Keresés

Részletes keresés

tiki001 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 4672

Alakulgat... úgy tűnik, mostanában kezdenek felgyorsulni az események, de a végkifejlet még odébb van.

Üdv! Esetleg valami konkrétabb dátum van már kilátásban?

Előzmény: czzs (4658)
locsemege Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4671
A kernel szerintem rossz példa, mert az nVidia driver a kernel része, így az új kernelhez őt is hozzá kell fordítani. Olyan ez, mintha azon tűnődnél, a 2.6.29.2-es kernelben miért nem elég a device driver-eket újrafordítani, miért kell az ütemezőt is. Azért, mert az egész egybe lesz linkelve. Meg persze lehet, hogy az ütemezőn is javítottak.

A heterogenitás néha tényleg nem jó, de egyben a választás szabadsága, és mivel a disztribúciók egymást húzzák, talán a fejlődés motorja is egyben. Elképzelheted, milyen csetepaté lenne abból, ha választani kellene, az egységes GNU/Linux milyen csomagkezelést használjon. Debianosok, ubuntusok nyilván, apt-get, aptitude alapút mondanának, red hat-esek, fedorások, susésok rpm, alapút, slackware-esek simán *.tar.gz-be tömörített csomagokról álmodoznának pre- és postinstall script-ekkel, s így tovább. Szerencsére ha valaki normálisan programozik, bármelyik disztribúcióhoz elkészíthető a csomag.
Előzmény: DMA (4670)
DMA Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4670
Szerintem ez a hatalmas heterogénia a linux gátja is egyben. Egy szoftvert nem lehet megírni úgy, hogy biztos lehessek benne, hogy aki letölti, bármely disztrón futattni tudja. Tudom, lehet függőségeket megadni, de amikor a 2.6.26-1-es subverziójú kernelről 2.6.26-2-esre frissített a rendszer, már nem ment az nvidia modul, csak ha újat fordítottam. Mi lenne itt a programommal?
Előzmény: locsemege (4669)
locsemege Creative Commons License 2009.05.03 0 0 4669
Az ember a szokások rabja. Én sem hiszem, hogy váltanék Fedoráról.
Előzmény: DMA (4668)
DMA Creative Commons License 2009.05.03 0 0 4668
Ismerős érzés, én nem rég futottam pár disztróval egy kört, de gyorsan visszaraktam a debiant...
Előzmény: czzs (4667)
czzs Creative Commons License 2009.05.03 0 0 4667
Szemben? Nem harc ez... én épp most telepítettem fel a 2.2 fejlesztői verzióját. Kíváncsi vagyok, bár a 2.1 is tökéletesen működik, és azt szokták mondani, hogy ami jól működik, azt nem érdemes frissíteni.

Így is érezhető a lemaradás, hogy nagyon régóta nincs UHU-m, csak levlistákat olvasok...
Én meg rákényszerültem, hogy Ubuntu-val ismerkedjek. De gyorsan visszamenekültem az Uhu-mhoz.
Előzmény: DMA (4665)
DMA Creative Commons License 2009.05.03 0 0 4666
Ez nem írja oda kinek volt a válasz :-(
czzs #4662
DMA Creative Commons License 2009.05.03 0 0 4665
Sajnos a fiúk kevesek lesznek öten a komplett Ubuntu, R6, Novell csapatokkal szemben. Így is érezhető a lemaradás, hogy nagyon régóta nincs UHU-m, csak levlistákat olvasok...
Jó kezdeményezés volt, mostanra viszont minden disztrib perfekt magyar (is).
locsemege Creative Commons License 2009.04.27 0 0 4664
Azt, hogy több információt adj meg. UHU repository-ból telepítettél, vagy az Adobe honlapjáról? Melyik böngészőről beszélünk? 32 bites az oprendszer, vagy 64 bites? És a böngésző? Ha 64 bites a böngésző, akkor ugye az nsplyginwrapper illeszti a 32 bites plugint? Vagy abból is a natív 64 bites változatot használod? Az egész rendszerre vonatkozóan telepítetted root joggal, vagy csak egy felhasználóhoz a $HOME-ba felhasználói joggal?
Előzmény: Mondeo Mk II (4663)
Mondeo Mk II Creative Commons License 2009.04.27 0 0 4663
Üdv emberek!

