Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Macimedve Creative Commons License 2001.12.05 0 0 102
OFF
Eredeti szakmám gépészmérnök. Ezt később megtoldottam egy közgazdász diplomával. Dolgoztam jó pár évet karbantartási és beruházási felelősként egy nagy cégnél. Van otthon egy jól felszerelt kis garázsom (50m2).... Innen a szerszámismeret és tapasztalat.
Előzmény: Janibacsi (96)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.12.04 0 0 101
Én a Soroksári út elejére szoktam járni, azt hiszem Dandár u. sarok.
A Ráday utcai kicsi boltot nem kedvelem...

Gyertyakulcsból is valami normális márkát javaslok.
Ha olyat veszel, amit a crowa végére tudsz rakni akkor jól jön néha (ha be kell mélyre nyúlni vele) egy olyan hosszabbító, amiről csak pl. egy gomb megnyomásával lehet levenni a fejet...

Előzmény: kelemenb (94)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.12.04 0 0 100

100! :)))

Koltai Péter Creative Commons License 2001.12.04 0 0 99
Marad a Bosch, B&D, Makita, Metabo, Hilti, Skil...
Igazából az érdekelt, hogy ezekkel tartós tapasztalata van-e valakinek, mire kell vigyázni, stb. Remélem most pontosabban közöltem mire lennék kíváncsi.
Amennyit én használtam ilyeneket, a B&D-t nem javaslom, túl barkács, hamar tönkremegy.
BOSCH-sal nem volt bajom, amiből tehetem a kéket veszem akár használtan is...
Előzmény: Paco155 (98)
Paco155 Creative Commons License 2001.12.04 0 0 98
Nincs a topiccímben, hogy "ipari" szerszámok. :)
Én egyértelmüen otthoni felhasználásra, garázsba, stb gondoltam. Viszont akkor már a félprofit, mert ha veszek egy fúrót, akkor az ne 3 évig tartson, vagy addig amíg felrakok egy polcot. Tehát Tesco kiesik.
Marad a Bosch, B&D, Makita, Metabo, Hilti, Skil...
Igazából az érdekelt, hogy ezekkel tartós tapasztalata van-e valakinek, mire kell vigyázni, stb. Remélem most pontosabban közöltem mire lennék kíváncsi.
Előzmény: Macimedve (93)
Paco155 Creative Commons License 2001.12.04 0 0 97
Sajna a Makita sem olcsóbb. :(
Előzmény: QuadCam (92)
Janibacsi Creative Commons License 2001.12.04 0 0 96
Macimedve,

meg szabad kérdezni hogy mi az Ön tisztes szakmája? Vagy hogy honnan konyit ennyire a szerszámokhoz/szereléshez??

Jano

Előzmény: Macimedve (93)
AtomAnti Creative Commons License 2001.12.04 0 0 95
kelemenb!

Beta szerszámbolt a Hungária körúton van a Róbert Károly felüljárónál. Tel.szám: 222-59-16

Üdv,
AtomAnti

Előzmény: kelemenb (94)
kelemenb Creative Commons License 2001.12.04 0 0 94
Hali!

Vagy én vagyok vak, vagy pedig tényleg nem hangzott el még, hogy hol van BETA szerszámbolt?

Gyertyakulcsból milyet és hol?

kelemenb

Macimedve Creative Commons License 2001.12.04 0 0 93
Ipari használatra egyértelműen jobb a pneumatikus. Kisebb térben olcsóbban nagyobb teljesítmény állítható elő, egy központi kompresszorról. És nem is ráz, ha baj van...

Autóhoz nem szoktam motoros szerszámot használni, (nincs is) ha az ember nem hivatásszerűen szerel, nem éri meg. Ha esetleg tud szerezni valaki egy jó légkulcs fejet, akkor már megéri egy kompresszort összedobni. (IFA rulez, kompresszor és tartály jó, csak egy nyomáskapcsoló és egy motor kell hozzá)

Amit inkább megéri otthon tartani, az a mindenféle barkácsolási munkákat szolgáló elektromos kéziszerszám. Fúrógép, fűrész, gyalu, sarokcsiszoló stb. Ebből lehet kapni olcsó, de jó gépeket, amiket inkább háztartási eszköznek neveznék. Ezek azok, amiket akkor veszünk elő, ha éppen elromlik valami, vagy fel kell rakni egy polcot stb.
Ilyenek pl. a Black&Decker gépek. Ha nagyon szorít a pénztárca, akár némelyik Tescos, Baumaxos gép is megteszi.... Igényesebbeknek, anyagilag jobban eleresztetteknek zöld Bosch, AEG, stb...

