Keresés

Részletes keresés

missy20110413 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 132289

GAZDIT KERES MISSY, a Gyöngyösön talált Beagle szuka kutyus. ( az eredeti gazdit nem sikerült felkutatni, senki sem keresi szegényt ) 1,5-2 év körüli, nagyon kedves, nagyon szépséges kutya. Megkapta az oltását és mikrochipet, féreghajtva van. Szerető, gondoskodó családot keresünk neki, akik nagy kertet, de a házba bejárást tudnak neki biztosítani.
Tanítható, okos kutya, aki imád sétálni, napozni, pihengetni, hancúrozni a többi kutyussal. Igazi kincs!!!
Missy az oltás és chip áráért vihető el, örökbefogadási szerződéssel, ivartalanítási kötelezettséggel.

VIDEÓK MISSYRŐL:
( Másolja ki és illessze be a böngészőbe )



 

ÉRDEKLŐDNI: +36305124480

 

 

 

 

rubikon2 Creative Commons License 2011.04.21 0 0 132288

Nyáron elvihető kölyök beaglek!

Beagle kölykök előjegyezhetőek az of Royal Ementhal kennelből. A kiskutyák májusban születnek, július végén elvihetőek. Mindannyian törzskönyvvel, chippel, szerződéssel és egészségügyi garanciával keresik leendő gazdijukat! Mindkét szülő nyugodt, jó természetű, kiállítási és munka eredményekkel rendelkezik.

További információ: beagle359@gmail.com vagy http://www.royalementhal.atw.hu/ és http://www.viennacalling.info/

 

Lukacc Creative Commons License 2011.04.06 0 0 132287
Van egy àlomszèp 8 hónapos fiú ivartalanitott beagle kutyusom, chippelve törzskömyvel, utlevèllel.

Sajnos calàdi okok miatt el kell ajàndèkoznom!
Szeretô gazdit keresek neki , lelkiismeretes tàrsat , elönyben a kertesek !

Kèrem cask olyan ember jelentkezzen , aki biztosan be tud vàllalni egy beagle minden igènyèt!

Mivel ingyen adom, ezèrt szeretnèk biztos lenni benne, hogy jó helyre kerül , ahol szeretik , ès nem adnak túl rajta!


Jelentkezèseket vàrom a : 06 70 3393190 / Folti
molera Creative Commons License 2011.02.25 0 0 132286

nagyon sajnálom:-((((nagyon reménykedem benne, hogy igazad van és egyszer még egymásra találtok.

Előzmény: biglikék (132282)
biglikék Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132285

Nehogy azt gondold hogy ki akarlak oktatni,de rosszul álsz hozzá,pont az a baj hogy akaratlanul is össze hasonlitod a két ebet.Pedig óriási külömbség van közöttük.Ugyebár más fajták,de teljesen más lelkületüek is,és ami a legfontosabba te jackid azon szerencsés ebek közé tartozik kinek szeretö,gondos gazdija van,ingerekben gazdag élete.A kaja begyüjtése lehet egy rossz szokás,vagy rosszul értelmezet játékosság,de lehet hogy nem kapott rendszeresen enni.Kérlek ne kövesd el azt a hibát hogy korán megitéled őt.Gondolj bele ő  egy lelkileg sérült és teljesen rossz irányba tévedt kutya.Az etetésnél őt külön etesd és ne hagyd magára,éreztesd vele hogy kedveled és nyugodtan ehet,nem kell gyüjtögetnie.Járható utnak tartom még hogy közös munka után közös juti falat,ügyelve arra hogy mindenki a sajátját egye meg.Egy kicsit épiteni kell a lelkét és tanitani,a beagle is szivesen dolgozik,eleinte a jutalomért aztán az élvezet kedvéért.Meglátod mire helyre jön olyan hancurt levágnak a jack russeleddel hogy eldobod a hajad.Csak légy türelemmel iránta.Hidd el büszke leszel rá,én tudom.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (132284)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132284

Remélem, az utolsóban maradéktalanul igazad van, mert a jack russellem pont ilyen és "el is vagyok kényeztetve", hihetetlenül szófogadó, és egy pillantásomból tudja, mi van, mit szabad, mit nem, hogyan kell viselkedni. Én még ilyen okos kutyát nem láttam.

