Keresés

Részletes keresés

yester Creative Commons License 2007.09.15 0 0 130
Nagggyon köszönöm előre is!!!
Előzmény: t2jani (129)
t2jani Creative Commons License 2007.09.14 0 0 129
Ha minden jól megy, akkor vasárnap visszakapom a DVD-t, amire ki van írva, és akkor felteszem + adok a rapidhoz használati utasítást is.
Előzmény: yester (128)
yester Creative Commons License 2007.09.14 0 0 128
eddig csak a torrentről tudtam
Előzmény: yester (125)
yester Creative Commons License 2007.09.08 0 0 127

...nem is háborodtam fel, csak sajnálatomat fejeztem ki, mert a Filmmúzeum, Duna Tv nézésre érdemes csatorna szerintem, annak ellenére ez a véleményem, hogy nem fizetem elő sem az alapot, sem semmilyen csomagot, mégis tudtam nézni, mert bejött... csak úgy... tök véletlen jöttem rá......és most történt egy kis változás, ezért nem tudom megnézni az említett műsort, de nem kifogásként hoztam fel egyáltalán.

 

Előzmény: rumci (126)
rumci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 126
Ja! Szóval nem szüntették meg a sugárzást, csak te alapra fizetsz elő, és a családiban van. Hát ilyen előfordul. De ha én úgy döntök, hogy egy boltban drága a kenyér, és nem veszek inkább, akkor nem mondom, hogy nem lehet kenyeret kapni.
Előzmény: yester (124)
yester Creative Commons License 2007.09.07 0 0 125
Köszi, persze, hogy érdekel...de mi az a rapid? :)))
Előzmény: t2jani (123)
yester Creative Commons License 2007.09.07 0 0 124

...sajna valóban nem jön be, mert eddig is csak grátisként kaptuk, valami véletlen vagy kedvesség folytán rajtahagyták a bekötést, mikor a netet, telefont kértem ...én magam nem fizetek  elő semmilyen tv műsorszolgáltatásra - elvből - ..

A változások annyiban érintettek, hogy eltűnk a Filmmúzeum, helyete Hír tv miegymás...

Előzmény: rumci (122)
t2jani Creative Commons License 2007.09.07 0 0 123
Ha érdekel, felteszem a rapidra.
Előzmény: yester (121)
rumci Creative Commons License 2007.09.07 0 0 122
Biztos vagy benne? Szerintem csak felcseréltek csatornákat elég nagy összevisszaságban, de meglesz az. Itt találsz bővebb információt: http://www.upc.hu/kabeltelevizio/csatornak/csatornakiosztas
Előzmény: yester (121)
yester Creative Commons License 2007.09.07 0 0 121
Filmmúzeumot sajna elvette a upc:((
Előzmény: t2jani (120)
t2jani Creative Commons License 2007.09.07 0 0 120
"Bencsik Samut és Barta Tamást egy napon egy helyen olvasni nekem mindig szívöröm és igazolás az ízlésemre nézve:))"

Nem csak Neked ;-)

Amúgy engem mindenféle felvétel érdekelne Bartáról, nekem csak a Filmmúzeum Privát Rocktörténet című sorozatának LGT-s része van meg, ott a Csak akkor jó-t játszák a Lányarcok tükörben című filmben. Ja, vmelyik TV-n van a XXI, század című műsor, a nyáron volt egy rész, amiben az LGT külföldi lehetőségeivel foglalkoztak, ott volt pár snitt, amin az első felállású LGT játszott, meg talán a Volt egyszer egy zenekar-ban ios voltak bevágások, de arra nem nagyon emlékszem, egszer láttam TV-be, lázasan :-(
Előzmény: yester (119)
yester Creative Commons License 2007.09.07 0 0 119
"azon a 8mm-es felvételen egy Fenderrel játszik az 1973-as Tabánon. "

jajjajjjjj....milyen felvételed van Neked??