Aztán vannak az un. (fél)profi szerszámok, ezek akár egy kisiparost vagy általános célú műhelyeket is kiszolgálnak, mint pl. Makita, kék Bosch, Hilti, de Walt, stb. Ilyet otthonra csak állandóan bütykölő ezermestereknek javasolnék. Ezek legalább duplájába kerülnek a fentieknek.

A profi szerszámok csak ipari környezetben hozzák be az árukat. Ilyen pl. a „szerszámok Mercedese” a Fein. Az össze autógyár ezekkel szerel. Ezek persze képesek napi 24 órán át dolgozni.

Ami mindenképpen nagyon jó szolgálatot tesz otthon, az egy akkus fúró-csavarozó. Ezzel szoktam fúrni a lakásban is, nem kell hosszabító stb....
Az autóhoz is szoktam használni, miután a csavart kézzel meglazítom, ezzel kihajtom. Kisebb csavaroknál direktben is működik. (Egy 14,4 Voltos 16 fokozatú kék Boscht birtokolok)

Előzmény: Paco155 (91)
QuadCam Creative Commons License 2001.12.04 0 0 92
Metabo. Csak győzd kifizetni :))
Előzmény: Paco155 (91)
Paco155 Creative Commons License 2001.12.04 0 0 91
Végigrágtam magam a topikon és egy dolog jutott eszembe: Ti nem használtok elektromos kéziszerszámokat? Kinek milyen tapasztalata van velük? Én speciel otthoni használatra a Makitára esküszöm, de lehet hogy meg tudtok győzni. :)
AtomAnti Creative Commons License 2001.12.04 0 0 90
Te nekem addig ne szóljál be, amíg nem vettél felnit!:))
Előzmény: Georg (89)
Georg Creative Commons License 2001.12.04 0 0 89
De baromi sok időd van a sok topicot olvasgatni! :-))))))
Előzmény: AtomAnti (88)
AtomAnti Creative Commons License 2001.12.03 0 0 88
Nah ez engem is komolyan érdekelne!:) A gazdaságos-TESCO szerszám 3 komolyabb csavar meghúzása után meg is adta magát!!

Koltai Peti!
Köszönöm a hathatós segítséget, sikerült célszerszámot készíteni félcollos vízcsőből a Golf II toronycsapágyának leszedéséhez.:))

Üdv,
AtomAnti

Előzmény: GTI 16V (87)
GTI 16V Creative Commons License 2001.12.03 0 0 87
Hiko,

ha rácsapsz a szürőre a szijjal akkor az a fájdalomtól meglazul? :))
Én meg még azt hittem a nadrágszíjnak kimerül a felhasználási területe a bő nadrágoknál, meg az asszonyok moresre tanitásánál :)

Tréfa OFF

hol és mennyiért lehet kapni félcolos racsnit olyat ami egy darabig örökösnek mondható?

Előzmény: Hiko (86)
Hiko Creative Commons License 2001.12.03 0 0 86
All,
egy bőr derékszíj is csodákra képes, és ezt mind leszedésnél, mind fölrakásnál remekül lehet használni. Én mindig ezzel szedem, lazítom meg.

Hiko

BlackStar Creative Commons License 2001.12.02 0 0 85
Hé Sün! :)) CARtácsok topikot bojkottálod, vagy mi? (a heyles megfejtés: mivel mi nem bojkottáljuk, ezért kizárásos alapon Te :))) )
Előzmény: Koltai Péter (84)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.29 0 0 84
Hi!