Így aztán még feltűnőbb a beagle neveletlensége. Mondjuk úgy hoztuk el, hogy kirakták kölyökként udvarra, és nőtt mint a dudva, nevére nem hallgatott, és őrjöngve szétrágott mindent. ehhez képest elég szép eredményt értem el eddig nála, de egyelőre a lentieket nem tudom kezelni, meg azt sem, hogy kajaosztáskor meg van őrülve, mindent ő akar megenni, már a macskák kajáját át kellett telepíteni magas helyre, és evéskor közé meg a jr közé kell állni, hogy ne zavarja el és egy el előle az övét is. Ma kaptak csontot, mindet begyűjtötte, a macskákat elzavarta, majd elegánsan és finnyásan csak ült mellette, később elrejtette, mert nem kellett neki.

 

Előzmény: biglikék (132283)
biglikék Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132283

Ne add fel,a biglik anyiszor esznek és annyit amennyit adsz nekik.Ha kidurrana is enne még egy-két falatot,hát elég falánk népség.De a te dolgod hogy kialakits egy napirendet neki,különben a fejedre nő hamar.Alkalmi süketek,vagyis csak azt halják meg ami az érdekükben ál.a tiédet ha nem nevelték nem lesz könnyü dolgod.Én is tapasztaltam és másoktól is hallottam már olyanok mint az állatbőrbe bujt emberek,minnél többet foglalkozól vele annál hamarabb fog hozzád igazodni,egy mozdulatodból tudni fogja mit vársz tőle.

Előzmény: Törölt nick (132281)
biglikék Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132282

Nimródom elveszett,máig keresem és percig sem hiszem hogy soha nem fog előkerülni.Abban reménykedem hogy befogták,és jó helyen van.Talán egyszer ránéz az internetre az illető látnifogja hogy keresem őt.A szántásnál leszakadt a hátsó kerités és meglógtak,Zea éjjelre jött haza,Tequila hajnalban,valami nyulós dolog volt a bundáján,mint a tapéta ragasztó,olyasmi,Zizike meg full sárga volt,innen tudtam hogy a repcében kell keresnem.De hiába kerestük napokon át nem találtuk meg.

 

Igaza volt mindenkinek,szerencsétlen lett az egész,anyira vágytam arra hogy ne legyenek bezárva,hogy szabadon élhessenek,és tessék ez a vége.

Előzmény: molera (132280)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132281

Egy hónapja van most 11 hónapos beagle-m, és tényleg leteszem tőle a hajamat. Tegnap teljesen kiborított, már rá kellett ordítanom. Még akkor is határtalan türelem kell hozzá, ha őt 10 hónapig nem nevelték semmire. SEMMIRE. Sokkal nehezebb a dolgom, mintha kiskorától fogva.

 

Még nem vagyok járatos a beagle-k lelkében (másik egy jack russell), mondjátok:

- "idióta" vagy tényleg ennyire éhes tud lenni délutánra napi kétszeri etetés esetén?

- naiv álmodozó és alkalmi süket a fajta, vagy vizsgáltassam meg orvossal?

- fajta vagy egyedtulajdonság az irigység (mindent elvesz a jr-től és macskáktól, aztán otthagyja, a lényeg, hogy ne másé legyen a dolog)?

