Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.07 0 0 11527

Ennek meg hogy lehet beugrani, ????

Még ha naiv vagyok akkor is először megkérdem melyik kórházban vannak és odamegyek megnézem. De egy baleset után kórházban lévőnek miért is kéne hirtelen pénz ?

Nem adnak enni a kórházban ? Meg ha közeli hozzátartozómról van szó, akkor megpróbálom felhívni telefonon .

 

Igen a rendőröknek kell azonnal szólni miután megtudtuk, hogy át akarnak verni minket. Telefon híváslista alapján könnyen beazonosítják a tetveseket.

Előzmény: nogradi medve (11526)
nogradi medve Creative Commons License 2015.12.07 0 0 11526

Figyelem!

 

Csalók Zuglóban!

 

Mobil telefonon felhivnak, hogy közeli rokonodat, hozzátartozódat súlyos baleset érte, és ök a kórházból telefonálnak.

 

Az illető Téged adott meg aki anyagilag tudna hirtelen segíteni és természetesen ök nagyon szivesen elmennek hozzád a pénzért és elviszik neki.

 

 Senki ne ugorjon be.

 

Természetesen egy szó nem igaz belőle.

 

Érdemes a rendörségen bejelentést tenni.

 

 

Köszönöm a figyelmet.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 11525

Erre azt szokják mondani a főépítészeti irodákban, hogy amikor kiadták rájuk az ép. engedélyeket akkor még nem volt érvényben a jelenkori szigorúbb szabályozás, és "sajnos" egy ilyen engedély adott esetben évekig érvényes. Akár 5 évet is engedhetnek, hogy az engedélyezéstől az építkezésig elteljen...

Előzmény: oleandro (11523)
18-09 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 11524

Megkezdődik a Cordia Thermal 2.0 építése is. 

 

5db 7 emeletes épület 190 lakással. 

oleandro Creative Commons License 2015.11.27 0 0 11523

arról volt szó, hogy most már van rendes építési szabályzat, és  nem épülhetnek többé tájidegen betonmonstrumok a családi házak közé. 

akkor ez most hogy???????

http://www.levendulalakopark.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.24 0 0 11522

Köszönöm!!:) Nagyon jó!

Előzmény: Palotabarát (11521)
Palotabarát Creative Commons License 2015.11.19 0 0 11521

Zuglói lexikont minden zuglói könyvespolcára! :)

 

A lexikon szerint három üzemben épült 1967 és 1978 között, eredeti neve "Zugló lakótelep" volt, de ma már mindenki Füredi úti lakótelepként ismeri (egyébként helytelenül, mert az Füredi utca, de ezt már csak én teszem hozzá). Van egyébként Wikipédia szócikke is: https://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%BCredi_utcai_lak%C3%B3telep

 

A szappangyárat kicsit keresgélnem kellett, de ez is benne van a lexikonban: Lardoline Olaj- Zsiradék és Vegyigyár Rt. volt a neve. 1923-ban költözött a Szentmihályi út 1-9. szám alá és az 1960-as évek elején fokozatosan leállították, területét a Zuglói lakótelep rendelkezésére bocsátották.

 

Valaki korábban már keresett róla képet itt a topikban, de nem kapott:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=97345672&t=9046017

 

De keress rá a topik keresőjével a Lardoline szóra, van egy-két hsz a témában.

Előzmény: Törölt nick (11519)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.19 0 0 11520

Milyen "fejlesztések" lesznek a Bornyák téren ?

Előzmény: peliatan (11517)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 0 0 11519

Sziasztok! Tudna segíteni valaki nekem? Érdeklődni szeretnék,hogy a Füredi ltp mikor épült a Füredi park és a Szentmihályi út között volt egy szappangyár úgy 68-előtt tud róla valaki esetleg valamit? Köszönöm! :)

rich.mond Creative Commons License 2015.11.13 0 0 11518

Hosszú idő után kevesebb gyerek született Zuglóban. Míg 2013-ban 1252, addig 2014-ben csak 1180 olyan gyerek született, akiknek édesanyja hivatalosan Zuglóba volt bejelentve.

peliatan Creative Commons License 2015.11.13 0 0 11517

Polgármesterünk most beszélget Fiala műsorában a RádióQ-ban a Városligetről, a Bosnyák téri fejlesztési programról. Ez a műsor minden héten pénteken reggel van, ismétlése éjfél után.

