Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.31 -1 3 25104

Kösz a semmit!

Előzmény: Mr. Heisenberg (25103)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2016.03.30 0 0 25103

Esély az van. Az mindig van.

Előzmény: Törölt nick (25102)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.30 -2 4 25102

Amúgy tehát, ha a robot az tuti bukta, akkor Forex-be vágni kinek lehet és hogyan, hogy keressen is vele érdemben?

5 évre el kell menjek tanulni, elvégezni a Közgázt, aztán 10 évig gyakorolni-tanulni Forex és börze kereskedést, elemzést, és speket célirányosan és gyakorolni kicsiben és még nem mellesleg zseninek is kell lennem? (na és persze pár 10 milliót összegyűjteni eme 15 év alatt ecélra)

Vagy van esélye az egyszeri halandó laikus kisembernek is mindezek nélkül?

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 -1 4 25101

Hol írtam olyat hogy bele akarok vágni? Egyszerűen csak érdekel..

Előzmény: PitykeG (25100)
PitykeG Creative Commons License 2016.03.29 0 1 25100

Hajrá, sok szerencsét!

 

Nem értem miért akar valaki egy tuti bukó üzletbe vágni, azzal hogy hátha neki szerencséje lesz?

 

Ezen a vonalon ajánlanám még a bináris opciókat neked.

Előzmény: Törölt nick (25099)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 -2 4 25099

Na és egy olyan stratégia pl, hogy ökölszabály legyen, hogy minden robotot akárhogy is nyer, fél évig használunk?

Előzmény: PitykeG (25098)
PitykeG Creative Commons License 2016.03.29 0 0 25098

Gondolkozzál már mielőtt írogatsz!

1. Hiteles info az interneten? .... Hát ez az!

2. Mikor veszi meg az ember a robotot? Ha fel tud mutatni valamit, mondjuk legalább 1 éves nyereséges működést.

Ezután viszont bármikor bebukhat. Tehát amikor megveszik az emberek, onnantól már általában indul a visszaszámlálás.

Persze nyilván ki lehet szállni nyereséggel, ha szerencséd van. De senki sem tudja mikor kell kiszállni! És ha már látod a számládon a nyereséget gyarapodni, akkor úgysem fogsz kiszállni, mert mohó leszel.


Pont úgy müködik, mint a piramisjáték. Ki lehet szállni nyereséggel? Persze. De az emberek 90%-a bukni fog a végén vele.

Előzmény: Törölt nick (25096)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 -1 5 25097
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 -1 5 25096

De nem tudom hol lehet megnézni! Ezért kérdeztem hogy ez a bizonyos forextest oldal hiteles-e vagy sem... Hol található valós korrekt infó?

Ha 1-2 évig valóban biztonságosan nyereséges, az miért nem jó? (kérdés persze hogy mennyi az a nyereség) Ha 1-2 évig profitos a dolog, akkor az szerintem nem rossz.  Kérdés, hogy biztonságosan ki lehessen szállni, még mielőtt beborul a robot... nemde? Lehet-e?

Előzmény: PitykeG (25094)
Mr. Heisenberg Creative Commons License 2016.03.29 0 1 25095

feljelentés :-)

 

ebben a bizniszben minden oldal lap alján ott van apróbetűvel, hogy a forexben a teljes tőkéd elbukhatod, vagy egy kicsivel többet, ha olyan brókert találtál.

 

Nincs itt semmiféle átverés, ami miatt feljelentést kellene (lehetne) tenni. 

Előzmény: Törölt nick (25093)
PitykeG Creative Commons License 2016.03.29 0 1 25094

A robotbiznisz elég egyszerű. Írni kell egy martingale robotot, amit aztán hirdetünk kismillió helyen és beszedjük a balekok 100 dollárjait. Ezek a robotok akár 1-2 évig is futhatnak nyereségesen, de egyszer mindegyik beleáll a földbe és akkor minden pénzedet bukja. Ekkor índitani kell a folyamatot előlről más néven. Nézd már meg, hogy találsz-e olyan eladó robotot, amelyiknek 5-10 éves nyereséges múltja van. Nincs ilyen.

