Keresés

Részletes keresés

schimtzi Creative Commons License 2007.09.26 0 0 232
A norvéggal egyetértek, de én másik ágra az amikat várom és szeretném is. Azért ők szerintem egy félklasszissal a mezőny előtt/fölött vannak a németek is beleértve. Hihetetlen szervezetten és taktikusan játszanak, profik. A németek lelkesek, nagyképűek és fölényesek, de az amerikaiak játéka nekem valahogy letisztultságot és kiforrottságot sugall. A brazilokat még nem láttam játszani.

De most nézem, a németek 3:0-ra kilőtték a norvégokat. :( Német-amerikai döntő lesz, sajnos ez a papírforma és be is jött. Ahogy mondtad sokkal támadóbb (vagy nyíltabb, vagy kitudja...) a női foci mint a férfi, ezért meglepetés is sokkal ritkábban adódik.
Előzmény: Don Quixote (231)
Don Quixote Creative Commons License 2007.09.25 0 0 231

Német-norvég és jenki-brazíl elődöntők lesznek.

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én egy norvég-brazíl döntőért szorítok.

Előzmény: schimtzi (229)
Don Quixote Creative Commons License 2007.09.24 0 0 230

Szia!

 

Már-már gólzáporos, kereken 3-as gólátlag született a női VB negyeddöntőin.

 

Ha összehasonlítjuk a tavalyi férfi VB-vel, ahol ugyanez 1,5 volt és a négy negyeddöntőből kettő a semleges nézők számára abszolut élvezhetetlen volt...

Előzmény: schimtzi (229)
schimtzi Creative Commons License 2007.09.22 0 0 229
Hol lehet a neten nézni a meccseket?
Előzmény: real magpie (219)
Don Quixote Creative Commons License 2007.09.21 0 0 228

Nem tudom biztosan, talán Madeleine Giske.

Mindenesetre tényleg csinos pofija van:-)

Előzmény: schimtzi (227)
schimtzi Creative Commons License 2007.09.20 0 0 227

Jól van, megnyugodtam. A kínaiakkal fognak játszani a negyeddöntőben. Kemény lesz, a kínaiak megverték a dánokat, ahogy nézegetem az eredményeket.

 

Hogy a norvégok között jó csajok? Hajjaj. Gulbrandsen nem játszott? Mármint Solveig. A képen jobboldalt az kicsoda? Profilból aranyosnak tűnik.

Előzmény: Don Quixote (226)
Don Quixote Creative Commons License 2007.09.20 0 0 226

A norvégok meg 7:2-re legázolták a ghánaiakat.

Micsoda gólzáporos mérkőzések. Már majdnem hogy vízilabda-eredmények.

 

Azért azt ne mondja senki, hogy a norvégok között nincsenek jó csajok:

 

 

Előzmény: real magpie (223)
real magpie Creative Commons License 2007.09.20 0 0 225
De, a szünetben mutattak a lelátón kis aranyos haspólós kanadaiakat, lengették a zászlóikat ezerrel.
Előzmény: Turbó Fix Banán PC (224)
Turbó Fix Banán PC Creative Commons License 2007.09.20 0 0 224
a kispadon se? v. legalabb a nezoteren?
Előzmény: real magpie (223)
real magpie Creative Commons License 2007.09.20 0 0 223
mondtam én, hogy nagy meccs lesz ez az ausztrália-kanada. bár, ahogy néztem, nem volt igazi jócsaj a pályán.
Don Quixote Creative Commons License 2007.09.20 0 0 222
Én is a viking csajoknak szurkolok ma. A svédeket kicsit sajnáltam, hogy kiestek.
Előzmény: schimtzi (221)
schimtzi Creative Commons License 2007.09.20 0 0 221

Szombaton végre én is láthatok meccset! Eurosport adja a Német-Észak-Korea és az USA-Angol meccset (hacsak el nem fújja a tájfun).

 

Remélem a norvégok továbbjutnak, csak lenyomják ma Ghánát, nem? :)

Előzmény: Don Quixote (220)
Don Quixote Creative Commons License 2007.09.20 0 0 220
Ja, ja. Ez sem mellékes szempont:-)))
Előzmény: Turbó Fix Banán PC (218)
real magpie Creative Commons License 2007.09.20 0 0 219
munka közben (hehe), ha csak lehet, megy egy meccs streamen a gépen, bele-bele nézek. az észak-korea - svéd meccs második félidejére ottragadtam, nagyon komoly derbi volt, mentek a csajok a továbbjutásért, mint a güzü. ma is ezt várom az ausztrália-kanada meccstől. na meg talán lesz egy-két jócsaj is a pályán, persze.
Előzmény: Don Quixote (217)
Turbó Fix Banán PC Creative Commons License 2007.09.20 0 0 218

meg jobban is neznek ki a csajok..