Bencsik Samut és Barta Tamást egy napon egy helyen olvasni nekem mindig szívöröm és igazolás az ízlésemre nézve:))
Előzmény: jameslgt91 (118)
jameslgt91 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 118
Szerintem is Barta minden idők legjobb gitárosa! Hungáriából szerintem a Végállomás van nagyon ott. És a Csavard fel... ben is ő gitározik első hallásra a rövid szóló alapján meglehetett állapítani. A Hungária lemezeken és az első kettő LGT lemezen használta ugyanazt a gitárt így hallásra. Aztán nem is tudom hol hallottam már, hogy vkinek a szomszédja a Tamás édesanyja és ott van nála az egyik gitárja. Az amerikai turnén Gibson Les Paul-lal nyomta, de volt egy Gibson SG-je amit eladott Bencsik Samunak, valószínűleg ezzel játszhatott még a BUMMMON, bár azon a 8mm-es felvételen egy Fenderrel játszik az 1973-as Tabánon. Vannak Bartának közös felvételei a Beach Boys-szal, ezeket lejátszotta állítólag Herskovits Iván '88-ban a rádióban. Úgy tudom játszott még a Sly and the Stone Family vel is. Hogyha LGT-s számokat nézünk....akkor ezeknél akadok le nagyon: A kötéltáncos álma, Ordító arcok, Csak egy szóra, Szeress nagyon, Cirkusz, Vallomás....meg az összes többi Barta által írt szám, meg amikben játszott:)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 117
Így van :) De bármelyik magyar 70-es évekbeli prog lemezen is elfért volna ez a dal...
Előzmény: yester (116)
yester Creative Commons License 2007.06.13 0 0 116
 :) .....az egyetlen Barta szerzemény, az egyetlen szám, ami hallgatható azon  a Hungária lemezen. :)
Előzmény: Törölt nick (113)
t2jani Creative Commons License 2007.06.06 0 0 115
Igen, nagylemezen még a kislemezekről készült válogatásokon sincs rajta (én az Eredeti rubinon is csodálkozom, h hogyan lehetett rajta a Rég volt, így volt című válogatáson, mert annyira elüt a Hungária fő stílusirányától...)
Előzmény: vlacko (114)
vlacko Creative Commons License 2007.06.06 0 0 114
Az Ítéletnap csak kislemezen jött ki, ugye? Mert letöltöttem az összes nagylemezt, de nem találom sehol.
Előzmény: t2jani (112)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.05 0 0 113
jaj, a Vöröshangyaboly.... a hideg ráz, annyira szép!
Előzmény: t2jani (112)
t2jani Creative Commons License 2007.06.05 0 0 112
Emlékeim szerint egyik se Barta-szerzemény, tán Fenyő írta mindkettőt, de ha hazaértem, megnézem a lemezen. Az 'Eredeti rubin' az tényleg zseniális, megvan kislemezen is, az 'Ítéletnap' című, szintén hard rock nóta van a másik oldalán. Ha a Hungáriára, és Bartára terelődik a szó, én mindig az Eredeti rubin-Vöröshangyaboly-Steffi, jöjj ma este velem triót szoktam emlegetni, egyszerűen zseniális, ahogy ez az ember kísért és szólózott... (a Steffi konkrétan a gitárkíséret miatt kedvenc)
Előzmény: vlacko (111)
vlacko Creative Commons License 2007.06.05 0 0 111
Gondolom néhányan ismeritek a " Rég volt így volt" című Hungária albumot. Van rajta két hatalmas nóta, amely Magyarországon szerintem megelőzte a korát. Persze mindkettő Barta szerzemény.
A "Meddig foglak még szeretni" egy hatalmas Hard Rock, nekem az AC/DC jut eszembe róla.
Az " Eredeti rubin" pedig bármelyik Heavy Metal együttes repertoárjában megállná a helyét. Én nem is értem, hogy ezek hogyan nem lettek slágerek.
Azért kicsit persze vicces a Hungáriától egy heavy metal szám persze, de igen, a Fenyő is ott nyomja az orgonát a háttérben, sőt énekel is. (több szólamú ének van).
És a gitár! Zseniális.
Mice Elf Agin Creative Commons License 2007.02.20 0 0 110

