Keresés

Részletes keresés

milendee Creative Commons License 2008.09.23 0 0 345

nem mellesleg a Sió Áruház is hiányozni fog. kiskamasz koromig minden héten bevásároltunk ott, sőt, onnan lett a kisdobos és uttörő ruhám, a lakkcipőm, és még rengeteg minden.

 

furcsak kérésem van, akinek vannak régi képei a Sió Áruházról, belülről, akármilyen, kérem, tegye fel, vagy linkelje be. nekem otthon (Siófokon:) egy kártyanaptáram van, kb 20 éves.

 

a Kálmán múzeum ugye megmarad??

fidodidododo Creative Commons License 2008.09.23 0 0 344

Köszi az ajánlatokat.

Nem átlagos, nekem azt jelenti, hogy van hangulata, ahol érdemes a kaja után is üldögélni pár korsó sör, vagy üveg bor mellett. Nem az "elmegyünk vacsizni, megesszük, fizetünk, irány haza" programot akarok.

Kb. 3000 Ft főétel árkategóriájú hely lenne (piát mindenki maga fizeti)

Amit ajánlottál, abból melyik illik legjobban a fentiekre?

 

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.23 0 0 343
Köszi a képeket. :)
Előzmény: Vacy (342)
Vacy Creative Commons License 2008.09.23 0 0 342

 

bátyó Creative Commons License 2008.09.23 0 0 341

Ja, az átlagosnál jobb?

 

Nem tudom, mi az átlag.

Kaja minőség vagy megjelenés, esztétikum?

 

A Morva kaja minőségre jó, a nagy átlag felett van, kinézetre azonban már nem. Viszont olcsó.

 

Ettem néhány helyen. de azok mind sokkal és sokkal drágábbak voltak. És a kaja jóval pocsékabb (Hotel Residence, Hotel Casa Perla, Roxy, Mephisto).

 

Legutóbb kajáltam a Borharapó nevezetű műintézményben (az óratorony mellett van, idén nyíltak). Kinézetre 5-ös, kaja minőségre 5-ös, árra 2-es (piszok drága, de nagyon sokat adnak).

Előzmény: fidodidododo (339)
bátyó Creative Commons License 2008.09.23 0 0 340

Esetleg a Morva étterem?

Szombaton még menü is van, de bármi mást is lehet kapni.

A templom mellett van, az alant látott pláza építést megelőző rombolás mellett.

 

Én ott kajálok, nekem OK.

Egyébként nem sokára azt is bezárják és a Bella Itáliával egyetemben átépítik.

A franc.

Előzmény: fidodidododo (339)
fidodidododo Creative Commons License 2008.09.22 0 0 339

Sziasztok!

 

 

A hétvégén egy csapatot (13 fő) viszek Siófokra és nekem kell gondoskodni az étkezésről.

 

Tudnátok nekem ajánlani egy olyan éttermet, ami nem túl drága, de az átlagosnál jobb és nyitva van ilyenkor is?

 

Előre is köszi!

bátyó Creative Commons License 2008.09.22 0 0 338

Ühüm. Az volt a Sörbár.

Igen, azt is lebontják. Illetve egy részét már ledózerolták.

 

Bár műemlék, de mégis engedélyezték, csak valamilyen módon és mértékig újra fel kell építeniük.

Legfeljebb négyszögletes lesz, meg beton és 2 emeletes.

 

Azért nekem fáj ez a rombolás.

 

Viszont cserébe lesz egy baromira ronda, a 70-es évek stílusa szerinti műkővel borított palza.

 

Ráadásul még a Fő utca is sétáló lesz.

Érdekes lesz majd a nyári csúcs. Eddig két utca nem bírta a forgalmat, most már ugyanennek a Tanácsház utcán kellene átmennie.