 

van cicijuk meg miegymas.

Előzmény: Don Quixote (217)
Don Quixote Creative Commons License 2007.09.20 0 0 217

Sziasztok!

 

A csaj vébét nézi valaki? Az Eurosport szokott adni összefoglalókat.

Nagyon jól nyomják a csajok, már majdnem olyan jól, mint a fiúk.

Sőt talán még élvezetesebbek is a meccsek, mert több a gól, több a támadó foci, nincsenek agyontaktikázva, szétbekkelve a meccsek.

A brazil csajok nagyon jók, szórják a gólokat.

Nagyon sokat fejlődött a női labdarúgás az utóbbi 5-10 évben...

Don Quixote Creative Commons License 2007.08.10 0 0 216

Szia!

A női profiligákról én is csak az egyik haveromról hallottam, de ő is úgy mondta, hogy talán most vannak szervezés alatt.

Mondjuk a női VB-k alapján nekem a jenkik, a németek és a skandinávok tűnnek profinak, míg a többiek amatőrnek. Bár a kínaiakról is hallottam hogy nagyon ráfeküdtek a női focira, szerintem ott is várható profizmus vagy félprofizmus.

Egyébként ezzel a női focival kapcsolatban én is sokszor csak a félhomályban tapogatózok, mert azért elég hiányosak az ismereteim e téren és elég kevés női meccset látok.

Előzmény: schimtzi (215)
schimtzi Creative Commons License 2007.08.10 0 0 215

Annyira nem értek hozzá, de úgy tudom Európában még sehol nincs professzionális női bajnokság. Lehet, hogy van egy-két profi játékos, aki csak ebből él, de nem lehetnek túl sokan. Pár éve láttam egy riportot vmelyik német tévén, a német felnőttválogatott néhány játékosával, és mindegyikük tanult vagy dolgozott sport mellett. És ők a válogatottak!

 

A taktikai fegyelemben lehet valami, szerintem nőkkel könnyebb elfogadtatni a taktikát, jobban ragaszkodnak az előre megadott taktiaki irányelvekhez, mint a férfi játékosok. Ennek vannak előnyei és hátrányai is. Viszont szerintem sokkal jobban működnek együtt csapatként, kevesebb az önzőzés, stb, ez egyértelműen pozitív.

Előzmény: Don Quixote (214)
Don Quixote Creative Commons License 2007.08.09 0 0 214

Szia! A 80-as évekbe ezeken a női teremtornákon nagyon jókat lehetett szórakozni, egyrészt mert sokgólos, változatos meccsek voltak, másrészt meg akkoriban a lányok még (nagyon) amatőrök voltak és sok mulatságos megoldást csináltak.

Ma már a női focisták egy része is profi, legalábbis Nyugat-Európa nagy részében.

Nekem a profi női nagypályás foci nem jön be annyira: van egy olyan érzésem, hogy képtelenek úgy bejátszani a nagypályát, mint a férfiak, ugyanakkor az edzők nagyon szigorúra veszik a taktikai fegyelmet, emiatt nagyon tördelős a játék és sok a szabálytalanság.

Bár ugyanezek a trendek megfigyelhetők a férfi felnőtt és ifi fociban is.

Előzmény: schimtzi (213)
schimtzi Creative Commons License 2007.08.08 0 0 213

Szia. Én is sajnos csak annyi meccset látok amennyit nagyhéha a Eurosport ad. Érdekes amit mondasz. Nekem pont mindig az az érzésem amikor női focit nézek, hogy a pénz és az eredménykényszer okozta stressz még nem tette tönkre a játékot. Persze tudom, hogy lehet mindkettőnknek igaza egyszerre, hiszen Te folyamatról beszélsz én meg állapotról. Én ezt a folyamatot egyébként nem érzem olyan vészesnek (még), bár más sportágakból kiindulva (mondjuk én női kézilabdában vagyok viszonylag otthon) valószínűleg igazad lesz, törvényszerű is. És el is kell fogadnunk, mert magasszintű női foci csak akkor lesz ha pénz kerül be a rendszerbe. Talán van egy egészséges középút, reméljük sikerül megtalálni.

