Keresés

Részletes keresés

Jack51 Creative Commons License 2023.02.28 0 0 8714

Van fű nyáron is, de a szigetek keleti részére kell menni ott kevesebb eséllyel előfordul.  A leírásban is benne van amit előzőleg írtam + ezer videót és utazói véleményt elolvastam. A légitársaságot még nem tudom, sok minden képben van, Bécsi indulás is onnan olcsóbb. Az Ethiopian már 900-ért elvisz 4 embert. Az Emiratesnek a legjobb a menetrendje és megszakíthatod az utat Dubajba 1 éjszakára felár nélkül de drágább. Mondjuk nem egy kategória az Ethiopian-nal. Dilemma hegyek........:))

Előzmény: Iribaba (8713)
Iribaba Creative Commons License 2023.02.28 0 0 8713

Én kinéztem mindkét szigeten (Praslin ill. Mahé) a szállást, elvileg ott nyáron nincs tengerifű.. de hát semmi sem 100% :)

Nálunk 11 és 8 évesek.

Melyik légitársaságot nézted? 

Előzmény: Jack51 (8712)
Jack51 Creative Commons License 2023.02.27 0 0 8712

Ugyanaz a helyzet velünk is, annyi, hogy az én gyermekeim már 11 és 13 évesek. Ebben az időszakban a sziget azon oldalán kell lenni, ahol kisebb a szél és a fű. Mi is a tervek szerint idén mennénk.........De dilemma van :))

Előzmény: Iribaba (8711)
Iribaba Creative Commons License 2023.02.27 0 0 8711

Kedves Jack51,

 

köszönöm a választ, ezeket már én is végigpörgettem oda-vissza, csak szerettem volna tudni, aki esetleg abban az időszakban járt ott a szigeteken, h mi volt a tapasztalata.

Igazából csak amiatt fontos, hogy ha pl. nagyon fúj a szél és nagy hullámok vannak, a gyerekek sem fognak annyira szívesen vízbe menni, búvárkodni meg pláne nem fognak.

Mi kötve vagyunk a suliszünet miatt, így nyáron tudunk menni, de mivel olvastam, hogy pl. pont ilyenkor sokkal kevesebb az eső, jó választásnak tűnt. Csak a szél ill. a hőmérséklet miatt bizonytalanodtam el kissé, ezért szeretnék info-t kérni.

Aki esetleg a nyári időszakban járt ott, legyen kedves írni!

Előre is köszönöm

Laci v Creative Commons License 2023.02.27 0 0 8710

Az időpontok, amiket leírtál csak tájékoztató jellegűek. A repülőtéri indulás szinte mindig késik. Kb 20-30 perc alatt lehet odaérni a reptérre.

Előzmény: frozendaiquiri (8704)
Jack51 Creative Commons License 2023.02.27 0 1 8709

 

 

 

 

Júniusban, júliusban és augusztusban a tengervíz gyakran hullámos, ami miatt a strandok a moszatokkal szennyezettebbek (főleg Mahé sziget déli partjainál és Praslin szigeten)

 

 

Röviden összefoglalva, májustól szeptemberig, a hűvösebb és szárazabb délkeleti szél élettel teli óceánvizet szállít Mahe délnyugati partjaihoz nagy hullámokkal és erős áramlatokkal, ennek köszönhetően Praslin déli partjaira tengerifűvet mos ki.

Ezzel szemben októbertől áprilisig a melegebb és nyirkosabb észak-nyugati szél Praslin Côte d’Or tengerpartját lepi el tengerifűvel, Mahe észak-nyugati partját, köztük a Beau Vallont, pedig nagyobb hullámokkal és áramlatokkal. A tengerifű megjelenés sokkal valószínűbb Praslin hosszan elnyúló partjainál, mint Mahé vagy La Digue zegzugos strandjainál.

A tengerifű legvalószínűbb előfordulása szigetek és strandok szerint, csak a legnépszerűbbeket említve:

Mahe: Beau Vallon: novembertől márciusig, Anse Royale és Port Launay júniustól szeptemberig.

Praslin: Grand Anse, Anse Kerlan júniustól-novemberig, Anse Lazio, Anse Possession, Cote d’Or decembertől áprilisig.

Cousin: Baie Laraie, Anse Papaie decembertől áprilisig

La Digue: Anse Source d’Argent decembertől áprilisig, Anse Cocos júniustól szeptemberig.

A fentiek a megfigyeléseken alapulva, a tengerifű legnagyobb valószínűséggel való előfordulását foglalják össze, nincs rá semmilyen garancia, hogy nem tengerifűves időszakban meglátogatva egy-egy tengerpartot, nem találkozhatunk hínárral, ezért inkább csak kiindulási támpontként érdemes kezelni.