 

 

Előzmény: Törölt nick (25093)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.29 -2 5 25093

Úgy vagyok vele, ha a fele-, vagy negyede igaz, már az is jó. Ha évi 20-30%-ot hoz (amit amúgy pl a Concorde vegyes alap is hoz általában, tehát az nem lehetetlenség), akkor már jó vagyok...

 

Szóval szerinted miért kérdezek? Ha elhinném, nem kérdezgetnék, hanem már megvettem volna.

 

Amúgy meg ezeket tesztelni lehet úgy, hogy nyit az ember egy a robot brigádjától biztosan teljesen független helyen egy forex-es számlát, ráteszek 100 dollárt, és megnézem mit csinál vele. Így kizárhatom a beetetést. Némelyik robotnak van ingyenes kipróbálási akciója, illetve elégedetlenség esetén pénzvisszafizetést ígérnek elvileg.

Ahogy felmerül a kézenfekvő kérdés, amit feltettél, hogy ilyen nagy tutikból hogyhogy nem milliomos mindenki, illetve hogyhogy ilyen olcsó.. ez eddig oké, de nézzük az érem másik oldalát. Ha csalók, akkor hogyhogy nem buknak? Hogyhogy nincsen az összes csaló forex robot oldal tiltólistákon?

 

Lehetséges-e az, hogy egy ilyen listán, minden fals? Vagy netán van rajta némi valós, korrekt infó is?

A kamukra mi és hol a bizonyíték? Ha valakit átvertek már ilyennel, megtette a feljelentést? Hol vannak ilyen ügyek leírásai?

 

Tehát túl sok az egészben a fehér folt.... jó volna ezeket kiszínezni, hogy tisztábban lássunk az ügyben...

Előzmény: Forex Gump (25092)
Forex Gump Creative Commons License 2016.03.29 0 1 25092

Mielőtt bármilyen robot vásárlására adod a fejed, gondolkozz. Ha lenne neked havonta duplázó, triplázó robotod, árulnád-e 99 dolcsiért?

Előzmény: Törölt nick (25091)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.27 -2 4 25091

Ez a lista itt frankó? http://forexteszt.hu/

tomabear Creative Commons License 2016.03.23 0 0 25090

Sziasztok!

 

Sajnos az egyik bróker inkorektsége miatt érdeklődöm a kérdezendők felől. Valaki használt-e már kötés másolót? Megosztaná a tapasztalatait? Demó és éles számla között is müxik? Miket kell beállítani a helyes müködésért? Előre is kösz az infókat.

kappi_ Creative Commons License 2016.03.23 0 0 25089

Személyesen kettőt, akik főállásban nyomják. Nem személyesen meg többet.

 

Egy közös pont mindenképpen van bennük, az hogy mindegyikük kilométerekre elkerüli a csaló market maker brokikat. Csakis teljesen megbízható, ecn/stp brókereket használnak.

Előzmény: Forex Gump (25084)
impel Creative Commons License 2016.03.22 0 0 25088

Az a legkevesebb, hogy kerül ki.

Előzmény: sörhenger7 (25087)
sörhenger7 Creative Commons License 2016.03.21 0 1 25087

Maximálisan egyetértek! Mire naggyából átláttam a csalásokat már másfél milla buktában voltam. a LEGTÖBB  brókercég házipénztárból dolgozik, a balekok pénze még véletlenül sem kerül ki a tőzsdére.

Előzmény: impel (25086)
impel Creative Commons License 2016.03.21 0 1 25086

Ez egy álszent, hazug világ.

Az oktatókkal, a tökéletes marketingszövegeikkel, a fórumokon megjelenő profikkal, az ott bemutatott technikákkal, egy-egy kereskedés képen való bemutatásával, alkalomadtán számlakivonatok mutatásával. A brókerekkel, akik csúsztatják az árakat, tágítják a spreadeket, spikeolnak, nem fizetnek, csődbe mennek, nem bizonyított technikákat oktatnak nem bizonyítottan sikeres oktatókkal, a bónuszaikkal, a versenyeikkel.