 

Egyébként egy valamivel nem értek egyet, amit a játékosok külsejéről mondtál. Persze vannak debella NDK-úszőnő típusok, de azért ez nem az átlag... :) Vannak helyes lányok. :)

Előzmény: Don Quixote (212)
Don Quixote Creative Commons License 2007.08.08 0 0 212

Szia!

Sajnos nem láttam, pedig néha egy-egy női focimeccset megnézek a TV-ben.

Sajnos az a véleményem a női futballról, hogy fejlődési tendenciáit tekintve egyre inkább elférfiasodik, ami kihat mind a játékosok külsejére, mind a játék képére.

Nagyon kevés jó meccset látni a női fociban, talán még kevesebbet, mint a fiúknál, pedig sajnos a férfi labdarúgás is egyre sótlanabb lesz.

Emlékszem még a 80-as években, amikor mindig karácsony környékén volt kispályás női torna, amit az MTV is adott, no az még igazi nőies foci volt. Voltak szép lányok, szép játék és jó sok gól.

No azóta ilyen már nincs.

Neked mi a véleményed?

Előzmény: schimtzi (211)
schimtzi Creative Commons License 2007.07.30 0 0 211

U19 EB döntő, Németország-Anglia 2:0

 

Nem tudom, hogy a Eurosport adott-e ebből az EB-ből több mérkőzést, nekem csak a tegnapi döntőt sikerült kiszúrnom. Hát nem volt valami szép meccs. 105 percig 0 cselekmény volt a középnyári langyos izlandi esőben, aztán a németek begyűrtek egyet szögletből, aztán nem sokkal utána egy mázlis gólt kontrából.

 

Szerintem jók voltak: német oldalon Kessler, Bock, angoloknál Wheelan, White.

Éberhard Creative Commons License 2006.08.31 0 0 210
Nöi focisták hogy fejelnek bele szögletné egy beivelt labdába? Hiszen tönkremenne a frizurájuk.
Éberhard Creative Commons License 2006.08.02 0 0 209
Egyébkén szivessen megnéznék egy szinésznökböl, énekesekeböl és tévébemondo csajokbol álló fotballcsapatot.
Éberhard Creative Commons License 2006.05.31 0 0 208

Csak a támadosorba.

Kapocs Zsóka beférne nálad a kezdöbe?

 

 

Előzmény: Don Quixote (207)
Don Quixote Creative Commons License 2006.05.19 0 0 207

És milyen poszton játszatnád a kisasszonyt?

:)))

Előzmény: Éberhard (206)
Éberhard Creative Commons License 2006.04.21 0 0 206

Számomra ö a magyar nöi fotbalcsapat egyik legnagyobb sztárja.

Fügetlenül attol hogy tud-e focizni vagy sem.

schimtzi Creative Commons License 2006.03.31 0 0 205

de nézd csak meg például ennek a topicnak az átlaglátogatottságát, és rájössz, hogy ez nem véletlen. sok ember gondolja, hogy a női foci vicces baromság. csak azt nem értem, hogy ez miért lenne így? a női kézi, kosár, röpi, stb. miatt senki nem fanyalog, a foci miatt miért?

 

sokan azt mondják, hogy bénák a női focisták. tény. de ez nem mindig lesz így. ahogy egyre népszerűbb lesz a sportág a csajok körében is, egyre szélesebb bázisa lesz majd az utánpótlásnak is. aki azt mondja, hogy a női focisták sokkal bénábbak, mint a férfiak, az hasonlítsa össze a két utánpótlásbázis szélességét!

Előzmény: schimtzi (204)
schimtzi Creative Commons License 2006.03.31 0 0 204

na hát arra én sajnos nemigen emlékezhetek. :((

 

viszont tény, hogy az Eurosporton kívül, ami kb. 4-5 éve ad-adogat néha női focit, főleg a világversenyeket, nemigen láthatsz női focit itthon fogható csatornán. De ha jól emlékszem két éve vagy mikor az USA-Németország vb-döntőt a német csatornák se vitték túlzásba. valami marginálisabb adó, zdf vagy ilyesmi adta, aztán slussz

 

 

Előzmény: Don Quixote (202)
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.31 0 0 203

"0 - 23 golkulonbseggel allunk es 0 ponttal."

 

Hát az bizony elég sovány, ezzel aligha fogunk továbbjutni.:(((

Előzmény: Turbó Fix Banán PC (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!