Keresés

Részletes keresés

posthero Creative Commons License 2006.01.14 0 0 16

ez jó hír! akkor egy penge kis géped van. a vaterán néha egész sok yashica obi van, de az ebayen is találsz jópárat. én is próbáltam az olympust. az 50/1.4 lencse szépen rajzol már nyitott rekeszen is. a gép is hibátlan eddig.

 

 

 

Előzmény: Superb_ (15)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.14 0 0 15

Na, előhívták. Nagyon elégedett vagyok vele!

Nekem ennél jobb gép analógban egyelőre biztosan nem kell!

A  képek  jól sikerültek  a sok záridő a gép könnyűsége, a pontos fénymérő stb. nagyon de nagyon jó kis géppé teszik! Igen gyorsan tudok vele fényképezni és nagyon egyszerű a használata: a témára tudok öszpontosítani.

Féltem, hogy van valami rejtett hibája vagy mittudomén, de szerencsére nem volt. Kipróbálom majd fekete-fehér filmmel is és ha tudok szerzek jobb optikákat, most gyanús, hogy nem yashica optika van rajta, de ez is megteszi. És hát ez a menet a világ legjobb optikáinak is helyet adhat, így van fejlődési perspektíva is előttem. De azt hiszem  még sokat kell tanulnom. Megpróbálok majd yashica sorozatú optikákat szerezni hozzá, elég ritkák Magyarországon, de azért vannak.

Előzmény: posthero (13)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 14

akkor az jó gép lehet, a többi már rajtad múlik :) 

Leírom majd a tapasztalataimat ha én is visszakapom az első előhívott képeket...

Előzmény: posthero (13)
posthero Creative Commons License 2006.01.10 0 0 13

még én is a tesztelésnél járok (1 tekercset fotóztam) de eddig nagyon jó. fényes a keresője és a praktica ágyúlövéshez hasonló expójához képest hangtalan:)

 

 

 

Előzmény: Superb_ (12)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 12
és az  olympus om bevált?
Előzmény: posthero (11)
posthero Creative Commons License 2006.01.10 0 0 11

hja kérem, régen még tudtak gépeket csinálni:)

 

 

 

Előzmény: Superb_ (10)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10

A yashica esetén még a próbatekercsnél tartok, bármi lehet.

Olcsón vettem, ennyi kockázat van benne. Kipróbáláskor minden ok. volt. Hát meglátjuk. Engem a sok záridő és a fémredőny határozott működése győzött meg így kívülről, aztán lehet, hogy ráfáztam. Most mnéztem egy szimpatikus gyártó a vivitar honlapját: azoknál se tud többet a 2001-es alapgép, mint a közel 20 évvel korábbi fejlesztésű yashica...

 

Orosz optikákban még a távcsövek is nagyon jók: van pl. egy 20x nagyítású monoklim, persze az is tiszta fém-üveg kombináció. A tokja az kemény műanyag.  

Előzmény: posthero (8)
posthero Creative Commons License 2006.01.10 0 0 9

jah, oroszból nekem a 16/2,8 zenitar meg a 85/2 jupiter jön be nagyon

 

 

 

Előzmény: Superb_ (7)
posthero Creative Commons License 2006.01.10 0 0 8

abszőlút megértelek.

 

én egy yashica tl superbe voltam szerelmes de amit sikerült venni az szar volt, úgyhogy utána egy olympus om-et vettem.

Előzmény: Superb_ (7)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 7

Kösz, a hassználati utasítást már ki is nyomtattam, fenn van ezen a butkuson az fx 2000 is, de sok más is, szóval tényleg jó kis oldal ez. Azért szereztem be ezt a gépet, mert akartam egy viszonylag korszerű sok záridőt tudó, olcsó, mechanikus slr-t, amit élehet nyúzni és nem sajnálok.

 

Egyébként főleg régi orosz gépeket használok. Azok se rosszak :). Csak cipelni kell őket, optikailag nagyon elégedett vagyok a ruszki objektívekkel, nekem annál jobb nem kell. Persze a japó cucc se rossz, kompakt analógban chinon használtam: teljesen bolondbiztos, remélem ez a yashica is ilyen.

Előzmény: posthero (6)
posthero Creative Commons License 2006.01.10 0 0 6
Előzmény: posthero (5)
posthero Creative Commons License 2006.01.10 0 0 5
Előzmény: gozolo (3)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4

Kicsit fölelevenítve ezt a topicot: beszerztem egy Yashica fx 3 super 2000 gépet, amiről nagyon sokan állítják, hogy alulértékelt, pedig milyen jó kis gép. Nos, nekem elég jók a tapasztalataim. Főbb előnyei:

 

 - teljesen mechanikus ( kivéve a fénymérőt - de anélkül is műxik)

 - könnyű és kicsii, nem is néz ki igazi tükörreflexesnek (másnak ez hátrány, néha ez  jó)

 - igénytelen és starpabíró 

 - fém redőnyzáras

 - nagyon jó kis optikák csatlakoztathatók hozzá (Zeiss és az olcsóbb de állítólag egész jó yashica)

 

Van valakinek hasonló gépe?

 

Tapasztalatok?

gozolo Creative Commons License 2001.09.20 0 0 3
Ivan,

Ezer kösz, mindjárt megnézem.

Ha esetleg valakinek még van ötlete, privátban is mekköszönném.

G

Ivan von Klein Creative Commons License 2001.09.20 0 0 2
Ezt most talaltam a Favorites mappamban...

http://www.cdegroot.com/photo/yashica/

i.

gozolo Creative Commons License 2001.09.18 0 0 1
Koszi, Lymphater,

engem olyasmi (is) erdekelne, hogy pl. milyen objektivjeid volt(ak) hozzá, volt-e valami gyengeje, stb. Teljesen eltuntek a Yashica-k a boltokbol, nics a Web-en se szinte semmi elemzes roluk.

Magam a 108-assal gyakran berazom a kepeket.

Lymphater Creative Commons License 2001.09.17 0 0 0
nekem 106 volt (ellopták) nagyon korrekt az ár/teljesítmény viszonya.
Előzmény: gozolo (-)
gozolo Creative Commons License 2001.09.17 0 0 topiknyitó
Volna valakinek barmilyen tapasztalata Yashica tukorreflexes geppel kapcsolatban?

Kulonosen az MP 107, 108, 109 erdekelne.

Koszi 1000x!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!