 

:)

Előzmény: biglikék (132272)
molera Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132280

Tudom,hogy ez most a "mondani könnyű" effektus, de ne hibáztasd magadat! Mindent megtettetek érte! nem tudom, hogy mi volt az igazi gond nála, amit nem bírt legyőzni a kis szive, de biztos, hogy nem a te hibád. Tudom, hogy gondos gazdi vagy, imádod a kutyáidat és a lehető legjobbra törekedtél mindig is velük kapcsolatban.

csak Zea? Nimród? a két kis keverék pedig nagy mázlista, hogy nálad kötöttek ki:-)

Előzmény: biglikék (132278)
ja69 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132279

Köszi szépen

Előzmény: Törölt nick (132276)
biglikék Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132278

Istenem menyire örülök neked. köszönöm a részvétet.Te tudod igazán mennyire imádtam őt.Képtelen vagyok túltenni magam rajta.Már csak Zeám maradt nekem a biglik közül,és van két mentett keverékem.Gondos gazda vagyok legalább is eddig azt hittem,de mostmár nem vagyok benne biztos.

Előzmény: molera (132277)
molera Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132277

Bocsi az offért, nem vagyok fajtakompatibilis, de remélem biglikék még emlékszik ránk Újpalotáról, Dalma, shar-pei.

 

Fogadd őszinte részvétemet Tequila kutyusod miatt, borzasztó, amin keresztül mentetek :-(((

 

remélem a többiek jól vannak és örömmel olvasom soraidat, hogy milyen jól nevelt kutyusok váltak belőlük. gratulálok:-) emlékszem még milyen izgalmakkal teli sétáink voltak a kölyökkori elevenségeikkel együtt:-))

Előzmény: biglikék (132274)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132276

Nekem egy 3és fél éves fiú Beagle kutyusom van. A lakásba nem jöhet be csak ha otthon vagyunk. Nagyon okos és nagyon hamar megtanul mindent ha megfelelő mennyiségő jutifalit kap. Sajnos nagyon sokat ás ezért napközben amíg nem vagyunk otthon csak az elő kertben van. Hátra csak akkor mehet ha mi is otthon vagyunk és oda tudunk figyelni rá Hátul már nem nagyon kapar de ha nagyon unja magát előfordul. Egyébként nagyon imádjuk. Sokat foglalkozunk vele. Nagyon sok örömet kívánok a kutyusotokhoz.

Előzmény: ja69 (132275)
ja69 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132275

Köszi szépen , természetesen nem házörzőt szeretnék arra van egy német juhászom. A beaglik a gyerekeknek lettek. Arra én is rájöttem,hogy a gyomrukon kersztül lehet őket megfogni. Nagyon habzsolósok még remélem ez idővel változni fog. Egyenlőre  a visszahivás is többé kevésbé sikeres , de még csak a kertben. Most 11 hetesek.Az iskola is szóba jöhet majd meglátom.

Előzmény: biglikék (132274)
biglikék Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132274

Szivesen mond neked itt  bárki jó tanácsot.De szerintem elöbb magadban kell rendezned,mit is szeretnél a biglikéidtől.Ugye nem házörzőket akarsz?Tanitsd őket egyszerű dolgokra,motiváld jutalomfalattal,gondolom hogy tudod :a beagle eszéhez a gyomrán át vezet az út!Meglehet ám tanitani őket arra is hogy ne habzsizzanak.Iskolára gondoltál már?Könnyen tanulják az,ül,fekszik,marad,vezényszavakat,de én azért egykis iskolától nem riadnék vissza,okosodnak és jó buli,mi is nagyon élveztük.Ráadásul ha visszahivhatóak sokkal egyszerübb a séta.Az enyémkéket elengedhetem,és elszaladnak de csak addig amig látnak engem.Persze én könnyen beszélek mert a szántóföldre járunk ki.Szóval ne csak a kertben szaladgáló szép kutyák legyenek,hanem legyenek a családod tagjai is,meglátod nem fogod megbánni.

Előzmény: ja69 (132273)
ja69 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132273

Köszi szépen  a választ én nem akartam neki esni senkinek, csak hát azért nem ilyen válaszra vártam mint a  amit a forumtársunk adott.Meghallgatom mindenkli tanácsát majd leszüröm ami nekem kell.