Félreértesz, egyáltalán nem vagyok Somló-rajongó (pl a szólófelvételei többségét iszonyúan összetákoltnak érzem és - ezen ő sem sértődik meg - hangszeres zenészként sem egy Picasso ;)), de hogy ne lenne ritmusérzéke azt butaságnak tartom. Max. annyira "cool" a mozgása, hogy nem követi a belső ritmusérzékét :P

 

Barta szerzői jogaival kapcsolatban semmi probléma nem lehet (a rádiókat meg ez pláne nem kell, hogy érdekelje), mamája hál'istennek él... Valószínűleg inkább azért nem játssza még az a 2-3 rádiós sem, aki egyáltalán tudja, kiről van szó, mert mai füllel nem "rádióbarát" már a hangfelvétel sem. Sajnos. És nem szerintem, hanem szerintük...

 

A halálának körülményeit pedig, (jópár nem megalapozatlan pletyka ismeretében) ma már úgy gondolom, hogy nem is kéne nagyon bolygatni. Illetve mégis: de akkor semmi esetre sem bulvárszinten, hanem színvonalas munkában, az életművének MÉLTÓ újrakiadásával együtt.

Előzmény: ipanema (109)
ipanema Creative Commons License 2007.02.20 0 0 109

Nem volt szándékomban Somlót fikázni, minden elismerésem iránta, minta énekes-előadó iránt. Tudván, hogy Somlónak nagy rajongótábora van nem kellett volna ebbe a "vöröshangyabolyba" belenyúlni...(Utalás arra, hogy aki még nem hallotta, halgassa meg ezt a korai Barta szerzeményt, élvezze a virtualitását, gitárjátékát!)

Köszönet Dotisnak, hogy elolvashattuk a HVG cikket és némileg világosabbá váltak Barta halálának körülményei.

Időközben eljutott hozzám olyan információ is, hogy a magyarországi rádiók azért nem játszák (vagy csak néhányat, azt is ritkán) Barta szerzeményeit, mert nem tisztázódtak a szerzői jogok. Erről tud valaki valamit?

Dotis Creative Commons License 2007.02.19 0 0 108

Cikk a Los Angeles-i magyar maffiáról:
http://hvg.hu/print/20060523magyarmaffia1.aspx
http://hvg.hu/print/20060523magyarmaffia2.aspx
Barta haláláról a második részben esik szó.

Előzmény: ipanema (102)
Dotis Creative Commons License 2007.02.19 0 0 107
In memoriam B.T.
Népszabadság • Herskovits Iván • 2007. február 16.
http://www.nol.hu/kultura/cikk/435596/
Mice Elf Agin Creative Commons License 2007.02.19 0 0 106

Az említett tévéműsortól következetesen megkíméltem magam, tehát nem tudom, Somló hogyan táncol - az viszont nyilvánvaló, hogy nem is a 73-as basszusgitár-tudása alapján került be a Loksiba, hanem mert nagyon jó énekes előadó és a rockzenészek akkori átlagos tudását több hangszeren is meg tudta közelíteni.

A ritmusérzékét pedig én a legkevésbé sem fikáznám, mert Somlónak mindig is nagyszerű érzéke volt a fekete zenékhez, amit nálunk (főleg a 70es években) kevesen mondhattak el magukról - és ezzel fontos új színt adott a Loksinak is.