Nem szabad elfelejteni, hogy Seychelles-en olyan kis távolságok vannak, ha az egyik parton épp nem kedvezőek az áramlatok és sok a tengerifű, hamar találunk egy másik partot, ahol ideálisak a körülmények.

 

 

 

Praslin szigetén júliusban a strandokon jellemző a moszatok nagy mennyiségű kivetődése.

Előzmény: Iribaba (8708)
Iribaba Creative Commons License 2023.02.27 0 0 8708

 

 

Sziasztok, 

 

szeretnék információt kérni, hogy júliusban milyen az idő? Azt olvastam, hogy elvileg az egyik legszárazabb hónap a július. Milyen a hőmérséklet, nagyon fúj a szél / nagyon hullámzik a víz?

Gyerekekkel mennénk, emiatt szeretném tudni.

Köszönöm: Irén 

 

Jack51 Creative Commons License 2023.02.26 0 0 8707

Hát igen, gondoltam. Mondjuk a repülő nem olcsó, de legalább 10 perc alatt ott van.

Előzmény: almart (8706)
almart Creative Commons License 2023.02.26 0 0 8706

Sok fugg az aktualis idojarastol. Ha eros a szel,akkor hatalmas hullamok vannak.

Mi kishajoval mentunk at Maherol Praslinra,onnan La Diguera es vissza de az eletem egyik legszornyubb elmenye volt. Hatalmas hullamok dobaltak a hajot,halalfelelmem volt. Az idegenvezetonk azt mondta,eros szelben a Cat Cocos is hasonloan szornyu.

Barmilyen gyonyoru is a ket sziget,hajoval nincs az a penz,amiert bevallalnam ujra. Csakis kisrepulo. 

Előzmény: Jack51 (8705)
Jack51 Creative Commons License 2023.02.26 0 0 8705

Mikor indultok? Majd írd meg kérlek, hogy volt-e nagy hullám a Cat Cocos-on. Sokan hánytak az úton a beszámolók szerint. Sajnos én és a fiam tengeri beteg, meggondoljuk a repülőt....

Előzmény: frozendaiquiri (8704)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.02.26 -1 0 8704

Hello!

 

Újra itt és egy újabb kérdés. Lesz még biztos jó pár utazásig. :)

Szóval, a Cat Cocos kikötőből mennyi idő alatt lehet taxival a reptérre érni?

15:15-re ér be a hajó és 17:45-kor indul a gép hazafele. Írjátok, hogy Viktoriában dugók szoktak lenni, ez mennyire érinti a reptér felé az utat, az időpont tükrében?

frozendaiquiri Creative Commons License 2023.02.25 -1 0 8703

Most akkor melyik?!

Amúgy én is kb. úgy értelmezem ahogy Te írtad, miszerint egy helyről kell jönni, nem egy helyre menni. :))

Persze hogy egy helyre megyünk, szerintem az nagyon ritka felállás, hogy két együtt utazó személy két különböző szállásra megy. 

Na mindegy megejtjük külön az a tuti! 

Gondolom  a regisztrációt csak utazás előtt pár nappal lehet csak megejteni?

 

Előzmény: _chillout_ (8702)
_chillout_ Creative Commons License 2023.02.25 0 0 8702

Szia, az a szabály, hogy egy háztartásban élők esetén tölthetsz ki csoportos regisztrációt. Tehát nem az állandó lakcím számít, inkább a tartózkodási cím.

Előzmény: frozendaiquiri (8699)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.02.23 -1 0 8701

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (8700)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.23 0 0 8700

Ha egy helyre mentek akkor nem.

Előzmény: frozendaiquiri (8699)
frozendaiquiri Creative Commons License 2023.02.23 -1 0 8699

Hölgyek, urak!

 

Kérdésem lenne azokhoz, akik hasonló cipőben járnak/jártak mint én.

A Seychelle szigetek beutazásához kapcsolódó kötelező regisztrációnál, ha a velem utazó páromnak nem azonos az állandó lakcíme, akkor külön-külön kell megejteni a regisztrációt?

Laci v Creative Commons License 2023.01.24 -2 1 8698

De, de ugyanoda! Ez igaz, és nem 3-szor, nem is 33-szor. Köszönöm  a elismerést. Jó egészséget neked és szeretteidnek egyaránt!

Előzmény: Törölt nick (8697)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.24 -1 0 8697

Csak gondolati szinten!! Ha jól emlékszem azt írtad 25 éve nős vagy. 

(Minden tiszteletem!) 

Akkor nem ugyanoda jársz? 😁

Előzmény: Laci v (8696)
Laci v Creative Commons License 2023.01.22 -3 0 8696

Nem tudom, honnan vetted, hpgy elítélem az olyanokat. Mindössze annyit írtam, hogy én nem mennék 3-szor ugyanoda, és ezt ezután is tartom.  És leírom mégegyszer, hogy KÜLÖNBÖZŐEK VAGYUNK.