Én  lakásba nem akarom őket tartani az biztos. Több családi háznál látom,hogy kint vannak tartva és úgy is el vannak. A szökésről  mit kell tudni, mennyire  jelelmző ez rájuk, mert olvastam  jót is rosszat is. Egyenlőre el vannak velem, mellettem vannak követnek minden felé, de ez eddig csak a kertben volt. Most akarom majd sétálni is vinni őket, csak várom a jobb időt de hát nem akar jönni.

Esetleg ha van valami jó tanácsod a nevelésükkel kapcsolatban azt szivesen venném.

 

Előzmény: biglikék (132272)
biglikék Creative Commons License 2011.02.23 0 0 132272

Szerintem ne essetek egymásnak,te rosszul fogalmaztál,Én vidéki vagyok Pestről költöztünk,igy ismerem mindkét életet.A moslékot én is a malacnak adom,de maradékot/nem keverem össze/az én ebeim is kapnak.Imádják a leveszöldséget.Nálunk 5000 nm a terület és még is a lakásban laknak.Ha itthon vagyunk mehetnek bárhová/kivéve háloszoba/,amugy is mindig a nyomomban vannak.Ha egyedül kell hagynom őket szigoruan bent és nem tesznek tönkre semmit.Igaz ők már nem kicsik.De ők is igy kezdték,romboltak,de beagle már csak ilyen,kellő türelemmel/én is ledobtam néha a hajam/ meglehet tanitani öket a rendre csak motiválni kell.A kenel nekem sem jönbe de hát te tudod,persze ha azt vesszük igy még mindig biztonságosabb,mintha szöknének.

Előzmény: ja69 (132271)
ja69 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 132271

Látom vannak itt igazi nagyvárosi emberkék is ,akik nem értik a szavakat. Felvilágositás : a moslék, amit az emberek meghagynak és összekeverik őket és megetetik az állatokkal. Nem rothadó ehetetlen étel.

Na, amit én adtam nekik ,az  ebédnél maradt meg és nem dobtam ki ,hanem odaadtam a kutyáknak, mint máskor. Szerintem semmi bűnt nem követtem el vele. Sok ezren így etetik a kutyákat, még azok is, akik  azt hangoztatják, hogy ők nem adnak moslékot. De miért is ne adnék neki, mikor én is azt ettem előtte, és nincs bajom tőle, mi baja lehet neki.

Természetesen megkapják a jó minőségű tápot és vitaminokat is, és még az oltásukra is oda figyelek.

Na, ennyit a moslékról.

A kennel amiben tartom van vagy hat hét négyzetméter. Sok embernek szobája nincs ekkora.  

Biztos jobb egy ilyen kennel mint egy  lakásba bezárni mondjuk, egy egy négyzetméteres részbe ,hogy  ne rágjon szét mindent. Mert ugye az nem tagadható le ,hogy rágni kaparni aztán tudnak. A kennelbe is csak akkor vannak mikor nem tudok felügyelni rájuk.

Egyébként, meg van nekik vagy 900 négyzetméter telek amit birtokolnak.  

A három hozzászólásoddal nagy tapasztalatod lehet. Nekem nincs ezzel a fajtával tapasztalatom, de nem is fogok kioktatni mást az is biztos.

Mindenki azzal eteti a kutyáját amivel tudja és akarja a kérdés nem ez volt ha jól tudom.

 

 

Építő jellegű hozzászólást vártam volna nem ilyen tudálékost .  

 

Előzmény: Trikolor Szépség (132270)
Trikolor Szépség Creative Commons License 2011.02.22 0 0 132270

Moslékot?????????

 

Miért nem vettél inkább malacokat??? Akkor meg is ehetnéd őket..................a kennelben tartásra már nem is reagálnék.........

 

Szörnyű, milyen emberek vannak.........

Előzmény: ja69 (132269)
ja69 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 132269

Üdv!


