Keresés

Részletes keresés

Szepi bá Creative Commons License 2017.08.28 0 0 57071

Tudom ,- nagyon nehéz de hinned kell az állatorvosodnak . Ő sajnos menthetetlen . Lehet , hogy találsz olyan állatorvost aki jó pénzért mindent bevállal de csodára ne számíts .

Előzmény: r.feco (57069)
absztinens Creative Commons License 2017.08.28 0 0 57070

Nem vagyok orvos!

...de ismereteim szerint ez nem a csont, vagy porc deformálódásának tűnik a kép alapján.

Ahogyan én látom a képen, ez inkább egy ficamnak tűnik (esetleg ínszalag sérülés), mivel a combcsont igen csak távol van a csípőben elfoglalt helyétől.

Ha rákeres a diszpláziára -akár a képeket is nézegetve - a leírások nem a röntgen képet támasztják alá.

Javasolnék egy másik-máshol vizsgálatot is a döntések előtt.

Előzmény: r.feco (57069)
r.feco Creative Commons License 2017.08.28 0 0 57069

Kedves fórumozók! Tanácsot szeretnék kérni! 5 hónapos labrador szuka kutyám járása miatt megvizsgáltattam és az alábi a diagnózis: "súlyos fokú csípőizület diszplázia, bal oldalon lixált combcsont" . Műtéti beavatkozást javasolnak. A kezdeti kötelező oltásokat végző állatorvos nem javasolja, inkább az elaltatást, mert nem lesz tökéletes és csak szenvedni fog. Nagyon a szívünkhöz nőtt ez a rövid idő alatt, de nem akarom, hogy egész életében szenvedjen. Van esély a gyógyulásra vagy jobb ha edzem a lelkem az elkerülhetetlenre?

rtg

anikoo1986 Creative Commons License 2017.08.18 -1 0 57068

Ja! Mind egeszseges! Anyuka is jol van! No para! Es ha eltelt par het jon a kotelezo oltas meg ami kell

Előzmény: anikoo1986 (57067)
anikoo1986 Creative Commons License 2017.08.18 -1 0 57067

Az allatorvosunkkal beszeltem telefonon es o azt mondta hogy a kutya is mint minden eloleny rahuzgat + egy hetet es a vegett erdeklottem itt a forumban hogy mik a tapasztalatok.....es hetfo reggel beundult...estere megfialt gyonyoru 5 hofeher kiskolykot.

Előzmény: absztinens (57066)
absztinens Creative Commons License 2017.08.15 0 3 57066

Már csak azért is, mert nem az első ellése, célszerű lenne egyszer az állatorvossal is találkozni.

A szaporításnál is célszerű figyelembe venni, hogy komplikációk is lehetnek.

...igaz, így az orvosi ktsg. a gazdaságosságot veszélyeztetheti...

 

 

Előzmény: anikoo1986 (57063)
anikoo1986 Creative Commons License 2017.08.14 -1 0 57065

Szlovakiabol vagyunk es a szomszed falubol van a kan ☺

Előzmény: merQree (57064)
merQree Creative Commons License 2017.08.14 0 1 57064

Megtudhatom melyik kennelnél születtek a kölykök?

Mit lehet tudni a kanról?

Vagy ne kérdezzek ilyeneket?

 

Pusztán érdeklődöm...

Előzmény: anikoo1986 (57063)
anikoo1986 Creative Commons License 2017.08.14 -2 0 57063

Sziasztok! Ma reggelre 2 kis labrador kutyaval bovultunk. Mar tegnap lehetett az anyakutyan latni hogy vackol. Reggel 4- kor mikor kimentunk hozza meg semmi nemvolt de 6 orakkor mar ket kicsi kolyok volt mellette. Kivancsi vagyok hogy lessz e meg. Legutoljara mikor fialt 6 kolykot az 15 oraba tellett. Minden egyesnel azt mondtuk hogy nem lessz tobb de megtrefalt minket. Remelem most is igy lesz, de orulunk ennek a kettonek is es a lenyeg hogy jol vannak

V. Ábris Creative Commons License 2017.08.10 -2 0 57062

Nem kell feleslegesen állatorvoshoz menni, mert az bizonyítani akar, ezért először agyon nyomkodja a hasát, azután röntgenez, ebből van a pénz.

