, mert a TULIP.O modult akarta. De ezt mar csak ugy tudtam meg, hogy masik kartya ki, ez be ujrakonfig, kiirja.

Kb. ekkor irtam az elozo litaniat, mert megorultem, hogy van NET. Hihi. Kesobb derult ki, hogy koran orultem... :-)

Na, hat ennyi lett volna. Remelem mindenki okult belole. :-) En nem. :-D

Holnapi musor: tuzfal, port forwarding, email server helyreallitas, ftp server helyreallitas. Es utana hallgathatom majd megint az ujabb siramokat. Vajon mi lesz a kovetkezo tamadas? Eddig a NEM MEGY A PROXYYYY-t kellett hallgatni. Most mi fog kovetkezni? (Amugy legtobbszor ment a proxy ilyen esetekben is, csak ay ISP nem szolgaltatott eppen I-t :-/)

Kosz a turelmet. :-)
Előzmény: locsemege (1523)
NevemTeve Creative Commons License 2006.08.15 0 0 1524
Mi okozta a problémát?
Előzmény: Törölt nick (1522)
locsemege Creative Commons License 2006.08.15 0 0 1523
Orom vele lynx alol forumozni!

:))

Ha már a Red Hat vonallal is próbálkoztál, Fedorát is fel tudtad volna tenni nagyon light-os változatban. Természetesen tudja a több hálózati kártyát, bár szerintem ez az összes linuxra igaz.
Előzmény: Törölt nick (1519)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.15 0 0 1522
Hat ravettem RH9-t, hogy dolgozzon a 2 halokartyaval eccerre. de ez itt mar OFF... :-)
RogerWilco Creative Commons License 2006.08.15 0 0 1521
-current changelogból

Mon Aug 14 02:23:30 CDT 2006
There are still a few changes yet to happen, but let's call this Slackware 11.0 release candidate 1. :-)


Ezek szerint én is :-))
Előzmény: attila40 (1518)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.15 0 0 1520
Meg nem muxik. De mar tudok millio modot, hogy hogy nem mukodik. :-D
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.15 0 0 1519
Haho. Most epitek ossze egy slackwaret. Volt mar ma RedHat 9. Na ebbe nem fert meg egymas mellett 2 halokartya. Mondok jo. Akkor mrgkeresem a regi SuSE 7.akarhanyast. Azt nem talaltam. Mondok jo. Van nekem SuSE 10 is, csak ahhoz lehet nem eleg a vas. De baj lett, mert SuSE 10 DVD-n van, ebben a gepben meg csak CD olvaso van. (Egyebkent vagy 10 perc volt mire rajottem, hogy ezert nem akar bootolni.) Jo. Masik gepet szejjelkapom, atapplikalom a DVD olvasot. Mostmar indul a SuSE 10. Fasza, mert csillivilli. Nekem kene egy minimal verzio. Olyat nem tudtam belole kicsiholni. Anyad. Oke. Felleltem 128 MB RAMot, mondom hatha igy esetleg valami. Semmi. SuSE is megy a levesbe. DVD olvaso vissza. Halokartya vissza. Jol van, velem nem fox ki....ni... Mi legyen? Nezek egy Debiant. Na erre most nem emlexek, hogy miert, de mondom nem teccik. Akko legyen Slackware. (Csak ugy beugrott, hogy van ilyen distro is...) Jol van, leszedtem a CD kepfajlt. Kiraly! Most kiir....nam, de csak DVD van ures. :-@ Cigi... Na most eszembe jut, hogy a havertol jo regen elkertem egy filmet. Ujrairhato CD-n van. Az jo lesz. Gondoltam akkor, de kiderult, hogy csak a CD tokra van az irva, hogy CD-RW... Vazz. Es ekkor VELETLENUL talaltam egy ujrairhato CD-t, raadasul csupa marhassaggal tele. Leirt, kiir slackware. Bebootol, telepit, konfigol (net nelkul azert nemileg nehezebb... :-)) Es most orommel jelentem, hogy a Slackware csodalatosan mukodik. Orom vele lynx alol forumozni! Juppi-juppi! :-) Amugy "csak" egy router lesz belole, de annak tokeletes lesz. Vagy ezt mar irtam? Mindegy ebben a lynxben nem merem ugy nyomkodni a gombokat ossze-vssza. Ki tudja, mi mit fog eredmenyezni. :-) Kosz, hogy vegigolvastal... :-D Joccakat!
attila40 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 1518
Én már "alóla" írok... :-))
Előzmény: RogerWilco (1517)
RogerWilco Creative Commons License 2006.08.14 0 0 1517
Mifene :-)

Én csak a -currentet kuksizom, ott akkora forgalom van, hogy beleszédül az ember.
Előzmény: attila40 (1516)
attila40 Creative Commons License 2006.08.14 0 0 1516
Ha valakit érdekel, akkor a www.distrowatch.com oldalról letölthető a Slackware 11.0 RC1, de ha nem érdekel senkit, akkor is letölthető... :-)
RogerWilco Creative Commons License 2006.08.07 0 0 1515
-current changelogot néztétek? Ilyen tempóban mindjárt nyakunkon a 11.0!
forwhom Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1514

Sehogy sem megy:) Szerintem a korábbi netbeállításokból valami maradt. Azért nem mehet.

locsemege Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1513
Az érdekesség az, hogy rendszerindítéskor, az ifconfigra az eth0 nem látszik csak az lo.