Előzmény: moonwalkr (8695)
moonwalkr Creative Commons License 2023.01.22 -3 1 8695

Hitvitába keveredtetek azt hiszem. Én ismerek olyat, aki 15 éve ugyanoda, ugyanabba a panzióba (még az is lehet ugyanabba a szobába) jár és élvezi. És aki ezért elítéli, na annak jár egy nagy szájhúzás.

 

Nem tudom hány évig volt alapelv, hogy “mindig máshová”, ami lassan felpuhul és már tettünk nosztalgiautazást és jó volt, azaz én már saját pár évvel ezelőtti önmagamnak is osztanék tockost, hogy akkor nagyon keményen én is azt mondtam, hogy nehogy visszamenj.

 

Ja igen, a Balatont tényleg ne keverjük ide, a lényegében erőfeszítés és előkészítés nélkül elérhető dolgok nem illenek össze egy olyan álomnyaralás helyszínével, mint Sey.

Előzmény: Laci v (8694)
Laci v Creative Commons License 2023.01.21 -2 0 8694

A Balcsira gondolok egyet, aztán pár óra múlva lent vagyok, csak annyi kell hozzá , hogy tele legyen a tank :)

Előzmény: twohandedtweener_ (8692)
Laci v Creative Commons License 2023.01.21 -2 0 8693

Én sem kötözködésként írom, de ahogy az előttem szóló is említette, nagyon nem stimmel a hasonlatod :) Ha ezek után sem érted, miről van szó, akkor inkább maradjunk annyiban, különbözőek vagyunk. :)

 

Előzmény: Törölt nick (8691)
twohandedtweener_ Creative Commons License 2023.01.21 -4 0 8692

Ha találsz egy jó éttermet

nagyon nem ugyanaz, almát körtével.

 

Gondolom a Balatonon is csak egyszer voltál!?

a balatonon csak EGY hely van?

(még ha azt írnád, a siófoki aranyparton is csak egyszer volt)

Előzmény: Törölt nick (8691)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.21 -4 1 8691

Szia! 

Nem akarok kötözködni !! 

Ha találsz egy jó éttermet ahol jó az étel, jól érzed magad

nem mégy oda többet mert már voltál? 

Gondolom a Balatonon is csak egyszer voltál!?

Szép napot!

Előzmény: Laci v (8690)
Laci v Creative Commons License 2023.01.20 -5 1 8690

Mondjuk én nem mennék el ugyanoda 3-szor az biztos. Egyszer fordult elő többet soha nem fog, hogy Mallorcára a nászút után 25 évvel is elmentünk ezüstnászútra , de azt is csak azért tettük, hogy el tudjuk készíteni ugyanazokon a helyeken, ugyanabban a pózban, ugyanavval a fényképezővel a képeket, és össze tudjuk őket hasonlítani. Ezért megérte de amúgy nem.

Előzmény: Törölt nick (8689)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.19 -4 1 8689

😊 igazad volt , így harmadjára is tetszett. 😁

Előzmény: Laci v (8688)
Laci v Creative Commons License 2023.01.19 -3 2 8688

La Digue tetszeni fog.

 

Előzmény: Törölt nick (8687)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.19 0 2 8687

Sziasztok!

Most ültunk fel 9,30-as Cat Cocos-ra Praslin - La Digue . Ma már reméljük nem lesz annyi 

eső mint eddig. És start. 😊

 

 

almart Creative Commons License 2023.01.15 -3 1 8686

Tavaly augusztusban voltunk es elotte (nem emlekszem pontosan) 48 oraval kellett kitolteni,feltolteni a kert dokumentumokat (foto,utlevek,covid biztositas,oltas vagy teszt igazolas),elkuldeni. A kapott valaszt a QR koddal ki kellett nyomtatni es a check innel a beszallokartyavsl egyutt felmutatni. 

Előzmény: Törölt nick (8674)
moonwalkr Creative Commons License 2023.01.13 0 3 8685

Tudom:)

 

Mi például az USA-bán voltunk egy körutazáson, ahol az utitársainknak maradt Ferihegyen a csomagja. Kb. 2 naponta mentünk új városba, a csomag mindig egy városnyi késéssel követte őket. A lány örömére mindenhol kellett venni új ruhát:)

Ja és sírva könyörögtek a légitársaságnak, hogy küldjék már vissza a csomagot Pestre.

 

Ezt a ”trükköt” egyébként vagy 15 éve hallottam itt a fórumon előszőr, azóta rendszeresen terjesztem én is az igét.

Előzmény: pali923 (8684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!