A kutya vagy vemhes, vagy nem. Ha vemhes, akkor elkezd szülni, ha nem, akkor meg nem. A kutya jelezni fogja, ha valami baj van. Persze ezt akkor veszitek észre, ha nem a kert végében tartjátok és hetente egyszer néztek feléje.

Az állatorvos sem fogja megindítani a szülést, amíg a kutya magától meg nem kezdi. Ha megindul, de nehézségek vannak, akkor majd beavatkozik.

Előzmény: V. Ábris (57061)
V. Ábris Creative Commons License 2017.08.10 -1 0 57061

A 66 nap belefér. A kutyának szülés előtt pár nappal megereszkedik a hasa, a kölykök a mellkas alól lehúzódnak a szülőcsatorna felé.

Volt olyan eset, hogy az állatorvos azt mondta szülés előtt pár nappal, nem vemhes a kutya és szült 6 db 40 dkg-os kölyköt pár napon belül.

Mérd a hőmérsékletét, normális esetben 39oC körül van. Szülés előtt el kezd esni a hőmérséklete, ha nagyon leesik kb.37oC-ra akkor nehéz szülése lesz a kutyának.

Van szuka, amelyik az utolsó pillanatig eszik és aktív. Ilyenkor már nem kell a kutyát szabadon hagyni, mert előfordulhat, hogy szana-széjjel szüli le a kölyköket.

 

Előzmény: anikoo1986 (57059)
Garfield007 Creative Commons License 2017.08.10 0 2 57060

Állatorvos mit mondott?

Előzmény: anikoo1986 (57059)
anikoo1986 Creative Commons License 2017.08.10 -2 0 57059

Sziasztok. Segitseget kernek. Van egy negyeves Labrador vemhes szukam. Hetfon toltotte be a 63.napot tehat most van a 66.napja de meg mindig nem fial es az etvagya is jo.nem hiszem hogy alterhes lenne! Aggodom erte. Nem lehet baja? Meddig huzodhat el gond nelkul????

zsirpari Creative Commons License 2017.06.08 0 0 57058

Nálam béka volt. De csak egyszer. Elkapta, ömlött a hab a szájából, én majdnem meghaltam, de aztán ennyi. Gondolom tapasztalati úton nem macerálja  brekiket.

 

Előzmény: Blamy (57052)
Albert Creative Commons License 2017.05.24 0 0 57057

Köszi megnézem!

Találtam képeket az kölykök apjáról és nem viccelt, amikor azt írta, hogy vörös.

https://img.jofogas.hu/images/Fajtatiszta_Golden_Retriever_kolykok_27994790147793.jpg

 

 

Előzmény: pepe_pepe (57056)
pepe_pepe Creative Commons License 2017.05.24 0 0 57056

ha FB-s vagy, itt is megpróbálhatod a kérdést, aktívabb a csapat: https://www.facebook.com/groups/444928145536805/

 

Előzmény: Albert (57055)
Albert Creative Commons License 2017.05.24 0 0 57055

Sziasztok. Golden vásárlás elött áll a család. Mit gondoltok erről a hírdetésről?

https://www.jofogas.hu/pest/Minosegi_Golden_Retriever_kolykok_eladok_66447205.htm

Blamy Creative Commons License 2017.05.10 0 0 57054

Köszi, megpróbálok utánanézni :)

 

Növény is lehet simán, nálunk sok minden van. Meg ilyen időben csigák, békák is vannak... esetleg vmi bogarat akar elkapni.. ki tudja..

 

Szerencsére most nincs semmi baja, de alapvetően rendszeres a dolog :/

Előzmény: Forestlabi (57053)
Forestlabi Creative Commons License 2017.05.10 0 0 57053

Esetleg nem valami növényt rágcsál? Vigyázni kell a virágokkal is, mert pl. a liliom kifejezetten veszélyes, mert mérgező.

Nézd végig a kertet, hátha valamin megtalálod a rágcsálás nyomait, és akkor már előrébb vagy, mit kell eltüntetni. :)

Nekünk már szinte csak a 4 fa van az udvarban, mert mindent rágott. A mahonia bealei fámnak is annyi. Az összes ágát lerágta, mire haza értünk.  