Ők mind, mind fenntartják a reményt és nyüstölik az egódat, hogy ha még nem buktál eleget és még az sem jött vissza, akkor az csak a te hibád. Legyél kitartó, meglesz a jutalmad. A saját pénzed kereskedésével sosem fogsz meggazdagodni a forexen vagy tőzsdén vagy hívd, aminek akarod. Aki ezt még nem látta be, az hazudik önmagának, mert sajnálja az ablakon kidobott pénzt és időt.

 

 

Archenius. Creative Commons License 2016.03.21 0 0 25085

Én 7 év alatt 1 ilyen emberrel sem találkoztam. Vannak akik néha nyernek, de olyan nem nagyon, aki folyamatosan. :)

Előzmény: Forex Gump (25084)
Forex Gump Creative Commons License 2016.03.21 0 0 25084

"... meg igyekszem minél inkább feltérképezni azon traderek filozófiáját, stratégiáját, szokásait, akik már főállásban tolják, esetleg meg is gazdagodtak forexből."

 

Személyesen hány ilyet ismersz?

Előzmény: kappi_ (25083)
kappi_ Creative Commons License 2016.03.20 0 0 25083

Egy jó stop aranyat ér! :P A meteorológusok meg olyanok mint mi, ők se tudják mindig, hol fordul a trend, hehe...

 

Én közel tíz éve nyomtam utoljára élesben a forexet, de akkor inkább szórakozásból tettem, kevés pénzzel, mintha ruletteznék. Se nagy bukás, se nagy nyerés nem lett belőle.

 

Nemrég kezdett el újra érdekelni a dolog, de már komolyan véve, mind a technikai, mind a mentális részét. Jelenleg különböző stratokat demózgatok, melyik lehet egyáltalán elviekben eredményes a mai, agyonautomatizált piacokon, meg igyekszem minél inkább feltérképezni azon traderek filozófiáját, stratégiáját, szokásait, akik már főállásban tolják, esetleg meg is gazdagodtak forexből.

Előzmény: Vestas (25080)
USSB-FX Creative Commons License 2016.03.17 0 0 25082

Örülök, hogy te látsz benne fantáziát. Ezt egy másik fórumból másolom be, napokkal ezelőtti bejegyzésünkből:

"Volt megkeresés most is és korábban is már, ezért ide is kiírom, így egyszerűbb a válasz:


Az USSB-FX Multi Expert és egyéb eszközeink csak a klubtagok számára elérhetők jelenleg.
Tudom, hogy van aki szívesen kipróbálná, akár használná is őket a saját stratégiájához, majd kitalálunk valamit erre is rövidesen."

Keress meg privátban az FB-n vagy az ussbfx@gmail.com-on és szerintem most tudok már érdemben is mondani neked ténylegeset expert ügyben.
Mivel nem lesz már ez-évben biztosan több alkalommal csatlakozási lehetőség a klubtagokhoz, ezért az expert elérhető lesz - de nem mindenkinek.
Nem fogunk senkivel konkurálni, mert ez nem az a kategória, amit a netről meg lehet venni. Itt elérhető fejlesztők állnak mögötte és nem eladásra,

hanem saját minden napos használatra készült. Ez azért jelentős különbség. Persze lehet íratni is egyet - sok sikert hozzá - de nem lesz egyszerű.

Egyébként a legtöbbet egyszerűen a Metatarder-ben a terminal > Markets fülre kattintva lehet megtalálni, semmi titok nincs ebben.

Több száz ingyenes is van meg akár 3333 USD-ért is lehet találni. Mindenre, amit csak az ember ki tud fantáziálni.

Ha lett volna olyan, ami csak közel is ezt tudja, soha az eszünkbe sem jutott volna a saját fejlesztés. De mi nem találtunk. 

Előzmény: Vestas (25077)
Vestas Creative Commons License 2016.03.16 0 0 25081

köszi! utána nézek!