Nemrég tettem egy kísérletet, hogy telepítsem a flash-t. Jó, letöltöttem, telepítettem, de azóta nemhogy a flash nem működik, hanem olyan oldalak sem, amik azelőtt igen.

Pl. ha felmegyek youtube-ra, megjelenik egy hibaüzenet, hogy nincs megfelelő plug-in és töltsem le. Azt is letöltöttem, telepítettem, de a youtube most is ugyanezt a hibaüzenetet dobja fel (de nemcsak az, gmail is, origo is, stb.)

Mit javasoltok?
czzs Creative Commons License 2009.02.26 0 0 4662
gigabursch Creative Commons License 2009.02.24 0 0 4661
Na akkor igyunk meg a békesört este otthon... :-)
Előzmény: locsemege (4657)
czzs Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4660
Mondom, hogy az még messze van. De érdemes rápillantani a levelezőlistákra is.
Előzmény: toccata (4659)
toccata Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4659
Kár, hogy a honlapjukon semmi friss info nincs. :(
Előzmény: czzs (4658)
czzs Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4658
Van hír egy esetleges újabb UHU verzióról?
Alakulgat... úgy tűnik, mostanában kezdenek felgyorsulni az események, de a végkifejlet még odébb van.
Előzmény: gigabursch (4656)
locsemege Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4657
Nekem csak a kodekpakk csípte a szemem, gondolom, ez látható volt. :)
Előzmény: gigabursch (4656)
gigabursch Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4656

Nem akarok sem vitatkozni (műkedvelő láma vagyok), és főleg nem szétOFFolni a topicot, de ez egy vicces paradoxon. Ez a pack érdemben (szerintem) nem pack (legalábbis tapasztalataim szerint), és az a hülye progi e nélkül nem megy. Azokhoz a hülye kütyükhöz meg nem adták meg a tisztességes megoldást. Ennyi...

Amúgy teljesen igazad van, nekem is ez az egyetlen codec pack a gépemen. Amúgy meg médilejátszásra KMPlayert használok úgy lassan egy-másfél éve windows alatt*, pláne hogy a TC-UP csomagban lévő másolható, így nem kell telepíteni és a munkahelyi gépen nem kell a rendszergazdi jogait megsérteni.

Ha tudsz rá módot mondani, hogy az abban lévő cuccokat hogyan használja ki egy ilyen progi szívesen veszem (akár priviben is).

 

 

A lényeg inkább azon van, hogy egy megválaszolatlan kérdésre választ sikerült találni/nom az eredeti problémafelvetés szintjén (ami ugyan már megvolt, csak nem volt jól fellelhető).

 

 

 

 

De térjünk vissza inkább az UHU-hoz... :-)

 

Van hír egy esetleges újabb UHU verzióról?

 

 

 

 

_________________

*márcsak azért is, mert olyan mint a növényvegyszerezésben az - azóta már betiltott - Arsenál nevű vegyszer: Mindent visz...

 

Előzmény: locsemege (4655)
locsemege Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4655
Codec pack-ot Windows-ra tenni... Hát ez mekkora ötlet, hallod! :(( Nézz körül, mindenki azt mondja, hogy bármit, csak azt ne.
Előzmény: gigabursch (4654)
gigabursch Creative Commons License 2009.02.22 0 0 4654

Kedves Retropapa!

 

 

Az általad felhozott probléma előttem sem volt ismeretlen, valószínűleg neked is ilyen a "kütyüd".

 

 

Ehhez a megoldást éppen ma ITT találtam meg. Működik.