 

Előzmény: Blamy (57052)
Blamy Creative Commons License 2017.05.10 0 0 57052

Sziasztok!

 

Lehet, hogy tudnátok tanácsot adni nekem :) Egy 4 éves fekete labim van. Kertes házban, de ha otthon vagyunk, szinte mindig bent van velünk. Van egy szokása.. amikor sokáig elvagyunk, kint vmit megeszik, és estére nagyon csöpög a nyála. Órákon keresztül nyal mindent ilyenkor és feltűnően több a nyála. Ez valami allergia lehet? Vagy mit ehet ilyenkor? Annyi minden van az udvaron, bármi lehet, de esetleg tapasztalt már valaki vmi hasonlót? Volt, hogy adtunk neki zyrtecet (ezt a doki mondta, hogy lehet adni kutyának) és utána jobb volt, de őszintén szólva nem vagyok ebben sem biztos.. mivel este adtuk be neki, aztán nem sokára el is aludt, lehet, hogy egész egyszerűen csak "kipihente". Holnap megint egyedül lesz sokat, és már annyira félek, hogy megint ez lesz :(

Valakinek esetleg vmi ötlet? köszönöm előre is :)

Forestlabi Creative Commons License 2017.05.08 0 0 57051

Sziasztok!

 

A Balaton környékén keresgélünk olyan kiadó nyaralót, ahol csak mi lennénk és kutyát is biztonsággal vihetünk.

Ezalatt azt értem, hogy zárt az udvara és kint is aludhat a kutyi.

Van valakinek valami ajánlása ezen a téren? :)

Neten sajnos nem nagyon találok ilyen szállásokat, a legtöbb olyan, hogy mint egy kemping, és nincs külön elkerített rész.

 

Próbáltam már többször, hogy valahogy beszoktassam a lakásba, bent aludjon, mert sok olyan szállás van, ahol bent aludhat, de sajnos nem sikerül. :(

Behívom, és egyszerűen nem pihen le sehol, folyton pörög. A szobatisztasággal nem is lenne gond, mert

jelez és megvár hogy kiengedjem. Csak nem tud nyugton lenni. Van bent neki a lakásban játék, párna,

azokkal egy ideig elvan, de utána ugyan úgy járkál fel alá. (Persze mikor arra kerül a sor, hogy kitessékeljük,

kimenni már nem akar) Odakint szépen fekszik, és nyugton van.

Esetleg erre is valakinek valami ötlet?

 

Köszi a válaszokat! :)

ropacsek Creative Commons License 2017.04.26 0 0 57050

A nicknevem kukac gmail-es címen el tudsz érni.

Előzmény: merQree (57045)
merQree Creative Commons License 2017.04.24 0 0 57049

Szerintem szerepe van annak a dologban, hogy ivartalanítottak a kutyák, a mudi pedig nem.

Előzmény: joevagyok68 (57047)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 57048

Jááááj rossz ikonkának a linkját szúrtam be.

Talán most..

http://forum.index.hu/Article/addBookmark?a=143650512&t=9048198

Előzmény: joevagyok68 (57047)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 57047

A Ti kutyátok milyen/mennyi idős és"hogyan" játszik más (régóta ismert/"barát") kutyákkal ?

 

Csak ezért kérdem...

http://forum.index.hu/User/nickIgnore?u=910588&t=9048198&d=1

 

Köszi ha lesz türelem végigolvasni..és még esetleg válaszolni is....  :-)

I. Ábris Creative Commons License 2017.04.23 0 0 57046

  Azért ez nem ilyen egyszerű, nem egy tárgyról beszélünk, amit lecserélünk...  

 


Valahol ilyenkor kellene a tenyésztő felelősségnek előjönnie. Csak a haszonleső pofájukat járatják, a többi kutyást mocskolják, hivatkoznak orvosi vizsgálatokra, a kutya további életének figyelemmel kiséréséről stb.

Mi lenne, ha Te is tenyésztésre vetted volna a kutyádat?

Visszaélnek azzal, hogy add vissza a kutyát esetleg kapsz helyette másikat (ő sem tudja használni a tenyészetében, ezért megszabadul tőle). Ez nem így működik. Tudja, hogy ragaszkodsz a kutyához, nem fogod visszaadni, elviseled az anyagi kárt.