Előzmény: Pyrandus (11516)
Pyrandus Creative Commons License 2015.11.09 0 1 11516

NE IRTS KI MINDEN FÁT!

A helyükön vannak a városligeti fák?

Ha beindul a Liget-projekt, 7-8 helyen folyik majd egyszerre építkezés, viszont hibás a fák nyilvántartása. Tovább »

forrás: Index.hu

zugloinap Creative Commons License 2015.10.29 0 1 11515

Ha mindenki vegezné a dolgát, ami kötelessége lenne, nem lennének elhanyagolva közterek sem. 

Erre ugye nem gondolt senki?

Régen mindenhol voltak gondnokok, utcaseprők, ezeket a melókat kiszervezték haveroknak, akik aztán a pénzt megkapják - a munka meg csak papiron van elvégezve -tán még ott se?

Mi az, hogy egy facsemete ültetése, karózása 100 ezer ft körül van? Utána nem locsolja senki, tőből levágják, ott rohad a Thököly úton is több ilyen

Előzmény: Törölt nick (11514)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.28 0 0 11514

A Zuglói lapok azért nagyvonalúan hallgat erről az egészről.

A kommunális adónak legalább volt annyi haszna ,  hogy jópár közterületet, ami addig teljesen el volt hanyagolva rendbe tettek.

Az igéret szerint ezért is lett kitalálva.

Ezek szerint a rossz járdák, pocsolyák, járhatatlan kavicsos köves  útszakaszok továbbra is Zuglót szépítik majd.

Előzmény: rich.mond (11513)
rich.mond Creative Commons License 2015.10.28 0 0 11513

Egy újabb remekül előkészített helyi adó, amit soha nem fognak tudni beszedni.

Ja, én még egy fillért sem kaptam vissza a kommunális adóból.

Előzmény: Törölt nick (11512)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.28 0 0 11512

Garázs- és telekadó bevezetését szavazták meg a zuglói képviselő-testület baloldali képviselői – értesültünk. A Fidesz–KDNP helyi politikusai nem voltak jelen a múlt csütörtöki voksolásnál, mivel Sógor László MSZP-s képviselő minapi Facebook-posztja miatt – amelyben Hitler és Mussolini viccelődik a migránsokon – kivonultak az ülésről. - See more at: http://magyarhirlap.hu/cikk/38894/Uj_adokat_vetnek_ki_Zugloban#sthash.yI0KnNZX.dpuf

 

 

Idióták !!!

trizs77 Creative Commons License 2015.10.03 0 0 11511
18-09 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 11510

Mi lesz a volt Kontrax irodaházzal? Mert egy ideje mint ha bontanák. A napokban új célgép is megjelent. Mindeközben a Hungárián a Semsey Andor-Francia út által határolt területen is földmunkákat végeztek. Mi készülődik?

Palotabarát Creative Commons License 2015.09.25 0 1 11509

Nemrég volt egy kiállítás erről a Lipták-villában: http://www.liptakvilla.hu/?content=mmct&ctid=348&pn=a-zsolnay-gyarrol

 

A Zuglói Helytörténeti Műhely (akik a kiállítást rendezték) vezetője Millisits Máté, ő kutatta a vállalat történetét, nem tudom, hogy végül megjelent-e valahol publikáció ebből. Nyugodtan írj neki e-mailt, kommunikatív kedves fickó. A Zuglói lexikonban is van szócikke "Budapesti Porcelángyár" címszó alatt.

Előzmény: csabcsó (11507)
rich.mond Creative Commons License 2015.09.22 0 0 11508

Hm, sajnos én nem tudok segíteni, de a téma érdekel, így utánanézek.

Előzmény: csabcsó (11507)
csabcsó Creative Commons License 2015.09.22 0 0 11507

Sziasztok.

 

Egyszer már kérdeztem egy másik topicban,de nem igen kaptam választ,csak nagyon régi fotókat.

Szóval.

A zuglói porcelángyár története érdekelne és fényképek, /öv utca-telepes utca-körvasút sor/ tud erről valaki bővebben? Zsolnay lakótelep épült a helyére,25-30 éve még állt a gyár és működött. Gyerekkori szép emlékek,még fociztam saját futballpályájukon,igaz be kellet lógni és ha észrevettek rendesen megkergettek. :)/ A pályát övező betonkerítés egy része a mai napig ott van./

Nemrégiben voltam a pécsi Zsolnay múzeumban és egy árva említést nem találtam a zuglói gyárról amit kicsit furcsának találtam.