Még új vagyok ebben a topikban. Van két  kislány beaglém. Három hónaposak szépek ,  kicsit kajlák még de remélem ez megváltozik. Amiért iroka az,hogy  tegnap mikor etettem őket az egyik kutyus  evés közben hirtelen elment  a tányértól majd a két első lábával elkezdte a fejét kapirgálni és rogyadozott  a két első lába, és szédelgett. Hirtelen nem tudtam  mi van bementem hozzá megpróbált felugrani ahogy szokott , de  szédült. Felvettem és pár másdoperc mulva elment   ez a szédelgése azóta  nem látok rajta  semmi különöst ugyanúgy rosszalkodik mint edddig.A tegnapi napot délelőtt kint töltötték a kenelbe, lehet hogy fáztak?

 

Az a kérdésem látott-e már valaki ilyet. A kutyus moslékot kapott  és nagyon habzsolták

ahogy szokták. Arra gondoltam,hogy esetleg egy nagyobb falat megakadt a torkán és nem kapott levegőt. Köhögni höröni nem hörgött. remélem nincs nagyobb baja. Ja még annyit előző nap kapták meg  a nyakukba  a harmadik oltást , esetleg ennek a mellékhatása lehet?

 

 

 

 

 

 

 

 

eranikó Creative Commons License 2011.02.17 0 0 132268

:-((( 

Előzmény: biglikék (132265)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.17 0 0 132267

szegényke:(

mi lehetett a baj? esetleg mérgezés?

Előzmény: biglikék (132265)
bigülbaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 132266

Nagyon sajnálom! :(

Tanulságként csak azt tudom ajánlani, hogy keresni kell egy megbízható állatorvost, akihez bajban, szükségben bátran lehet fordulni.

Természetesen kényelmesebb, ha kijön az állatorvos, de sok esetben amúgy sem tudna segíteni megfelelő felszerelések (labor, rtg, műtő) hiányában.

Előzmény: biglikék (132265)
biglikék Creative Commons License 2011.02.17 0 0 132265

Sziasztok.

 

Sajnos a mai napon hajnalban,imádott kutymorgom Tequila elhunyt.Nem bocsájtok meg sem magamnak,sem az orvosnak,aki hozzá sem ért a kutyához mikor kijött.Ha valaki megmagyarázná hogyan lehetséges az hogy 14 felhivott állatorvos közül egysem megy házhoz.Miért egyszerübb azt mondani hogy "hozza el".

bigülbaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 132264

Jogos.

De aki egyszer fejébe vette, hogy kiskutyákat akar (pláne nem először!), azt már úgysem tudod lebeszélni, akkor inkább hasznos tanácsot célszerű adni.

Inkább a keresletet kellene megszüntetni az ilyen nyilvánvalóan bizonytalan származású kölykök iránt! A cikk is inkább nekik szól.

Előzmény: majdénmegmondomatutit (132261)
bigülbaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 132263

Konkrét gyógymódot felelőtlenség lenne mondani látatlanban.

Minél előbb normális dokihoz kellene vinni! A leírtak alapján az előző orvosnak nem sok fogalma lehetett, mi a baj :(

Előzmény: biglikék (132260)
bigülbaba Creative Commons License 2011.02.17 0 0 132262

Legalább egy tüzelést ki kell hagyni az ellés után.

Előzmény: astateoftr (132259)
majdénmegmondomatutit Creative Commons License 2011.02.16 0 0 132261
Előzmény: astateoftr (132259)
biglikék Creative Commons License 2011.02.16 0 0 132260

Sziasztok.

 

Nagyon-nagyon régen nem jártam itt,de most szükségem lenne néhány jótanácsra sürgösen.Ma hajnalban rosszul lett a kutyusom,rengeteget hányt,ivott és hányt,reggel 6 órafele teljesen kifáradt és elaludt.Majd délelött sorozatos görcsök gyötörték,és rengeteg telefonálás után sem találtunk orvost aki kijött volna.A párom elindult gyalog az ebbel és stoppal átment a szomszédos városba és az ottani rendelőben kaptak injekciót,sziverősitöt,kálciumot,görcsoldót.Majd haza jöhettek,de most is zihál a kutya és ez igy nincs rendben,hiába mondta az orvos hogy majd ránéz.Kell valami megoldás,ha van ötlet,gyorsan.

Kérek mindenkit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!