Előzmény: kappi_ (25079)
Vestas Creative Commons License 2016.03.16 0 0 25080

Nagyjából minden tipikust, azokat is amiket írtál! Nem volt stratégiám, csak ad-hoc elképzelések! Ha beléptem, akkor is megváltoztattam később a pozit, húzkodtam a stoppot! Nem bírtam pszichésen kezelni sem a nyerést, sem a vesztést! Állandóan poziban akartam lenni. Ha nyertem azt hittem király vagyok, ha vesztettem, akkor vissza akartam nyerni! Az utolsó döfés az volt, hogy elfelejtettem stoppot berakni, egy éjszaka nyitott poziba! Ha jól emlékszem, akkor talán az arany emelkedésére tettem, abból a megfontolásból, hogy egy hurrikán közelített a mexikói partokhoz. A meteorológusok azt jósolták, hogy eléri a partokat. Így gondoltam szép kis pusztítást rendez majd az olajfúró tornyokban is, szóval az arany emelkedni fog! Ahogy szépen közeledett, úgy hízott a számlám is, aztán a partok előtt kifulladt. Fordult a történet, a korábban beárazott emelkedés is elolvadt a számla jelentős részével együtt a stop hiányában!

Szóval egy igazi balek voltam! De azt is tudom, ha mindez demo számlán történt volna velem, akkor nem égett volna be ennyire!

Nem tudom elképzelni, hogy valaki úgy legyen sikeres a tőzsdén, hogy ne fizesse meg a tanulópénzt előtte! Ez egyszerűen elengedhetetlen! Kérdés, hogy ezt ki milyen mértékben és hány alkalommal teszi meg! Ez a folyamat része! Persze attól még nem lesz sikeres valaki, hogy több alkalommal odaad a Piacnak egy csomó pénzt! :-)

 

Valamit biztos tanultam, mert most cca. 3 hónap után a pénzemnél vagyok, de most sem vagyok ok! Még sokat kell tanulnom, ill. tradelnem! Az éles kereskedésnél szerintem nincs hasznosabb, a saját tapasztalatból lehet a legtöbbet tanulni, ha nem csak kötögetünk, hanem kritikusan elemezzük is magunkat! Legalábbis így gondolom, aztán lehet, hogy tévedek!

 

Kb. olyan a forex, mint az űrutazás! Mindenki asztronauta akar lenni, de csak egy kis százalékuk felel meg minden szempontból és egy még kisebb részük jut fel egyáltalán az űrbe! Na, jó azért több  sikeres trader van, mint asztronauta! Viszont, aki egyszer kint az űrben, attól már nem lehet elvenni az élményt, míg egy sikeres trader holnap már könnyen lehet földönfutó! :-)

 

Veled mi újság? Kereskedsz élesben? Ha igen, milyen tapasztalattal ill. sikerrel?

Előzmény: kappi_ (25078)
kappi_ Creative Commons License 2016.03.16 0 0 25079

Az ilyen experteket, amik nem kereskednek helyetted, hanem csak segítenek, trade manager vagy trade management EA-nek hívják angolul. Ha így keresed, biztos találsz párat.

Előzmény: Vestas (25077)
kappi_ Creative Commons License 2016.03.16 0 0 25078

"Egyszer lenulláztam egy 1,5 millás számlát néhány hónap alatt, ebből nagyon sokat tanultam"

 

Ez durva! :o

Milyen hibákat követtél el, a tipikus kezdők hibáit? Túl sok kötés, túl nagy méretben? Kapzsiság a köbön? :)

Előzmény: Vestas (24878)
Vestas Creative Commons License 2016.03.16 0 0 25077

Teljes mértékben egyet értek veled! Viszont, ahogy írtam utánanéztem, hogy mit tud az expert ill. mi  a stratégia! Szerintem 

 

Röviden az expert, amit tud:

  • money management - szerintem jó, mert időt spórol, nem kell matekozni! Paraméterezhető, hogy mi legyen az alap ill. mekkora legyen a kockázati egység!
  • tud skalpolni - szintén paraméterezhető, hogy mikor, hányszor, milyen mértékben, pipben és százalékosan is!
  • tud ráépíteni - szintén paraméterezhetően! gyakoriság és mérték szabályozható!
  • egyszerre látsz 4 idősíkot, pontosabban csak a signált, így nem kell váltogatni!
  • látod a legfontosabb indikátorok jelzéseit, szintén minimális helyfoglalással
  • beállíthatod a kiszállót
  • kezeli a követő stoppokat pozíciónként szintén paraméterezhető módon! De egy kattintással átvehet az irányítást, ha pl. a tp előtt agresszívebb stop kezelésre akarsz áttérni!