Az /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 file-ban kellene legyen egy ilyen sor:

ONBOOT=yes
Előzmény: forwhom (1510)
Apostrophe Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1512
az /etc/modules.conf ban leteznie kell az

alias eth0 8139too

9139too helyere persze a te kartyad meghajtojanak a neve kell.
Ez Lvileg eleg ahoz hogy a pppoe-setup megtalalja.
Előzmény: forwhom (1510)
Apostrophe Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1511
Szerintem amikor elinditod a pppoe-setup programot, es Lkezdesz valaszolgatni a kerdesekre, Lfelejted Lolvasni magat a kerdest.

Mlekeim szerint, tobb helyen add magyarazatot a kedeshez.

Pl. - bar lehet hogy nem jol Mlekszem, mert en csak 1* allitottam be, vagy 2 eve, es azota azokkal a beallitasokkal megyek - a dns beallitasanal van olyan valaszlehetoseg hogy server. Ebben az esetben a szervertol fogja megkapni a dns cime(ke)t. Aztan a tuzfalra mond neki hogy nem kell tuzfal, ugyis hasznalsz valamilyet, - mittomen kozvetlenul az iptablest allitgatod, vagy shorewallt, kmyfirewall... vagy valamilyen mas iptables scriptert... - minek 2ö.
A ppp0-at sehol nem kell megadni, azt majd letrehozza a kapcsolodosnal.
eth0-nak viszont lennie kell.

szoval olvasd L mit akar, es menni fog
Előzmény: forwhom (1510)
forwhom Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1510

Jelentés:

 

Hálókártya működik. Az érdekesség az, hogy rendszerindítéskor, az ifconfigra az eth0 nem látszik csak az lo. A pppoe-setup után, úgy tűnik létrejön a kapcsolat, de a ppp0-áson. De annak a címei se tetszenek. Szóval ez a helyzet. Ha a pppoe-setupban hiába adom meg az eth0 és a ppp0-ás interfészt. Egyikre sem megy.

 

Ötletek?

forwhom Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1509
A hálókártya tuti felismerve, mert a koliban még működött, így most is kell. A pppoe-setup-nál kér dns-t. Na ha win alatt netezek kiírja a kiszolgáló IP címét. Azt adtam meg neki,  de egyébként nemtom mi a DNS:D Lehet telefon lesz a központba.
Előzmény: paca6 (1508)
paca6 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1508
Nem!

Ping müxik?
Hálokarid felismerve??
Előzmény: forwhom (1507)
forwhom Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1507
Na most éppen a net beállítással bajlódok. Koliban teljesen más volt, itthon meg enternet, adsl. Kernelbe pppoe beforgatva, próbálom a pppoe-setupot, de lehet valami nem jó. Ifconfigba kell valamit ügyködni ehhez?
forwhom Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1506
Nem szeretem a 2.6-os kerneleket. Annak idején 2x is rávettem magam, hogy átállok, de mindig arra a következtetésre jutottam, hogy a 2.4-esek azok, amik nekem fekszenek. Ahhoz szoktam hozzá, meg úgy egyébként is. Majd ha kikalapálom a lepukkant rendszerem, lehet belenézek a friss 2.6.x-be.
Előzmény: RogerWilco (1505)
RogerWilco Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1505
Ilyen erővel akár a 2.6.1x-nek is nekiugorhatsz...
Előzmény: forwhom (1504)
forwhom Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1504
A zen felrakása előtt, inkább a 10.2-re leforgatok egy új kernelt,  2.4.32 ha jól tudom ez a legfrissebb. Megpróbálom a netet megcsinálni alatta, mert idáig modemes volt, most hogy hazajött a jó gép, egy adsl lett. Majd ha nem boldogulok majd jövök kérdezni:)
forwhom Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1503
Na, míg megvárom a Slack 11-et, addig kipróbálom lehet a zen-t. Elszórakozok addig vele, és majd a 11-re lecserélem:)
Előzmény: attila40 (1502)
attila40 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1502
Alap az XFCE 4.4 Beta2, de ott van a repoban a Fluxbox 1.0rc2 is, tehát hajrá, ha gondolod! :-))
Előzmény: forwhom (1499)
forwhom Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1501
Úgy legyen!
Előzmény: paca6 (1500)
paca6 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1500
Hát sztem ha ilyen tempóban megy a current ágban a fejlesztés, csomagok újraforgatása, akkor nemsokára megjelenik a a new Slacki.. Sokat nem kell várni IMHO

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!