Köszönöm előre is.

 

 

trizs77 Creative Commons License 2015.09.18 0 1 11506

A zuglói fő-fő postás igazán ránézhetne már a bandája körmére.

 

Naponta sok ezer zuglóinak dobnak be küldemény értesítőt, miközben a címzettek otthon vannak.

Másnap-harmadnap pedig ez a sok ezer ember félórákat áll sorban a postákon, hogy átvegye azt amit előző nap már a lakásán is átvehetett volna.

 

Közben meg a zuglói postások az Amerikai út-Gyarmat utca sarkán lévő kisközért előkertjében, minden nap másfél órás brigád találkozót tartanak, fejenként pár féldeci kíséretében megvitatva a világ dolgait.

 

 

ax15 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 11505

Postán állok sorban a levelemért, az előttem lévő elégedetlenkedik, hogy otton volt a postás becsengethetett volna.

Mondtam, hogy én is, és akkor a postáska nem csinál + programot egymásnak és bosszúságot as mögöttünk állóknak.

A kislány azt mondta, hogy hát sajnos tényleg nem erőssége a postásunknak a csengetés, cserében hamar végez

Előzmény: peliatan (11504)
peliatan Creative Commons License 2015.09.11 0 0 11504

Tavasszal (szervezőként) javaslatot tettem az Illetékesnek, az általad ismertetett folyamat  egyszerűsítésére. Megspórolva több millió Ft-ot, nem kellett volna "eltartani" a Postát és fölösleges adminisztrációtól mentesíteni az ott dolgozókat.

Felajánlottam közreműködésem  minden ellenszolgáltatás nélkül! (Évtizedekig nagyobb állománynak voltam rendszergazdája mint ez.)

A válaszban az volt a lényeg, hogy miért NEM lehet kivitelezni és milyen jogszabályok akadályozzák az Önkormányzatokat. Világ életemben utáltam az olyan embereket akik tehetségtelenségüket arra használták, hogy keressék mit, miért, hogyan nem lehet megoldani!

 

Az "ügyfélszolgálati"  személyzet  (Papcsák "hagyatékok"!) lecserélését, illetve megszüntetését is javasoltam.  Miért nem lehet közvetlen kapcsolatban intézni problémáinkat az ügyintézővel, mint régen?  Soha nem volt ekkora portaszolgálat,  ügyfélfogadási időben bemehettünk ahova kellett. 

 

Máshol is közzé kellene tenned ezt a felháborító hozzáállást.

Hívd fel a Polgit, (872-9168) hogy  utasítsa az "ügyfélszolgálat"-nak nem nevezhető munkatársait ezen levelek iktatás nélküli átvételére, vagy tegyenek ki egy dobozt, amibe bele lehet dobni, (maguknak, magunknak spórolhatnának).

Előzmény: trizs77 (11503)
trizs77 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 11503

Mai történet :

 

Magyarország szeretlek 2015 !

 

Levelet kaptam a XIV. kerületi önkormányzattól. Nem csak én. Még vagy pár ezer (tízezer ?) kerületi lakos.

Ajánlottam.

Postás bedobta a cetlit, másnap pár ezren elzarándokoltunk a postára.

Jó nagy sort csináltunk.

Az volt a 4 oldalas levélben, hogy a kerületi adótartozásom 0=nulla forint.

Köszönöm.

Sok papírkislány (adminisztrátor) megírta a kerületi önkormányzatnál ezt a levél halmazt.

Másik csoport postázta.

Postás elvitte. Tovább küldték a budaörsi levélosztályozóba, onnan pár nap múlva visszajött Zuglóba.

Ok.

Itt postás kihozta, címzett nem volt otthon, cetlit bedobta.

Címzett másnap bement a postára, sorban állt……………innen már leírtam.

 

A levélben volt egy válaszboríték és amiben egy olyan lapot kellett tenni amit ők küldtek. Azon volt 5 kérdés, egyiket beikszelni, visszaküldeni.

Ok.

A válasz boríték térítésmentes, azaz nem kell rá bélyeg.

Ok.

 

Ma a kerületi önkormányzat mellett volt dolgom. Kb. 10.15-kor.

Bevittem, odaadtam.

Volna.

Ugyanis nem úgy van az.

Kettő ügyfélszolgálati ablaknál a kettő hölgy dolgozott.

Ok.

Mondom a portásnak, (biztonsági szolgálat) itt a válaszlevél, nem zavarnám a hölgyeket, majd ha szabadultak adja már nekik oda.