 

 

Külön felhívnám a figyelmedet az alul piros mezőben írtakra:

"Ha a konvertálás a fent említett módon nem sikeres, nem indul el a konvertálási folyamat, vagy végig megy, de az elkészült fájlt a készülék nem játsza le, valószínűleg valamilyen codec hiányzik. Telepítsünk fel egy codec csomagot, például szoftverbazis.hu oldalról a XP Codec Pack 2.4.3 programot. Ügyeljünk arra, hogy a konvertálásnál megadott könyvtárnevek és a konvertálandó fájl neve se tartalmazzon ékezetes karaktereket. Célszerű a C: meghajtó főkönyvtárában létrehozni két könyvtárat, egyet a forrás fájloknak, egyet pedig a cél fájloknak."

 

 

Azt a kis kodec csomagot hamar megtalálod a kuglin.

 

 

 

Remélem nem voltam OFFtopic, de mivel a kérdést itt dobta be igazán Retropapa, és az általa nyitott topicon meg nem volt értelmes válasz (utánaolvastam), itt meg kapott segítséget, így gondoltam nem gond, ha más is megtudja a windóz alá a megoldást.

 

Előzmény: retropapa (4636)
toccata Creative Commons License 2009.02.04 0 0 4653
UHU-n milyen flash szerkesztő/készítő alkalmazás található?
retropapa Creative Commons License 2009.01.18 0 0 4652
Köszönet a segítségért :) Szerintem itt az életben nem találtam volna meg! :) Köszöntem :)))
dj Creative Commons License 2009.01.17 0 0 4651
Konzolon a passwd paranccsal.
Előzmény: retropapa (4649)
toccata Creative Commons License 2009.01.17 0 0 4650
Beállítások -> UHU bezérlőpult -> Felhasználók
Előzmény: retropapa (4649)
retropapa Creative Commons License 2009.01.17 0 0 4649
Köszönöm, megnézem. Remélem végre boldogulok...
Lene egy kérdésem amin eléggé elakadtam... pedig egy alapdolognak kell hogy legyen...

UHU-ban hol tudom a már létező felhasználói fiokom jelszavát megváltoztatni???
Előzmény: locsemege (4648)
locsemege Creative Commons License 2009.01.14 0 0 4648
Nézd meg az avifix, aviindex manualjait, meg a see also ajánlásait a man page-ek végén, hátha találsz rá eszközt. De kérdés, a file mond-e valamit.
Előzmény: retropapa (4647)
retropapa Creative Commons License 2009.01.14 0 0 4647
Igazad van. Csakhogy nem tudom, mivel lehet megnézni ezeket a paramétereket... Tudsz ilyen kokrét programot???
Előzmény: locsemege (4646)
locsemege Creative Commons License 2009.01.14 0 0 4646
Én honnan tudjam, a Te lejátszód mit tud? De ha van egy olyan file, ami jó rá, annak kell megtudakolni a paramétereit.
Előzmény: retropapa (4645)
retropapa Creative Commons License 2009.01.13 0 0 4645
Azt értem hogy nem ugy van mert mindenki ezt mondja. Csak éppen azt nem mondja hogy hogyan is van???
Előzmény: locsemege (4644)
locsemege Creative Commons License 2009.01.13 0 0 4644
Azért ez nem úgy van, hogy van az AVI file és kész, hanem rengeteg paraméter határozza meg, hogy milyen is az a file. Tehát először tudni kellene, milyen file-t kell csinálni, utána pedig olyat kell előállítani. Ugye, még egy wav is lehet akár G711 szerinti, nem csak a szokásos sztereo, 44.1 kHz mintavételi frekvenciájú, csatornánként 16 bit lineáris, 2-es komplemens ábrázolású.
Előzmény: retropapa (4642)
dj Creative Commons License 2009.01.12 0 0 4643
Van egy dvd::rip nevű program is. Próbáld ki, talán tudja amit akarsz.
Előzmény: retropapa (4642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!