Előzmény: milendee (337)
milendee Creative Commons License 2008.09.20 0 0 337
engem a fák kivágása sokkolt, meg apu mondta, hogy a Kálmán múzeum melletti régi éületet is lebontják, aminek félkörös oldala néz a sétányra ablakokkal (a nevét elfelejtettem, valami csarnok, utóbb talán étterem volt). a múzeumot remélem nem bontják le.
bátyó Creative Commons License 2008.09.19 0 0 336

Hát, nem szép ez a rombolás...

 

A honlapjuk meg fenomenális.

 

Közben olyanokat is hallok, hogy nem is lesz benne mozi. Meg mélygarázs sem épül.

Legfeljebb úgy jár, mint Kecskeméten a Róna pláza. Megnyitották, ellepték az érdeklődők, de mivel rohadt drága volt, nem vásároltak. Egy ideig vegetált, majd bezárták az egészet. 1-2 évig ácsorgott, majd megvette az Auchan.
Itt ki lehetne hagyni a kezdő lépéseket...

Előzmény: Vacy (335)
Vacy Creative Commons License 2008.09.18 0 0 335

http://www.sioplaza.com/

,,A Bevásárlóközpont kivitelezése megkezdődött, hamarosan új oldallal jelentkezünk! Ha kérdése lenne, azt az info@sioplaza.com címen teheti fel. Köszönjük a türelmet."

 

 

 

Vacy Creative Commons License 2008.09.18 0 0 334
Nem vártak a hétvégéig, az épület sarka már az enyészeté.
Előzmény: bátyó (333)
bátyó Creative Commons License 2008.09.16 0 0 333

Mot már palánkkal is körbe van kerítve az egész.

Szerintem hétvégén nekiállnak a rombolásnak.

De miért van, hogy mindig a fákkal kezdik?

Előzmény: Vacy (332)
Vacy Creative Commons License 2008.09.11 0 0 332
Elkezdték, parkoló lezárva. Fák kivágva.
MDJuve87 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 331
Hát egyelőre még sehogy... A Sió áruház már bezárt, de még nem kezdték el bontani, viszont a honlap már megvan...

http://www.sioplaza.com/
Előzmény: Törölt nick (330)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.05 0 0 330
Valaki tenne majd fel képet, hogy hogy épül a Siófok Pláza? Köszi előre is!
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.12 0 0 329
MD87Juve Creative Commons License 2008.08.02 0 0 328
Komoly volt egy Forma 1-es fergeteg. Még ennyi embert egy helyen nem láttam 8|

Azok a "mobilkerítések" meg... Olyan érzése volt az embernek, mintha valami futballhuligánokat szeparáltak volna :S
Hál Isten össze is szedték azonnal...
milendee Creative Commons License 2008.07.29 0 0 327

szállást nem a végén szoktak fizetni..?

én visszakértem volna az összes pénzt, a rendőrségi fenyegetőzésel együtt. tönkretették a szabadságotokat. meglehet kérdezni, menynit mertek ezért kérni?

 

micsoda sztori, a tulajdonosok kb mintha elmebetegek lennének. valami kelet-európai filmszatírába illik:)

Előzmény: Sign (326)
Sign Creative Commons License 2008.07.29 0 0 326
Elég hülyék voltak, hogy visszaadták a pénzeteket. Vajon miféle papírokkal igazoltátok volna, hogy egyáltalán fizettetek már? :)
Előzmény: nyuco (325)
nyuco Creative Commons License 2008.07.28 0 0 325
Szeretnék megosztani veletek egy siófoki hihetetlen /rém történetet. 2008 júliusában 10 fős baráti társasággal (24-30 közötti korosztály) béreltünk egy vendégházat Siófokon.
Korábban is volt alkalmunk ugyanezzel a társasággal Siófokon illetve más üdülővárosban házat bérelnünk, legalább ekkora vagy nagyobb létszámmal.