Ezt egy tisztességes tenyésztő a következőképpen oldja meg:

- ha beteg kutyát adott el (hiába van törzskönyve, a kutya tenyésztési szempontból értéktelen, kiállítási kutyának sem felel), akkor a következő alomból ad egy elsőválasztású    kutyát, vagy annak az árát (ez lenne a legegyszerűbb, hiszen ő könnyebben el tudja adni, mert őt keresik a leendő kutyások). A legegyszerűbb, ha visszafizeti az árát. De ez már meghaladja erkölcsi színtjüket. Addig bájolognak, amíg el nem viszed a kutyát.

Te azért vettél tenyésztőtől, mert garanciát akartál egy egészséges, standardnak megfelelő küllemű kutyára.

Előzmény: ropacsek (57042)
merQree Creative Commons License 2017.04.23 0 0 57045

A google-n ugyanezzel a névvel van postafiókom, dobj egy üres mailt légyszíves.

Előzmény: ropacsek (57042)
merQree Creative Commons License 2017.04.23 0 0 57044

Maximálisan átérzem, hogy kötődsz Zorkához.

 

Azt lehet tudni, melyeik tenyésztőről van szó?

Előzmény: ropacsek (57042)
ropacsek Creative Commons License 2017.04.23 0 0 57043

Tudom, hogy ez engem sokkal jobban zavar, mint Zorkát. Neki ez a természetes állapot, hogy csak 1 szemmel lát, ebbe nőtt bele. (Már 3-4 hónapos korában látszott, hogy valami nincs rendben a szemével, csak akkor még nem jöttek rá, hogy mi baja.) Pont olyan, mint egy egészséges kiskutya, vígan jön-megy, szaladgál, játszik a kutyaoviban, labdázik, kergeti a rovarokat, stb. De attól még nekem nagyon ijesztő a tudat,  hogy ilyen fiatalon félig vak és elveszítheti az egyik szemét:(

Előzmény: Abrash (57029)
ropacsek Creative Commons License 2017.04.23 0 1 57042

Azért ez nem ilyen egyszerű, nem egy tárgyról beszélünk, amit lecserélünk, ha elromlott, hanem egy érző kis élőlényről van szó, nem csak mi kötődünk hozzá, hanem ő is hozzánk.

Egyébként meg ha vissza is venné a tenyésztő - amit kötve hiszek -, milyen sors várna rá?! Eladni nem lehet, ilyen betegséggel még ajándékba se nagyon fogadná be senki, tenyészteni meg pláne nem szabad. A tenyésztőnek szerintem csak púp lenne a hátán. (Megmondom őszintén, nekem nagyon nagy csalódás, mennyire nem érdekli a kutya sorsa. Utoljára akkor hívtuk, mikor még úgy volt, hogy megműtik. Ennek lassan másfél hónapja, azóta sem érdeklődött, hogy mi van a kutyával.) Esélyes, hogy az elaltatás várna rá, mint ahogy tőlünk is szinte mindenki azt kérdezi, hogy miért nem altatjuk el. Pedig egyébként egy tüneményes és imádnivaló kis kutyi, szerintem érdemel ő is esélyt az életre.

 

"Szenvedni" csak én szenvedek, nehezen dolgozom fel, de remélem azért lassanként sikerül. Zorka jól van, nincsenek fájdalmai, és a férjem is viszonylag gyorsan túllépett rajta. Zorka már a sokadik kutyája, de azt mondja, ilyen kutyája még nem volt, neki viselkedésben és mentalitásban ő a tökéletes kiskutya.

 

Szűrések meg hiába vannak, minden létező szembetegségre nem fogják szűrni. Ami Zorkának van, annyira ritka, hogy itt Magyarországon 3 szemésznél is voltunk, egyik sem jött rá, hogy mi a baja, teljesen félrediagnosztizálták. Végül a bécsi állatorvosi egyetemen derült ki, hogy mi van a szemével, és a mostani kezelőorvosa, aki kint tanult, azt mondta, hogy eddig ő is csak 2 ilyet látott, abból az egyiket macskánál.

Előzmény: merQree (57028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!