Előzmény: ipanema (105)
ipanema Creative Commons License 2007.02.19 0 0 105
Mint ahogy a korábbiakban is valaki irta, számomra is az igazi LGT a Barta-Frenreisz-Presser-Laux volt. Már Frenreisz távozásával óriásit veszitett a csapat, Barta távozásával pedig stilusváltás következett be. Valaki a korábbiakban azt irta, hogy Frenreiszt Barta "rugta ki", én ezt másképpen olvastam, Frenreisz nemrégiben úgy nyilatkozott, hogy azért lépett ki az LGT-ből, mert ő rockzenét kivánt továbbra is játszani, az LGT pedig más irányban indult. Mindezt irom Somló emlitése miatt, aki egy rendkivül jó hangú énekes, jó saxofonos...de enyhén szólva is szerény basszusgitáros. Megdöbbentő volt számomra, amikor a nemrégiben lezajlott tévés táncversenyen mindenki bebizonyodhatott arról, hogy nincs ritmusérzéke !!! Ritmusérzék nélkül pedig basszusgitáron játszani...egy LGT-ben?
t2jani Creative Commons License 2007.02.19 0 0 104
És Bencsik Samu halála is 20 éve lesz már idén...

Valóban megérdemelne Barta Tomi egy filmet, de kérdéses, h mennyi filmanyag maradt fel róla (azért csak az lenne az igazi, ha zenélni is látnánk). Egy olyat, mint ami a Kex, vagy a Syrius-film volt, szerintem össze lehet hozni. Ja, amúgy a Syrius-könyvben többször is szóbakerül Barta, és mindig szépen emlegetik, nem úgy, mint Somló az 'És ilyen a Box'-ban.
Előzmény: yester (103)
yester Creative Commons License 2007.02.19 0 0 103

Nem akarok off topik lenni, de ez a felhívás Bencsik Samura is vonatkozhatna, az Ő halálának a körülményeiről sem beszélt eddig senki sem egyenesen....

Film-ügyben talán Kisfaludy Andrást kellene megkeresned, a Kex-ről is csinált filmet , ha jól tudom, Ő ott zenélt is anno, és most meg filmrendező.

Előzmény: ipanema (102)
ipanema Creative Commons License 2007.02.19 0 0 102

Mintegy öt éve indítottam ezt a topicot, nem sok reménnyel, hogy vannak olyanok, akik Barta Tamásról hozzám hasonlóan gondolkodnak és hozzá is szólnak ezeken azoldalakon. Most szeretném felfrissiteni ismét a témát, mert a napokban volt 25 éve, hogy Magyarország minden idől legnagyobb gitárosa tragikus körülmények között eltávozott. Szerintem, még mindig túl sok a titkolódzás a körülményekről, a legfájóbb pedig az, hogy a hazai szakma, a kortársai ("nagy öregek") következetesen agyonhallgatják a témát. Miért? Irigység? Vagy olyan ember volt (netalán), hogy akik ismerték, akikkel együtt dolgozott nem szivesen emlékeznek rá?

Emberek, ha valaki tud részleteket, irjátok meg!

Hátha most, az évforduló kapcsán nagyobb lesz a topic pergése?

Az egyik hozzászóló felvetette azt, amin én már évek óta gondokodom: most kellene késziteni egy igényes dokumentumfilmet Barta Tamásról. Nem vagyok filmes, csak egy tapasztalt (oknyomozó) ujságiró, de mind közelebb vagyok az elhatározáshoz, hogy teljes erővel nekivágok ennek a témának. Ha olvassa valaki ezt a topicot a filmes-tévés-zenész szakmából és esetleg társulna e nemes munka megvalósításához, kérem szóljon (lehet e-mailben is ipanema@index.hu)

A legnagyobb segitség a volt zenésztársak elérhetőségéhez kellene. És ha tud valaki valamit arról, hogy a családjából valakit hol lehetne elérni - irjatok.

Előre is hálás köszönet.

t2jani Creative Commons License 2005.10.27 0 0 101
Nagyon eltalálták ezt a lemezt, nincs rá jobb szó: zseniális! Tulajdonképpen jót tett a vérfrissítés, mondom ezt annak ellenére, h nekem az eredeti LGT a nagy kedvenc. Ezzel a lemezzel nagyon feladták a leckét a magyar "popszakmának" - soha meg se közelítette senki. Kár, h nem lett folytatás, de az okok ismertek többé-kevésbé.
Előzmény: Don Valentino (100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!