Jómagam foglaltam telefonon a szállást. Érdeklődtem, hogy a szállásadóink hol laknak, elmagyarázták, hogy ugyanabban az utcában lesznek ők is, csak pár házzal arrébb. Rendben megtaláltuk a szállásunkat, és csodálkozva vettük észre, hogy a néni és a bácsi, akiktől béreltük, érdekes módon egész nap ott "lebzselnek" körülöttünk, szinte névsorolvasást tartottak és a garázsukból mászkálnak ki-be. Rájöttünk, hogy nem pár házzal arrébb laknak, hanem a garázsukban húzzák meg magukat arra az időre, amíg mi nyaralunk, a LAKÁSUKBAN!!!!!! Ilyet még nem pipáltunk, de nem zavartattuk magunkat.

Este a kertjükben ültünk, beszélgettünk. A bácsika kivágtáz 22 órakor, hogy most már aztán fogjuk be a szánkat és húzzunk aludni!!! Nem hittük el, hogy :-Mi van???? Erre megpróbálta elmagyarázni, hogy hangosak vagyunk és kijön a rendőrség.
1. Nem voltunk egyáltalán hangosak, még alkoholt sem fogyasztottunk!!! Baráti csevegést folytattunk, ennyi. A bácsit viszont elhiszem, hogy zavarta a duruzsolásunk, hisz a kerti-bútorok a garázsajtótól 3 m-re voltak és ugyebár ők ott szundizhattak a mögött. :S
2. Mi az, hogy Siófokon, ami köztudottan fiataloknak kiépült nyaralóváros, este 10-kor elküld aludni a szállásadónk?! Azt gondolom, ha hangosak is lettünk volna, akkor sincs semmi köze hozzá, legfeljebb a mi bajunk gyűlt volna meg a rendőrséggel. De mint említettem az elején, volt alkalmunk Siófokon más alkalommal is szállást bérelnünk. Akkor az egész hetet végigbuliztuk, ricsajoztuk, és érdekes, senki nem szólt ránk, sőt a szomszédok is ugyanezt csinálták. (de akkor még fiatalabbak voltunk ;)... )

A történet ott folytatódott, hogy a banya és a tata, reggel 5 órakor bevágtáztak a konyhánkba!!!, keresztül a nappalin, ahol barátaink aludtak és körülnéztek, méltatlankodtak, hogy mosatlan poharakat hagytunk elő, illetve benéztek a hűtőszekrényünkbe!!!!!
Reggel 9 órakor visszajöttek és torkuk szakadtából üvöltöztek, hogy mégis mit képzelünk, hogy a vitrinből elővettünk poharakat?, hogy nem mosogattunk el magunk után lefekvés előtt?, és miért vettünk elő pokrócokat?

Kb.: 3 percig nem kaptunk levegőt, majd elkezdtük magyarázni nekik, hogy tán nem is kéne bejönniük a házba amíg itt bérlők vannak, mivel hogy ez nem szokás! Amennyiben bármilyen problémát észlelnek a távozásunkkor, közölhetik akkor, illetve ha kiadnak egy házat, azt a felszereléseivel együtt szokták, szóval fejezzék be az üvöltözést, mivel nem kötötték ki az elején, hogy nem használhatjuk a pokrócokat és a poharaikat.

Szó szót követett az egyik barátomat "lekurvaanyázta" a bácsi, aki hívőnek adja ki magát! Ezután közöltük, hogy nem maradunk tovább, de egyértelmű volt, hogy ők is így gondolják. Visszakértük a pénzünket a fennmaradó napokra, amit nem akartak teljes összegben visszaadni. Ekkor közöltük, hogy áfás számlát kérünk, illetve a fogyasztóvédelmiseket tárcsáztuk, amikor is észbekaptak és kifiztették az összeget.

Ne gondolja senki, hogy ez egy elferdített történet a mi "szájízünk" szerint! Ennél durvábbak is voltak, csak már nem férne ki! Ezek igazi idióták voltak. Szívesen megadom a címüket, hogy esetleg elkerüljétek a kellemetlen meglepetéseket! (mondjuk, hogy hajnalban a szállásadó ébreszt :P )
Vacy Creative Commons License 2008.07.21 0 0 324

Gyurma!