A legfontosabb a fentiekből a paraméterezhetőség, azaz a rugalmasság! Tehát tudsz alkalmazkodni, ill. ezek nem korlátozzák le a stratégiádat, hanem inkább támogatják, segítik! Az expert nem lép be semmilyen poziba helyetted! A döntést Te hozod meg a saját meglátásod, ill. stratégiád alapján! 

Szóval számomra, ez nem egy robot, ami helyettem gondolkodik és cselekszik, hanem egy pontos és fáradhatatlan inas, aki azt csinálja, amit kértem tőle! Ja, és ha jól emlékszem 6 devizapárra tudja ezeket, külün-külön paraméterezve! Nem biztos, hogy minden eszembe jutott!

 

Ha tudsz a piacon még egy ilyet, annak nagyon örülnék, mert én nagy hasznát venném! Soha nem foglalkoztam robotokkal, de a mai guglizásom alapján nem jártam eredménnyel, de lehet csak azért, mert nem vagyok profi a témában!

 

A stratégia, amit meg használnak az pont az, amit Te is írtál! Trendkövetés, igaz ők az Elliott hullámokat igyekznek beazonosítani ill. meglovagolni! Tök egyszerűen, mindenféle varázslás nélkül és manuális döntéssel ill. belépéssel! Az expert csak ezt követően segít ill. pontosabban a belépés előtt is a grafikai alapú market orderrel, ami szintén tetszik! 

 

Na, ez jó marketing volt az USSB-nek, de tényleg semmi közöm a céghez! :-) Úgy sajnálom, hogy nincs időm day-tradelni!

 

De ha bárki, aki olvassa ezt a bejegyzést és tud hasonló expert-ről, az légyszi írja meg!

 

Előzmény: arenarock (25076)
arenarock Creative Commons License 2016.03.16 0 0 25076

Mint azt már leírtam, megváltozott a kereskedés jellege, gyorsasága, volumene, ezért szerintem a régi technikai eszközök dobhatóak a kukába, az újak meg nem érhettek még be ( és nem is fognak, mert addigra megint megváltozik minden...)

Szóval maradnak a régi józan paraszti eljárások, a trend jó dolog, de mindennek vége lesz egyszer, és a "fűrészfog" mindig megmarad...

Nagyjából ennyike, a többi tömegpszichológia, mert még a hírek hatása sem egyértelmű. (Szerintem)

Előzmény: Vestas (25075)
Vestas Creative Commons License 2016.03.15 0 0 25075

Mi a gond vele? Mivel beteg voltam, volt időm, így elolvastam ill. megnéztem mindent, amit tudtam USSB-vel ill. Bubor Zolival kapcsolatban! Több évnyi fórum hozzászólásokat olvastam el, ill. legalább egy tucat videót is megnéztem!

Nekem nagyon tetszik az Expert, nagyon szívesen használnám! Csak az a gondom, hogy a munkám miatt csak napos chart-on tudok kereskedni, így nem tudnék aktívan részt venni a "kísérletben"! Anélkül pedig, gondolom nem adná el. bár nem kérdeztem meg! A stratégia is szimpatikus! A legjobban az tetszik, hogy a belépési jelet nekem kell felismerni, a döntést én hozom meg, de a macerás részt ill. a buktatós részt csinálja helyettem az expert, de be is tudok avatkozni! Sok melót (fárasztó és stresszes időszakot) megspórolna nekem! 

Szóval, tényleg kíváncsi lennék, hogy Neked mi a véleményed róla ill. miért vagy szkeptikus?

 

Előzmény: arenarock (25073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!