Lefelé ez a szerszám megnyomja ugyan, de akkor teljesen mindegy...
Felrakásnál esetleg egy kis csiszolópapírral lehet még segíteni, hogy azzal fogod meg. Akkorra már úgyis könyékig olajos az ember... :)
Mint említettétek nagyon fontos a gumitömítést megolajozni felrakás előtt!

kelemenb Creative Commons License 2001.11.29 0 0 83
Köszi fiuk, azért remélem menni fog(nem látom tul kritikus feladatnak), csak rá akartam készülni, mivel a munkámhoz kell az auto, nem akarom, hogy bármi oknál fogva ne férjen bele egy alkalomba.
Igaz ez lessz az első alkalom, hogy magam csinálom, de már párszor végignéztem, hogy megy a dolog. Idáig volt tisztességes szerelőm, csak meghalt. Őt is elég soká tartott megtalálni(meg sokba került a többiek pancserkodása), ezért most már nem keresgélek másikat, inkább magam csinálom(amit lehet ill tudok).

kelemenb

Macimedve Creative Commons License 2001.11.29 0 0 82
Ha ezt így csinálod, lefelé is szépen lejön kézzel.... Neki kell feküdni, de lejön. Én egy időben agy bizonyos fajta német szűrőt kerestem, annak az alján volt egy 19-es hatlapú csavarfej. Keresztkulccsal szépen hozzáfértem alulról....

Egyébként meglazításra az is elég, ha a peremét egy vágóval és kalapáccsal koccolod. Nem lyukad ki, mint a csavarhúzós figuránál, nem lesz minden olajos, és mégis lejön. Ötezer akárhány forintos szerszám nélkül.

Előzmény: Szkátó (79)
Janibacsi Creative Commons License 2001.11.29 0 0 81
Kössz a megerősitést, csak nem vagyok én még olyan szenilis;o))

Jano

Előzmény: Szkátó (79)
GTI 16V Creative Commons License 2001.11.29 0 0 80
Úgyvan ahogy Janibá mondja, feltakni bővenelég ha kézzel meghúzod, a leszedés után meg mindegy hogy milyen állapotban jön le a szűrö...
Előzmény: kelemenb (77)
Szkátó Creative Commons License 2001.11.29 0 0 79
Felrakáskor a szűrő szélét olajjal beken, aztán kézzel felcsavar. Oszt kész. (nem kell szerszám)
Előzmény: Janibacsi (78)
Janibacsi Creative Commons License 2001.11.29 0 0 78
Felrakáshoz nem is igen szoktak szerszámot használni, tudomásom szerint. Vagy tévednék? Már rég volt szűrőcserém, de mintha ugy rémlene, hogy lefele kellett szerszám, visszafele viszont csak kézzel lett meghuzva. Mondjuk, ott volt hely is meg akna is!

JAno

Előzmény: kelemenb (77)
kelemenb Creative Commons License 2001.11.29 0 0 77
GTI 16V, Koltai Péter:

Köszi az infot. A csavarhúzós módszerrel az a gond, hogy felrakásnál nem tul előnyös(viszont nem kell olajhűtő:-)))). Ami szerszámot én eddig láttam az láncos volt, a BETA féle nem nyomja meg a szürőt?

kelemenb

Előzmény: GTI 16V (67)
BlackStar Creative Commons License 2001.11.29 0 0 76
Te Sün! :)) Nem akarsz bevigyázószemeiddel nézni a CARtácsokhoz? :))
Előzmény: Koltai Péter (75)
Koltai Péter Creative Commons License 2001.11.28 0 0 75
"Egyszer szedj egyet szét utánna már kiváncsi leszel a többire is, egy idő után meg kifejlődik a visszafolythatatlan vágy :))"
Na pont ezt szeretném elkerülni... :)

Nem vagy egy kicsit gonosz? Tudom, nem kicsit, nagyon... :)

Előzmény: GTI 16V (73)
GTI 16V Creative Commons License 2001.11.28 0 0 74
VAgy oda lehet ajándékozni a Máltai Szeretetszolgálatnak, akik elviszik szegény afrikai gyerekeknek játszani, ők még úgysem láttak ilyesmit :)
Előzmény: Koltai Péter (72)
GTI 16V Creative Commons License 2001.11.28 0 0 73
Egyszer szedj egyet szét utánna már kiváncsi leszel a többire is, egy idő után meg kifejlődik a visszafolythatatlan vágy :))

Pl ki lehet mosni és eladni újnak, valami balek csak elviszi, de akkor meg nem lehet belenézni :))

Előzmény: Koltai Péter (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!