 

Azt nem lehet !

1./ Tessék kivinni az épületből.

2./ Tessék keresni egy postaládát.

3./ Bedobni.

4./ A posta majd összeszedi egy autóval a kerületből.

5./ Egy másik postás autó, másnap kiviszi Budaörsre a levélosztályozóba.

6./ Onnan harmadnap egy harmadik postás autó visszahozza Zuglóba.

7./ Negyedik nap egy postás, kihozza hozzánk.

 

Magyarország 2015!

 

Még hozzátette, hogy ha itt akarom hagyni akkor kell átvételi elismervényt kapnom.

Kitől?

Minek?

Ha bedobom az utcán egy postaládába akkor nem kapok átvételi elismervényt ?

 

Sajnos nem viccelt.

Komolyan gondolta.

Tudom a kerületi portásokat nem az egyetemi oktatók közül válogatják, de azért ennyire nem kellene leadni………………..:-((

 

 

Ugyanez Dániában tavaly :

Bevittem egy ügyiratot, mely bonyolult volt, nem ingyenes válaszlevél. Nem volt bent az ügyintéző.

A portás hölgy azt mondta :

 

……..”………Köszönjük ! Ha megjön a kolléganő oda adom neki………..”

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 11502

A Verseny utca paratlan oldala, a Dozsa Gyorgy ut paros oldala a Verseny utca saroktol az OMV toltoallomasig (tkp. a 2. szam), a Kerepesi ut paros oldala ugyanaddig (Kerepesi ut 22.) a 8. kerulet reszei. Kozigazgatasilag. De mivel lakoingatlanok nincsenek,, a teruletet a MAV es a Posta hasznalja, a fovaros az illetekes, ezert osztogatja Tarlos a helyszint.

Remélem a postai csomagért nem oda kell majd menni.......

De nem gondolt a Verseny utca paros oldalanak lakoira. Van  közelben lakópark is, meg a VII. kerületi rendőrkapitányság.

 

„Hát, én nagyon nem örülök neki, nem beszélve arról, hogy ugye itt is lakom a kerületben, ebben az utcában. Tarlós úr ugye kimondta, hogy ebben az utcában nincsenek lakóházak, márpedig ebben az utcában vannak, és nagyon sokan élnek ebben az utcában” – mondta egy józsefvárosi lakos.

 

 

"„Lehet itt majd mosakodni, kulturáltan WC-re járni, nem fognak szomjazni az emberek, a gyerekek; és lesznek sátrak is, hogyha erős szél van vagy nagyobb eső, akkor legyen hova behúzódni és emberhez többé-kevésbé méltó körülmények között átvészelni ezeket a viszonyokat” – mondta Tarlós István."

 

Tarlós úR !

Ezzel , amit mondott ezt nem lehetett volna már kb. 5 évvel ezelőtt pl. a magyar hajléktalanoknak is megcsinálni ?????

Mert az ő problémájukat sikerült maszatolni meg tologatni.

Gondolok itt a kulturált budira, meg a nagyobb esőre, szélre. Meg ,hogy legyen hova behúzódni.

Szóval van kb. 1000 hajléktalan , talán ők is megköszönnék ezt, de most ők mit szólnak ehhez ? A migráns, aki magyarul egy szót nem tud , agresszív , szemetel, az megérdemli de a magyar hajléktalan -akik többsége valaha termelt, dolgozott, adózott - meg nem.

Hol itt az igazság ???

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 0 0 11501

"A VII. kerületi Verseny utcába, az egykori használtcikk-piac területén alakítják ki az egyetlen új fővárosi tranzitzónát - erősítette meg az Origo információját a Főpolgármesteri Hivatal. A jelenlegi három, fővárosi pályaudvarok mellett kialakított zónákból ide viszik majd a menekülteket."

 

Ez jó közel van Zuglóhoz, köszönjük, a nép nevében.

szolnokihorgasz Creative Commons License 2015.08.23 0 0 11500

Herminabau újból építkezik. Három hatalmas nagy ház készül az Öv utca 137 sz. alatt:

http://www.herminabau.hu/default/passzivhaz_?id=1

hadovaja Creative Commons License 2015.08.22 0 0 11499

Igy mindjárt más, igaz?

Előzmény: Palotabarát (11498)
Palotabarát Creative Commons License 2015.08.22 0 0 11498

Nem.

Előzmény: zugloinap (11497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!