 

Nézz körül itt, hátha megtetszik:

 

Dominó Ház

Előzmény: gyurma83 (315)
laha Creative Commons License 2008.07.04 0 0 323

Közben asszonyt elzavartam arra felé(dóga volt éppen a környéken), hát tényleg megszűnt a kertmozi!

Én vagy 5 éve voltam ott utoljára, és most elkapott a feeling, szerettem volna moziba menni úgy családostul.Hát kimarad, mint sokminden más az életemből, de ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni.

 

A kertmozit tudom, hol van, a Camping utcát foggalmam sincsen!Igaz, utca nevekről nem annyira ismerem Siófokot, inkább amolyan csukott szemmel!:)))))

 

 

Előzmény: bátyó (322)
bátyó Creative Commons License 2008.07.04 0 0 322

Ácsi!!!

Tudomásom szerint Siófokon megszűntették a kertmozit.

Csakúgy, mint a normál mozit.

Ahogyan én tudom, mindkét "intézményt" odaadták a főiskolának. Ők meg nem akarják üzemeltetni, mert csak munka van vele.

Tavaly a kertmoziban csak üres sörösrekeszeket láttam.

Tavalyelőtt még volt néhány 3D-s mozi oszt slusz.

A teremmozi meg kiválóan szuperál butiknak.

 

De semmi baj, bár Csepelen becsődölt a Multiplex, Siófokon szeptemberben nekállnak építeni a Plazat, benne valamiféle moziva.

Tulajdonképpen azt is lehet butiknak haszálni...

 

Amúgy merre van a Camping utca? Én nem tudom...

Előzmény: laha (319)
laha Creative Commons License 2008.07.03 0 0 321

Köszi, ennyit találtam róla én is közben.

Fel is hívtam a számot, valami polgárőrség üzenetrögzítője jelentkezett be. :(

Előzmény: Törölt nick (320)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.03 0 0 320
Siófok
Kertmozi
Camping u. 1.
Telefon: 84/340-320

Elõadások kezdete:
június 1-tõl június 30-ig: 21 óra
július 1-tõl augusztus 31-ig: 21 és 23 óra
Jegyár: 600 Ft/fõ
laha Creative Commons License 2008.07.03 0 0 319

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek!

A Siófoki kertmozi műsorát hol találom meg a neten?
Kerestem de képtelen vagyok rá lelni!

Előre is köszönöm a segítséget!

mukoromp Creative Commons License 2008.06.29 0 0 318
Vagy használd a keresőt, siófoki szállás, siófoki olcsó szállás kulcsszavakkal.
ajánlom, hogy érdeklődj a Müller's siófoki panzió
bátyó Creative Commons License 2008.06.23 0 0 317

Hát, sok jóval nem tudlak biztatni.

 

Siófokon rengeteg kiadó szállás van. Közöttük sok, olcsó is, direkt buli-túristáknak (ezt máshol úgy szokták mondani, hogy ócska szar, mivel a jóérzésű tulaj nem szereti az éjjel üvöltözve hót részegen hazatántorgó diszkópatkányokat, inkább a szolid németeknek adnák ki a házat/szobát drágábbért).

 

Szerintem feküdj rá az internetre, keresd meg a siófoki Tourinform irodát, hátha ott van valami ajánlatuk.

Előzmény: gyurma83 (315)
gyurma83 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 315
Sziasztok!

Tudna valaki ajanlani Siofokon az augusztus 20-i hetre 8-10 fo szamara szallast? A szorakozohelyek kozeleben szeretnenk elsosorban. Sajnos a legtobb hely mar foglalt. :(
e-mail: gyurmoo@gmail.com
tel: 06-30-525-3956

Koszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!